Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Liczba godzin obowiązkowych na podyplomówce
strony: [ 1 ]
jagrom17-10-2002 20:28:43   [#01]
Kto wie, gdzie poszukać, ewentualnie, które przepisy regulują kwestię obowiązkowej liczby godzin studiów podyplomowych i kursów kwalifikacyjnych dla nauczycieli. Dziękuję.
Ewa z Rz17-10-2002 20:33:27   [#02]

Nie ma takich przepisów...

Takie sprawy reguluja same uczelnie wyższe lub Menis uznajac program jakiegoś kursu kwalifikacyjnego.

Znalazłam to na stronie KO lublin bodajże... Sprawdź (chyba w dziale poradnikowym)

jagrom17-10-2002 20:36:23   [#03]
Czy jesteś pewna, że nie ma przepisów? A dlaczego np. podyplomówka z zarządzania musi mieć 270 godz. aby była ważna?
grażka17-10-2002 22:40:05   [#04]

kurczę, miałam pytać o to samo!

Bo u mnie kilka osób ma ten problem - że coś tam, a już wiem, "Pedagogika wspierająca" nie będzie podyplomówka, tylko kursem, bo ma za mało godzin - zdaje się, że właśnie 270.
Ewa z Rz17-10-2002 22:48:27   [#05]

Moje informacje pochodzą z KO w Lublinie

Pod poniższym adreswm znajduje sie wykaz, na dole którego jest informacja nt. liczby godz. kursów kwalif. i studiów podypl.

http://www.kuratorium.lublin.pl/Aktual/Wyj/kursy.htm

Kajka18-10-2002 22:02:12   [#06]
Skądś wiem, że organizacja i zarządzanie mają mniej godzin, natomiast szanujące się studia podyplomowe zakończone zdobyciem kwalifikacji do czegoś powinny mieć 360 godzin. Nie pytajcie skąd to wiem, bo nie pamiętam, ten temat był drążony w zeszłym roku, chyba jeszcze na "eduseek", bo sama się dopytywałam rozoczynając podyplomówkę. Z tego jakich informacji udzieliła nam uczelnia, MENiS ma chyba jakieś swoje założenia, co do liczby godzin z poszczególnych dziedzin wiedzy zdobywanych w trybie studiów podyplomowych. Poza tym jeśli jest to zakres przedmiotowy musi być wystarczająca liczba godzin metodyki danego przemiotu ale ile to w tej chwili nie pamiętam.
Ewa z Rz19-10-2002 11:17:04   [#07]

Uczelnie wyższe mają pełną autonomię

Wobec tego maja prawo do ustalania programów dla wszwelkiego rodzaju studiów przez nie prowadzonych.

Są ustalenia RSW co do minimalnej zawartości programowej na danych kierunkach studiów i ilosci (tez min) godzin wykladanych przedmiotów i ćwiczeń. Ale to obowiazuje uczelnie.

Dla nas jest ważne czy jest to świadectwo studiów podyplomowych i jeżeli tak jest to są to studia podyplomowe i kropka!

I nieważne ile trwały godzin...

Co innego kursy kwalifikacyjne... Te muszą być organizowane w porozumieniu z Menisem i oni decyduja jaki musi byc program kursu i ilość godzin - ale w stosunku do KONKRETNEGO kursu.

jagrom19-10-2002 15:56:25   [#08]
Dziękuję Ci Ewo. Bardzo mi pomogłaś. Pozdrawiam. Jagoda
HenrykB08-11-2002 23:15:38   [#09]

Podnoszę wątek

...bo potrzebny.

I zgadzam się z Ewą.

:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]