Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rekrutacja
strony: [ 1 ][ 2 ]
Jacek23-02-2016 21:08:00   [#51]

A nie wiem od kiedy. Natrafiłem przypadkiem albo ktoś mi podpowiedział. Ale stronka fajna i poręczna bardzo

Ala23-02-2016 21:19:08   [#52]

też korzystam :)

Caro01-03-2016 20:20:41   [#53]

§ 9. Wpisów w księdze ewidencji, o której mowa w par 4 ust. 1 i par 5 ust. 1, księdze uczniów, księdze słuchaczy i księdze wychowanków dokonuje się na podstawie dowodów osobistych lub innych dokumentów tożsamości rodziców albo pełnoletniego ucznia, słuchacza albo wychowanka, innych dokumentów zawierających dane podlegające wpisowi do odpowiedniej księgi oraz informacji przekazanych przez organ gminy lub dyrektora innej szkoły lub placówki.

Czy na podstawie tego przepisu mogę od rodziców przyjmować zgłoszenie przyjęcia do szkoły (pisemny - podpisany - wniosek z wypisanymi wszystkimi potrzebnymi danymi ) bez konieczności oglądania dowodów osobistych i aktów urodzenia i potem wpisać dane do ksiąg?

- jeśli OP przekaże mi odpowiednie zestawienie z potrzebnymi danymi?

 


post został zmieniony: 01-03-2016 20:21:33
bosia01-03-2016 22:04:34   [#54]

zgłoszenie moze zawierać tylko to co określa art. 20u

a wniosek to co art. 20zt

Caro01-03-2016 22:35:07   [#55]

Wynika z tego, że zgłoszenie nie może zawierać miejsca urodzenia.

Jeśli miejsce urodzenia otrzymam w wykazie z OP - to mogę przyjmować pisemne zgłoszenia od rodziców -bez miejsca urodzenia i do ksiąg wpisać to miejsce razem z innymi danymi (na podstawie wykazu OP)?

Chodzi o to, żeby rodzice nie musieli osobiście wstawiać się w szkole z dowodami, aktami urodzenia itp.- prześlą, albo ktoś inny przyniesie zgłoszenie (np. sąsiadka)

rzewa02-03-2016 03:35:35   [#56]

zawartość wniosku jest określona w art 20t u.s.o.

Caro02-03-2016 07:28:27   [#57]

Wiem  dwa "pisma" - zgłoszenie dla obwodowych  i wniosek spoza

Mi chodzi o to czy rodzice "obwodowi" muszą przynosić do szkoły dowody osobiste, akty urodzenia itp.

Jesteśmy zespołem szkół - więc świadectwo ukończenia szkoły i wyniki sprawdzianu mamy do wglądu na koniec roku szkolnego.

Czy te dane z OP mogę traktować jako wiarygodne aby wpisywać je do ksiąg szkoły (uczniów i ewidencji) z list przekazanych przez OP?

W naszym wypadku sami uczniowie mogą przynieść to zgłoszenie, a jeśli rodzice nie mają czasu albo nie chcą dać zgłoszenia dziecku (bo pracują do południa) to może przynieść sąsiad.

rzewa02-03-2016 08:15:01   [#58]

z mojego doświadczenia wynika, że warto zweryfikować podawane dane z dowodem osobistym lub innym w takim stopniu wiarygodnym źródłem

dotyczy to zwłaszcza przyjętych do szkoły, żeby potem nie okazywało się, że Andżelika jest tak naprawdę Marysią :-)

(jak by działało poprawnie nowe SIO, to by ta weryfikacja niebyła taka niezbędna)

bosia02-03-2016 10:23:09   [#59]

tak jak Rzewa, przy wydawaniu świadectw ukończenia szkoły jeszcze znaleźliśmy jakiś "kfiatek"

to sprawdzanie z dowodem osobistym jest uzasadnione

wyobraź sobie kogoś, komu zginie świadectwo i potrzebuje je odtworzyć za kilka lat, a tam w dokumentacji przebiegu nauczania ma inne dane

Caro02-03-2016 12:18:38   [#60]

przekonałyście mnie

dopisałem, że musi dostarczyć do wglądu

dziękuję i pozdrawiam :)

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]