Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Numery REGON
strony: [ 1 ]
Rafał23-08-2002 13:46:54   [#01]
Czy w całej Polsce Wojewódzkie Urzędy Statystyczne wprowadziły nowe numery REGON na nowe typy szkół (LP, ZSZ, T, LO) oprócz istniejących na Zespoły Szkół?
Czy w związku z tym wprowadzacie jakieś zmiany w organizacji szkoły (kadry, płace, księgowość). W związku z powyższym rodzi się mnóstwo pytań, na które cięzko znaleźć odpowiedź.
Rafał27-08-2002 10:59:21   [#02]
???
Marzo29-08-2002 14:17:28   [#03]
Ja również zastanawiam się nad tym, czy nowe numery REGON pociągną za sobą zmiany organizacyjne. Niestety do tej pory nie znalazłam nigdzie odpowiedzi na to i także będę wdzięczna, jeżeli ktoś podzieli się swoimi uwagami na ten temat.:-)))
Rafał30-08-2002 14:40:45   [#04]
Czy w związku z powyższym Kuratoria Oświaty wydały jakąś opinię?
Odezwijcie się, w szczególności dyrektorowie ponadgimnazjalnych Zespołów Szkół.
Alfred30-08-2002 16:51:17   [#05]

Wiele niejasności..

Mam 3 Regony: jeden na szkołę podstawową, jeden na gimnazjum i jeden na zespół szkół, który jest jednostką zarządzającą, doradczą, o uprawnieniach działalności gospodarczej i coś tam jeszcze, w zadaniach dydaktyczno-wychowawczych, opiekuńczych itd. określonych statutem zespołu. Mamy natomiast, jako całość, jeden NIP. I tak to chyba wygląda, przynajmniej w tej chwili, w przypadku wszystkich nowo utworzonych zespołów szkół. Zmiany te dotyczą również zespołów szkół utworzonych kiedyś tam... Dyrektorzy tych zespołów ponoć muszą wystąpić o regony dla wszystkich placówek wchodzących w skład zespołu... Wiem jednak, ze coś w tym wszystkim nie gra. Ustawa o systemie oświaty zezwala na tworzenie zespołów szkół. Dyrektor, jako nauczyciel,  winien legitymować się określonymi kwalifikacjami itd. Zespół jednak, w myśl GUS, nie jest szkołą. GUS nie przewidział dla zespołu szkół nauczycieli. W takim zespole jest dyrektor zespołu szkół oraz pracownicy administracyjno-obsługowi.. (Nie mylić z tzw. ZEAS-ami, to inny twór). Nauczyciele natomiast są nadal zatrudnieni, zgodnie z treścią umowy o pracę, albo tu, albo tam, albo tu i tam..;-)) Budżet jeden, ale na "11" nadal odrębne rozdziały...i kilka list płac... Póki co, cholernie pogmatwane..

ewa30-08-2002 20:46:01   [#06]

miałam podobnie

3 regony ale 2 NIP-y, bo jak sam piszesz nauczyciele zatrudnieni w Zespole Szkół - SP (NIP) lub Zespole Szkół - Gimnazjum (NIP) pracownicy adm- obsługowi w Zespole Szkół - SP (NIP Szkoły Podstawowej) reszta podobnie jak u Freda pozdrawiam
stan30-08-2002 22:17:31   [#07]

Mam numery regon dla każdej "szkoły" w Zespole Szkół.
A , że jest u mnie chyba 16 kierunków kształcenia - szkół to mam 16 regonów. Jest to związane ze sprawozdaniami GUS.

A ile jest zabawy aby nauczycieli zatrudnionych w Zespole rozdzielić statystycznie na 16 szkół to tylko moje Panie w ksiegowości i kadrach wiedzą
;-)
Pozdrawiam
stan

Alfred31-08-2002 08:02:52   [#08]

Stan...

