Forum OSKKO - wątek

TEMAT: gdzie rozkłady?
strony: [ 1 ]
PawełR27-08-2002 20:18:12   [#01]
Mam takie mało poważne, raczej kosmetyczne pytanie, ale pracowałem w dwóch szkołach i w każdej było inaczej. Jak jest u Was?

Co nauczyciele robią z przygotowanymi przez siebie rozkładami? Skłądają do dyrektora czy mają przy sobie z dziennikiem?
ajka27-08-2002 20:45:39   [#02]
U nas każdy z nauczycieli składa (we wrześniu każdego roku na dany rok szkolny) rozkłady materiału do przewodniczącego odpowiedniej komisji przedmiotowej. Drugi komplet rozkładów każdy ma dla siebie.
Mariola27-08-2002 21:03:01   [#03]
u nas  każdy składa na początku września do dyrektora
dyrcio27-08-2002 21:14:23   [#04]
W mojej szkole do końca września nauczyciel opracowuje wynikowy plan pracy ( dydaktycznej i wychowawczej) i przedstawia dyrektorowi do akceptacji.Następnie ten dokument wraca do nauczyciela.
Zola27-08-2002 23:04:15   [#05]

u mnie do tej pory było jak u dyrcia

ale  w tym roku zastanawiam sie co zrobić - wiele nowych programów nauczania do trzyletniego LO ma plany wynikowe ,inne składają sie z treści nauczania,procedur osiągania celów,przewidywanych osiągnięć ucznia oraz analizy treści nauczania

ta analiza zawiera materiał nauczania,korelację przedmiotową,operacyjne ujęcie celów nauczania,taksonomię celów i poziom wymagań

po co tworzyć cos swojego jesli korzysta sie z tak dokładnego opracowania - zastanawim ,czy nie poprzestać na stworzeniu szkolnego zestawu programów nauczania i to wszystko

lub ewentualnie w szkolnym zestawie zaznaczyć program nr  (całośc ) a w innych przypadkach program nr + opracowane przez nauczyciela (zespół) plany wynikowe

jak wy robicie ? co radzicie ?

HenrykB27-08-2002 23:07:05   [#06]

U mnie

składają do dyrektora. Pozostawiają sobie duplikat.
Marek Pleśniar28-08-2002 01:13:24   [#07]

dyrektor+duplikat

:-)

miałem inaczej - tzn nauczyciel miał mieć w kazdej chwili do okazania, dyrektor tylko we wrześniu to oglądał.

Ale wiadomo - z nauczycielami jak z dziećmi:-) Kilkoro nie miało pod reką. Piorun wie gdzie miało:-))) No to są duplikaty.

janzg28-08-2002 09:26:01   [#08]

 mam inne pytania:

- czy jest obowiązek realizacji 7 ścieżek edukacyjnych w LO dla każdego ucznia?

- czy szkolny zestaw programów nauczania (str3641 załącznika nr 4 Dz.U 51poz.458) - to suma zestawów programów nauczania dla wszystkich oddziałów (par15 ust1 załącznika nr 1 Dz.U 10poz.96) ??

-czy każdy zespół (par15 ust1 załącznika nr 1 Dz.U 10poz.96) nie powinien określić sposobu realizacji ścieżek edukacyjnych?

Jak myślicie?

Jan z G

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]