Forum OSKKO - wątek

TEMAT: memento na nowy rok...
strony: [ 1 ]
beera30-08-2002 17:53:17   [#01]

Jasiu - pyta nauczyciel. - Jaki to będzie przypadek jak powiesz "lubię nauczycieli"?

 


- Bardzo rzadki, panie profesorze

.

 

.....

Siedzę w pracy :-)

I tak mementam sobie :-)

bogna30-08-2002 18:52:04   [#02]

też siedzę

w pracy i głupieję coraz bardziej :-(((

To sobie też trochę pomementam ;-)))

gordon30-08-2002 19:02:53   [#03]

A może by tak do Władywostoku?

Pamiętacie? Rozmarzyłem się. :-)
Marek Pleśniar30-08-2002 19:04:19   [#04]

nie wiejcie tak:-)

do tego Władywostoku. Wiem co mówię!
beera31-08-2002 08:19:51   [#05]

No dobra!

To nie zwiejemy :-)

 

ten mój syn, co to o nim pisałam w kawie gadał ze mna o szkole właśnie.

I mówi, ze ten pierwszy tydzień w szkole to jest jeszcze do zniesienia. I że jeszcze tylko jeden jest taki :-)

Ten ostatni :-)))

Marek Pleśniar31-08-2002 08:43:08   [#06]

ufff

bo co ja bym zrobił z moim kotem? :-)))
ale za to już na szczęście po wakacjach, a to słyszeliście?

Nauczycielka:
- Kazałam wam zrobić w wakacje jakieś dobre uczynki. Jasiu, opowiedz nam o swoich czynach.
Jasio:
- Ja dwa! W czerwcu pojechałem do babci i babcia bardzo się ucieszyła. A w sierpniu wyjechałem od babci i babcia jeszcze bardziej się ucieszyła!

Adaa31-08-2002 15:07:53   [#07]

też sobie mementam:-)

 

Pewnego dnia mułłą Nassrudin ujrzał dyrektora wiejskiej szkoły, idącego na czele grupki dzieci w kierunku meczetu.

-Po co je tam zabierasz?- zapytał mułła.

-Panuje susza- odparł nauczyciel - i wierzymy,że wołanie niewinnych poruszy serce Najwyższego.

- Nie liczy się płacz niewinnych czy winnych, lecz madrość i świadomość- rzekł mułła.

-Jak śmiesz wypowiadać podobne bluźnierstwa przy dzieciach.........udowodnij, że to co powiedziałaś jest prawdą, albo zostaniesz uznany za heretyka.

- Proszę bardzo- odparł młła.

-Jeżeli modlitwy dzieci byłyby tak ważne, nie ostałby się na ziemi ani jeden nauczyciel, ponieważ nie ma dla dzieci rzeczy bardziej nielubianej niż szkoła.Powodem dla którego żyjesz , pomimo ich modlitw jest to,że my, którzy lepiej od nich wiemy, co jest dobre, zatrzymalismy się tam, gdzie jesteś.

                                                           A de M

Marek Pleśniar31-08-2002 15:42:23   [#08]

nie mementajcie dwie A :-) (bo ja sobie mementnę:-)

macie za to coś, co mi kaze zazdrościć tym, co w poniedziałek staną przed tablicą:

Dzieci codziennie szły po warzywa na targ. Jedno spytało drugie:
- dokad idziesz?
- tam gdzie mnie poniosą moje nogi
odpowiedź zaintrygowała dziecko i spytało ono swojego nauczyciela zen, co z taką odpowiedzią począć.
- spytaj go jutro: "przypuśćmy że nie masz nóg, więc dokąd idziesz?"

I nazajutrz:
- dokąd idziesz?

- tam dokąd wieje wiatr:-))

Małgosia31-08-2002 21:06:38   [#09]

perełki

To nie bardzo pasuje do szkoły, ale mnie wczoraj setnie ubawiło. W krakowskim dodatku do "Wybiórczej" były wybrane napisy ze ścian cel więziennych. Parę przykładów:

  • Nie kradnij - władza nie lubi konkurencji.
  • Pomóż milicji, pobij się sam.
  • Lubię ludzi otwartych. Chirurg.
  • Gdzie kucharek sześć tam ... cycków dwanaście.
  • Tanie wina są dobre, bo są dobre i tanie.
  • Prezydenta na Pal. Premiera na Secam.
  • Precz z preczem.

