Forum OSKKO - wątek

TEMAT: oświatowy przegląd prasy
strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 18 ][ 19 ][ 20 ] - - [ 242 ][ 243 ]
AnJa11-11-2006 15:34:20   [#901]
skończa się jabłka - zacznie się kacyk
bogna11-11-2006 21:43:04   [#902]
 
Więcej władzy urzędnika nad dyrektorem szkoły

Nauczyciele i dyrektorzy szkół negatywnie oceniają projekt rozporządzenia w sprawie nadzoru pedagogicznego nad szkołami.

Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty zgodnie krytykują przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad sprawowania nadzoru pedagogicznego nad szkołami.

– Zawiera ono mnóstwo poleceń i zaleceń, zamiast standardów postępowania, a ponadto pozwala na dowolną interpretację przepisów przez urzędników kuratorium – mówi Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Z kolei Marek Pleśniar z OSKKO dodaje, że jeśli wejdzie ono w życie, to w każdym województwie będą obowiązywały inne procedury przeprowadzania kontroli.

Obecnie dyrektorzy szkoły narzekają, że dostają pismo z kuratorium z prośbą o natychmiastowe przybycie z dziennikami zajęć i arkuszem organizacji pracy placówki.

– W efekcie dyrektor musi natychmiast oderwać się od swoich zajęć dydaktycznych tylko po to, by kuratorium mogło sprawdzić zgodność dokumentów z planami. Projekt rozporządzenia nie eliminuje takich patologii. Tymczasem nadzór powinien być tak zorganizowany, żeby dyrektor nie musiał biegać za urzędnikiem – podkreśla Marek Pleśniar.

Ponadto w większości krajów europejskich dyrektor przesyła wiele dokumentów pocztą elektroniczną. W Polsce taką formę korespondencji akceptuje tylko kilku kuratorów, np. lubelski.

Roman Giertych, wicepremier i minister edukacji, prezentując projekt rozporządzenia, obiecał ponadto, że zniesie obowiązek wypełniania wielu ankiet i pisania raportów przez nauczycieli. Tymczasem, zgodnie z projektem, roczny plan nadzoru powinien zawierać szczegółową tematykę i organizację planowanych analiz i badań, w tym również plan hospitacji. Ponadto przed zakończeniem każdego roku szkolnego dyrektor musi przedstawić informację z realizacji planu zawierającą w szczególności wnioski z analizy poziomu osiągnięć edukacyjnych uczniów i stanu opieki nad uczniami.

– Faktycznie jest to zobowiązanie do wewnętrznego mierzenia jakości pracy szkoły, z czego minister obiecywał zrezygnować – podkreśla Sławomir Broniarz.
Nauczyciele i dyrektorzy postulują, aby ministerstwo przede wszystkim ustaliło reguły pracy urzędników oświatowych.

– Jeśli tego nie zrobi, nadal szkoła będzie służyć urzędnikom, a nie na odwrót – podkreśla Marek Pleśniar.

Natomiast zdaniem ZNP wejście w życie nowych przepisów będzie stratą dla całego systemu oświaty.

Kierunek zmian zaproponowany przez MEN popiera Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność.

 /Jolanta Góra/

Magosia11-11-2006 22:06:21   [#903]

Chichot historii;-)

ZNP i OSKKO razem - Dzieło ministra i mediów....
Ewa 1311-11-2006 22:11:40   [#904]

Obecnie dyrektorzy szkoły narzekają, że dostają pismo z kuratorium z prośbą o natychmiastowe przybycie z dziennikami zajęć i arkuszem organizacji pracy placówki.

Oj biedni Ci dyrektorzy, co na skargę biegają do OSKKO... jeśli czytani są przez "władze"...

a z drugiej strony... gdyby forum było czytane przez "władze", to dyrektorzy nie musieliby narzekać na bieganie do KO z dokumentacją szkoły/placówki...

szkoła będzie służyć urzędnikom, a nie na odwrót

a ja tak pragnę, by szkoła służyła uczniom...

ankate11-11-2006 23:02:27   [#905]

Nno dobra, to co teraz powinniśmy robić... Plan nadzoru z początku roku szkolnego do kosza, standardy...jak do nich się odnieść, mierzyć czy nie mierzyć, organizacja nadzoru??? Plan mierzenia??? Przecież rok szkolny trwa...dostosować, zmieniać, a wszj -co z nim??? Czy będą jakieś wytyczne???

