Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Napisałam plan nadzoru pedagogicznego :-)
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ]
Adaa13-11-2009 15:30:10   [#251]

no i jakie to wszystko proste:-)

choć, juz teraz idące w tysiace, postów na temat nadzoru temu przeczy;-)

teka5713-11-2009 15:30:16   [#252]

byłem uczestnikiem wczorajszego  spotkania  z p. Szumilas- 

 wystarczy ,aby  szkoła  spełniała   wymogi D lub  B, "a potem to  już tylko CBA-" super to  zabrzmiało

Tak  na poważnie:  mają być prowadzone   -jedne  dla każdego powiatu, szkolenia w  temacie ewaluacji dla dyrektorów.Szkolenia  prowadzone  będą przez  przeszkolonych wizytatorów,a nie  przez  innych  ludzi(trochę mnie takie określenie   zaskoczyło) ,gdyż tylko oni  są w tym  kompetentni.Plan nadzoru  na MEN-skiej stronie, nie  ma być sztampą,lecz  pokazaniem czego  będą wizytatorzy oczekiwać podczas wizytacji.Zmienią się priorytety MEN,ale  to  nie  oznacza,że  w szkołach  te priorytety mają  być  realizowane.Każda  szkoła  ma mieć  własne i  może tylko  na  tych  bazować-ważne,  aby jej  wyniki były  dobre,a  w szczególności poprawiające   jakość   kształcenia owej  placówki-mowa- każda  placówka  ,jej środowisko jest inne-i tu  pies  pogrzebany,bo  nie wiadomo ,którzy  wizytatorzy  do ciebie  przyjadą.Dyrektor prowadzi  nadzór pedagogiczny wewnętrzny,a  ko  zewnętrzny ,który  wpadnie za 7 dni i proponowany  na www ma  być tylko  pomocny,a  nie sztampa dla  wszystkich.Można sobie  zrobić własny  wzór, ale wiedzieć czego,  ode  mnie będą  wymagać.

Nadal  można  prowadzić współpracę doradczą z wizytatorami,pod warunkiem,że dany wizytator nie  przyjedzie  do  twojej placówki  na  kontrolę, bo  to nie byłaby  bezstronność.

Wyszedłem(bo mówię i piszę za siebie i o swoich  subiektywnych  odczuciach) ze "słoniem,którego  należy  po  kawałku  konsumować"-ulubione  powiedzenie sekrzetarz, z wielkim zadaniem,które mamy opracować i pamiętać,że do  23 listopada przedstawić  RP i RR  -DALEJ NIE WIEDZĄC DO  KOŃCA  JAK



bosia13-11-2009 15:33:51   [#253]

AnO, a co tu jest drogie?

Bo pisze plan nadzoru tak jak pisałam do tej pory

choć, nie własciwie inaczej....

bo do tej pory czesto modyfikowałam gotowce

a teraz nie zamierzam tego robić

zamierzam napisać krótki plan nadzoru, konkrety i opisac to, co robię/robimy cały czas

i im więcej czytam o ewaluacji, to tym bardziej mi się podoba (choć wcześniej trochę ambiwalentnie do niej podchodziłam)

rozmawiałam z nauczycielami i powiedziałam o pracy grupowej, że ich czeka sporo

hmm...dostałam odpowiedź, ze dawno nic się nie działo (przez miesiąc?) i nie widzą problemu

ale u nas jest  młode grono, to i nie skażone za bardzo

beera13-11-2009 15:40:24   [#254]

adoo - naprawdę proste

kontrola i wspomaganie -jest jasne

ewaluacja, to badanie własnej działalności w taki sposób, zeby przynosiło pożytek

zdaje się, ze wyżej jest Twój przykłąd - dośc prosto i jasno napisany.

I koniec.

nie ma co tego komplikować - jak zaczniemy, to zrobimy z tego działania to samo, co się stało w 2004. 