:-)))

Mania01-09-2002 23:17:35   [#10]

z życia..

szef organu zagaja na naradzie ...nauczyciele wyczekują najbardziej jednego ważnego dla całej oświaty dnia...

a z sali ... dnia urealnienia zapowiadanych podwyżek

;-)

Gaba02-09-2002 03:21:23   [#11]

Humor wisielczy

Hasło tygodnia?

Praca jeszcze nikogo nie zabiła, ale czy to powód, aby ryzykowac?


Nowy Regulamin Pracy - wchodzi w życie od zaraz

UBIÓR

Radzimy ubierać sie zgodnie z wynagrodzeniem, jeśeli
- pracownik jest widziany w butach za 1.500 zl i teczkę za 5.000 zl,
- Pracodawca zaklada, że pracownikowi bardzo dobrze się powodzi i nie potrzebuje podwyzki.

DNI CHOROBOWE

Pracodawca nie będzie dłuzej tolerowal zwolnienia lekarskiego jako dowodu
choroby pracownika. Jeżeli pracownik jest w stanie iść do lekarza, jest
też w stanie isc do pracy.

OPERACJE CHIRURGICZNE

Operacje sa zakazane. Jak długo pracownik pozostaje zatrudniony, Pracodawca
potrzebuje wszystkich jego organów. Pracownik nie powinien nic usuwać. Pracodawca zatrudnił pracownika nietkniętego.
Usunięcie jakiegokolwiek organu będzie stanowilo naruszenie warunków umowy
o pracę.

DNI WOLNE

Każdy pracownik otrzyma od Pracodawcy 104 dni wolne od pracy rocznie.
Dni te nazywa się odpowiednio sobota i niedziela.

URLOP

Wszyscy pracownicy będą wykorzystywali swój urlop w tym samym czasie. Urlop jest udzielany na dni: 1 stycznia, 25 grudnia i 26 grudnia.

ŚMIERĆ OSOBY BLISKIEJ

To nie jest przyczyna do opuszczenia stanowiska pracy. Pracownik nie moze juz nic zrobić dla zmarłego przyjaciela, osoby z
rodziny lub wspólpracownika. Pracownik jest zobowiazany do dołożenia wszelkichstaran, aby wszelkie sprawy zwiazane ze śmiercią osoby bliskiej byly załatwiane przez osoby niezatrudnione przez Pracodawcę.

W rzadkich przypadkach, gdy pracownik jest zmuszony do uczestniczenia w takichsprawach, pogrzeb powinien sie odbyc bardzo póznym popołudniem. Pracodawca z przyjemnością zezwoli pracownikowi na pracę podczas przerwy obiadowej i  wyjscie z pracy wczesniej o tyle czasu, ile pracownikowi należy sie na przerwę obiadową, pod warunkiem, że pracownik wykonal już absolutnie wszystkie swoje zadania na dany dzien.

SMIERC PRACOWNIKA
Pracodawca akceptuje ten fakt jako przyczyne opuszczenia stanowiska pracy. Jednakze wymagane jest przedłozenie stosownego oświadczenia co najmniej na
2 tygodnie przed zdarzeniem i przeszkolenie przez pracownika osoby, która zastapi pracownika.

KORZYSTANIE Z UBIKACJI

Stanowczo zbyt duzo czasu pracownicy poswiecaja na korzystanie z ubikacji. Od chwili wejscia niniejszego Regulaminu w zycie, pracownicy będą korzystali
z ubikacji w porzadku alfabetycznym.

Na przyklad, wszyscy pracownicy, których nazwisko zaczyna sie na literę A
będą korzystali z ubikacji od 8 do 8:20, pracownicy, których nazwisko
zaczyna się na literę B od 8:20 do 8:40 itd.

