Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zatrudnienie mianowanego
strony: [ 1 ]
Agnieszka z Krakowa09-09-2002 07:23:02   [#01]

W lipcu zdałam egzamin na stopień nauczyciela mianowanego, odebrałam juz akt nadania stopnia, były gratulacje i świętowanie. Tymczasem mija szczęśliwie tydzień roku szkolnego i dalej jestem zatrudniona na mocy starej umowy na czas określony - czyli do końca tego roku szkolnego.

Poradźcie - czy nie powinnam po prostu dostać nowej umowy, czy może mam się o nią upomnieć, czy ta obecna ma wygasnąć? Nie chcę znów wyjść na awanturnicę ani też dać się wyrolować.

Agnieszka

Marek Pleśniar09-09-2002 08:50:15   [#02]

wszystko zależy...

od sytuacji - czy w szkole jest miejsce na dłużej dla Ciebie. Jest? Jesli tak, to pewno marudża za długo - nie zdazyli o Tobie pomyśleć.

idź na rozmowę, wisząc w próżni i pytajac nas zamiast dyrektora nic nie wskórasz - to naturalne i nie awanturnicze że chcesz wiedzieć i się martwisz o pracę:-)

Ewa z Rz09-09-2002 14:18:20   [#03]

A dlaczego ta umowa jest na czas określony?

Jeżeli powodem tego nie jest zastępstwo lub nie wynika to z organizacji placówki (nie jest ustalone, że twój przedmiot ulehnie wygasnięciu) to w świetle przepisów KN nie możesz być zatrudniona na czas określony.
De facto twoja umowa jest na czas nieokreślony, a w przypadku gdy masz pełny etat jest to nawet zatrudnienie na podstawie mianowania.
Dyrektor powinien ci wydać stosowny papier, ale nawet jeśli tego nie zrobi, w razie sporu sąd pracy i tak rzyjmie taką forme zatrudnienia, jaka wynika z przepisów prawa.
Agnieszka z Krakowa09-09-2002 17:16:38   [#04]

Obecna umowa została zawarta, gdy obowiązywał przepis, by kontraktowego zatrudniać na 3 lata.

Dziekuję za rady! Są dla mnie dość optymistyczne, bo to i cały etat, i przedmiot nie wygasa :-)

bega09-09-2002 20:54:01   [#05]
No cześć, właśnie to przerabiałam z różnym efektem, bo co organ, to inna interpretacja. Jak zatrudnić mianowanego peowca, który ma 11 godzin i raczej nie będzie miał więcej, a może mieć mniej, gdy mniejszy nabór. Czy można na określony (3 umowa)? Podobnnie niepełnoetatowy ksiądz, dać nieokreślony,a potem wypowiadać mu co roku i pamiętać, żeby się nie zagapić? Odpowiedzcie, bo wreszcie się zarejestrowałam po nowemu i jestem z siebie bardzo dumna! Pozdrawiam - Beata
Ewa z Rz10-09-2002 06:30:18   [#06]

W przypadku n-li niewazne która to umowa (KP nie obowiązuje tylko KN!).

Ale wobec tego zatrudnić na czas okreslony, nie stażystę, mozna tylko wówczas, gdy:

1. jest to zastępstwo za nieobecnego n-la (trzeba na umowe wpisać za kogo zastępstwo)

2. czas określony wynika z organizacji zajęc w szkole: np. przedmiot jest wygaszany lub jest nauczany tylko 1 semestr co drugi rok (niektóre przedmioty zawodowe), albo mamy szkołę 1 ciągową i wyskoczyły nam dwa oddziały kl pierwszej - to wiadomo, że za 3 lata nie bedzie pracy dla n-lki, która w tym momencie zatrudniamy itp.

W każdym innym przypadku n-l zostaje zatrudniony na czas nieokreślony - jak nie ma etatu, to w niepełnym wymiarze godzin. Jeżeli np. teraz jest dla niego 10 godz. to piszemy umowe na 10/18, a jeżeli w roku przyszłym wymiar się zmieni to zmieniamy aneksem do umowy. W przypadku zmniejszenia informujemy, najlepiej na piśmie, z 3 miesiecznym wyprzedzeniem.

bega10-09-2002 07:28:49   [#07]
Dziękuję Ewo za wyczerpującą odpowiedź. Pozostaje jednak obawa - nigdy nie wiemy, jaki będziemy mieć nabór do ogólniaka, więc ciagle się boję, że zostanę z niczym...
Ewa z Rz10-09-2002 14:29:42   [#08]

Dlatego też...

Trzeba pilnować by organ zatwierdził arkusz organizacyjny przed 31 maja, bo wtedy wiemy komu wypowiedzenia wreczyć, a komu nie.
Jeżeli potem bedzie zmniejszenie oddziałów to ewentualne koszty niezwolnionych n-li ponosi organ (zatwierdził arkusz!), albo MUSI znaleźć im zatrudnienie, ewentualnie zgodzić się na mniej liczne klasy.
W przypadku zwiekszenia ilości oddziałów (dużo chetnych) problem jest mniejsz w danym roku (przyjmujemy nowych n-li badź rezygnujemy z wczesniejszych wypowiedzeń), ale może pojawić sie w roku następnym...
No cóż! Taka jest rola dyrka...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]