AnJa13-11-2009 16:00:36   [#255]

wciąż się ci wizytatorzy gdzieś pałętają niepotrzebnie wg mnie

to ja jeszcze inaczej

mam 10.letnie coś, co nazywa się samochodem osobowym

i toto, raz do roku podlega ewaluacji zewnętrznej - jadę do stacji kontroli, tam sprawdzają stan światel ogumienia , zawieszenia, układu jezdnego, kierowniczego,hamulcowego szczelnośc instalacji LPG

i podbijają dowód rejestracyjny - że sprawne toto (czyli poziom spełniania wymagań D)
prawo drogowe innych poziomów nie przewiduje - ale nawet jakby przewidywało, to D mi wystarcza, jesli dopuszcza do ruchu)

znam stacje w okolicy- w jednych trzesa 3 minuty, w innych 30 sekund, w jednym sprawdzają na którym oczku łapie ręczny, na innych czy gdziekolwiek łapie i trzyma


jesli będę mial luzy w układzie kierowniczym, spaloną jakąkolwiek z wymaganych żarówek, brak hamulców- nieważne do jakiej stacji zajadę- nie podbiją mi

mam więc to D i właściwie spoko na rok

ale przecież jesli po 3 miesicach hamulec przestał trzymac, koła klekocą, a z przeciwka mi migają, że na jedno oko jadę- to sprawdzam, co właściwie jest - czyli przeprowadzam ewaluację wewnętrzną wymagań państwa

ale też co jakis czas, w ramach tej wewnętrznej, sprawdzam co jest z olejem, układem chłodniczym, przyczepnoscią opon, zaawansowaniem korozji - a to państwa przecież nie interesuje na etapie podbijania dowodu

ba- sprawdzam to nawet częsciej niz tamto co w stacji kontroli- i choć mi nikt nie każe - uzupełniam, wymieniam, daję do lakiernika
...
tak mi sie akurt skojarzyło, bo rozrząd trza wymienić chyba:-(

chyba- bo stan łańcuszka własciwie niemierzalny jest

S Wlazło13-11-2009 16:05:07   [#256]
Zgadzam się w pełni z wszystkimi postami po moim poprzednim wpisie. Ewaluacji będziemy się uczyć, gdyby była bardzo prosta - nie powstałyby całe sterty książek na ten temat. Napisałem, że ten plan nadzoru opubliowany na stronie MEN nie podoba mi się. Mam chyba prawo. A w ewaluacji najbradziej mi zależy, żeby plan nadzoru koncentrował się pozyskiwaniu informacji o rozwoju uczniów. Zawsze miało to miejsce w szkole
Cz Ula13-11-2009 16:05:11   [#257]
Wszystkim aktywnym na tym forum jestem bardzo wdzięczna. Wiele informacji, które rozjaśniły temat ewaluacji i problem planu nadzoru, ale chyba nadmiar zaczyna mi mieszać powoli w głowie. Mam tylko jedno pytanie (mam nadzieję, że się nim nie ośmieszę): czy przedmiot ewaluacji w planie nadzoru to np. wymaganie z załącznika do rozporządzenia? 
beera13-11-2009 16:21:16   [#258]

CzUla - może to być wymaganie z załacznika, ale może to być zagadnienie spoza wymagań - decyzja nalzy do szkoły.

===

Stefanie - warto przeczytać wszystkie wymagania z rozporzadzenia. Częśc wymagań nie dotyczy  rozwoju uczniów, a innych aspektów pracy szkoły - choćby sfery zarządzania (np. ewaluacji)

Co do tego, ze masz prawo do niezgody na plan ze strony MEN - oczywiście, ze masz prawo:)

Ja na przykładmam wątpliwości , co do  planu nadzoru, który Ty zamieściłeś wyzej:)


bosia13-11-2009 16:32:10   [#259]

zamierzam poddać ewaluacji koncepcję pracy szkoły

ale najbardziej będzie mnie i mam nadzieję pozostałe osoby interesował proces

to co się wydarzy przy tym wszystkim

tu będzie też współpraca w zespołach

zobaczymy jak współpracujemy ze srodowiskiem lokalnym itp.

nie zamierzamy wchodzić w inne wymagania do ewaluacji, ale nie da sie oddzielić

szkoła funkcjonuje całosciowo, funkcjonuje w jakims kontekscie

 

maeljas13-11-2009 16:35:10   [#260]

Czytam, czytam....i coraz więcej wątpliowści

Wyjaśnię na przykładzie "Planu nadzoru" ze strony MEN ( wiem, że to tylko "na przykład"ł

"Cel ewaluacji:
Zebranie informacji, czy w szkole analizuje się wyniki sprawdzianu i czy wdraża się wnioski z tych
analiz.
Ustalenie: Co moglibyśmy zrobić, żeby proces analizy wyników był lepszy? Co należy doskonalić?
Podjęcie decyzji o dalszym postępowaniu."