Jeęeli pracownik nie jest w stanie skorzystac z ubikacji w wyznaczonym czasie, musi poczekac na swoją kolej do nastepnego dnia. W wyjętkowych wypadkach pracownicy moga wymieniać się swoim wyznaczonym czasem z innymi pracownikami. W takim jednak przypadku, stosowne oświadczenie musi zostać podpisane przez Zwierzchników obu pracowników.

PRZERWA OBIADOWA

Chudzi pracownicy moga wykorzystac na przerwę obiadową pół godziny w celu najedzenia się w stopniu wystarczajacym, aby wyglądać zdrowo. Pracownicy o normalnych rozmiarach mają 15 minut na przerwę obiadową w
celu zjedzenia zbilansowanego posiłku utrzymujacego ich normalne rozmiary.

Grubi pracownicy mają 3,5 minuty na przerwe, które sa wystarczajace na wypicie Slim Fast i wzięcie pigułki odchudzajacej.

Dziękujemy za lojalność wobec naszej firmy. Jesteśmy tu po to, aby dostarczyć pozytywnego doświadczenia w pracy.

Życzymy milej pracy
Zarzad
beera02-09-2002 06:40:24   [#12]

Praca jeszcze nikogo nie zabiła, ale czy to powód, aby ryzykowac?

nie wiem, kurka, czy iść w takiej sytuacji dzis do pracy :-)

Marek Pleśniar02-09-2002 07:46:12   [#13]

mi się to podoba

Drogi Pracowniku!

słyszałem że chcesz dostać podwyżkę!
Czy Ty nie masz honoru???

czy nie wiesz jak mało pracujesz?

Policzmy:

  • rok ma jak wiadomo 365 dni
  • codziennie spisz 8 godzin - to 122dni
  • pozostaje zatem 243 dni
  • poza tym masz codziennie co najmniej 7 godzin wolnego czasu - to jest dalsze 106 dni
  • rok ma 52 niedziele, którw masz wolne - zostaje tylko 85 dni!
  • w soboty również nie pracujesz - to są dalsze 52 dni
  • poza tym masz jeszcze co najmniej 21 dni urlopu
  • zostaje reszta, czyli 12 dni
  • w roku jest łącznie 11 świąt - zostaje tylko jeden dzień
  • i to jest 1 maja, który też masz wolny!!!

czy w takiej sytuacji MOŻESZ żądać podwyżki????

hania02-09-2002 08:26:55   [#14]

z powyższego rachunku....

wynika, że mam dziś wolne ;-))))))
Marek Pleśniar02-09-2002 09:33:03   [#15]

ba!

do rachunku nie dopisałem jeszcze zę masz przerwy na kawę!
bogna02-09-2002 13:39:03   [#16]

z przemówienia Pani Minister

 

Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy, wszyscy Pracownicy Oświaty,

dziękuję Państwu za trud uczenia i wychowywania, życzę satysfakcji z pracy i znajdowania zadowolenia i wytrwałości w dążeniu do coraz lepszego wykonywania swoich powinności. Bądźcie Państwo dla swoich uczniów mistrzami, autorytetami, ale także wyrozumiałymi, ciepłymi opiekunami. Ze swej strony dołożę wszelkich starań, by zapewnić nauczycielom godne warunki pracy.

Gaba02-09-2002 17:49:09   [#17]
"Ze swej strony dołożę wszelkich starań, by zapewnić nauczycielom godne warunki pracy".

Od warunków pracy jest dyrektor szkoły (tj. zakładu pracy) - prosze nie wchodzic w moje kompetencje, płacy... płacy... godnej płacy.

I się nazwya humor wisielczy!
Zola02-09-2002 17:49:48   [#18]

praca nie ,ale  wdrodze do pracy mi sie dziś zdarzyło

może juz nie bedę ryzykować

Mania02-09-2002 18:17:26   [#19]

to nie ja - to MEiS

Podwyżki płac dla nauczycieli już w październiku br.

    Prezes Rady Ministrów, Pan Leszek Miller, poinformował w dniu 2 września 2002 r., podczas ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego w Mąchocicach Scholasterii, że z uwagi na dobre prognozy gospodarcze oraz docenienie przez rząd szczególnej roli edukacji i zawodu nauczyciela, realizacja III etapu podwyżek płac nauczycieli zostaje przyspieszona o jeden kwartał (z 1 stycznia 2003 r. na 1 października 2002 r.).