Wiecie co, mam tego z lekka i powoli dosyć. Chcę, żeby było normalnie:-(

Marek Pleśniar11-11-2006 23:28:58   [#906]

warto byśmy ustalili, ze nie tylko "ja jestem szlachetna/szlachetny" ale i innym z nas chodzi o uczniów

tak więc mówiąc "służyć szkole" mam na myśli oczywistą definicję znaną wszystkim dyrektorom ze studiów zarządzania: "szkoła to społeczność uczniów nauczycieli i rodziców"

warto byśmy wiedzieli to o sobie nawzajem, bo to przykre słuchać "a ja tak pragnę, by szkoła służyła uczniom"

Bo słychac w tym zdaniu "bo ty nie pragniesz" i dramatyczne wielokropki

Ot takie komunikacyjne sztuki między nami - bliźnimi. Nie myślimy o tym co tak lekko nam przychodzi, a może dla innych to ważne, może im zalezy na czymś tam. I może nasze opinie są krzywdzące.

 

---------

Ale ja do ankite miałem, tylko tak dygresja po drodze przylazła:-)

Ankote, wiesz,  normalnie to w zasadzie jest i było i będzie

bo te tam prawa nowe co i rusz ustają nam, a niestabilność prawa już tak się rozpanoszyła, że oświata robi swoje niezależnie od tych zmian

To nie wina owej ooświaty - to wina tych, którzy myślą że są oświatą bo urzędniczą w niej.

tylko urzędnikom się pali - bo sie musza wykazać coraz to nowym szefom. jakby nie widzieli,  ze coś często się ci szefowie zmieniają;-)

A Ty zostaniesz, bo to Ty uczysz dzieci a nie owi urzędnicy

Ewa 1311-11-2006 23:36:58   [#907]

Marku

Bo słychac w tym zdaniu "bo ty nie pragniesz" i dramatyczne wielokropki

- Kazdy słyszy, to co chce usłyszeć... nie to miałam na myśli.... wiadomości na stronie Gazety Prawnej czytają nie tylko członkowie OSKKO..

Marek Pleśniar11-11-2006 23:40:49   [#908]
nie bardzo wiem co ma to do tego co ja;-))) Ale niech tam.
Gaba12-11-2006 04:25:40   [#909]

czytają urzędnicy i mają się dobrze, strony bywają źródłem informacji, ale nie chęci rozwiązania problemu. Wielu urzędników zaczyna dzień od włączenia tego forum i brzmi to tak jak - jak słynne co tam panie w polityce. Są także krytycy tego forum, narzucający mu pewne prawa, sposoby zachowania, wysławiania, przypisuje się osobom tu wypowiadającym złe intencje.

Samo OSKKO i forum jest tworem trudnym.... , bo ludzie zaczęli mówić sami, w swoim imieniu... dlaczego? Nagle publicznośc może sie dowiedzieć, że w szkołach jest inaczej niż sztuczna fasadowość.

...bo nie otrzymali pomocy takiej, jak powinni. Przewalający się obraz Polski powiatowej - od Sasa do lasa, szkoły nijakiej i bez właściwości poraża. Wątki tu są jedynie dla niektórych źódłem sensacji, bywa, że urazy a nwet obrazy i ew. odszukania, czy to o nim czy nie o nim piszą.

Nie mój to problem - dawno przestałam pisac o konkretach, często daję przykłady miksy, nawet świadomie mieszam fakty.

beera12-11-2006 09:19:36   [#910]

Ewa- ale co z tego, ze wiadomości na stronie "Gazety prawnej" czytają nie tylko czlonkowie OSKKO?

NIE MA rzeczy, ktora czytają TYLKO czlonkowie OSKKO- chyba, ze są to wewnętrzne harmonogramy podczas Stowarzyszeniowej KOnferencji w Mietnem- to jedynie.

Poza tym- czyli WSZYSTKO może przeczytać każdy

beera12-11-2006 09:25:32   [#911]

dodam, bo mnie strasznie dotknęło

Oj biedni Ci dyrektorzy, co na skargę biegają do OSKKO... jeśli czytani są przez "władze"...

To jest dowód na to, ze te władze powinno się natychmiast zmienić, ze ją sprawują mali ludzie- jesli tak piszesz jak jest

I nie jest Ewo prawdą, ze są biedni- masz jakikolwiek dowód na to, ze skarżącemu stala się w związku z tym jakas krzywda?

