Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Odwołanie wicedyrektora.
strony: [ 1 ]
dyrcio24-08-2002 21:03:20   [#01]
Od 1 września 2002 mam w szkole 22 oddziały i 2 wicedyrektorów.Organ prowadzący szkołę (ze względów ekonomicznych) zabiega o odwołanie jednego z wicedyrektorów - jadnak brak jest  opini organu  w tej materii na piśmie.Drugiego wicedyertora powoływałem przy 28 oddziałach 3 lata temu.Nie potrafię znaleść jednoznacznych podstaw prawnych związanych z odwołaniem wicedyrektora.
Marek Pleśniar24-08-2002 21:22:41   [#02]

czemu?

masz wystarczające dane w UOSO

Po co więcej?

http://www.men.waw.pl/prawo/ust_osw/rozdz_3.htm

 Art. 37.

1. W szkole lub placówce, w których zgodnie z ramowym statutem może być utworzone stanowisko wicedyrektora i inne stanowiska kierownicze, powierzenia tych stanowisk i odwołania z nich dokonuje dyrektor szkoły lub placówki, po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego, rady szkoły lub placówki oraz rady pedagogicznej.

2. Umowa o pracę na stanowisku nauczyciela, zawarta na czas określony krótszy niż okres powierzenia stanowiska kierowniczego, ulega przedłużeniu na okres powierzenia.

3. W przypadku osób, o których mowa w art. 36 ust. 2, przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio.

Art. 38.

Organ, który powierzył nauczycielowi stanowisko kierownicze w szkole lub placówce:

1) odwołuje nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w razie:

a) złożenia przez nauczyciela rezygnacji, za trzymiesięcznym wypowiedzeniem,

b) ustalenia przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny negatywnej oceny pracy lub w przypadku ustalenia przez organ prowadzący negatywnej oceny wykonywania zadań wymienionych w art. 34 a ust. 2, w trybie określonymi przepisami w sprawie oceny pracy nauczycieli - bez wypowiedzenia,

2) w przypadkach szczególnie uzasadnionych może odwołać nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w czasie roku szkolnego, bez wypowiedzenia.

Gaba25-08-2002 18:23:52   [#03]
Są jeszcze gminne przeliczniki
- od ilu klas lub od jakiej liczny dzieci "przysługuje" pierwszy wice, drugi, itp.

Te gminne przeliczniki są zawarte w uchwale gminy... stąd mogą się brać dążenia do likwidacji...
Ewa z Rz25-08-2002 18:31:26   [#04]

No tak...

Ale wtedy ta uchwała jest podstawa do odwołania ze stanowiska jednego wicka...
Gaba25-08-2002 19:26:37   [#05]
No tak... właśnie niestety Ewuś o tym myślę, masz pozdrowienia od Piotrka!
dyrcio26-08-2002 20:33:48   [#06]

Dziękuję  Wszyskim - po namyśle wice zostaje.

Marku z Olsztyna.... czy pracujesz obok ratusz?

Marek Pleśniar27-08-2002 01:51:47   [#07]

nie:-)

ale mam blisko:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]