Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jeszcze raz o sztuce.
strony: [ 1 ]
Ela02-09-2002 14:47:50   [#01]
 

Mam dylemat i prośbę do Was koleżanki i koledzy.

W klasach V i VI jeszcze istnieje przedmiot sztuka .W klasach czwartych już plastyka i muzyka . Ponieważ do tej pory sztuki uczył jeden nauczyciel to sprawa z oceną dla ucznia była prosta . W tym roku sztukę rozdzieliłam na dwóch nauczycieli edukacja plastyczna i muzyczna ,problem z oceną czy musi być jedna?  Czy tych dwóch nauczycieli wspólnie wystawia ta jedną ocenę  ,bo nie sądzę aby były dwie?

Ja  prawidłowo wygląda zapis  ocen  w  dzienniku lekcyjnym ?

Proszę o wyjaśnienie Ela

 

Marek Pleśniar02-09-2002 15:52:33   [#02]

skoro tak...

sposób dokumentowania i tak zalezy od dyrektora - podejmij decyzję i już.

...jest to jeden przedmiot - to niech wspólnie wystawiają ocenę. A jeśli chodzi o codzienność - w dzienniku jest sporo wolnych kartek:-) Mogą dla wygody sobie wziąć po jednej do zapisywania swoich ocen:-))))

prawo ustala jedynie dokładnie efekt - ocene semestralną, końcoworoczną i zachowania. Resztę możecie sami uregulować, a nawet zrezygnować z prowadzenia ocen cząstkowych w dzienniku.:

 

http://www.men.waw.pl/prawo/rozp_27.html

§ 6

  1. Szkoła prowadzi dla każdego oddziału dziennik lekcyjny, w którym dokumentuje się przebieg nauczania w danym roku szkolnym.
  2. Do dziennika lekcyjnego wpisuje się w porządku alfabetycznym nazwiska i imiona uczniów, daty, miejsca urodzenia i adresy ich zamieszkania, imiona i nazwiska rodziców (prawnych opiekunów) oraz adresy ich zamieszkania, tygodniowy plan zajęć edukacyjnych, oznaczenie realizowanych programów nauczania zawartych
    w zestawie programów nauczania dla danego oddziału oraz imiona i nazwiska nauczycieli prowadzących poszczególne zajęcia.
  3. W dzienniku lekcyjnym wpisuje się obecność uczniów na zajęciach edukacyjnych, tematy przeprowadzonych zajęć, oceny i zaliczenia uzyskane przez uczniów z poszczególnych zajęć edukacyjnych, oceny zachowania, wyniki sprawdzianu lub egzaminu przeprowadzonego przez okręgową komisję egzaminacyjną, a także przeprowadzone hospitacje.
  4. Fakt przeprowadzenia zajęć edukacyjnych i hospitacji potwierdza się podpisem.
  5. Do dziennika lekcyjnego prowadzonego przez szkołę dla dorosłych nie wpisuje się danych dotyczących rodziców (prawnych opiekunów) oraz ocen zachowania i zaliczeń.

§ 7

Wewnątrzszkolne ocenianie uczniów może być także dokumentowane w innym niż dziennik lekcyjny dokumencie, określonym w statucie szkoły, z tym że ustalone dla ucznia oceny końcoworoczne (semestralne), zaliczenia i ocenę zachowania wpisuje się do dziennika lekcyjnego. Przepis § 6 ust. 5 stosuje się odpowiednio.

Ewa z Rz02-09-2002 17:35:30   [#03]

Ja miałam cały czas dwóch n-li

Dwie sasiadujące ze soba strony dziennika przeznaczałam na sztukę.

Na jednej stronie był semestr I, a na drugiej sem II. Tam gdzie na stronie jest sem. 1 u mnie była muzyka, a tam gdzie sem. 2 plastyka. Każdy z n-li wystawiał swoją ocenę semestralną i wpisywał ją do rubryki oceny sem. natomiast wspólnie n-le wystawiali ocenę ze sztuki i wpisywali ją do rubryki ocen rocznych (której etykieta została odpowiednio zmieniona)

Ela02-09-2002 20:31:47   [#04]

Marku ,Ewo serdeczne dziękuję .

Ela

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]