A nawet jeśli, to co?
To powinien dyrektor skulic ogon i wykonywac absurdalne polecania? Tolerować naruszanie wlasnych kompetencji?

OSKKO powstalo WŁAŚNIE dlatego, BY BYŁO GDZIE mowić, ze nie jest dobrze, jesli NIE JEST DOBRZE.

Marek Pleśniar12-11-2006 09:54:17   [#912]

czytam ostatnie wypowiedzi teraz sobie od nowa.

Myśłę że to nieporozumienie było.

Ale tym bardziej warto pisać tak by inni (niż ja) rozumieli co chcemy im rzec. Bo właśnie nie tylko my czytamy to co piszemy ale i inni ludzie;-)

aha

A asia ma rację - nie kulmy ogona;-)

Iwon12-11-2006 09:56:39   [#913]

Może uderzam w zbyt wysoki ton, ale także z asekuranctwa pozwala się ten wiersz wyzwalać.

Zaufałem drodze

Zaufałem drodze
Wąskiej
takiej na łeb na szyję
z dziurami po kolana
takiej nie w porę jak w listopadzie spóźnione buraki
i wyszedłem na łąkę stała święta Agnieszka
--- nareszcie --- powiedziała
--- martwiłam się już
że poszedłeś inaczej
prościej
po asfalcie
autostradą do nieba --- z nagrodą od ministra
i że cię diabli wzięli

Jan Twardowski

 

Warto jednak pamiętać, aby prezentując sprawę, nie rozgłaszać czegoś,co powinno pozostać poufne. Szef nie "roztrąbił" powierzonej sobie w zaufaniu tajemnicy, tylko powiedział o nieprawidłowości, którą ktoś zauważył i podał do publicznej wiadomości.

I wierzę, że tak myśli zainteresowana osoba, skoro nie bała się podjąć kroków, upomniała się przecież o respektowanie prawa i wygrała. A jeśli będą stosowane szykany wobec niej, to znaczy, że ten urzędnik idzie nie tylko po asfalcie, ale "wymarmurzonym"   skrótem z zadaszeniem.

Adaa12-11-2006 10:03:40   [#914]

w sprawie kulenia ogona...

niech mi poda ktoś argument,przepis prawny  cokolwiek,na podstawie którego KO stanie sie dla mnie "zagrozeniem" w przypadku gdy wizytator mnie nie lubi chociaż  wykonuję swoja pracę dobrze..no..nawet niech bedzie "poprawnie"...bo juz ,że bardzo dobrze nie wspomnę:-)

a jakie "profity" osiagam gdy jestem  grzeczna i układna?

jednym słowem...co mi grozi ze strony KO w przypadku gdy wywiązuje sie z obowiązków,a na absurdalne decyzje/polecenia nie reaguję kuleniam ogona?

powiem tak...nie biedni Ci co lataja na skargi,ale biedni Ci co sie boja upomniec o swoje...ale to juz na własne zyczenie sa biedni:-)

Adaa12-11-2006 10:07:28   [#915]
może uzyłam złego sformułowania "lataja na skargi"...zamieniam je teraz na "potrafią zmierzyc sie z absurdem"
Ewa 1312-11-2006 10:27:28   [#916]

oj... nie myslałam, że moje słowa wywołają aż taka nagonkę...

a były tylko krótkie myśli...

"lataja na skargę" - w tonie żartobliwym...

beera12-11-2006 10:34:30   [#917]

nie nagonką, tylko powodem do rozmowy :)

Adaa12-11-2006 10:34:35   [#918]

wywołaja az taka nagonkę ...

to tez rozumiem-w tonie żartobliwym?

;-)

Ewa 1312-11-2006 10:39:06   [#919]

oczywiście...

Gaba12-11-2006 11:24:42   [#920]

dotkniętych jest tu parę problemów -

- samo w  sobie powstanie forum dyskusyjnego tematycznego, największego  - to ludzie rozmawiają, dyskutuja, chcą rozwiązać coś sami, samodzielnie... - chcą się uczyć, chcą rozwiązywac problemy - nie do przecenienia jest rola samokształceniowa.

- forum drażni, może i pobudza do działania, mozna krytykowac i krytykuje się - a to poziom żenujący, a to tzw. głupie pytania, a to wybuchy emocji, a to po ci tutaj tylu nauczycieli obnizyli poziom... (zasłyszane) - lepiej udwać, ze jest dobrze, o św. Hipokryzjo!