I dalej harmonogram rozpisany na cały rok -

Robimy praktycznie próbne egzaminy co 2 miesiące - mam dziewczynę, która świetnie opracowuje wyniki - ląduje

to to u mnie na biurku - czytam - patrzę, co najlepiej wypadło, z czym są problemy - wzywam nauczycieli - tych u

których wyszło najsłabiej

i pytam "dlaczego" i co planuje" potem sprawdzam - czy jest to wprowadzane - od razu wiem, "czy w szkole

analizuje się wyniki sprawdzianu i czy wdraża się wnioski z tych analiz." -


bez nadętych harmonogramów i papierologii - "na buzię" te wnioski są  formułowane i wrażane od ręki  (jesteśmy

szkołą niepubliczną - rodzice płacą, więc muszę mieć na bieżąco informację, by reagować - tym bardziej, że szkoła

jest ukierunkowana na pracę z uczniem mającym trudności w nauce - 80% uczniów).

Podobnie dzieje się z pozostałymi aspektami pracy

szkoły

Jedyny "harmonogram" - to plan pracy w danym roku szk.- gdzie są podane terminy i obowiązki n-li- z których na

bieżąco są rozliczani


A i jeszcze jedno - końcowy efekt - czyli końcowy wynik egzaminu - tu tylko przekazuje wyniki - bez analiz i

programów naprawczych ....

Bo i po co? 

Ostatnie 2 lata były" miodne" - szkoła podstawowa - 2008 rok - 9 stanin, 2009 rok -8 stanin

2010 - pewnie 1 - najniższy  (jesteśmy po pierwszym próbnym sprawdzianie - średnia 12,4 pkt) - ile zdołamy

poprawić - góra 3-4 punkty  więcej

Po prostu takie są możliwości dzieci kończących w tym roku szk. szkołę




konrad13-11-2009 16:44:39   [#261]

mam następujące pytanie:

Czy w planie (na 23 .XI )  jeśli chodzi o ewaluację to koniecznie należy napisać bardzo szczegółowy harmonogram, czy wystarczy wybrać i napisać "to" co chcemy ewaluować oraz  określić cel;

i tyko napisać, że szczegółowy harmonogram będzie opracowany przez zespoły w listopadzie/grudniu, a wnioski z ewaluacji/raport przedstawiony RP w czerwcu.

bosia13-11-2009 17:00:14   [#262]

zamierzam napisać "szczegółowy harmonogram będzie opracowany przez zespoły w listopadzie/grudniu, a wnioski z ewaluacji/raport przedstawiony RP w czerwcu"/sierpniu.

myślę, szczególowe zadania należą do zespołu, w tym i harmonogram

chcemy zatrzymać się dłużej w fazie przygotowawczej, możliwe, ze na tym w roku skończymy

ale to będzie zależało od wielu innych czynników

ważna jest też elastyczność

AnJa13-11-2009 17:02:14   [#263]

niezbyt wiedząc jak ma tem harmonogram wygladać szczegółowy - napisałbym taki jak proponujesz (dodałby jednak jakieś punkty krytyczne- np. uszczególowienie przedmiotu do..., opracowanie narzedzi do..., projekt raportu do...)

z perspektywy tygodnia, który pozostał mi do przedstawienia planu nadzoru- uwazam, że wymóg zawarcia w nim już przedmiotu, a na pewno harmonogramu- był na wyrost

czyli jednak okreslę cel - w miarę operacyjne- przedmiot i harmonogram  zostawię na dużym poziomie ogólności

niech zespół też ma autonomię :-)

bosia13-11-2009 17:19:30   [#264]

zastanawiam się jeszcze nad poziomem ogólności

ale chyba nie chcę za bardzo uszczegółowić

zostawię to zespołowi, jak oni to widzą

zajmę sie raczej pokazaniem ewaluacji jako czegoś innego niż w wyobrażeniach niektórych

ewaluacji od strony korzysci jakie ona niesie dla szkoły

u nas się ostatnio za mało działo i niektórych zaczyna nosić-znaczy fajne pomysły mają;-)

kasę już prawie wydaliśmy-nawet więcej by można (np.nowy samochód i super tokarka)

