Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Rynkowa oświata?
strony: [ 1 ][ 2 ]
Adams13505-11-2005 22:53:38   [#51]

Wizyty studyjne...po polsku

Zapewne jest sporo doświadczeń i skutecznych rozwiazań, które należy pokazać niekoniecznie robiąc wycieczki zagraniczne. Znam szkoly, które popełnily wiele kurtuazyjnych wymian z szkołami za granicą i nic specjalnie nie usprawnilo ani ich sposobu pracy, ani popchnęło w czymkolwiek do przodu. Podobnie ma się rzecz z partnerskimi miastami. Kolejne okazje ciekawych wycieczek gdy 100 km obok / w Polsce / jest miasteczko od którego sporo można się nauczyć. Czemu szkoła nie nauczyła licznych rzesz samorządowców najzwyklejszej, a jakże w ich pracy cennej - MĄDROŚCI?
Marynika06-11-2005 06:52:52   [#52]
magosia ironizujesz z mojej wypowiedzi a czy w ogóle przeczytałaś artykuł z postu nr1? Przecież o nim mieliśmy dyskutować. Autorowi wydaje się, że ma gotową, prostą receptę na uzdrowienie oświaty polskiej. Minister Handke też ją miał i wprowadził. Co z tego wyszło?- wszyscy wiemy. Wnioski: to, że Ty coś dobrze wiesz nie znaczy, że wiedzą to inni; należy dobrze przeanalizować wizje różnych naprawiaczy oświaty.
brema06-11-2005 10:11:17   [#53]

zabawne;)

Marynika pisze: "Co z tego wyszło?- wszyscy wiemy".                  A potem komuś pisze: "to, że Ty coś dobrze wiesz nie znaczy, że wiedzą to inni; należy dobrze przeanalizować wizje różnych naprawiaczy oświaty."

 
Czego Ci serdecznie życzę. Nowalijka na forum, prawda? Widać. Ale Ci to minie;)

Magosia06-11-2005 11:00:42   [#54]

Maryniko

przeczytałam - zanim ukazał się na forum : polecam : "Gazeta Szkolna" 44/05 tytuł : "Dobre usługi albo upadłość" autor ten sam oczywiście.

Nawiasem mówiąc, bardziej zainteresował mnie fakt ukazania sie tego samego artykułu w innym czasopiśmie, niż jego zawartość czytana po raz drugi. Pan Kropiwnicki, redaktor naczelny, "Nowego w Szkole" (zawieszony w wersji papierowej jakieś dwa lata temu) był bardzo uczulony(słusznie!) na te samy teksty pojawiające się w różnych czasopismach, proponował naweyt stworzenie czarnej listy takich autorow.

Ale to dygresja, ktora może Cię Maryniko przekona,że nie jestem osobą wypowiadającą się bez czytania.

A nie podejmowalam dyskusji o bonie, bo bodajże rok temu to przedyskutowywaliśmy tu na forum - wlaśnie po konferencjiw Krakowie, o której pisze Marek.

Co do ironii, czasem tak lubię, ale bardziej z sympatii do ludzi;-) niż ze złośliwości - to ostatnie objawia się u mnie w przypadkach patologicznie upraszających się o złośliwość. Na przyklad pisywała tu kiedyś niejaka aga ileś tam ;-)

Pozdrawiam Cię z rana i zapraszam do niejednej dyskusji:-)))

Marynika06-11-2005 12:44:33   [#55]
brema wyciąga z mojej wypowiedzi wnioski takie, jakie po prostu chce wyciągnąć. Do tego nie lubi nowalijek-fajnie, niech tak zostanie. magosia napisała, że kiedyś była tu niejaka aga. Hmmm.
A ja tak sobie myślę, że zgredek nie bez powodu wprowadził wątek o Towarzystwie Wzajemnej Adoracji.
Magosia06-11-2005 12:59:34   [#56]

Zgredek

nic nie robi bez powodu...I za to Ja lubię ;-)

Maryniko- -naprawdę serdecznie radzę- poczytaj PORADY -(prawy, górny róg na forum) Janusz napisał tam  fajne rzeczy:-) warto przeczytać, przemyśleć i może stosować? Mnie sie nie zawsze udaje, ale sie staram ;-)

AnJa06-11-2005 13:07:51   [#57]
Tylko się Maryniko nie obraź, bo ja wyjątkowo bez złośliwości:

1. brema ma prawo wyciągać i takie wnioski jakie wyciageła - ze byc może nie takie były Twoje intencje?
coż, zdarza się każdemu, ze społeczeństow nie zrozumie - nawet mnie się to czasami przytrafia;-)

2. nowalijek to chyba tutaj tylko ja nie lubię - ale ja mięsożerny, więc proszę o usprawiedliwienie. a brema sama jest tak na oko roczniaczkiem zaledwie z paru wpisami - więc nie sądzę, by miała prawo;-) nie lubić innych,

3. kojarzy mi się  aga, nie pamiętam złośliwej magosi- "niejaka" to niby ta złosliwość?

4. wątki czy posty o TWA pojawiaja sie tu co jaki czas, niczego nie zdradzę jeśli napiszę, że znacznie częściej na priva i wtedy ze złośliwymi komentarzami - ale ta adoracja zdecydowanie częściej wynika z podzielania pogladów niż zachwytu na osobą je głoszącą,

4. czym kieruje się zgredek to z reguły ona sama nawet nie wie(lub wie, ale dosyć zawile je objasnia), możliwe więc, ze tym razem i jakieś powody miała:-)

5.żebyś nie czuła sie pokrzywdzona - mnie się Ciebie dobrze czyta:-)))
słonko07-11-2005 00:30:58   [#58]

Maryniko,

poszerzam TWA, bo i mnie się Ciebie dobrze czyta :)

a już szczególnie dlatego, że dość długo myślałam, iż Ty nie o tym nieszczęsnym bonie ;))

.........................

a tak w ogóle, to tu jest dużo fajnych istot i z czasem ciągnie człeka do Magosi, AnJi, Zgredka, Gaby .... ( długo by wymieniać, dodam,że nawet do Miśki...;) )

Marek Pleśniar07-11-2005 01:07:08   [#59]
miśka leży otuo - przekazuję jej informację:-)
słonko07-11-2005 10:44:10   [#60]
;))))))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]