Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dożywianie dzieci
strony: [ 1 ]
Ewa z Rz29-08-2002 20:36:56   [#01]

Ciekawa jestem jak jest u was z dożywianiem, szczególnie w szkołach nie posiadajacych mozliwości gotowania (ani nawet przyrządzania) posilków na miejscu.

Ja ostatni dawałam dzieciom zupę w jednorazowych naczyniach, którą przywożono mi w termosie z zakładu gastronomicznego. Mogłam zrobic to dopiero wtedy, gdy organ na piśmie wyraził zgode na zakup naczyń jednorazowego uzytku ze środków na dożywianie dzieci.

Wczesniej dzieciaki dostawały bułkę, jogurt i herbatę z sokiem.

No i za to, bedę teraz tłumaczyła sie przed komisją z RIO, zagrozona karą nagany.

trzeba było tym dzieciakom nic nie dawać! Spokój święty i żadnej roboty!

Ewa z Szydłowca29-08-2002 21:54:02   [#02]

Z czego dokładnie masz się tłumaczyć?

U mnie w szkole też dożywiam uczniów bułeczkami, tylko jednostki dostały decyzję MOPS-u na obiady w innych szkołach. Brak wyposażenia kuchni uniemożliwia inne działania.

Obecnie z Henrykiem otrzymaliśmy dotacje na uruchomienie kuchni i borykamy się z problemem jak w bardzo krótkim czasie ( do końca września przeprowadzić przetarg) i co możemy za te pieniądze zakupić (nie mogą to być wydatki inwestycyjne).

Prosimy o dobre rady.

Pozdrawiam - Ewa.

HenrykB30-08-2002 08:28:16   [#03]

Zapytałem o to w innym wątku

Ale piszcie tutaj, jeśli coś wiecie.
Tadek30-08-2002 08:40:54   [#04]

bułka

U mnie dzieci mają bułkę i herbatę.

a co ma do tego RIO

Ewa z Rz30-08-2002 11:18:20   [#05]
Dzieci powinny otrzymać gorący posiłek wg uchwały RG, o której nic nie wiedziałam.
Dlatego RIO przyczepiło mi się do tych bułek, chociaż miałam herbatę.
Zarząd zamiast poinformować mnie o uchwale przysłał pismo namawiające mnie do wprowadzenia zup. Gdy tłumaczyłam, że nie jest to proste i rodzice nie chcą polecono mi wprowadzić takie dożywianie w określonym terminie. Polecenie wykonałam.
A teraz będę odpowiadać za to, że umyślnie postępowałam sprzecznie z prawem dając dzieciakom bułki.

Też mam takie pieniądze jak Wy. I dokładnie taki sam problem, którym jest wyparzanie naczyń (pozostałe potrzebne urządzenia w kuchni są dużo tańsze)
Można go rozwiązać dwojako:
1. zakupić zmywarko-wyparzarkę ale w częściach - żeby nie było środka trwałego
2. Wyparzać naczynia w wielkim garze z siatką co SANEPID dopuszcza.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]