Forum OSKKO - wątek

TEMAT: gdzie się podział autorytet nauczyciela!!!!!!!???????
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane27-09-2002 22:32:27   [#01]
Jestem dyrkiem z jednej wielu szkół w Polsce. Mam poważny problem jeśli chodzi o kwestie zachowania uczniów i egzekwowania prawidłowych postaw ucznia. Uważam że podstawą tych zachowań jest wspólpraca z rodzicami. Niestety w mojej szkole rodzice (nie wszyscy!!!) chodzi o tych, których dzieci sprawiają szczególne problemy wychowawcze bardzo oportunistycznie podchodza do tego temat czyli problemów wychowawczych. Ślepo wierzą w niewinność swoich pociech, nie wspomnę tutaj już o bezsilności służb porządkowych np. policji. Sankcji karnych ze strony sądu nie ma żadnych, chociażby ze względu na małą szkodliwość czynu np. wymuszenia, pobicia, fałszywe alarmy bombowe, a wszystkiemu jest winna szkoła. Nawet najwspanialsze programy wychowawcze nie odnoszą tutaj skutku..... bo tak naprawde co szkoła może? Może ktoś wreszcie zwróci uwagę na ten problem.... zreszta globalny...... przestańmy już udawać przed władzami, że nasza szkoła jest "the best". Czekam na Wasze opinie.
vip30-09-2002 18:20:47   [#02]

milczenie ????????????

Milczenie oznacza zgodę ???????????? :)))))))
PawełR30-09-2002 18:54:22   [#03]

Pewnie tak, ale być może jest to tak zróżnicowany, wieloaspektowy i kontrowersyjny problem, a przy tym czasochłonny, że aż trudno dyskutować. Od tych problemów, przejawiających się pewnie w naszych szkołach (w mojej tak) aż głowa boli, więc już się na forum narazie nie chce... :-)

Kurka, wypowiadam się w imieniu wielu..., sorry, tak mi się jakoś napisało... :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]