    Oznacza to, że już w październiku br. nauczyciele otrzymają podwyższone pobory. Stosowną nowelizację ustawy Karta Nauczyciela rząd skieruje na najbliższe posiedzenie Sejmu.

:-)

gordon02-09-2002 18:23:33   [#20]

stare i z siwą brodą

- Jasiu, obudź się. Już siódma.
- Mamusiu, tak mi się chce spać.
- Jasiu, wstawaj szybko bo się spóźnisz do szkoły.
- Ja nie chcę do szkoły. Nauczyciele mnie nie lubią i dzieci mnie nie lubią. Nie pójdę tam.
- Jasiu wstawaj natychmiast. Jak to będzie wyglądało, gdy dyrektor szkoły będzie się spóźniał?
hania02-09-2002 18:43:35   [#21]
:-)))))))))))))))))
BeataD02-09-2002 18:48:35   [#22]

Że też im sie tak udało...

wybrać akurat Scholasterię na miejsce tej udanej informacji o nagłym przyspieszeniu w oświacie.

...znajdowania zadowolenia i wytrwałości w dążeniu do coraz lepszego wykonywania swoich powinności... Też dobre - nieprawdaż?

stan02-09-2002 18:54:54   [#23]
Myślę, że podwyżki będą właśnie od października - podtekst wybory samorządowe.
Gra idzie o ok. 600 tys głosów nauczycieli ...
:-)
Pozdrawiam
stan
Marek Pleśniar02-09-2002 19:45:13   [#24]

jeśli chodzi o mój jeden..

:-)
Gaba02-09-2002 20:37:56   [#25]

beze mnie

600 000 - 2 = 599 998
beera02-09-2002 20:57:26   [#26]

No tak...

a gdzie lojalnośc?

Kasę weźmiesz ot tak?

;-))

bogna02-09-2002 21:42:31   [#27]

znowu podwyżki?

realizacja III etapu podwyżek płac nauczycieli zostaje przyspieszona o jeden kwartał (z 1 stycznia 2003 r. na 1 października 2002 r.).

A mi się wydaje,że jest opóżniona o 3 kwartały :-(((

(z 1 stycznia 2002r. na 1 pażdziernika 2002r.)

Ale to tylko misie :-)

jerzyk02-09-2002 21:47:15   [#28]

No tak

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

:-)))

Marek Pleśniar03-09-2002 11:16:25   [#29]

a tu takie znalazłem

Zbliża się powoli nowy rok szkolny i wytrawny pedagog wie, że nastał czas porządków. Ekipy remontowe odświeżają nam pomieszczenia, a sam pedagog winien sobie odremontować pamięć. Podstawowe informacje, które moglibyśmy zapodziać gdzieś podczas wakacji znajdziemy w dowodzie osobistym (jeśli odnajdziemy dowód osobisty).
Poznajemy zatem swoje imię, nazwisko, adres, znaki szczególne. Z tego cennego dokumentu możemy też dowiedzieć się kilku niespodzianek: a to, że urodziliśmy dziecko, lub inną osobę znajdującą się pod pieczą posiadacza dowodu, że mamy jakąś pracę.
Pedagog w tym momencie dowiaduje się, że jest pedagogiem. Nie zna jednak swojej specjalności, bo ta nie jest w dowodzie wyszczególniona. Wtedy należy zorganizować sobie błyskawiczny konkurs: zadawać sobie pytania i błyskawicznie na nic odpowiadać. Kto to był Konopnicki? Nie wiemy. Stawiamy więc sobie minus z polskiego. Jak rozpoznać północ? Minus z geografii. Rozmnażanie mszaka? Minus z biologii. Przeskoczyć ławkę w parku. Minus z wuefu. I tu okazuje się, że nie kwalifikujemy się do wykładania żadnego przedmiotu, zaczynamy się denerwować, siedzimy jak mysz pod miotłą... i nagle JEST. Przecież siedzieliśmy cicho, młodzież powinna też zachowywać się cicho. Stawiamy sobie plus z zachowania i już wiemy - jesteśmy wychowawcą. Ileż satysfakcji daje człowiekowi świadomość tego, że wie kim jest. Idziemy więc do naszej szkoły sprostać następnemu zadaniu. Wykryć, którą klasę prowadziliśmy. Tu już trzeba posłużyć się sprytem. Wystarczy zagadnąć woźną: "Niech mi pani, kochana, da herbatkę... Tam, do mnie", a potem śledzić woźną, dokąd niesie. Potem już tylko należy pozbierać butelki po ekipie remontowej, oddać do skupu, uzyskane pieniądze obrócić na nowy sprzęt i zabrać się ochoczo do pracy. Czeka nas przecież odbieranie egzaminów poprawkowych."