- dojrzewanie do samodzielności, autentycznej autonomii...

ankate12-11-2006 11:40:18   [#921]

Dla mnie sobiście forum to:

  • Możliwość wymiany poglądów
  • Błyskawiczna pomoc bardziej kompetentnych /w zakresie prawa oświatowego i nie tylko/
  • Możliwość bezposredniego kontaktu i  dyskusji z autorytetami /S. Wlazło, A. Jeżowski na przykład/
  • Możliwość korzystania z wielu ciekawych pomysłów...
  • Bieżące przypominanie o różnych sprawach np. wnioski na sport szkolny/..
  • Możliwość dzielenia się doświadczeniem...
  • Możliwość ponarzekania sobie czasami, jak człowiek ma złe dni...

Dobrze, że jesteście i nikt nie zaniża poziomu. Dzięki.

Adams13512-11-2006 11:43:27   [#922]

:-)

"...- dojrzewanie do samodzielności, autentycznej autonomii..."  czyli ku normalności. Wtedy można zmierzać ku zaufaniu zarówno do tych pod których organizacyjnie podlegamy a szczególnie do współpracujących blisko z nami. Zaufanie to lepsza komunikacja miedzy ludźmi i  w efekcie wiele spraw w szkole z nią / komunikacją/ związanych.
Gaba12-11-2006 11:48:36   [#923]

;-))).

... wg krytyków zewnętrznych.... zaniżają, zaniżają - wg mnie nie, to, że się pojawiają stale te same wątki  ukazuje oblicze, prawdziwe oblicze i kierunki rozwoju oświaty, np wzorst kultury prawnej i koniecznośc zmian. Nie blichtr i szum pawich piór.

 To najlepsza ankieta pt. Tacy jesteśmy. Tacy jesteśmy jak RP, jak społeczeństwo, jak OP i ON. Tacy. Możemy jednak zawsze wypełnić ankietki, bo po co babcię denerwowac, niech się babcia cieszy.

Głupi i niedouczeni, jak sugerują niektórzy - a to pewien smutny lokalny pan z ZZ wojuący jak sw. Jerzy, tylko mu smoka ukradli, a to ktoś inny, co wszystko zapomina i przekręca i wtrąca się w sprawy, które do niego nie należą... i bardzo przeszkadza. A to ten, co ma robić remonty, a nie robi.

dhausner12-11-2006 12:04:04   [#924]
Forum to źródło informacji dla każdego nauczyciela, a że dyskutują, spierają się nieraz ostro to przecież normalne. Ostatnio dowiedzałam się o logice rozmytej (nie jestem matematykiem). Myślę, że spełnia ono wytyczone przez założycieli cele i jeszcze więcej. Nikt nikogo nie zmusza do czytania wątków. Krytycy zewnętrzni nie muszą czytać jest to ich a nie nasz problem.
Gaba12-11-2006 12:20:37   [#925]

a tu bym się nie zgodziła

nie tylko, że oni muszą, ale od tego zaczynają dzień. ;-)))
Gaba12-11-2006 12:25:18   [#926]

kiedyś chciałam zostać ministrem za czasów Łybackiej... nic mnie nie "dżaźniło" tak jak ta kobita.

 Dziś juz jestem stara i chcę tylko do... Władywostoku lub na Nową Zelandię. Nie wierzę, że ci sami permisywni urzędnicy, tym razem pochowani po kątach, są w stanie giertychowską dyscyplinę wprowadzić, dokładnie te same osoby.

Czemu nie konkursów na doradów metodycznych, na pracowników OP w WE i w KO, amoże szkoła polska szkoła saobie sama poradzi, jak twierdzi S.Wlazło.

Ja chcę juz tylko wyjechać na odpoczynek, potem się zobaczy...

dhausner12-11-2006 12:46:25   [#927]
Oj Gaba coś masz ostatnio dołek. Wiele razy czytałam Twoje rady na różnych wątkach. Można się z czymś nie zgadzać i jeżeli to artykułujesz to jest ok. Nie jestem dyrektorem nie mam tak częstego kontaktu z wizytatormi. Z pozycji nauczyciela wiem, ze mądry dyrektor dogada się z mądrym wizytatorem. Czasami bywa inaczej, ale to w kazdej społeczności normalne. Mądry Dyrektor dalej robi swoje akcentując tylko pewne rzeczy na czasie lub na fali jak kto chce. Myślę że wiedza tu dyskutujących dla wielu w Polsce jest przydatna. Dla mnie tak.
Marek Pleśniar12-11-2006 12:47:41   [#928]

to od Iwon pasuje baardzo:-)

martwiłam się już
że poszedłeś inaczej
prościej
po asfalcie
autostradą do nieba --- z nagrodą od ministra
i że cię diabli wzięli

