Forum OSKKO - wątek

TEMAT: p.o. dyrektora
strony: [ 1 ]
Grażyna10-09-2002 15:44:59   [#01]
Nie mam zastępcy (bo szkoła mała(. W listopadzie idę na urlop macierzyński i muszę komuś powierzyć szkołę na czas mojej nieobecności. Czy taki nauczyciel - dyrektor p.o. realizuje swój etat (np. 23 godz. i resztę spędza jako dyr) czy obejmują go te same warunki co dyrektora? Martwię się, bo moja kandydatka uczy w klasie II, szkoda odbierać "Kochaną Panią" dzieciakom. Czy są gdzieś przepisy regulujące, czy to zależy od organu prowadzącego i umowy między mną i p.o.?
Ewa z Rz10-09-2002 15:50:44   [#02]

To zależy od organu prowadzącego...

O powierzeniu obowiazków dyrektora, nawet p.o. decyduje organ prowadzący. Oczywiście, gdy relacje są ok. będzie się opierał na twojej opinii, ale to jego kompetencja.
P.o. dyrektora ma takie same uprawnienia jak dyrektor - dodatek funkcyjny, zmniejszone pensum itp. ale i takie same obowiazki oraz odpowiedzialność...

Ustawa przewiduje nawet możliwwość przeprowadzenia konkursu na dyr. na zastępstwo...

Raczej trudno wyobrazić sobie prowadzenie klasy w nauczaniu i pełnienie funkcji dyrka... Ale może w Twoich warunkach to możliwe....
Grażyna11-09-2002 15:44:51   [#03]

dzięki

wielkie dzięki, mam już jasność sytucji
Barla11-09-2002 19:38:55   [#04]

p.o. dyr

Obawiam się, że to troche nie tak jak mowi Grażyna. Organ może powołać p.o. dyr w przypadku jeżeli nie stawił się nikt na konkurs - ale tylko na pół roku. Natomiast nauczyciel powołany przez dyrektora w przypadkach nieobecności dyr w szkole nie ma zmiejszanego pensum i pracuje, że tak powiem normalnie + wykonuje czynności zlecone przez dyr w czasie jego nieobecności - dobrze jest określić zakres uprawnień.
Ewa z Rz11-09-2002 19:57:15   [#05]

...

UoSO art 36a ust. 4a
Barla11-09-2002 21:19:56   [#06]
4a dotyczy przypadku gdy w szkole nikt nie ma powierzonego stanowiska a u Grażyny tak nie jest.. tam jest dyrektor.
Grażyna11-09-2002 22:10:21   [#07]

dzięki

Poza tym ja znikam tylko na czas urlopu macierzyńskiego (jakieś 3-4miesiące), a nauczycielka, którą zaproponuję do zaopiniowania organowi prowadzącemu chce uczyć swoją  klasę. Umowa z organem jest taka, że wyznaczą osobę, którą zaproponuję.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]