Wojciech 828-06-2004 17:13:29   [#30]

Płace nauczycieli

Kiedy stanowczo upomnimy się o godziwe pobory ? To, co otrzymujemy to przecież jałmużna przy obecnych cenach.
AnJa28-06-2004 17:35:40   [#31]

Jak Ci się ten wątek udało znaleźć?

A ceny? Bo ja wiem?Poza wołowiną ( nie lubię) w normie raczej:-)

Marek Pleśniar28-06-2004 19:57:55   [#32]

wódka zagraniczna a i krajowa staniała Wojciechu. Taki balantajns kosztuje 54zł
Dzięki za podniesienie wątku!! Niezły:-)

Dorsto28-06-2004 20:05:48   [#33]
Wojciech, nie narzekaj, przecież masz tańsze bilety lotnicze i możesz konto w Szwajcarii otworzyć ;-).
Marek Pleśniar12-09-2012 22:18:42   [#34]

no to hop :-)

Leszek13-09-2012 19:25:39   [#35]

super przegląd

pozdrawiam

ewawal13-09-2012 19:39:00   [#36]

Ktoś tęskni za tym co było????

Jacek13-09-2012 20:23:24   [#37]

wspominanie niekoniecznie bywa tęsknotą a na pewno jest częścią życia

Adaa13-09-2012 20:30:09   [#38]

w dodatku często ciężkiego ...

;-)

 

Marek Pleśniar13-09-2012 20:33:22   [#39]

tęsknię za tym co było

np za moją wagą 10 lat temu

 

oraz za tym co będzie - np pojutrze:

Każdy pracownik otrzyma od Pracodawcy 104 dni wolne od pracy rocznie.
Dni te nazywa się odpowiednio sobota i niedziela.

Adaa13-09-2012 20:35:17   [#40]

nie prościej nie jeść tyle? niz tęsknić za wagą?

ale...hm...no tak - zaczniesz tęsknic za jedzeniem

;-)

Marek Pleśniar13-09-2012 20:36:02   [#41]

nie jem tyle. Tęsknię za tym że mogłem tyle jeść

ewawal13-09-2012 20:37:59   [#42]

Pilnuj wagi ale nie rób się nieszczęśliwym człowiekiem na diecie. Dobre co nieco poprawia nastrój.

Adaa13-09-2012 20:43:33   [#43]

czyli prawde jest to co czytałam niedawno w prasie - że problemem państw UE jest starzejaca sie kadra (raport OECD);-)

 

AnJa13-09-2012 21:58:27   [#44]

moim też

nie wagą - ja trzymam od kilkunastu lat

ale młodością- żeby np znów miec 40 lat...

 

Poziomka16-09-2012 12:49:33   [#45]

Nie odważę się zabierać głosu w sprawie wagi :))  ale jako blondynka...

Pracodawca zatrudnia blondynkę:
- Proszę pani, potrzebujemy przede wszystkim ludzi odpowiedzialnych...
- To się doskonale składa - odpowiada blondynka. - W poprzednim zakładzie pracy ilekroć coś się stało zawsze mówili, że to ja jestem odpowiedzialna.

Pozdrawiam i życzę nam wszystkim poczucia humoru,  w sprawie odpowiedzialności czasami też.

DYREK16-09-2012 14:21:09   [#46]

w sprawie wagi:-)

 

Jak najłatwiej stracić na wadze ?

Kupić wagę za 100 zł i sprzedać za 50 zł  (T. Drozda) .

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]