Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pomóżcie!
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane07-09-2002 23:45:45   [#01]
Witam wszystkich!
Mam problem-nauczyciel kontraktowy,rozpoczęty staż w roku 2001/2002-2 i 9 miesięcy- wystąpił do mnie z wnioskiem o zmianę opiekuna stażu!

Czy mogę zmienić opiekuna? Pierwszy raz słyszę o zmianie opiekuna w trakcie stażu. Jaka jest wasza opinia?

Druga sprawa,dotyczy nauczyciela mianowanego-w roku 2000/2001 rozpoczął skrócony staż na nauczyciela dyplomowanego. Pod koniec roku nie dokonał sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego, nie było oceny dorobku zawodowego. Wystąpił z zapytaniem:Czy może realizować przerwany staż /skrócony/? Dla mnie nie jest to jasne?

Pomóżcie! Jestem w tej szkole nowym dyrektorem!

Dzięki za każde wyjaśnienie!:))))

Dorota
Małgosia08-09-2002 11:28:49   [#02]

trudne sprawy

Najpierw przypadek nr 2. Mało podajesz danych. Np. co było powodem przerwania stażu - czy nauczyciel przerwał go z powodu nieobecności (choroby, urlopu)? KN art.9d (ust.3-5) mówi, że jeśli taka nieobecność trwała łącznie ponad 3 m-ce, to po ustaniu przyczyny nieobecności nauczyciel może wystapić o kontynuacje stażu. Jeśli od przerwania do złożenia wniosku o kontynuowanie nie minęło wiecej niż 6 m-cy, to zalicza mu się staż odbyty przed przerwą. Jeśli przyczyna przerwania była inna niż wyżej wymienione (nauczyciel może staż przerwać na swój wniosek w dowolnym momencie), to musi go potem odbyć w pełnym wymiarze.

Jesli chodzi o sprawę pierwszą, to przepisy nic nie mówią o zmianie opiekuna. W KN art.9c jest mowa o jego przydzieleniu i obowiazkach wobec nauczyciela (pomoc w przygotowaniu i realizacji planu rozwoju i opracowanie projektu oceny dorobku zawodowego). Rozumiem, że jeśli opiekun w sposób rażący zaniedbuje te obowiązki, to dyrektor może mu "podziękować", ale nie jest to wprost napisane. Może inni coś poradzą, może ktoś miał taką sytuację?

beera08-09-2002 13:27:29   [#03]

No..

Ja zmienialam.

Napisalam po prostu pismo z uzasadnieniem i już :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]