S Wlazło13-11-2009 18:08:32   [#265]
Podoba mi się tok myślenia Maeljas. Czy nie za dużo dyskusji o tym planie? Przecież to jest narzędzie, który tworzy dyrektor dla siebie, z rozporządzenia i "Wymagań" nie wynika, by ten plan podlegał zewnętrznej ewaluacji- zresztą, kiedy ona będzie, na pewno nie w tym roku szkolnym, a szukamy "wzorcowego" planu - nie ma takiego, ten plan jest dobry, z którym dobrze będzie mnie się pracowało. Ja nie lubię "papierzysk" i gdy widzę jakieś kilkanaście stron planu - to mam odruch wymiotny. Najchętniej bym polubił dwustronicowy - pierwsza strona:współdziałanie z zespołami nauczycielskim w zakresie ewaluacji, na drugiej - tradycyjna kontrola dokumentacji pedagogicznej i szkolenie rady.
Adaa13-11-2009 18:39:44   [#266]

momentami mam takie wrażenie, ze scieraja sie tu dwa fronty : teoretycy, którzy dawno nie odkurzali praktyki i praktycy, ktorzy maja awersje do teorii

teoretycy stworzyli cos na czym maja pracowac praktycy

no i oczywiscie jest AnJa, ktory stara sie łaczyć jedno z drugim, czego skutkiem jest czasami groch z kapustą;-)

to oczywiscie moje spojrzenie, które moga krytykować jedni i drudzy

a AnJa moze nawet zapytac do jakiej grupy zaliczam sie ja - zapytac retorycznie, bo oczywiście odpowiedx juz zna - do czepialskich;-)

...................................

a najbardziej zdumiewa mnie to z jaka nadzieją niektórzy licza na zespoły nauczycielskie:-))


jatoja13-11-2009 19:04:24   [#267]


To ja będę trzecia

Zdecydowanie jako reprezentant ekstremum ( znak rozpoznawczy: kotek- młotek), wyjaśniam, co następuje:

nie mam Waszej praktyki, waszego "zdrowego rozsądku", wiedzy i intuicji wynikających z lat doświadczenia w kierowaniu szkołą, dlatego do problemu podeszłam z innej perspektywy: żeby zrozumieć rzeczywisty obraz ukryty w sztampowych, uschematyzowanych hasłach tabelkowych w tzw. planie nadzoru, sięgnęłam do źródeł: do pojęć, potem niejako rekonstruowałam metodologię ( mam w tym cel praktyczny, ale to nieistotne). Teoria jest dla mnie ważna - bo ona steruje myśleniem, a myślenie działaniem. I daje poczucie bezpieczeństwa. Jak? Lepiej rozumiem, gdzie mogę zrobić błąd i gdzie błędu nie zrobiłam ( czytaj. gdzie mam rację). Może ścieżki do mojego rozumienia pokrętne są, ale- m wiekiem już podeszła, zmieniać tego nie mam zamiaru.

Może być inna droga: olanie teorii i  praktykowanie u praktyków. Tak mam zamiar robić, tylko najpierw łyknęłam sporo teorii i zabezpieczyłam się przed  biernym "wytnij -wklej", która zarżnie każdą inicjatywę.

Myślę, że najwięcej kłopotu z planem nadzory mają początkujący

A  raczej wszyscy się martwią o starych wyjadaczy

uff, aż się zatchłam :-)



Adaa13-11-2009 19:14:00   [#268]

czyli zaczyna sie powoli klarować 

a gdyby tak jeszcze panelowo podyskutowac w grupach :

-praktycy
-teoretycy
-czepialscy
-ekstremisci

to by może uporzadkowało ten nadzór;-)

AnJa13-11-2009 19:25:58   [#269]

Adaa- Cię zaszufladkowac się nie da

chyba, ze do Adaopodobnych- co Cię zapewne by uraziło, boś nawet jako wzorzec niepowtarzalna 

" a najbardziej zdumiewa mnie to z jaka nadzieją niektórzy licza na zespoły nauczycielskie:-))"

mię też - i to czyni mnie Adaopodobnym

po moja prawda taka jest, ze to ja nadzór zorganizuję- bo za to mi płacą

Adaa13-11-2009 19:42:27   [#270]

liczylam na jakis ostrzejszy epitet ... a tak ...przyjdzie mi się uprzejmie nudzić:-))

.................................

i moja prawda jest taka, bo oprócz tego, ze mi placą, to dodatkowo jestem realistką;-)

AnJa13-11-2009 19:54:51   [#271]
szkoda , ze nie poznaliśmy się wcześniej - programy typu "Uwaga" i " Interwencja" miałyby pożywkę
Adaa13-11-2009 20:03:07   [#272]

szkoda ... ech... i te zapowiedzi : "Ugodzony przez (....)  nożem kuchennym, (....) wykrwawił się naśmierć. Sprawczyni zeznała, ze działala w obronie wlasnej - zaatakowana przez furiata broniła się , godząc go nozem w pierś - i tak 40 razy"

szkoda;-)


post został zmieniony: 13-11-2009 20:04:05
AnJa13-11-2009 20:06:00   [#273]

40 razy godząc???

szkoda...

