Forum OSKKO - wątek

TEMAT: religia w przedszkolu
strony: [ 1 ][ 2 ]
Ajcila11-09-2005 19:53:19   [#51]

Beniu

okazuje się że źle. Zerknij na pisemko które dałam do wymiany
DYREK11-09-2005 20:45:34   [#52]

Odnośnie pisemka, to powołuje się ono na rozporządzenie które już nie obowiązuje. Opinia oparta na uchylonej podstawie prawnej nie ma znaczenia.

http://www.men.waw.pl/prawo/wszystkie/rozp_330.php

§ 13.

Traci moc rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 maja 2000 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, sposobu obliczania wysokości stawki wynagrodzenia zasadniczego za jedną godzinę przeliczeniową, wykazu stanowisk oraz dodatkowych zadań i zajęć uprawniających do dodatku funkcyjnego, ogólnych warunków przyznawania dodatku motywacyjnego, wykazu trudnych i uciążliwych warunków pracy stanowiących podstawę przyznania dodatku za warunki pracy oraz szczególnych przypadków zaliczania okresów zatrudnienia i innych okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat (Dz. U. Nr 39, poz. 455, z późn. zm.3)).

Benigna11-09-2005 20:46:25   [#53]
Rany! Kto to się pod takim pismem podpisał?!!! Rany!
1. 22 i 25 to etatowa ilość godzin (dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych) bycia w pracy. Dla nauczyciela. Tak?
2. Te 22 lub 25 godzin mają niestety nie po 15 lub 30 minut, ale po 60. Dla nauczyciela. Tak?
3. 1/22 to jedna godzina zegarowa. Dla nauczyciela. Tak?
4. Czas zajęć dydaktycznych zależy od wieku: 15 lub 30 minut. Dla dziecka. Tak?
5. Czas trwania zajęć nie równa się czasowi bycia w pracy. Bo jedno dotyczy nauczyciela a drugie dziecka. Tak?
6. Zatrudniam nauczyciela, który realizuje 30 minut zajęć dydaktycznych z religii jednorazowo (bo tyle jest w statucie i tyle dzieci wytrzymują). I robi to 2 razy w tygodniu Tak?
7. Resztę czasu po 45-minutowej lekcji w szkole n-l przebuwa w pokoju nauczycielskim lub dyżuruje na korytarzu. Tak?
8. W przedszkolu nie ma przerw. Z dziećmi jest się stale.
9. No, to z tego wynika, ze pozostałe 30 minut (po zajęciach dydaktycznych) z każdej godziny zegarowej nauczycielka religii powinna spędzić na odpoczynku w towarzystwie dzieci, lub jak kto woli na czynnościach wychowawczych i opiekuńczych wykonywanych w stosunku do tych dzieci. Tak czy nie?
10. Jak tak, to mogę ją zatrudnić na 2/22 , ale tak, jak w poście [#1] - 30 minut zajęć i 30 odpoczynku.
11. Jak nie, to ministerstwo funduje katechetkom przedszkolnym 30-minutową godzinę zegarową i w ramach jednefgo etatu z KN mogą w tym samym czasie zarobić jak za dwa etaty.
12. Ja tam katechetkom nie żałuję, tylko dziwię się urzędnikom op, że tak kiepsko liczą,     w końcu to oni płacą....
13. Dziewczyny, róbcie podyplomówki i zatrudniajcie się w przedszkolach, jako katechetki. To będzie kasa! Zwłaszcza, jeśliście dyplomowane. W 25 godzin zegarowych zarobicie - nawet bez motywacyjnego i wychowawstwa 2 X 2059 brutto. Bylebyście zdążyły się przemieścić....

:)))))))))))))))
DYREK11-09-2005 20:50:27   [#54]
"..skoro KO i OP kazali płacić podwójnie." - a jaka według nich jest podstawa prawna, chyba nie to pisemko z 2003 r. powołujące się na uchylone już rozporządzenie w sprawie wynagradzani.
Benigna11-09-2005 20:53:32   [#55]

i jeszcze

to pismo jest z roku 2003, może czlek, co to je spłodził dawno tam (wew menie) nie pracuje, a op i ko dopiero to z jakiegoś kosza wyciungło ;)
Patrzcie a jednak i w oświacie da sie dobrze zarobić....
Trzeba tylko mieć odpowiednie opinie :))
Benigna11-09-2005 21:02:24   [#56]
Aj. Skakam z wątku na wątek i śledzę DYRKA. Muszę częściej odświeżać...
DYREK11-09-2005 21:13:28   [#57]

Opinia powołująca się na uchylone przepisy nie ma znaczenia prawnego. Opinia nie jest źródłem prawa.

Mam nadzieje że dyrektor wypłacający katechecie za 30 min. jak za 1/22 ma to na piśmie od swojego OP lub jest to ujęte w regulamine opracowanym przez OP. W przypadku  nadpłacenia wynagrodzenia to dyrektor płaci ze swojej kasy, a nie OP lub KO.

DYREK11-09-2005 23:00:37   [#58]
http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=1058
Mania12-09-2005 22:39:05   [#59]
podnoszę
Ajcila13-09-2005 09:51:35   [#60]

Dzwoniłam dziś do KO gdzie poinformowano mnie, że złożono pismo do MEN z prośbą o opinię w sprawie katechetów. Odpowiedzi do tej pory nie ma w związku z tym kazano mi się wstrzymać ze zmianą umowy i dzwonić za 2 tygodnie.

Jak coś się zmieni napiszę.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]