Forum OSKKO - wątek

TEMAT: System pracy - wychowawcy
strony: [ 1 ]
xsara118-07-2006 10:48:41   [#01]

       Jestem wychowawcą zatrudnionym w placówce interwencyjnej (P.O.) na podstawie K.N. Placówka nasza funkcjonuje w ramach resortu Pracy i Polityki Społecznej.

Ponad rok temu moje kierownictwo ogłosiło, ze wprowadza 3-miesieczne okresy rozliczeniowe czasu pracy i system ten z powodzeniem stosuje.                                                

        Pojawiające się nasze wątpliwości co do możliwości tak rozliczania czasu pracy przez wychowawców, tłumaczone sa Art. 91c pkt 1 KN, która zdaniem naszego Dyr. umożliwia stosowanie takiego systemu. Wątpliwości nasze pogłębia fakt, że harmonogram pracy ustalany jest tylko na 2-tygodniowe okresy, często nie obejmuje całego pensum, a brakujące do etatu godz odpracowujemy (ad hoc) min w okresie urlopów lub jeżeli ktoś zachoruje itp.

(Bywają tygodnie w których musimy odpracowywać 12, 16 godz, bywają dni kiedy jesteśmy zwalniani (ad hoc) ze świadczenia pracy – np. wyjazdy dzieci na przepustki itp., po to, aby odpracowywać brakujące godz w innym bliżej nieokreślonym terminie). System ten sprawia, ze problem godz. ponadwymiarowych oraz godz. doraźnych  zastępstw  w naszej placówce nie istnieje.  

Pragnę zaznaczyć, że placówka nasza funkcjonuje w ruchu ciągłym.

Moje pytanie brzmi -  czy  przyjęty przez naszego pracodawcę 

                                   system pracy jest prawidłowy?

-  czy  przepisy Kodeksu Pracy mogą w tym przypadku mieć zastosowanie?

-  czy obowiązujące prawo pracy dopuszcza stosowanie okresów rozliczeniowych dłuższych jak 4-tygodnie w ruchu ciągłym – dotyczy to wychowawców zatrudnionych w oparciu o Kodeks Pracy.

Znając  Państwa głęboka wiedzę i doświadczenie proszę w imieniu własnym oraz pozostałych wychowawców o opinie i radę

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]