Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Podwyżki nauczycielskie
strony: [ 1 ][ 2 ]
Grazia14-09-2002 13:27:23   [#51]
Są  Ewo stażyści, którzy pracują w szkole od lat, a nie mieli lub nadal nie mają właściwego wykształcenia, nawet licencjatu, bo dopiero go robią. Duża grupa takich nauczycieli to w szczególności katecheci, ale w innych przedmiotach również wieloletnich stażystów można spotkać.
Gaba14-09-2002 15:51:37   [#52]
U mnie nie ma takich stażystów, a katecheci kończą doktoraty.

Często zdarza się, że nasi nauczyciele są w trakcie studiów doktoranckich.

U mnie stażyści to najlepiej wykształcona ekipa, przy bardzo dobrym wykształceniu reszty kadry nauczycielskiej.
Mania14-09-2002 15:58:49   [#53]
Podwyżki przedszkolanek uzależnione są od zasobności i "chciejstwa " samorządów- pani minister ma nadzieję, że dostaniemy ......ja też:-)
Gaba14-09-2002 16:16:19   [#54]
Maniu, ta notka w GW jest żenująca - pani Ł. zakłada, że kondycja finansowa samorządów się poprawiła, więc wypłacą przedszkolankom. Gdybym była gminą, tobym się zdziwiła na takie dictum...

To jest bardzo smutne.

Jak... no, jak wypłaci podwyżkę samorząd, skoro nie ma na ustawowo nakazane dokształcanie dla nauczycieli... znowu jedni dadzą inni nie, znowu się pojawią posty, co kto tam u siebie wymyślił, skargi do sądu, odwołania, ponaglenia... , znowu prasa będzie krzyczeć o podwyżkach, a samorządowcy będą twierdzić, że nic nie dostali, albo dostaną tylko część procent... albo wcale.

To bardzo przykre. A przedszkolanki już się dowiedziały, że będą mieć... co łaska!
grażka14-09-2002 16:19:50   [#55]

przedszkolom i innym samorządowym pozostaje nadzieja

Ja wiem o tym od poniedziałku - wtedy gdu wwkleiłam tabełe ze składnikami... Tak zresztą jest ze wszystkimi podwyżkami.

taki los samorządowych nauczycieli - miłosierdzie gminy

Mania14-09-2002 18:30:27   [#56]

dzięki :-)

dziewczyny macie racje:-)

gdyby MENiS płacił przedszkolankom -pewnie już dziś "0" byłyby w szkołach

jacek G14-09-2002 20:30:55   [#57]

Kto zatrudnia

        Czy ktoś może mi powiedzieć , kto zatrudnia dyrektora szkoły? Zostałem dyrektorem samorządowej szkoły muzycznej(prowadzonej wyłącznie z funduszów samorządowych). Nie byłem zatrudniony w tej szkole jako nauczyciel. Zażądano ode mnie podpisania umowy z poprzednią panią dyrektor tłumacząc , że dyrektor musi być przede wszystkim nauczycielem tej szkoły i , że taka jest praktyka w całym mieście. Jak to wygląda u was? Może ktoś był w podobnej sytuacji. Będę wdzięczny za konsultację.
Ewa z Rz14-09-2002 20:44:24   [#58]

Takiego dyrka jak Ty...

Powinien zatrudnic Zarząd, ale jezeli zatrudniła Cie poprzednia dyrekcja to tym lepiej dla Ciebie...

To rozwiazanie jest korzystniejsze dla nowego dyrka, ale nie zawsze możliwe.

Leszek14-09-2002 20:46:16   [#59]

Cześć

Chyba będzie dobrze dla ciebie, jeśli będziesz zatrudnionym nauczycielem tej szkoły.

Pozdrawiam

HenrykB14-09-2002 22:15:38   [#60]

Też tak myślę

Ja swoje zatrudnienie jako nauczyciela wymuszałem na organie
196214-09-2002 23:30:32   [#61]

może zapłacą

u nas zawsze samorządowcy płacili i szkolnym nauczycielom i przedszkolnym , naczelnik były dyro i prezydent,ale teraz to chyba pożyczkę  ,ale mogą nie zdążyć bo musi zatwierdzić to rada a procedura długa. renata
Janusz z W16-09-2002 08:53:15   [#62]

Psikus!

