Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak płacić katechecie w przedszkolu?
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane02-09-2002 20:37:12   [#01]

Jestem Waszą stałą czytelniczką. Bardzo mi pomagacie swoim doświadczeniem. Porsiłabym jednak o poradę dotyczącą zatrudnienia katechetki w przedszkolu.

W przedszkolu dwuoddziałowym zatrudniam katechetkę w wymiarze  1/22 i 1/25 (2 godziny zegarowe tygodniowo). Według znanych mi przepisów obowiązującego prawa oświatowego powinna prowadzić dwie jednostki w grupie dzieci sześcioletnich i dwie jednostki w grupie młodszej. Dla niezorientowanych wyjaśniam, że jednostka w grupie sześciolatków trwać powinna do 30 minut, a w grupie dzieci młodszych do 25 min.

Moja katechetka uważa, że powinna otrzymywać wynagrodzenie za dwie godziny, pracując dwie jednostki.

Moje pytanie - kto ma rację?

Bardzo liczę na Waszą pomoc.

Klaudia

beera02-09-2002 20:53:37   [#02]

Klaudia

W ramowym statucie przedszkoli poszukaj.

Tam jest napisane zdaje się, bo dokladnie nie pamiętam..a sama poszukam, bo mam ohydnę robotę tu i się chętnie oderwę...

Więc w paragrafie 6 jest powiedziane, że godzina zajęć w przedszkolu trwa 60 minut

Taką my tez mamy tu interpretacje i płacimy jak za godzinę zajęć w przedszkolu.

Ale sama to czytam i się zastanawiam.

Bo teraz myśle- godzina zajęć dodatkowo prowadzonych to 30 minut.

Czyli zatrudniasz nauczyciela na dwa zajęcia dodatkowe.

Ale czy to będzie 2/22- przeciez nie.

2/22 to dwie godziny zegarowe, kurka!

1/22 to jedna godzina zegarowa, w ktorej się mieszczą dwa zajęcia?

Może tak?

 

 

§ 6.

  1. Praca wychowawczo-dydaktyczna i opiekuńcza prowadzona jest na podstawie programu wychowania przedszkolnego.
  2. Godzina zajęć w przedszkolu trwa 60 minut.
  3. Czas trwania zajęć prowadzonych dodatkowo, w szczególności zajęć umuzykalniających, nauki języka obcego, nauki religii i zajęć rewalidacyjnych, powinien być dostosowany do możliwości rozwojowych dzieci i wynosić:

    1) z dziećmi w wieku 3-4 lat - około 15 minut,

    2) z dziećmi w wieku 5-6 lat - około 30 minut.

  4. W przedszkolu mogą być organizowane zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim, na zasadach określonych w odrębnych przepisach.
  5. Sposób dokumentowania zajęć prowadzonych w przedszkolu określają odrębne przepisy.
Marek Pleśniar02-09-2002 22:22:25   [#03]

60 minut!

to dla potrzeb dzieci dzieli sie ten czas na pół a nie ze względu na potrzeby katechetki:-)

a wiec 2X30=60=1 jednostka

dla przykładu w moim arkuszu mam tak:

*3h=6zajęć po 30 min religii w "0"

Zuzanna02-09-2002 22:38:11   [#04]
Klaudio, w naszej szkole w oddziale przedszkolnym dzieci mają religię 2 razy w tygodniu po 30 minut, a katechetka dostaje wynagrodzenie za 1 godzinę. Pozdrawiam:-)
Ewa z Rz02-09-2002 22:58:04   [#05]

Tak samo u mnie

Ale ksiądz proboszcz nosem kręci...
Mania03-09-2002 07:07:57   [#06]

papiery:-(

ważne ,żeby rodzice maluchów zadeklarowali się
Kajka03-09-2002 10:06:14   [#07]

U nas mają raz w tygodniu około 30 minut, bo tak zadecydowali rodzice. Wystarczy uzyskać zgodę kurii (a taką zawsze mamy) i proboszcz może kręcić nosem ile zechce. Godzina pracy w przedszkolu to 60 min. a nie jedno zajęcie (w tym wypadku religii). Nasza katechetka ma płacone, rozbijając na tygodnie: 1/25 (15 min. w 4 latkach, 15 min. w 5 latkach i 30 min. w starszakach)

Ludzie nie dajmy się zwarjować!

Konto zapomniane03-09-2002 19:42:21   [#08]

Dziękuję za porady.

Już teraz wiem jak rozplanować czas pracy katechety. Wiedziałam, że mogę liczyć na Waszą pomoc i przede wszystkim doświadczenie. Czeka mnie jeszcze tylko rozmowa z katechetką, która jak mniemam, podeprze się w dyskusji "autorytetem" jakiejś ważnej osoby z Kurii.

Pozdrawiam Klaudia

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]