Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Plan lekcji a organizacja tygodnia pracy
strony: [ 1 ]
BeataD21-08-2002 16:06:55   [#01]
      W lutowym numerze Dyrektora Szkoły (o błogosławione wakacje) znalazłam "zakres obowiązków i uprawnień dyrektora szkoły". Z tej to właśnie wielce pouczającej lektury dowiedziałam się, że jest już grrrrruuuuubo za późno!!!!! O ile tygodniowy podział godzin to to samo co organizacja tygodnia pracy

Ale może mój rozum jest gdzie indziej???

Dyrektor decyduje o organizacji tygodnia pracy szkoły. Powiadamia, przed rozpoczęciem ferii letnich, organ prowadzący szkołę, uczniów i ich rodziców o organizacji tygodnia pracy (dotyczy szkół o współczynniku zmianowości mniejdszym od 2). Tak stanowi Menis (o organizacji roku szkolnego z 20.07.2001).

par 4 ust.3  Dyrektorzy szkół niewymienionych w ust. 2 decydują o organizacji tygodnia pracy we własnym zakresie, po zasięgnięciu opinii rady szkoły i rady pedagogicznej, natomiast w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, organizujących praktyczną naukę zawodu na podstawie umowy z innymi podmiotami w porozumieniu z tymi podmiotami. Dyrektorzy szkół powiadamiają, przed rozpoczęciem ferii letnich, organ prowadzący szkołę, uczniów i ich rodziców (prawnych opiekunów) o organizacji tygodnia pracy.

Czy to naprawdę oznacza, że plan lekcji na następny rok (!) mam podać już w czerwcu?????

bogna21-08-2002 17:29:26   [#02]

Organizacja tygodnia pracy

Moim zdaniem chodzi o okreslenie tego czy szkoła pracuje przez 5 czy 6 dni w tygodniu.

Beata - dzięki tobie przeczytałam rozp. o organizacji roku szkolnego i m.in. dowiedziałam się, że zajęcia w kl.III ZSZ kończą się 6 czerwca - zabrali nam dwa tygodnie pracy :-((((

§ 4.

1. W zależności od warunków pracy szkoły, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze mogą być realizowane przez pięć lub sześć dni w tygodniu, z uwzględnieniem ust. 2 i 3.

2. Szkoły podstawowe, w których współczynnik zmianowości, oznaczający stosunek liczby oddziałów do liczby pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, wynosi co najmniej 2, mogą prowadzić zajęcia przez pięć lub sześć dni w tygodniu przez cały rok szkolny albo stosować - w zależności od pory roku - przemienny system organizacji tygodnia pracy. Decyzje w tych sprawach podejmują dyrektorzy szkół po zasięgnięciu opinii rady szkoły i rady pedagogicznej.

3. Dyrektorzy szkół niewymienionych w ust. 2 decydują o organizacji tygodnia pracy we własnym zakresie, po zasięgnięciu opinii rady szkoły i rady pedagogicznej, natomiast w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, organizujących praktyczną naukę zawodu na podstawie umowy z innymi podmiotami - także w porozumieniu z tymi podmiotami. Dyrektorzy szkół powiadamiają, przed rozpoczęciem ferii letnich, organ prowadzący szkołę, uczniów i ich rodziców (prawnych opiekunów) o organizacji tygodnia pracy.

Marek Pleśniar21-08-2002 17:30:32   [#03]

jestem zastrzelony:-)

aleś wynalazła!!!!

na to wygląda! Podajek toś w czerwcu?

beera21-08-2002 17:39:05   [#04]

??

Bogna- to źle?

Nie rozumiem?

Szybciej wakacje macie tam, czy jak?

.....

A co do tego tygodnia, to sądzilam , że chodzi o to , aby powiedzieć, że od września będzie się on skladal z: poniedzialku, wtorku, srody.... ;-))

bogna21-08-2002 17:52:05   [#05]

Asia - dla nas źle

Mamy 8 klas III ZSZ.

8 klas x 2 tyg. x 30godz./tyg. = 480 godzin !

Tyle godzin przepadnie :-((((

Tyle mniej ludzie zarobią :-((((

BeataD21-08-2002 19:22:41   [#06]

Ale, ale....

  O ile dobrze czytam, to moja szkoła, która ma współczynnik zmianowości (tfu, co za nazwa) mniejszy niż dwa, nie może pracować przez sześć dni w tygodniu. Zatem to nie ja ustalam 5 czy 6.

   czyli chyba chodzi o plan..... albo jednak (co bardziej prawdopodobne z punktu widzenia tego, kto to wymyślił) mój rozum jest gdzie indziej.

Bogno, szczerze współczuję, że nie zarobią...... ale i zazdroszczę, że mają dłuższe wakacje.

Ewa z Rz21-08-2002 19:37:03   [#07]

Wydaje mi sie...

Tu chodzi o godziny rozpoczynania i kończenia zajęc każdego dnia tygodnia, długość przerw oraz lekcji. Organizację pracy w kształceniu zintegrowanym...

A nie podział godzin! Nie jest istotne czy uczeń ma matematykę czy polski - jest istotne czy ma zajęcia w szkole czy nie i czy jest zachowana "higiena pracy umysłowej".

BeataD21-08-2002 19:47:46   [#08]

Czy mi sie

Czy mi si wydaje czy znowu mi sie??? ;-)))

Ewuniu, to co mówisz ma chociaż trochę sensu.

HenrykB21-08-2002 19:54:04   [#09]

Tylko liczba dni nauki

Organizację tygodnia pracy rozumiem tylko jako pięcio lub sześciodniowy tydzień pracy. I nic więcej. Wynika to z rozporządzenia.

O potrzebie opiniowania i informowania mówi rozporządzenie. Czy to potrzebne - nie wiem. Może w niektórych przypadkach tak.

Szkoda, że rozporządzenie nie zakłada domyślności najpopularniejszego rozwiązania - pięciodniowego tygodnia pracy. Po co co roku przez 20 lat informować organ i rodziców o pięciodniowym tygodniu pracy? Przecież oni to wiedzą. Zmiana tej organizacji pewnie byłaby zaskoczeniem i wymagała opinii oraz informacji.

Przepis to przepis. Obowiązuje!

Basik27-08-2002 18:57:05   [#10]
Henio ma rację, to wyłącznie problem 5- lub 6- dniowego tygodnia pracy. Ale wierzcie mi, to ogromny problem. Zwłaszcza, jeśli pracuje się w 6- dniowym. Wice nie mam i siedzę jak taki cymbał od poniedziałku do soboty. A jeszcze obłęd związany z 5- dniowym zgodnie z kodeksem pracy dla obsługi. Zmora moja od dwóch lat.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]