Forum OSKKO - wątek

TEMAT: skład komisji na dyplomowanego
strony: [ 1 ]
marian31-08-2002 13:49:16   [#01]
Byłem dyrektorem szkoły od 01 września 1997 do 31 września 2002, jestem nauczycielem mianowanym.W grudniu  2002r. chcę złożyć dokumenty na awans nauczyciela dyplomowanego. Czy obecny dyrektor będzie członkiem mojej komisji? Bardzo proszę o podpowiedz .

                                              marian
Marek Pleśniar31-08-2002 14:30:50   [#02]

tak

będzie, ale też może to być wicedyrektor:

Art. 9g. KN

3. Komisję kwalifikacyjną dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego powołuje organ sprawujący nadzór pedagogiczny. W skład komisji wchodzą:

1) przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny, jako jej przewodniczący, a w przypadku nauczyciela, o którym mowa w art. 9e ust. 1, także przedstawiciel organu prowadzącego szkołę,

2) dyrektor (wicedyrektor) szkoły, z wyjątkiem przypadku nauczyciela, o którym mowa w pkt 1,

3) trzej eksperci z listy ekspertów ustalonej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

4. W pracach komisji, o których mowa w ust. 1-3, o ile nie wchodzi w ich skład, może brać również udział w charakterze obserwatora przedstawiciel organu prowadzącego szkołę i organu sprawującego nadzór pedagogiczny.

violka31-08-2002 17:42:36   [#03]

a ja mam odwrotny problem

złożyłam dokumenty po poprawkach i niestety nie zdążyli rozpatrzyć w lipcu, czekają na sesję zimową - problem w tym, że od września b.r. jestem dyrektorem - skład komisji powinien być ten sam - kto będzie zamiast dyrektora, który już nie jest dyrektorem ?
Ewa z Rz31-08-2002 17:51:28   [#04]

Nikt

nikogo nie bedzie - komisja nie musi obradowac w komplecie...
Marek Pleśniar31-08-2002 18:12:48   [#05]

no zaraz violka

a nie jak w Art 9g u3 p2??

i no zaraz Ewa - a jak dyro będzie chciał być?

:-)

Leszek31-08-2002 19:53:23   [#06]

Cześć

Wg mnie powinien być przedstawiciel organu prowadzącego ponieważ będziesz starać się o dyplomowanego w nowej sytuacji kadrowej dla Ciebie (pomimo, że wniosek dotyczył będzie Ciebie jeszcze jako nauczyciela). Komisja (myślę że nawet z przyczyn naturalnych - trudno skompletować taką samą po tak długim czasie) może być niekompletna (ktoś nieobecny) tylko wtedy gdy jest powołana w komplecie (!).

Pozdrawiam

Ewa z Rz01-09-2002 12:47:45   [#07]

Ale ona juz była powołana!

Przeciez to dalszy ciąg tego samego postepowania i sprawę rozważa ta sama komisja!
Leszek01-09-2002 13:51:21   [#08]

Cześć

Ale w komisji zasiada wg aktualnego statusu prawnego pracodawca wnioskodawcy. A nie może być tu dyrektor jeśli nie jest już dyrektorem. Przewodniczący komisji odpowiada za to aby w komisji zasiadały osoby wymienione w:

KN - Art. 9g.

3. Komisję kwalifikacyjną dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego powołuje organ sprawujący nadzór pedagogiczny. W skład komisji wchodzą:
1) przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny, jako jej przewodniczący, a w przypadku nauczyciela, o którym mowa w art. 9e ust. 1 (dyrektora), także przedstawiciel organu prowadzącego szkołę,
2) dyrektor (wicedyrektor) szkoły, z wyjątkiem przypadku nauczyciela, o którym mowa w pkt 1(dyrektora),
3) trzej eksperci z listy ekspertów ustalonej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

4. W pracach komisji, o których mowa w ust. 1-3, o ile nie wchodzi w ich skład, może brać również udział w charakterze obserwatora przedstawiciel organu prowadzącego szkołę i organu sprawującego nadzór pedagogiczny.

5. Na wniosek nauczyciela w skład komisji, (...), wchodzi przedstawiciel wskazanego we wniosku związku zawodowego.

To dotyczy także np. zawnioskowania o przedstawiciela zz (jeśli nie było go na pierwszym posiedzeniu).

Wnioskodawca na każdym etapie sprawy może uzupełniać materiały i składać dodatkowe wnioski (KPA).

Gdyby skład komisji był nieaktualny , a wynik prac niekorzystny dla wnioskodawcy to tenże mógłby wskazać to jako wadę formalną i wygrałby.

Natomiast nic to nie zmienia w zakresie działania komisji (w nowym składzie) - przy tak długiej przerwie musi i tak zapoznać się z całością od nowa.

Pozdrawiam

Ewa z Rz01-09-2002 20:14:28   [#09]

No własnie, ta przerwa...

wg rozporzadzenia nie powinna byc dłuzsza niz 14 dni...

Wtedy nie byłoby problemu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]