Adaa13-11-2009 20:16:43   [#274]

uznalam, że "godząc" brzmi godniej niż dźgając

tyle mogłabym dla Ciebie zrobić w warstwie słownej ;-)

no...juz nie wspomne, ze w pierś a nie gdzie indziej;-)

.....................

uprzejmie przypominam Panu, ze to watek o nadzorze a nie dozorze, albo prokuratorze ;-)

komu jak komu, ale Tobie Cezarze nie wypada go psuć

;-)

AnJa13-11-2009 20:49:56   [#275]
oj, Brutusku...
Adaa13-11-2009 20:56:50   [#276]

No dobrze - będę Ci mowic Cezarku, niech Ci będzie

jeju, co za fanaberie

AnJa13-11-2009 21:12:10   [#277]

mow mi tak

tez chcialem inaczej- ale "głuptasku" odwagi nie miałem napisac

ankate13-11-2009 21:37:16   [#278]

Ale się rozpisaliście 2 dni czytam i coraz mniej rozumiem.

Po pierwsze primo:

 gdzieś umknął mi komentarz "ewaluacja krok po kroku i za (...). nie mogę go odnaleźć, a potrzebuję go jak kania dżdżu

Po drugie primo:

Mam tak, że zespół u mnie od lat (przeszkolony odpowiednio) analizuje sprawdziany próbne i zewnętrzne, pisze raport, kolorowy, wykresiki piękne, różnego typu zestawienia, mocne i słabe strony i na koniec wnioski...a najśmieszniejsze jest to, że w kwietniu, jak zapoznam się po sprawdzianie z arkuszem wiem jaki będzie wynik sprawdzianu w mojej szkole i jeszcze przed tą całą analizą wiem jakie zespół wyciągnie wnioski i te najczęściej pokrywają się z tym co ja wiem

Po trzecie primo:

Chcemy żeby ewaluacja wypadła jak najlepiej, zarówno wtedy, gdy jest ona zewnętrzna myślę, że podobnie przy wewnętrznej.

Wiemy, co i po co  zamierzamy badać skoro sami określimy przedmiot ewaluacji i jej cele.

Żeby był wilk syty i owca cała rozumiem, że nie badamy "na surowo" tak jak jest  tylko jeszcze przed ewaluacją pracujemy nad tym, żeby było jak najlepiej...czyli plan nadzoru powinien w pewnym sensie być skorelowany z planem pracy na dany rok, bo inaczej to, jak napisałam, wiem jak jest w mojej szkole i bez tej całej procedury,...

ale już nie wiem czy dobrze myślę....

 

Adaa13-11-2009 21:44:22   [#279]

masz tu krok po kroku , w nagrode, że przerwałaś Cezarkowe zaczepki:-)

http://www.sp130.edu.lodz.pl/Pliki/Publikacje/Ewaluacja.pdf

Marek Pleśniar13-11-2009 21:48:09   [#280]

ponieważ ewaluacja nie jest oceną a rodzajem dodatniego sprzężenia zwrotnego, warto chyba wyłączyć myślenie o wyniku - jak "najlepszym" ewaluacji, a zmienić to w wynik "jak najprawdziwszy" - bez oceny tkwiącej w tym wyniku


dodam, po namyśle: te róznicę metody uwazam za najwazniejsza i za największa uważam tez szansę myślenia o jakosci

nie nadzorca i wykonawcy tylko dążenie do jakości - wspólne i oparte na wypracowanej wspólnie - nie uzyskanej od kogoś z zewnątrz - wiedzy o aktualnej sytuacji

dlatego nie lubię nazwy "nowy nadzór" :-)


--

można miec watpliwosci co do tego "czy to sie uda". "czy mozna uwierzyć w zespół nauczycieli"

ale jedno pewne -  jak się tego nie zrobi to  - to się tego nie zrobi

mamy kulturę dochodzenia do jakości jaką mamy

czyli niewolniczą, opartą o nadzór i wykonywanie zaleceń

ale przecież kiedyś wypadałoby się wziąć za zmianę


bo ile jeszcze lat będzie się miało takie cięzkie poczucie w sobie, gdy się będzie wracało przez polską granicę do kraju - ze wracam do ... kraju?