Temat jest Tobie znany - to pewne. Wyjaśnij proszę... Dotychczas, czyli do momentu utworzenia zespołu szkół, nauczyciele byli zatrudnieni albo na jednej umowie, tj. w sp lub gimnazjum lub też na dwóch umowach - i tu i tam.
1) Czy w ramach zespołu szkół i zgodnie z KN, nadal zachowuje się podobne zasady?
2) Czy tygodniowy wymiar n-la realizującego zajęcia w zespole szkół (ale jakby "w różnych szkołach") winien być ograniczony do 1,5 etatu?
3) Jak rozliczać godziny ponadwymiarowe?
4) Czy nauczyciel, który dotychczas był zatrudniony w sp i gimn. na "niepełnych umowach" może być w zespole szkół wrzucony do "jednego worka"?...czy nadal winien mieć dwie niepełne umowy?
5) Czy nauczycielowi, który w jednej "szkole" ma pełny etat i kilka godzin ponadwymiarowych, a w drugiej "szkole" kilka godzin,  godziny ponadwymiarowe z tej pierwszej "szkoły" plus tych "kilka godzin" z drugiej rozliczasz łącznie jako "godziny ponadwymiarowe"? Czy też te pierwsze są owszem godznami ponadwymiarowymi, a te drugie wykazane na umowie o pracę i wypłacane z góry?
6)Czy w przypadku nauczycieli mianowanych, "zakorzenionych" umową w jedej ze "szkół" dotyczy pojęcie i procedura uzupełniania etatu?


O co by tu jeszcze zapytać?.. Aha..
8)W statucie zespołu jest zapis mówiący, że wszyscy pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni zatrudnieni dotychczas w sp lub gimn. stają się pracownikami zespołu..., ale sprawozdania GUS wymagają rozdziału...
9) ...eee tam..;-)))
10) Pozdrawiam.

stan31-08-2002 10:20:44   [#09]

Art. 35.

1. W szczególnych wypadkach, podyktowanych wyłącznie koniecznością realizacji programu nauczania lub zapewnienia opieki w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, nauczyciel może być obowiązany do odpłatnej pracy w godzinach ponadwymiarowych zgodnie z posiadaną specjalnością, których liczba nie może przekroczyć 1/4 tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć. Przydzielenie nauczycielowi większej liczby godzin ponadwymiarowych może nastąpić wyłącznie za jego zgodą, jednak w wymiarze nie przekraczającym 1/2 tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć.

2. Przez godzinę ponadwymiarową rozumie się przydzieloną nauczycielowi godzinę zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych powyżej tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych.

3. Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe wypłaca się według stawki osobistego zaszeregowania nauczyciela, z uwzględnieniem dodatku za warunki pracy.

Zespół Szkół -  pracodawca - dyrektor Zespołu Szkół - jedna umowa - maks. 1,5 etatu łącznie. Ponad 1,5 etatu może być ale u innego pracodawcy.

Gdy były dwie szkoły - dwóch dyrektorów - teoretycznie nauczyciel mógł pracować 2x1,5 etatu jeśli plany zajęć były dobrze ułożone.

To jest moje zdanie, ale czy mam rację ?
Nie wiem....
Pozdrawiam
stan

Leszek31-08-2002 16:50:32   [#10]

Cześć

Osobiście całkowicie zgadzam się ze Stanem.

Jeden dyrektor (pracodawca) jeden zakład pracy (samodzielna szkoła lub zespół szkół ale widziany poprzez osobę dyrektora).

Pozdrawiam

Ewa z Rz31-08-2002 17:07:35   [#11]

Oczywiście, Stan!

Może byc tylko tak jak pisze Stan.

Byłam przez rok vice dyra zespołu szkół i tylko w ten sposób można traktowac zespół - jest to jeden zakład pracy. Nauczyciele jak i inni pracownicy sa zatrudnieni w zespole szkół - umowę o prace podpisuje ze wszystkimi jeden i ten sam dyrektor.

Uczyc moga różnie: jednego roku tylko w jednej ze szkół zespołu, w innym roku we wszystkich szkołach (tak jak będzie w arkuszu org) i ta zmiana nie pociąga za soba zmiany warunków pracy i płacy.

A sprawozdania GUS... Na ich potrzeby trzeba to rozdzielić, bo inaczej zespoły powodowałyby niemożnośc dowiedzenia się czegokolwiek z opracowań statystycznych.

Zespoły to tylko forma organizacji, a nie rodzaj prowadzonej działalności.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]