Króciutkie przypomnienie:
1. ZNP udało się przeprowadzić w 2001 r. w lecie powrót do zapisów w KN o tym, że to Minister Edukacji Narodowej i Sportu określa wysokość wszystkich składników wynagrodzeń czyli, że regulaminy uchwalane przez organy prowadzące przestaną obowiązywać od 1 stycznia 2002 r.
2. W grudniu posłowie nowej już tej Socjaldemokratyczno - Ludowej koalicji przesuwają zmiany na 1 stycznia 2003 r.
3. Obecnie koalicja występuje z projektem znoszącym te zmiany. Jednym słowem: towarzysze z SLD robią psikusa towarzyszom z ZNP. ;-)))
Projekt
3 września 2002 r.

Ustawa z dnia .......................... 2002 r. uchylająca ustawy o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela.

Art. l

Uchyla się:
1) ustawę z dnia 24 sierpnia 2001 r. o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela (Dz. U. Nr 128, poz. 1404 i Nr 154 poz. 1795);
2) ustawę z dnia 17 grudnia 2001 r. o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2002 r. Nr 4, poz. 32).

Art. 2

Ustawa wchodzi w życie z dniem 31 grudnia 2002 r.
 

Za zgodność pod względem
prawnym i redakcyjnym:

mgr Joanna Rozwadowska-Skrzeczyńska
Dyrektor Departamentu Prawnego

UZASADNIENIE

Projekt ustawy uchyla przepisy ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela oraz ściśle z nią związanej ustawy z dnia 17 grudnia 2001 r. o zmianie ustawy Karta Nauczyciela. Ustawa ta istotnie zmienia zasady kształtowania  i  gwarantowania środków na wynagrodzenia nauczycielskie przez co sprawia, że rozwiązania te stają się niespójne z przygotowywanymi docelowymi rozstrzygnięciami w zakresie finansowania jednostek samorządu terytorialnego, będącymi obecnie organami prowadzącymi dla znakomitej większości szkół i placówek. Uchylenie ustawy ma ścisły związek z nieprecyzyjnym charakterem przepisów w zakresie kształtowania wybranych składników wynagrodzenia nauczycieli, przez co wprowadzenie w życie ustawy może każdorazowo powodować dodatkowe skutki dla budżetu państwa.

Z punktu widzenia oceny skutków regulacji (OSR) wejście w życie ustawy nie spowoduje skutków związanych z rynkiem pracy, konkurencyjnością wewnętrzną i zewnętrzną gospodarki oraz sytuacją i rozwojem regionalnym.

Przepisy płacowe wynikające z ustawy - Karta Nauczyciela nie są objęte zakresem prawa Unii Europejskiej oraz obowiązkiem dostosowawczym.

HenrykB16-09-2002 15:45:24   [#63]

I kto to teraz ujednolici?

W końcu to nawet fajna zabawa z tego wszystkiego wychodzi.

Kto ma dostęp do nowości prawnych buja się ze zmianami, ujednolica, projektuje i planuje.

Inni nic nie wiedzą i dobrzez się z tym czują.

Chyba przestanę czytać nowelizacje. Poczekam, aż mnie łaskawie ktoś doinformuje na konferencji dyrektorów szkół (mam jutro).

O płacach nie wspomnę...

Lodzia16-09-2002 18:20:23   [#64]

warto poczytać

Podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli w 2002 roku

Przyjęta przez Parlament RP w dniu 12 września 2002 r. nowelizacja Karty Nauczyciela umożliwia zakończenie reformy wynagrodzeń nauczycieli rozpoczętej w 2000 r.

Należy przypomnieć, iż w 2000 r. wprowadzono nowy system awansu zawodowego nauczycieli i przyporządkowano mu kwalifikacyjno - motywacyjny system wynagradzania. Istota tego rozwiązania polega na zagwarantowaniu stałego wzrostu wynagrodzenia nauczyciela proporcjonalnie do osiągnięć zawodowych mierzonych uzyskiwaniem kolejnych stopni awansu zawodowego. Ze względu na stan finansów państwa, kształtowanie relacji między wynagrodzeniami nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego rozłożono na trzy etapy (tab. "Wskaźniki procentowe w kolejnych latach wprowadzania systemu wynagrodzeń"). Etap I został zrealizowany w 2000 r., etap II - w 2001 r., a etap III miał być wdrożony z dniem 1 stycznia 2002 r., jednakże okazało się to niemożliwe z uwagi na konieczność ograniczenia wydatków budżetu w celu ustabilizowania finansów państwa. Realizację III etapu reformy wynagrodzeń nauczycieli umożliwia dopiero obecna nowelizacja Karty Nauczyciela.