Gaba12-11-2006 13:32:11   [#929]
ja nie jestem mądrym dyrektorem, ja po prostu za dużo myślę. ;-)))
dhausner12-11-2006 13:39:44   [#930]
Gorzej jakbyś nie myślała, ale pewnie i działasz. Od oceniania Twojej mądrości są również inni. Jakwiele lat z Tobą wytrzymują to znaczy, że nie jest tak źle.
Gaba12-11-2006 13:42:39   [#931]
ja nie jestem mądrym dyrektorem, ja po prostu za dużo myślę. ;-)))
Gaba12-11-2006 13:43:35   [#932]
oni nie wytrzymują, bo chcą - oni muszą, ale juz niedługo. ;-)))
Andrzej z G12-11-2006 13:50:05   [#933]

gaba

Proponuję Grenlandię - tam tylko pingwiny, a do tego jakie eleganckie - każdy we fraku. ;-))
Gaba12-11-2006 14:07:06   [#934]
ale Grenlandia topnieje, więc... znowu się nadzieję na kogoś... ;-)))
ola 1313-11-2006 11:13:19   [#935]
A może tak na Madagaskar - tam są no te diabły Tasmańskie hiiiii
Ewa 1313-11-2006 20:41:34   [#936]

bójka gimnazjalistów o dziewczynę

Niedziela, 12 listopada 2006 - Gazeta Krakowska

Sąd zajmie się bójką gimnazjalistów o dziewczynę

Najpierw wyzwiska, potem przepychanka, na końcu cios w nos i krwotok. Tak zakończyła się uczniowska kłótnia w Zespole Szkół w Brodłach między czternastolatkiem a starszym o rok kolegą.

Do nieporozumienia doszło ok. godz. 12.40 w jednej z szatni. Wedle relacji świadków, 14-latek miał wyzywać starszego o rok ucznia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wyśmiewał też jego sympatię i szydził z jej nazwiska.

Doszło do przepychanki, podczas której 14-latek uderzył kolegę w okolice nosa otwartą ręką. Z nosa poleciała krew. Zajście widzieli inni uczniowie tej szkoły.

Policja już poinformowała o zdarzeniu sąd rodzinny, od którego teraz będą zależeć dalsze czynności w tej sprawie. (bart)

Ewa 1313-11-2006 21:11:54   [#937]
Poniedziałek, 13 listopada 2006 - PAP 18:05

Giertych za unijną współpracą w dziedzinie walki z przemocą w szkołach
Wicepremier, minister edukacji Roman Giertych zaproponował w Brukseli współpracę krajów Unii Europejskiej w dziedzinie walki z przemocą i molestowaniem seksualnym w szkole.

Giertych przyjechał do Brukseli, by wziąć udział w spotkaniu ministrów edukacji krajów UE. Była to pierwsza tego rodzaju wizyta wicepremiera.
NPB("005");

Wspomnę dzisiaj choćby ogólnie o naszym projekcie rządowym "zero tolerancji dla przemocy w szkole" - powiedział tuż przed spotkaniem.

Zdaniem Giertycha "w tej sprawie warto by może kiedyś zorganizować spotkanie ministrów edukacji państw Unii Europejskiej". Problem przemocy w szkołach i problem molestowania seksualnego w szkołach jest problemem ogólnoeuropejskim, to nie jest tylko problem Polski - wyjaśnił.

Podał przykład jednego z pomysłów wdrażanych w Wielkiej Brytanii - wprowadzenia szklanych drzwi w klasach. Tego typu pomysły warto nawzajem wymieniać. Problem istnieje w niektórych krajach dłużej niż w Polsce, stąd metody walki z przemocą w szkole mogą być lepiej dopracowane i warto się uczyć z doświadczenia innych - powiedział.

Dopytywany, jak daleko jego zdaniem powinna pójść współpraca krajów członkowskich UE w tym zakresie, odparł, że "pewne pomysły mogą mieć znaczenie dla wszystkich krajów". Zastrzegł jednocześnie, że "jednolitość musi być zawsze dostosowana do odmienności, bo każdy kraj ma swoją specyfikę".