kurtyny nie ma, muru nie ma, a w głowach mamy to bez zmian?


wiadomo że załatwi to biologia, ale szkoda mi jakoś życia, że to już inni zobaczą


post został zmieniony: 13-11-2009 22:13:52
Adaa13-11-2009 21:51:58   [#281]

i tu o ewaluacji :

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=8017

i tu :

05.01.2004 asia Materialy prof. Mizerka dotyczące ewaluacji, z marca
poprawiam wersję ZIPa
Pobierz: posag.zip (143 KB)

post został zmieniony: 13-11-2009 21:53:51
ankate13-11-2009 22:39:07   [#282]

Dzięki Adaa, od dwóch dni tego (krok po kroku) szukam na tym wątku i tym nad kreską. Zdradź tajemnicę, gdzie to wygrzebałaś????????????????

zgredek13-11-2009 22:40:31   [#283]

wpisała: ewaluacja - w szukajkę

ankate - mogłabyś sie nauczyć wreszcie

ankate13-11-2009 22:42:08   [#284]
: D
ankate13-11-2009 23:00:12   [#285]
:b    miało być...
AnJa16-11-2009 10:32:17   [#286]

jestem po lekturze planu nadzoru naszego KO

lektura łatwa i przyjemna a tekst lakoniczny

na razie wychodzi na moje- czyli na papierze jest tak, jak zrozumiałem, ze ma być:-) 

fredi16-11-2009 12:24:10   [#287]
nie ma posagu-błąd strony?
Adaa16-11-2009 12:26:48   [#288]

kliknij i sciągnij :

http://oskko.edu.pl/wymiana_plikow/run.php?id_pliku=322

Marek Pleśniar16-11-2009 12:37:16   [#289]

wot, łowca posagów;-)

A "posag" ma dłuuga historię. Prof Mizerek wyposażał w niego nas - studentów ewaluacji w Kaliszu. I stąd go mamy - lat juz kilka

czahan16-11-2009 13:46:05   [#290]

http://ko.poznan.pl/pub/ftp/Nadzor_pedagogiczny/nadzor_16_11_2009/PLAN_NADZORU_PEDAGOGICZNEGO_2009.doc

góra urodziła mysz 

Jacek16-11-2009 13:57:54   [#291]

a czego się spodziewałaś? dokumentu ze 100 stronic czy jak?

czahan16-11-2009 14:15:57   [#292]

3.Określenia celów ewaluacji.

4. Sformułowania pytań kluczowych.

5. Określenia kryteriów ewaluacji.

6. Wskaźników, które zostaną użyte do badania obiektu.

7. Określenia metod badawczych.

8. Określeniapróby badawczej

beera16-11-2009 14:20:01   [#293]

I to wszystko z wyżej jednakowe  wobec wszystkich szkól i placówek?

ale to na marginesie, bo:

Plan WKO jest dokladnie taki jakiego należło się spodziweać  - wynika z UoSO i rozporzadzenia

Marek Pleśniar16-11-2009 14:27:34   [#294]
no dobry - krótki:-)
malmar1516-11-2009 14:38:03   [#295]
http://www.ko-gorzow.edu.pl/images/stories/pliki/nadzor/20091116/plan_nadzoru.pdf
bosia16-11-2009 14:43:22   [#296]

zobaczyłam to wyżej i ponadgimnazjalnych w tym roku nie będą kontrolować

a u nas jeszcze nie ma  nic-czyli też wcale?

bogna16-11-2009 15:12:28   [#297]

z pisma MEN do KO wynika,że ponadgimnazjalne nie będą objęte kontrolą

http://men.gov.pl/images/stories/nadzor/kierunkir.pdf

bosia16-11-2009 15:23:30   [#298]
aha, rzeczywiście, tylko jest monitorowanie i ewentualnie ewaluacja
AnJa16-11-2009 20:04:22   [#299]

nie cieszcie się Panie Dyrektorki za bardzo

pewnie uznali, że to liczby godzin to na nas za mało

i właśnie siedzą i szukają czym tu nas walnąć

przy okazji pokazując, jak w praktyce działa zapis, ze jesli MEN zmieni priorytety to KO dostosowują swoje plny nadzoru

czahan- a te punkty- propozycje tyczące projektu ewaluacyjnego to do czego tu? jakies KO je zamieściło?

bosia16-11-2009 20:05:57   [#300]
nie ma to jak optymistyczne podejście;-)
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ]