Forum OSKKO - wątek

TEMAT: oświatowy przegląd prasy
strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 118 ][ 119 ][ 120 ] - - [ 242 ][ 243 ]
malmar1525-08-2010 06:07:57   [#5901]

MEN: Koniec roku szkolnego w ostatni piątek czerwca

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by zajęcia w szkołach kończyły się w ostatni piątek czerwca, czyli około tydzień później niż obecnie. Taki zapis znalazł się w projekcie nowelizacji rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego opublikowanym na stronie internetowej MEN.

http://fakty.interia.pl/polska/news/men-chce-skrocic-wakacje-projekt-juz-gotowy,1522642

katarzyna3026-08-2010 14:57:53   [#5902]

Kiedy egzaminy i matury? CKE podała terminy

Sprawdzian dla szóstoklasistów odbędzie się 5 kwietnia, egzamin gimnazjalny w dniach 12-14 kwietnia, a matury od 4 do 27 maja. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała terminy egzaminów zewnętrznych w roku szkolnym 2010/2011.

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,8293299,Kiedy_egzaminy_i_matury__CKE_podala_terminy.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1077762

malmar1526-08-2010 20:03:34   [#5903]

Polscy uczniowie nie potrafią myśleć

Kłopoty z samodzielnym myśleniem i stosowaniem wiedzy w praktyce - to podstawowe problemy polskich uczniów. Taką opinię po analizie wyników tegorocznych matur i egzaminów gimnazjalnych przedstawiły Ministerstwo Edukacji i Centralna Komisja Egzaminacyjna.

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/mazowieckie/warszawa/news/polscy-uczniowie-nie-potrafia-myslec,1523796

malmar1528-08-2010 15:19:38   [#5904]
Olimpiady już w gimnazjach

MEN chce, by ogólnopolskie konkursy przeprowadzać już dla uczniów gimnazjów. Pilotażowe olimpiady mają się odbyć w tym roku szkolnym

http://www.rp.pl/artykul/19,528106-Olimpiady-juz-w-gimnazjach.html

Marek Pleśniar31-08-2010 12:15:45   [#5905]

http://wyborcza.pl/1,76842,8315160,Rozpoczynamy_rok_szkolny__amen.html

to prawda??

AnJa31-08-2010 12:22:17   [#5906]

że takie rozpoczęcia roku szkolnego? oczywiście, że prawda

a co Ci się zapaterysto jeden nie podoba? a?

Dżoana31-08-2010 13:48:37   [#5907]
O matko :-0
Adaa31-08-2010 17:47:15   [#5908]

mnie nie dziwi rozpoczynanie roku szkolnego w Kosciele

dziwi mnie zdziwienie innych:-)

w czasach gdzie święci się wszystko, poczynając od ogrodzenia szkoły, kończąc na odnowionych piwnicach - msza na rozpoczęcie roku nie powinna dziwić

no...chyba, że taka msza dyskryminuje a świecenie nowego chodnika nie

;-)

Dżoana31-08-2010 22:50:53   [#5909]
Adoo, ale to nie o to chodzi. Niech sobie rozpoczynają od mszy, kto chce niech uczestniczy, ale rozpoczynanie roku szkolnego "państwowego" w kościele to już za daleko. 
bogna01-09-2010 18:06:26   [#5910]

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8320724,W_liceum_jak_w_banku__BZ_WBK_.html

Pierwsza taka szkoła w Polsce. Chcesz do niej wejść, musisz mieć kartę płatniczą Banku Zachodniego WBK.

AsiaJ01-09-2010 18:55:54   [#5911]

Nawiązując do [#5905]

mieliśmy podobnie, w uzgodnieniu,

własnej sali/auli nie mamy,

padał deszcz, było zimno i mokro,boisko szkolne zalane,

odbyło się tak i już,

ale od jutra lekcje w szkole:-)

katarzyna3004-09-2010 19:10:12   [#5912]

Nauczyciel szkoły nie kocha, a się jej boi

"Mamo nie chcę do szkoły! Strasznie się tam czuję, dzieci się ze mnie nabijają. Nauczyciele mnie nie lubią... Musisz synku tam iść, jesteś dyrektorem" - ten stary dowcip jak ulał pasuje do nastrojów nauczycieli wracających po wakacjach na lekcje


http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,8330407,Nauczyciel_szkoly_nie_kocha__a_sie_jej_boi.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1077762

grażka05-09-2010 08:15:43   [#5913]

Tolerancja i przeciwdziałanie mobbingowi

Jestem lesbijką i już nie uczę

grażka05-09-2010 08:46:37   [#5914]
Nie dali wylać swojej pani
Gaba05-09-2010 10:33:58   [#5915]

Bp Pieronek: bez religii sytuacja w szkołach wyglądałaby jeszcze gorzej

jg, IAR, PAP 2010-09-05, ostatnia aktualizacja 2010-09-05 08:32

Szkoła po 1989 r. zmieniła się. Panuje w niej chaos i bałagan. Nie jest dziś łatwo uczyć religii, szczególnie w dużych miastach. Na wsiach jest trochę lepiej. Nauka religii jest bardzo potrzebna, bez niej sytuacja w szkole wyglądałaby jeszcze gorzej - mówi bp Tadeusz Pieronek. W kościołach jest dziś odczytywany list biskupów z okazji 20-lecia wprowadzenia katechizacji do szkół.

Biskup Tadeusz Pieronek
Fot. Waldemar Kompała / Agencja Gazeta
Biskup Tadeusz Pieronek

- Nie da się w pełni wychować człowieka bez uwzględnienia także jego sfery religijnej. Zostało to już zauważone w instrukcji wprowadzającej naukę religii w szkole: "Otwarcie się na religię oraz na chrześcijańskie wartości etyczne będzie istotnym wzbogaceniem tego procesu i przyczyni się do ukształtowania właściwych postaw młodego pokolenia Polaków" - głosi list biskupów.

W ocenie hierarchów, szkoła docenia wysiłki, jakie wkładają katecheci w proces wychowania młodego pokolenia, a także dostrzega pozytywne efekty ich pracy. "Po 20 latach można powiedzieć, że dużo udało się osiągnąć w zakresie integracji środowisk wychowawczych: rodziny, szkoły, parafii. Ale też zauważamy, jak wiele jeszcze pracy trzeba wykonać" - napisali biskupi.


Bp Tadeusz Pieronek podkreślił w rozmowie z PAP, że "przed 20 laty było rzeczą jasną, że religia, która została definitywnie usunięta ze szkół w 1961 r., musi do nich powrócić". "W szkołach na całym świecie prowadzone są lekcje z jakiejś religii. Szkoła po 1989 r. zmieniła się. Panuje w niej chaos i bałagan. Nie jest dziś łatwo uczyć religii, szczególnie w dużych miastach. Na wsiach jest trochę lepiej. Nauka religii jest bardzo potrzebna, bez niej sytuacja w szkole wyglądałaby jeszcze gorzej" - powiedział bp Pieronek.

Pytany o zarzuty środowisk lewicowych, które uważają, że prowadzenie lekcji religii w szkołach jest łamaniem zasady rozdziału Kościoła od państwa, odparł: "To bzdury. Te kwestie są odpowiednio poukładane i usankcjonowane. Nie ma mowy o łamaniu żadnej zasady".

Abp Nycz: Nikt nikogo nie przymusza

Również metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz w wywiadzie dla Informacyjnej Agencji Radiowej odnosił się do propozycji wyprowadzenia religii ze szkół. Jak powiedział - te głosy pojawiają się systematycznie i patrzy na nie bardzo spokojnie: - Nikt nikogo nie przymusza do tego, żeby chodził na lekcje religii: jest to dobrowolny wybór w przypadku dzieci małych, a wybór rodziców czy samodzielny - w przypadku młodzieży pełnoletniej. - Liczba osób uczęszczających na religię świadczy o tym, że zdecydowana większość rodziców i społeczeństwa dokonuje tego wyboru na "tak", a to - w demokratycznym kraju - jest bardzo ważny sygnał dla tych, którzy chcieliby usunąć lekcje religii ze szkół - mówił arcybiskup Nycz.

Hierarcha zauważa, że dla tych, którzy nie chcą uczęszczać na lekcje religii jest przewidziana etyka. - Szkoda tylko, że przywracając religię w szkołach, z lekcji religii i etyki nie uczyniono alternatywy, czemu Kościół nigdy nie był przeciwny - mówi hierarcha. Zwraca także uwagę, że - z powodów politycznych - w rozporządzeniu z 1992 roku znalazł się dodatkowo zapis, że uczeń może zrezygnować z obu tych przedmiotów. - Uważam ten zapis za niewychowawczy - mówi arcybiskup Nycz. W Niemczech czy w Austrii nie ma takiej możliwości, a uczniowie mogą wybierać wyłącznie między religią i etyką - zauważa metropolita warszawski.

Religia w 27 tysiącach szkół, etyka w 887 szkołach

Jak informuje MEN, w ubiegłym roku lekcje religii prowadzone były w ponad 27 tysiącach szkół. To 72 procent wszystkich placówek. Lekcje etyki natomiast odbywały się w 887 szkołach. Zajęć religii ani etyki nie prowadzono w 10 tysiącach szkół.

Minister edukacji Katarzyna Hall przypomina, że szkoła ma obowiązek organizowania zajęć z etyki, jeżeli uczniowie lub ich rodzice tego żądają. Apeluje przy tym o zgłaszanie wszelkich przypadków niewywiązywania się placówek z tego obowiązku. Minister edukacji narodowej dodaje, że podobny obowiązek dotyczy lekcji religii dla dzieci innych wyznań. W Polsce jest 31625 nauczycieli religii oraz 828 nauczycieli etyki.

Tymczasem z sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini wynika, że 46 procent Polaków posłałoby swoje dziecko na lekcje religii w szkole. 15 procent respondentów wybrałoby etykę. Prezes Instytutu Marcin Duma zwraca uwagę, że aż 32 procent badanych dałoby dziecku wolny wybór. Jego zdaniem jest to swojego rodzaju ucieczka, żeby nie przyznać, że dziecka na religię się nie pośle.

Według Marcina Dumy, zaskakiwać może to, że w społeczeństwie, które w ponad 90 procentach deklaruje wiarę katolicką, zaledwie 46 procent posłałoby swoje dziecko na lekcje religii. - To jest bardzo delikatny temat - podkreśla Duma i dodaje, że wybór religii jest wyborem bezpiecznym, poza tym takie jest oczekiwanie obyczajowe. Wybór etyki natomiast jest kojarzony z kontestacją panującego w szkołach porządku.

Religia została wprowadzona do szkół we wrześniu 1990 roku na mocy instrukcji Ministra Edukacji Narodowej. Premierem rządu w tamtym czasie był Tadeusz Mazowiecki.
Gaba05-09-2010 10:34:54   [#5916]
Nie podoba mi się stwierdzenie, że w szkole jest bałagan i nie podoba mi się, a nawet sądzę, że jest zwyczajnanie prawdą, że bez religii byłoby gorzej.
Adaa05-09-2010 11:38:18   [#5917]

Gaba, chyba Cię nie rozumiem ..." i nie podoba mi się, a nawet sądzę, że jest zwyczajnanie prawdą, że bez religii byłoby gorzej."

nie podoba Ci się, że jest prawdą, ze bez religii byłoby gorzej, czy nie podoba Ci się takie twierdzenie - że bez religii byłoby gorzej?

Marek Pleśniar05-09-2010 12:21:22   [#5918]

misię nie podoba że osoba publiczna twierdzi bezpodstawnie, że w szkołach jest bałagan

niezależnie od kontekstu

Gaba05-09-2010 15:24:15   [#5919]

fakt, chyba coś napisałam... zwyczajnie głupiego.

Ma być tak - oczywiście to moje zdanie: Nic nie upoważnia bp Pieronka do opowiadania, że w szkołach jest bałagan. To jest cios poniżej pasa. To, że są takie przypadki, nie upoważnia do szerzenia nieprawdziwych informacji i generalizowania.

Nie zgadzam się również na stwierdzenie, że bez religii byłoby gorzej. Jestem za katechezą - Bogu dziękuję, że mam przyzwoitych katechetów, fajnego proboszcza. Ale nie wszędzie jest tak. Słychać głosy skarg i to mających podstawę wszelką - ludzką, kościelną, katechetyczną, etyczną i... itp. Więcej rozwagi, Księże Biskupie.

Co go podkusiło gadania takich rzeczy, czego się czepił? Głuptasy tylko na takie opinie czekają. 

Zapraszam biskupa Pieronka i powie, czy u mnie jest bałagan, nie że mam posprzątane, nie że ludzie chodzą jak na sznurku, ale jest normalnie.



post został zmieniony: 05-09-2010 15:25:56
Adaa05-09-2010 21:27:52   [#5920]

niedawno, w rozmowie z rodzinnym ksiedzem uslyszałam, przy okazji tematu prowadzenia religii w salach katechetycznych :

"a kto wtedy weźmie odpowiedzialnośc za bezpieczeństwo dzieci?

;-)


Marek Pleśniar08-09-2010 08:27:04   [#5921]

Na kolana! - dopuszczalna kara

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8348102,Na_kolana____dopuszczalna_kara.html


Prokuratura umorzyła sprawę podstawówki w Śledzianowie, gdzie dyrektorka kazała dzieciom klęczeć przed ścienną gazetką z religii. Nauczycielka, która to nagłośniła, straciła pracę

bogna08-09-2010 15:47:39   [#5922]

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8350394,Gimnazjalistka_zaatakowana_nozem_przez_kolezanke.html

Do szkoły udał się wizytator, ponieważ naczelnym obowiązkiem dyrektora jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom - powiedziała rzeczniczka kuratorium...

Dżoana08-09-2010 17:03:12   [#5923]
http://di.com.pl/news/33469,10,0,IT_Fiction_Problemy_edukacji_informatycznej.html
Marek Pleśniar08-09-2010 18:32:42   [#5924]

" ludzie, którzy chyba wierzą w to, że gdy umieścisz w każdej klasie komputer podłączony do sieci, to nagle wszystkie dzieci staną się mądre, skoncentrowane i dobrze wychowane. Ba! Ci sami ludzie wierzą, że gdy dasz dziecku laptopa, to nagle stanie się ono bardziej oczytane i twórcze, niż wtedy gdy miało kontakt z książkami i piórem."

:-))

Adaa17-09-2010 17:17:15   [#5925]

Krzysztof Konarzewski, dyrektor CKE został odwołany




post został zmieniony: 17-09-2010 17:24:48
grażka17-09-2010 19:25:26   [#5926]

Na dole strony wklejonej wyżej:

"Aleja Gestapo"

Dość ciekawe w sytuacji, gdy pojawiały się komentarze, że szkoły mają same sobie tłumaczyć zagraniczne świadectwa.

katarzyna3022-09-2010 17:11:41   [#5927]

Atak w gimnazjum: wszczęto postępowanie dyscyplinarne

Małopolskie kuratorium oświaty wszczęło postępowanie dyscyplinarne wobec dwojga nauczycieli z krakowskiego gimnazjum, w którym 13-letnia uczennica zaatakowała nożem koleżankę - poinformowała Jolanta Mączka z kuratorium.

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,8406721,Atak_w_gimnazjum__wszczeto_postepowanie_dyscyplinarne.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1077762

Warto poczytać tez komentarze pod artykułem

http://forum.gazeta.pl/forum/w,410,116728532,,Atak_w_gimnazjum_wszczeto_postepowanie_dyscypl_.html?v=2

Po ataku nożowniczki w gimnazjum: badają zachowanie nauczycieli

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,8405145,Po_ataku_nozowniczki_w_gimnazjum__badaja_zachowanie.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1077762

komentarze

http://forum.gazeta.pl/forum/w,902,116722587,,Po_ataku_nozowniczki_w_gimnazjum_badaja_zachow_.html?v=2
Marek Pleśniar28-09-2010 10:07:18   [#5928]

http://www.tvn24.pl/-1,1674937,0,1,chciala-sie-uczyc--zostala-oszukana,wiadomosc.html




post został zmieniony: 28-09-2010 10:07:33
Marek Pleśniar28-09-2010 23:21:43   [#5929]

http://wyborcza.pl/1,75248,8436681,Jak_pierwszaki_ucza_sie_internetu_bez_komputerow.html

bardzo fajne


grażka02-10-2010 19:55:16   [#5930]
O szoku kulturowym powracających zza granicy jako jednym ze źródeł agresji.
Marek Pleśniar06-10-2010 08:52:41   [#5931]

http://wyborcza.pl/1,75248,8470248,W_szkole_o_dopalaczach__Ta_lekcja_nie_wypali.html


 :-)

"Prowadzący pyta rodziców, jak to było w czasach, gdy byli nastolatkami, czy mieli kontakt z substancjami psychoaktywnymi (jakimi), w jakich okolicznościach (np. imprezy młodzieżowe), jaka była wiedza ich rodziców na temat ich doświadczeń. Dlaczego to robili, co sprawiło, że nie zaangażowali się bardziej i co uchroniło ich przed poważnymi konsekwencjami" - czytamy w scenariuszu.

- Ogrania mnie pusty śmiech - komentuje Gabriela Olszowska, dyrektorka Gimnazjum nr 2 w Krakowie.

- Już widzę jak ojciec Kowalskiego wstaje z ławki i przyznaje się wychowawczyni swojego dziecka, że w młodości palił trawkę - mówi Tomasz Malicki, dyrektor I LO w Krakowie. Na tej części zajęć przewiduje więc głuchą ciszę lub... kupę zabawy. - Wyobrażam sobie rodziców, których porwie wspomnień czar i z tematu zrobią sobie szopkę. Nie za bardzo rozumiem, po co nauczycielowi wiedza, który rodzic brał narkotyki, a który nie.

grażka06-10-2010 17:44:56   [#5932]

Co ja wiem o dopalaczach?

http://chetkowski.blog.polityka.pl/?p=1112

Apel MEN:

http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1669%3Aapel-ministra-edukacji-narodowej-do-dyrektorow-szko-i-placowek-o-przeciwdziaanie-zaywaniu-dopalaczyq-przez-uczniow-&catid=29%3Apozostae-wydarzenia-edukacyjne&Itemid=53

Marek Pleśniar06-10-2010 20:29:11   [#5933]

gdybym był politykiem, to bym napisał że "jestem zszokowany" :-)

Bloger pisze: "Znowu kazano nam coś zrobić, ale nie przygotowano do zadania."

się ja pytam więc: to w szkole polskiej nie prowadzi się żadnej profilaktyki uzależnień?? Nic nie robiono 20 lat??? Przecież te dopalacze, prócz marketingu, nie są niczym nowym - prochy do ćpania i tyle

Adaa06-10-2010 20:36:54   [#5934]

a wiesz co? - to samo mnie zirytowało

palnal bloger głupotę a w dodatku szkodzacą nauczycielom - każdy czytelnik zareaguje tak samo, a mianowicie :

"co ten nauczyciel chrzani, dopalacze juz od 2008 roku zbieraja zniwo i kazdy głupi wie do czego służą, więc co? nieprzygotowani nauczyciele, czyli zerwali sie z choinki"?

ech...


Gaba06-10-2010 20:45:20   [#5935]

Bloger blogerem, niech ta.(a ja tu go trochę rozumiem - nauczyciel jest dobry na wszystko, naprawdę?)

Za profilaktykę zaawansowaną czy głęboką muszą zawsze się brać bardzo oblatani ludzie.

W szkole ma się robić i robi profilaktykę pierwszorzędową (to do Marka)

Rozmowa z rodzicami na tzw. lekcji dla rodziców o ich doświadczeniach z psychoaktywatorami jest niemądrym pomysłem, w taką relację wchodzą tylko ludzie na terapiach, są to relacje oparte na innych zasadach niż spotkanie w szkołach, są to relacje intymne, osobiste -  inaczej ludzie zaczną się wygłupiać, albo być nieszczerzy i pełni podejrzeń, po co ci to? Naprawdę aż tak się otworzą? ja bym się nie otworzyła.

Co ja mam gadać - nie mam żadnych doświadczeń, ale łeb gnojkom od cynicznego zbijania kasy na dzieciakach poobrywała w okolicach tyłka. Ogniem i mieczem tępiła.


post został zmieniony: 06-10-2010 20:47:45
grażka06-10-2010 20:51:41   [#5936]

To co, uważacie że nauczyciel jak ten oficer operacyjny ma rozpoznanie o narkotykach i dopalaczach robić?

Z analizą chemiczną? Skutkami? Argumentami czy zgodne z prawem, czy niezgodne są kadzidełka kolekcjonerskie?

Ja zrozumiałam to całkiem inaczej - tu potrzeba specjalisty od tego typu rzeczy, bo nauczyciel, dokładnie tak jak bloger pisze - zrobi co najwyżej pogadankę umoralniającą.

I w dzienniku zapisze.

Adaa06-10-2010 21:00:01   [#5937]

jesli Pani Hall chce naprawdę cos zrobic w kierunku uswiadamiania dzieciaków (bo, ze napisala list , opublikowała cos na stronie Men to nic, to tylko wstrzelenie sie w chwilowa potrzebę oznajmienia czegos mediom) to niech zleci nagranie profesjonalistom filmu edukacyjnego, a jeszcze lepiej dokumentalnego, na ten temat

niech film pokaże konsekwencje brania dopalaczy, zywe przykłady destrukcji, niech sie wypowiedza chemicy, lekarze, prognostycy medyczni itd, niech opowiedza odratowane ofiary 

mlodziez bardziej ufa takim filmom niz nauczycielom i obraz tez inaczej przemawia niz ględzenie

....................

Roberto Saviano w wywiadzie dla TVP powiedział wprost, ze mafia wloska bardzo wygodnie sie rozsiadła w POlsce, że główna ich domeną sa bardzo dobre podróbki odziezy i narkobiznes , mówił, ze Polacy nie zdaja sobie sprawy z tego jak juz jestesmy uwikłani w to

no i...ida dopalacze - spadaja dochody narkobiznesu, bo dopalacz tanszy, łatwiej dostepny 

ma prawo mafia sie niepokoić, ano ma

dopalacze nie pojawiły sie dzis, sa na rynku od dawna i jakos rząd nie martwił sie skutkami ich zazywania

teraz sie martwi?...no martwi ... ale czemu nie troszczy sie tak samo o dzieciaki z choroba nowotworową umierajace na skutek zatrzymania przez NFZ niektórych programów, codziennie na ulicach umieraja narkomani, ćpają juz w podstawówkach  ...

aaaa?...wybory - jaka piękna akcja przed wyborami - pokaz siły i determinacji rządu, troski o zdrowie młodzieży

cierpliwi sa nasi politycy - czekali z ta akcja prawie dwa lata

a moze włosi juz nie chcieli czekać?;-)



Gaba06-10-2010 21:08:21   [#5938]

Dziś indyczyłam do zetki: potrzeba mi, nauczycielowi, wielokrotnie powtarzanych stanowisk autorytetów - na takim filmie winny byc ważne, rozpoznawalne osoby. Ba, najważniejsze - tu  chodzi o dzieci.

etycy - jaki to wyrób kolekcjonerki, do jakiego niezazywania - co za cynizm, wyrachowany i wyrafinowany... nazywać obłudę i przeanalizować logicznie owe zapisy na saszetkach. Nazywać chwyty językowe i reklamowe po imieniu.

prawnicy - co głosno powiedzą - nie, tych drani nie będziemy bronić. Te ich pieniądze i pieniądze z ich gaży smierdzą i są naznaczone śmiercią.


Aktorzy...

Owsiak...



post został zmieniony: 06-10-2010 21:08:46
Marek Pleśniar06-10-2010 21:40:21   [#5939]

żeby było jasne - moja uwaga co do nienowości profilaktyki w szkole wcale nie jest pochwałą wciskania szkole zadań do odfajkowania

ale.. mamy wiek jaki mamy (21.) i dyrektorzy czy nauczyciele nie muszą odbierać apeli swoich ministrów jako jakichś przerażających ukazów do nadgorliwego wykonywania. Wykazać własny rozum i nie dać się zwariować. Mamy własny rozum i chyba umiemy zinterpretować to co się nam pisze w sposób sensowny.

Marek Pleśniar06-10-2010 21:40:54   [#5940]

to jest dość dobry tekst http://wyborcza.pl/1,75480,8441670,Rozwalacze.html

dodam - popieram tę populistyczną akcję rzadu. Populistyczna jest, ale wraz z wieloma osobami czuję to podobnie - że tak jak np wyżej gaba - urywałbym ręce przy samej...  za te pełne złej, niedobrej hipokryzji gęby (i słowa) sprzedawców tych świństw



post został zmieniony: 06-10-2010 21:42:54
Gaba06-10-2010 22:56:57   [#5941]

Mnie także nie interesuje, czy ktoś robi akcje na użytek polityczny czy dzieci. O złe intencje akurat nie posądzałabym tej minister, która dowodzi oświatą.

Jestem za pyskowaniem, protestowaniem, zamykaniem tych aroganckich gadów od narkotyków, które zwą się bezczelnie dopalaczami.

Co to jest dopalacz - od strony językowej, coś, co dopala, czy daje speeda, energii i robi tzw. fun. Ale nie jest bezkarne i obojętne.

Tłumaczę dziennikarzom, że odrobienie scenariusza spotkania nie jest możliwe, że odwzorowanie wierne śmieszne, ze nikt tak nie robi. A propozycja jest wzięta z profesjonalnych stron terapeutów. Nauczyciel to nie terapeuta.


Cieszę się, że rząd tak zareagował i mam w nosie, czy zbija kapitał polityczny czy nie. Moje Tak dla takich działań.



krasnoludek zadyszek07-10-2010 17:46:37   [#5942]

Zmieniając temat z dopalaczy:

w ostatnim "Tygodniku Powszechnym" seria artykułów o przemocy w szkole - tu tekst podstawowy: http://tygodnik.onet.pl/30,0,53708,nibylandia,artykul.html

Marek Pleśniar08-10-2010 17:58:49   [#5943]

wraqcając do dopalaczy

to daje do myślenia

http://www.youtube.com/watch?v=q90jCS9DKQw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=GG0XdxF6XUY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=jPABnSyawCg&feature=related

Adaa08-10-2010 18:36:51   [#5944]

świetny materiał 

facet jest rewelacyny w tym co mówi - konkretnie, przekonująco, podaje konkretne dane  ... to naprawdę zmienia punkt widzenia

Adaa08-10-2010 18:56:24   [#5945]

teraz doczytałam, ze facet był z wykladami w Warszawie 5 i 6 października 2010 

jakos cicho w mediach było na ten temat ( w ogóle ktoś cos zauwazył?)

a moze cicho bo nie po linii działan rządu jego wyklady?

........................

Marek, wiem, ze w ocenie obecnych dzialan rządu ws dopalaczy jestesmy odmiennych zdań, ale powiedz - nie skojarzyła Ci sie wypowiedź JC na temat polityki Nixona (recepty na wygrane wybory) z tym co teraz mamy tu?

taki cover sprawdzony

;-)


post został zmieniony: 08-10-2010 18:59:14
Marek Pleśniar08-10-2010 20:23:57   [#5946]

ja swoją opinię o tle politycznym wyraziłem - i wyraźnie napisałem że to populistyczny krok

więc nic tu już nie muszę dodawać:-)

ps. to jest tak - jedni oceniają innych po słowach a inni po czynach

linki do tego filmu kto wkleił?


post został zmieniony: 08-10-2010 20:24:41
Marek Pleśniar08-10-2010 20:27:02   [#5947]

co do treści filmu - warto poczytać

http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=portugal-drug-decriminalization

Five years later, the number of deaths from street drug overdoses dropped from around 400 to 290 annually, and the number of new HIV cases caused by using dirty needles to inject heroin, cocaine and other illegal substances plummeted from nearly 1,400 in 2000 to about 400 in 2006,  according to a report released recently by the Cato Institute, a Washington, D.C, libertarian think tank.

katarzyna3009-10-2010 21:59:55   [#5948]

Nauczyciele: darmowe lekcje do Trybunału

Trybunał Konstytucyjny orzeknie, czy narzucone przez ministerstwo tzw. "karciane godziny" są zgodne z prawem Więcej...

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,8480127,Nauczyciele__darmowe_lekcje_do_Trybunalu.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1077762#ixzz11tST7VmK

Jersz11-10-2010 08:23:44   [#5949]

Jak się połączy to bedzie lepiej , czy tylko taniej ....?

MEN chce łączyć placówki oświatowe

Trwają prace nad połączeniem placówek oświatowych w zespoły

... Na przykład liceum w mieście tworzyłoby zespół z kilkoma wiejskimi gimnazjami. Podobnie podstawówki miałyby przyporządkowane sobie przedszkola. Rozważa się też łączenie w grupy małych podstawówek. ....

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/267208,MEN-chce-laczyc-placowki-oswiatowe

jerzyk11-10-2010 10:09:07   [#5950]

Oświatowe porządki MEN

Kuratoria oświaty do likwidacji? W każdym razie częściowo. MEN wraca do pomysłu sprzed trzech lat i dorzuca likwidację okręgowych komisji egzaminacyjnych.

strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 118 ][ 119 ][ 120 ] - - [ 242 ][ 243 ]