Przepisy Karty Nauczyciela decydują o zasadach kształtowania wynagrodzeń nauczycieli, a także o relacjach między średnimi wynagrodzeniami nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego, nie przesądzając jednocześnie o maksymalnej wysokości wynagrodzenia nauczyciela.

W myśl art. 30 ust. 3 i 4 Karty Nauczyciela średnie wynagrodzenie nauczyciela stażysty stanowi 82% kwoty bazowej określanej dla pracowników państwowej sfery budżetowej i ustalanej corocznie w ustawie budżetowej. Natomiast średnie wynagrodzenia nauczycieli pozostałych stopni awansu zawodowego kształtują się następująco:

  • nauczyciel kontraktowy    - 125% wynagrodzenia nauczyciela stażysty,
  • nauczyciel mianowany     - 175% wynagrodzenia nauczyciela stażysty,
  • nauczyciel dyplomowany  - 225% wynagrodzenia nauczyciela stażysty.

Kwota bazowa w roku 2002 wynosi 1603,56 zł (brutto). Zatem średnie gwarantowane Kartą wynagrodzenia nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego w warunkach przed i po podwyżce kształtują się następująco:

 

Wyszczególnienie

stażysta kontraktowy mianowany dyplomowany

(w zł)

1. 1.01. 2001 r. - 31.09.2002 r.

1315

1617

2117

2420

2. od 1.10.2002 r.

1315

1644

2301

2959

Konto zapomniane17-09-2002 09:54:44   [#65]
Już przeczytałem - naprawdę warto:))))
Marek Pleśniar17-09-2002 09:58:24   [#66]

łał:-)))

wcielenie w życie political fiction?
Mariola19-09-2002 11:54:30   [#67]

hm...

nie mamy szczęścia do ministrów, nie mamy :-(((
słyszeliście ?
dzisiaj powiedzieli w pewnej rozgłośni radiowej,że MENiS ma już dane ilu i jakich nauczycieli pracuje od 1 września
podwyżki dla dyplomowancyh nie będą już około 500 zł brutto lecz 300 zł...

hm...
Janusz z W19-09-2002 12:18:44   [#68]

Na pewno ma!

Przecież do 30 września 2002 r. sprawozdania EN-3 zostały przesłane z Kuratoriów do MENiSu i stąd wiedzą! ;-)))
Tadek19-09-2002 13:25:25   [#69]

odwaga

Czy MENIS będzie miał odwagę poinformować opinię publiczną ile naprawdę otrzymają nauczyciele i czy tego dokona w taki sposób jak informował o podwyżkach.
Waldek19-09-2002 16:53:49   [#70]

to nie może być prawda

Szlag mnie trafi, jeżeli spelnią się ostatnie informacje nt. obniżenia zapowiadanej wysokości podwyżki. Nie ma chyba bardziej pomiatanej grupy zawodowej w Polsce niż nauczyciele. Dalej mści się przegrany przez nas miesięczny strajk na poczczątku lat dziewięćdziesiątych.

Wierzę jednak, że kiedyś, w bliżej nieokreślonej przyszłości, nasza profesja zostanie doceniona przez "decyyyyydentuuuufffff"

Pozdrawiam wszystkich niepoprawnych optymistów.

Waldek

Gaba19-09-2002 17:16:31   [#71]
wiesz zazdroszczę Ci nieoprawnego optyzmizmu... niedawno zasłyszałam takie oto stwierdzenie, że

pesymiści krzyczą... wiatr wieje
optymisci pytają: skąd wieje
realiści stawiają żagiel - dawno mam postawiony i żadne podwyżko-obniżki nie sa w stanie mnie zaskoczyć. Ja robię swoje - mam utrzymac rodzinę.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]