Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dodatek za nauczanie indywidualne?
strony: [ 1 ]
Tereska27-08-2002 14:27:31   [#01]

Cze,

Czy za nauczanie indywidualne dziecka, które z powodu długotrwałej choroby nie może uczęszczać do szkoły należy się nauczycielowi jakiś dodatek?

Różne wersje słyszałem, ale nikt nie powiedział z czego to wynika.

Jeśli możecie, to podajcie jakieś podstawy prawne.

Z góry dzięks

P.S.

Przeszukałem Katalog, ale jakoś na kwestie dodatku dla nauczyciela za nauczanie indywidualne nie trafiłem.

beera27-08-2002 14:45:21   [#02]

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=947#FBK

Tu dyskutowalismy o prawnych aspektach rozpoczynania nauczania indywidualnego.

A finanse-

Rozporządzenie MEN z dnia 11 V 2000 w sprawie wysokosci minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego......itd... w paragrafie 6 okresla uznawanie warunków trudnych ( za co nauczyciel ma dodatek) i tam w punkcie 6 jest mowa o naliczaniu takiego dodatku za prowadzenie nauczania indywidualnego dziecka zakwalifikowanego do nauczania specjalnego.

czyli nie każde prowadzenie  nauczania indywidualnego daje prawo do ubiegania się do dodatku.

Karolina27-08-2002 14:49:59   [#03]

Mhm... jesli uczeń jest objęty nauczaniem indywidualnym nie posiadając orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego dodatku nie ma.

Swoją drogą...a właściwie nie zaczynam..:-)

Karolina27-08-2002 14:52:20   [#04]

Jeszcze coś.. znam taką poradnie, ktora na potrzeby organu prowadzacego napisała "specjalne" coby nauczyciel dostał dodatek, a na potrzeby nadzoru drugie orzeczenie - ab dziecko nie miało żadnych przylepek.

Hm..

Basik27-08-2002 18:40:43   [#05]
Nie przysługuje dodatek, chociaż kiedyś bywało inaczej. A swoją drogą to ta poradnia, o której mówi Karolina , jest niezwykła.
Ewa z Rz27-08-2002 22:16:57   [#06]
To czy taki dodatek przysługuje czy nie zależy od regulaminu wynagradzania uchwalonego przez organ prowadzacy.
Zola27-08-2002 23:24:22   [#07]
tak ,kiedyś był dodatek oblig z Menu a teraz to zależy od organu,mój nie ustalił takowego

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]