Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Konspekty
strony: [ 1 ]
rena31-08-2002 20:07:06   [#01]

 Proszę, może ktoś mi podpowie bo nie wiem jak to jest teraz, a mianowicie:

Czy n-lka po licencjacie rozpoczynająca pracę musi pisać konspekty ? Nie może rozpocząć stażu, bo umowe ma na 6 miesięcy.

I jeszcze jedno pytanie: Czy moge zatrudnić n-la w-fu, (który studiuje II rok)

na zastępstwo na 6 miesięcy, na 11godz. wuefu. Czy muszę mieć zgodę kuratorium ?

Kurs pedagogiczny zacznie w październiku. Pozdrawiam

Leszek31-08-2002 20:36:21   [#02]

Cześć

1. Konspekty - jeśli tak przyjęto w szkole (dyrektor). 

2. Nie możesz zatrudnić osoby nie posiadającej  kwalifikacji bez zgody KO.

KN - art.10

9. (...), jeżeli nie ma możliwości zatrudnienia osoby posiadającej wymagane kwalifikacje, można za zgodą organu sprawującego nadzór pedagogiczny zatrudnić nauczyciela, który nie spełnia warunku wymienionego w ust. 5 pkt 5.

Pozdrawiam

Zola31-08-2002 21:23:56   [#03]

a wolno zatrudnić stażystke i nie dać jej możliwości odbycia stażu

pamietam,że kontraktowego,jesli w zastępstwie to można ale rozpoczynającego prace chyba nie

Leszek31-08-2002 21:39:49   [#04]

Cześć

KN - Art. 9a.

2. Osoba nie posiadająca stopnia awansu zawodowego z dniem nawiązania stosunku pracy w szkole uzyskuje stopień nauczyciela stażysty, (...).

Art. 10.

2. Z osobą posiadającą wymagane kwalifikacje, z zastrzeżeniem ust. 3, i rozpoczynającą pracę w szkole stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony na jeden rok szkolny w celu odbycia stażu wymaganego do uzyskania awansu na stopień nauczyciela kontraktowego

, z zastrzeżeniem ust. 7. (...).

7. W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określo

ny.

11. W przypadku nauczyciela zatrudnionego na podstawie ust. 7, posiadającego wymagane kwalifikacje, na jego wniosek odstępuje się od stosowania przepisów rozdziału 3a. Dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak nauczyciele stażyści, chyba że posiadają wyższy niż stażysta stopień awansu zawodowego.

 Jeśli połączymy te zapisy to wychodzi, że można zatrudnić.

Pozdrawiam Zolu powakacyjnie.

Zola31-08-2002 22:03:40   [#05]

ok ,nie pamietałam  z art.  7 o nauczycielu  rozpoczynającym pracę

utkwili mi pozostali

bez prowokacji  ale z a to z  :-)

Zola

Leszek31-08-2002 22:07:47   [#06]

Sorki za odmianę z a .

Pozdrawiam

Ana31-08-2002 23:30:56   [#07]
Ja bym proponowała rozpoczęcie stażu, może po 6 miesiącach w Twojej lub innej szkole "wpadnie" urlop dla poratowania zdrowia i 3 miesiące gdzieś dopracuje i będzie miała staż z głowy. Gdyby nawet nie to się "przetrze" i łatwiej Jej będzie za rok.
rena31-08-2002 23:33:32   [#08]
Dzięki Leszku za informację. A swoja droga ciekawa ta Wasza (Zoli i Twoja) konwersacja
Zola01-09-2002 20:49:50   [#09]
;-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]