Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ale fajnie:-) - psim swędem im poszło
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar30-08-2002 12:41:36   [#01]

ktoś mnie pytał pocztą, a i ja mam takie dwie sprawy. proste ale mnie ucieszyło to sie dzielę radością:-)))
Aha, i mi napiszcie czy dobrze robię, ok?

Mam problem, a raczej miałem z dwojgiem anglistów, którzy do sierpnia nie mieli pełnych kwalifikacji, dopiero teraz  je zdobyli - oboje najwyższy stopień zresztą:-) Od wejścia w życie reformy utkwili oni na stopniu stażysty i nie było to miłe:-) Pracowali u nas po ok 10 lat.

Jest za późno by teraz zrobić im postepowanie awansowe. Zrobiliśmy więc tak:
jako osoby chimeryczne oboje angliści złożyli podania o rozwiazanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Ja z bólem serca, ale co robić, te podania zaakceptowałem. Oni jednak (jak mówiłem osoby chwiejne w uczuciach:-) napisali o przyjecie ich do pracy z powrotem bo sie rozmyślili. Wszyscy mieliśmy prawo tak zrobić, choć to idiotyczne:-)

Po przyjęciu do pracy, na podstawie art 9a KN:

 Art. 9a. ust.3.

Nauczyciele akademiccy legitymujący się co najmniej trzyletnim okresem pracy w szkole wyższej lub osoby posiadające co najmniej pięcioletni okres pracy i znaczący dorobek zawodowy uzyskują z dniem nawiązania stosunku pracy w szkole stopień nauczyciela kontraktowego.

znaczący dorobek sie znalazł przypadkiem:-)

A teraz najśmieszniejsze. Zostali z dniem 1 września  kontraktowcami i tu jest następny punkt artykułu, który ich dotyczy i skraca im drogę do nasępnego szczebla:-)

Art. 9c.

2. [..........] Dyrektor szkoły może nauczycielowi kontraktowemu, który uzyskał awans w sposób określony w art. 9a ust. 3 i ubiega się o uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego, skrócić staż do 9 miesięcy.

:-)))

Dobrze wszystko?? Gadajcie!

gordon30-08-2002 12:54:49   [#02]

bardzo sprytne i pod wieloma względami słuszne

Trzeba jakoś z głupotą biurokratyczną walczyć. Nie jestem prawnikiem i nie potrafię stwierdzić, czy byłeś do końca w prawie. Myślę, że kluczowe może być to czy umowa z nimi została de jure rozwiązana. Powinien się wypowiedzieć ktoś, kto lepiej zna się na prawie pracy. :-)
Leszek30-08-2002 13:20:07   [#03]

Cześć

Sprytne i prawidłowe (na bazie informacji przez Ciebie podanych).

Pozdrawiam

Konto zapomniane30-08-2002 13:54:07   [#04]
Moim zdaniem pomysł kapitalny.

Takich sytuacji są dziesiątki zapewne, dobrze, że na tym forum pojawiają się takie rozwiązania.

U mnie wróciła nauczycielka z wychowawczego, ma też 10 lat pracy, ale rozp. o awansach zastało ją na wychowawczym. Poprzednia dyrektorka nie uregulowała jej prawnie, a ona miała zatrudnienie na czas nieokreślony, więc na angażu wpisałem jej kontraktowego, ale ja tego rozwiązania z art. 9c ust. 2 nie mogę zrobić? Prawda?
Ewa z Rz30-08-2002 17:22:37   [#05]

Jak ona pracowała juz 10 lat...

To może ma mianowanie z mocy prawa?
Jeszcze wg KN sprzed nowelizacji z 1996 roku.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]