Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Udostępnianie danych osobowych
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane18-09-2002 11:26:30   [#01]
Czy mogę udostępnić dane osobowe uczniów ( np PESEL ) szkolnej pielęgniarce (spółce świadczącej usługi medyczne w szkole )?. Kiedyś udostępniliśmy firmie ubezpieczeniowej, której pracownik wykorzystał je do własnych celów i było małe trzęsienie ziemi ( pani sekretarka zobaczyła oblicze sędziego ! )
janzg18-09-2002 11:49:13   [#02]
pielęgniarka higieny szkolnej, to nie agent firmy ubezpieczeniowej. Pielęgniarki szkolne są opłacane na podstawie kontraktów z kasami chorych. Każdemu dyrektorowi powinno zależeć na właściwej współpracy w zakresie higieny szkolnej. Ja z pielęgniarką zawarłem porozumienie, m.in pomagam dotrzeć jej do takich danych jak adres pesel, przynależność do kasy chorych, nieodpłatnie wynajmuję gabinet i sprzęt, itd. Ona zaś przedstawia plan pracy na rok szkolny, w którym przedstawia swoją ofertę związaną z promocją zdrowia
(swoj udział w realizacji programów profilaktyki), uzgadnia godziny pracy itd.
Ewa z Rz18-09-2002 12:05:26   [#03]

Jak ma kontrakt z kasą Chorych

to ma prawo do takich danych, powinna je pozbierac od rodziców, ale mozna sprawę ułatwić i jej dać, tylko powinno to byc za wiedzą i zgoda rodziców.
Ja informuję rodziców, że opiekę medyczną nad ich dziećmi sprawuje taki a taki zakład służby zdrowia, majacy kontrakt z taką to a taka kasą chorych i o ile nie złożą pisemnego zastrzeżenia do dnia... ich dziecko będzie z tej opieki korzystac na ogólnie przyjetych zasadach.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]