Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ratunkuuuu!!!!!
strony: [ 1 ]
maeljas14-12-2002 18:49:48   [#01]
siedzę 4 godzinę przy ewikanie i próbuję tę ch......... wydrukować i nic !!!!! zapisałam na dyskietce, ale "chcom" od nas jeszcze wydruk jak to zrobić????
jerzyk14-12-2002 18:56:25   [#02]

Otwórz katalog ewikan 2002 i odnajdź plik arkusz (w wordzie) wydrukuj go i wypełnij ręcznie. Tak u nas kazali robic

:-))

Zola14-12-2002 21:57:32   [#03]
czyli znowu nowoczesnośc w domu i zagrodzie ;-))
Spayk19-12-2002 10:34:25   [#04]
W tej chol... (mam na myśli ewikan) można wydrukować czyste formularze lub wypełnienie bez formularza. Nie próbowałem najpierw wydrukować formularza, a potem przepuścić go przez drukarkę drukując "treści", może uda się trafić. Można wyedytować formularz w Excelu i wypełnić
Marek Pleśniar19-12-2002 10:59:03   [#05]

hmm

przeciętnie obeznany uzytkownik komputera wie, że bez problemu można stworzyć taką bazę danych. Powinna ona byc utworzona w ogólnodostepnym formacie baz danych i otwierana z róznych programów (np. Accesss i inne). To ułatwia obróbkę danych, znosi monopolistyczne praktyki i usprawnia wszystko.

Nie mam bladego pojecia czemu ktoś trzyma się tego dziwactwa. Co więcej jestem swiadkiem, ze swojego czasu to sie w ogóle poprawnie nie zapisywało. Urzędnicy samorządowi po kilku próbach udali że wszystko jest w porządku. Przyjęli dane takimi, jakimi je otrzymali. Jak sądzcie - policzono nauczycielstwo na podstawie takiego właśnie programu. I takich danych?

Moze dobrać sie komuś do skóry z tym?

piotr19-12-2002 11:23:00   [#06]
nie drukuje jeśli drukarka jest pod USB. drukuje na starych kompach tam drukarki nie są pod USB. można zainstalować drukarkę po staremu z szeregowym. najlepiej drukować z dos-a(z nortona)
Sylwek19-12-2002 11:28:56   [#07]

udziwnianie

Ten nasz słynny Ewikan to jedna wielka głupota. Przy takim systemie dalej będzie dezinformacja o prawdziwej liczbie nauczycieli, ich kwalifikacja i.t.p.
Adaa19-12-2002 11:37:29   [#08]

jesli skopiuje się ewikana bezpośrednio na C (bez tworzenia jakichś tam kaatalogów) wówczas po zakończeniu zadania pojawą się dwa pliczki (właśnie tam) gotowe do druku.

bezpośrednio z ewikana drukowanie mi nie szło

ale może coś pochrzaniłam:-)

Marek Pleśniar19-12-2002 11:47:54   [#09]

aha

bardzo przejrzyste rozwiązanie, rzekłbym eleganckie;-)

mówisz - skopiować, dwa pliki, znaleźć, wydrukować

czyli filozofia User Friendly Programming. Cacko klasy europejskiej:-)

Adaa19-12-2002 11:58:03   [#10]

no wiadomo...

 po zakończeniu zadania czyli po robocie z ewikanem:-)

co się tu ze mnie podśmiewasz co?:-)))

Adam N19-12-2002 14:23:28   [#11]
Program ma pewne obciążenia historyczne (DOS). Bez problemu daje się wydrukować na drukarce formatu A3 np. igłówka z 15" wałkiem. A na nowszym sprzęcie pozostaje tylko wydruk z Excela lub napisanie wszystkiego ręcznie na dołączonym arkuszu w formacie Worda.
Ja już parę lat temu przynosiłem z różnych miejsc (szkół i przedszkoli) Ewikana, żeby wydrukować na szkolnej igłówce i teraz też się przydała. :-)
Zola19-12-2002 21:41:16   [#12]

bez problemu wydrukowałam na igłówce

ale najdowcipniejsze jest to,że do organu musiałam oddać na dyskietce,wydrukowane i zrobione ręcznie na drukach ,które przysłało miasto - nie rozumiem tego

Ewa ,czy to tez prawo i trza sie stosować ;-)))

Spayk20-12-2002 10:21:30   [#13]
Czemu tego cholerstwa nie zastąpią czymś normalnym? Może w ministerstwie jakiś urzędas zatrzymał się na poziomie DOS (może całe ministerstwo) ? Od dobrych 5 lat dręczą mnie tym w szkole i zawsze są problemy. I po co im wydruk jak mają na dyskietce i mogą zrobić sami, a jeśli nie robią to czemu każą robić. normalnie jak w polskim cyrku.
Mariola20-12-2002 10:30:22   [#14]

spayk

ja wiem po co wydruk :-)
zadałam takie pytanie i uzyskałam następującą odpowiedź:
wydruk jest po to aby można było go skserować ...
teraz już o nic nie pytam ;-)))
ANDRZEJ20-12-2002 17:40:27   [#15]
Ściągnąłem Ewikana na kompa bez kombinowania z katalogami....na pulpicie pojawiło sie mnóstwo ikonek..jedną klikając wydrukowałem instrukcję...drugą klikając wydrukowałem opis programu...nic nie czytałem - nie jestem zawodowym informatykiem ale samoukiem- trzecią ( chyba EWIKAN.EXE. - ale nie pamiętam ) otworzyłem stronę z EWIKANEM - było 2 kartki...wydrukowałem na zwykłym HP 710..sekretarka wypełniła ręcznie...( choć ostatnia rubryka dot. metodyków wyszła w 1/2 )...następnie wpisała na kompie te dane - program je przyjął - skopiowałem je  na dyskietkę...wydrukowałem na HP710 ..oddaliśmy dyskietkę + wydruk papierowy z pieczątkami " organowi " ...zadnych problemów nie było..( mamy WIN 98 + MS 97 )..pozdrawiam Andrzej - Yogi..
Zewa20-12-2002 19:02:45   [#16]
Też ściągnęłam i  wydrukowałam bez problemu - mam Win XP prof. i całkiem starą drukarkę HP 600.
Ewa Z.
HenrykB23-12-2002 23:37:31   [#17]

A ja mam inną drukarkę

Używam HP 1100 i HP 930C.

Na żadnej ani rusz. Drukuje połowę. Żadna nie obsługuje DOSa, którego zresztą nadal lubię i sporo w nim pracuję.

Może tak w MENiSie ruszą głową zanim zajmie się nimi Teleexpress?

Publicznie głosili spis kadr w oświacie. I co?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]