Wicepremier powtórzył - zastrzegając, że nie mówi w imieniu rządu - że jest przeciwny wejściu Polski do strefy euro, a także uważa, że powinno być przeprowadzone w tej sprawie referendum. To jest najlepsza forma rozstrzygania tego typu sporów - powiedział.

Nie ma na horyzoncie takiej daty (przyjęcia euro), o której moglibyśmy powiedzieć, że jest dobra - dodał.

Michał Kot (sm)

------------------------------------------------------

Aż boję się myśleć ... Jeśli media znów rozgłośnią i przeinaczą, to pojawi się nowy poważny problem w szkołach ...

Problem przemocy w szkołach i problem molestowania seksualnego w szkołach jest problemem ogólnoeuropejskim, to nie jest tylko problem Polski.

Małgoś13-11-2006 21:36:14   [#938]

szklane drzwi...szklane domy

dmuchawce, latawce, wiatr ;-)

Majka14-11-2006 06:48:31   [#939]

rzepa się zgorszyła

"Rzeczpospolita": Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaufani współpracownicy Romana Giertycha dostali po kilka tysięcy złotych. Dostali, choć w MEN nie zdążyli się napracować.

Część z nich zdążyła popracować w ministerstwie zaledwie kilka tygodni.

"Rzeczpospolita" ustaliła, że najwyższe nagrody dostali zaufani współpracownicy Romana Giertycha, zatrudnieni w resorcie zaledwie od kilku tygodni. 7,3 tys. zł przypadło dyrektorowi generalnemu Andrzejowi Maśnicy, który zarządza funduszem nagród. 6 tys. zł otrzymała Sylwia Boratyńska - od września szefowa Biura Administracyjnego MEN. Dziennik podaje dalsze przykłady, a na zakończenie informuje, że dyrektor generalny MEN od trzech tygodni jest nieuchwytny dla "Rzeczpospolitej".

http://wiadomosci.onet.pl/1433280,11,item.html
Małgoś14-11-2006 06:54:30   [#940]

i dopiero teraz o tym wiadomo ;-)

obstawiamy kandydatury na kolejnego mni-stera?

dhausner14-11-2006 07:02:24   [#941]
Oj chyba się nie uda
Zola14-11-2006 16:07:50   [#942]
miał fundusz nagród i musiał wydać
Majka14-11-2006 16:26:15   [#943]

Niedobrze mi ::(

- Do tej pory w MEN była wewnętrzna zasada, że te nagrody przysługują osobom, które w ministerstwie przepracowały minimum sześć miesięcy. To przecież nagroda za dobrą pracę - mówi nasz informator z ministerstwa.

Poprosiliśmy o wyjaśnienia w MEN. Na jakiej podstawie są przyznawane nagrody? Kto mógł je dostać? Od czego zależała ich wysokość?

Według naszych ustaleń najwyższe nagrody dostali zaufani współpracownicy Romana Giertycha. W resorcie pracują najwyżej od kilku tygodni. 7,3 tys. zł przypadło dyrektorowi generalnemu - Andrzejowi Maśnicy, który zarządza funduszem nagród. W MEN pracuje od sierpnia.

Maśnica pochodzi z Wrocławia. Monarchista, współzałożyciel Ruchu Polityki Realnej, który przekształcił się potem w UPR. Ostatnio pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Tam pracowała też Sylwia Boratyńska (od września szefowa Biura Administracyjnego MEN). Według naszych informacji Boratyńska dostała 6 tys. zł nagrody.

4,5 tys. zł otrzymał dyrektor gabinetu politycznego Paweł Sulowski. Niegdyś czołowy działacz Młodzieży Wszechpolskiej, potem członek zarządu głównego LPR i poseł dolnośląskiego sejmiku.

4,5 tys. zł dostał dyrektor Biura Kontroli Robert Kasprzak (kandydował do Sejmu z list LPR).
Jak długo pracuje w MEN?
- Mniej więcej pół roku, nie potrafię dokładnie podać, dzisiaj ciężki dzień - odpowiada. Czym sobie zasłużył na tak szybką nagrodę? - To pytanie do osoby, która mi ją przyznała - ucina Kasprzak.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061114/kraj/kraj_a_1.html

Niedobrze mi ::(
Maelka14-11-2006 17:06:49   [#944]

Świetna lekcja uczciwości, prawdomówności, praworządności i honoru.

