Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Co Wy - Dyrektorzy (i nie tylko) na to?????
strony: [ 1 ]
AnnaS04-07-2002 16:01:05   [#01]

Pracuję w przedszkolu. Ustalono mi na nowy rok szkolny 2002/2003 pensum 25 godzinne, aczkolwiek obejmę grupę łączoną (18 - 5-latków i 12 - 6-latków). Wiem, że w tego typu przypadkach, jako wskaźnik bierze się pod uwagę dzieci szścioletnie i pensum wynosi 22 godziny. Mówi o tym również KN art. 42. Jednak moja dyrektorka, po rozmowie ze mną i konsultacji z organem prowadzącym, obstaje przy pensum 25 godzinnym i twierdzi, że tak będę pracować.

Proszę o radę szanowne forum, co w takiej sytuacji powinnam zrobić? :-(

beera04-07-2002 16:08:56   [#02]

Cwaniaki :-)

Nie chcą Ci placić trzech godzin ponadwymiarowych- to dlatego!!!

Ramowy statut zaklada ( przedszkola), że dla realizacji podstawy programowej u dzieci 6letnich potrzeba 25 godzin, więc nie moga tego ominąć ( aczkolwiek znam sytuacje, że sie to w niektórych samorządach omija)

No i poszli po najmniejszej linii oporu i wlepili Ci takie pensum...

To tak jak pisalam w wątku o czytaniu przepisow- samorządowcy czytaja je tak, aby nie stracic wielu pieniędzy ;-)

Przyznam się, ze moje doświadczenia sięgają tylko OP i nie mam pelnej wiedzy na ten temat,ale chętnie poczytam, co dalej ...

Mirka05-07-2002 10:52:16   [#03]
pensum nauczyciela to jedno a minimum realizacji podstawy programowej to drugie, moim zdaniem powinni płacić 3 nadgodziny i tyle
Marek Pleśniar05-07-2002 10:54:57   [#04]

niestety - sprawy pedagogiczne

to jedno, a pracowniczo - zatrudnieniowe - drugie. Wypada teraz  sprawdzić czy istnieje uchwała zarządu gminy czy ustalono takie zasady przydziału godzin z sufitu. I to rzeczywiście zadanie dla ZZ.
AnnaS05-07-2002 11:19:46   [#05]

Podziękowanie!

Bardzo dziękuję za cenne wskazówki, oczywiście sprawdzę.

A póki co, życzę Wszystkim udanych urlopów, dużo słońca i spokoju ducha.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]