Obrzydliwość!

I jak tu nie wierzyć przysłowiom. Krowa, która głośno ryczy...

Ech!

beera14-11-2006 17:11:28   [#945]

dziwczyny, no takie duże jestescie, a wierzycie w te tam, prawdę, uczciwość i praworządnośc?

;))

............

Zobaczmy jakie poparcie społeczne ma nasz minister- szef partii, ktora w wyborach samorządowych otrzymala niewidoczne wrecz poparcie.

Mimo programów, pomysłów, listów, kartek pocztowych, bialych róż i konferencji prasowych

Jakoś to mnie w tym całym... pociesza.

Gaba14-11-2006 17:11:54   [#946]
w Krakowie na 350 szkół i kilkadziesiąt placówek innych tylko 2 dyrektorów otrzymało nagrodę kuratora w roku 2006, podobno oświata w Krakowie jest jedną z najlepszych w Polsce, nachwalic nie można.
beera14-11-2006 17:12:54   [#947]

gaba- ale to się trzeba cieszyc

te nagrody z teraz, to może byc kiedys " pocałunek śmierci";)

tak jak matura amnestiowa

Gaba14-11-2006 17:15:26   [#948]

wnioski były jeszcze bez pocałunku, te z pocałunkiem będą w roku 2007

;-))))

zgredek14-11-2006 17:29:20   [#949]

wyjaśnienia ze strony MEN w związku z hmm... enucja...prasowymi:

Komunikat w sprawie wykorzystania środków funduszu nagród

W związku z enuncjacjami prasowymi dotyczącymi nagród przyznanych pracownikom MEN uprzejmie informuję, że zgodnie z ustawą o służbie cywilnej członkom korpusu służby cywilnej można przyznać nagrodę z utworzonego w ramach środków na wynagrodzenia funduszu nagród. Fundusz ten pozostaje w dyspozycji dyrektora generalnego urzędu i może być przez niego podwyższany w ramach posiadanych środków na wynagrodzenia. Zwyczajowo w Ministerstwie Edukacji Narodowej nagrody przyznaje się przy okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podstawowym kryterium przyznawania nagród z funduszu nagród i ich wysokości są osiągnięcia w pracy zawodowej oraz szczególne zaangażowanie w realizację powierzonych zadań, oceniane przez przełożonych pracowników. Dodatkowo w MEN, warunkiem otrzymania nagrody było posiadanie przez pracownika co najmniej 6 miesięcznego stażu pracy na dzień 01 października 2006 r. Do wymaganego stażu pracy – mając na uwadze treść art. 2 ust. 3 ustawy o służbie cywilnej – w przypadku osób przenoszonych do urzędu zaliczono okres zatrudnienia w jednostce organizacyjnej, z której nastąpiło przeniesienie.

Warto podkreślić, że przyznane nagrody nie rekompensują pracownikom niskiego poziomu wynagrodzeń – mają i powinny jednak stanowić znaczący czynnik motywujący. W porównaniu z innymi resortami pracownicy Ministerstwa Edukacji Narodowej otrzymują stosunkowo niskie wynagrodzenia. W MEN średnie wynagrodzenie na jeden etat kalkulacyjny wg ustawy budżetowej na rok 2006 wynosi 3.102 zł, zaś np. w gospodarce – 4.111 zł, w rozwoju regionalnym - 4.569 zł. Niski poziom wynagrodzeń w MEN jest głównym powodem nagminnego odchodzenia pracowników do innych resortów. Jest także przyczyną trudności w naborze na stanowiska wymagające wysoko specjalistycznych kwalifikacji – z uwagi na relatywnie niskie proponowane wynagrodzenie.

Dyrektor Generalny

Andrzej Maśnica
Maelka14-11-2006 17:45:22   [#950]

Asia

Duże? Majka chyba tak, ja taka sobie - łatwiej mnie przeskoczyć, niż obejść. Ale wierzę. I dlatego właśnie czuję się jak głupiec. I to w dodatku niereformowalny.

A panu Maśnicy najchętniej przesłałabym (w ramach wspierania zarabiających głodowe stawki) pierwszy tom "Potopu" z zakreśloną na czerwono, ostatnią kewstią Kmicica do Wołodyjowskiego wygłoszoną w strugach deszczu...

;-)

strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 18 ][ 19 ][ 20 ] - - [ 242 ][ 243 ]