Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Lustracja dyrektorów raz jeszcze
strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ]
Gaba22-03-2007 18:34:42   [#301]
ktos na zaś, by nie został kłamcą lustracyjnym, w zalezności od zawartości teczki... i potem niepotrzebne skreślić, będzie jak ulał!
beera22-03-2007 18:36:37   [#302]
:))))))))))))))))))))))))))))
Ewav22-03-2007 18:39:32   [#303]
Ty się Gaba nie śmiej tylko zobacz, że my z Małopolski musimy wypełnić  A i B. Tak wisi na stronie kuratorium ;)
Gaba22-03-2007 18:44:02   [#304]

ja se wypełniłam... odpowiednią część, a nieodpowiednią skreśliłam na krzyż i napisałam nie dotyczy

 

PS. Ewuś, doszło... dzięki, jak będzie zlot w Ochotnicy wpadnij... mam do Cię dług... duzo mi się dziś wyjasniło siedziałam 2 godziny w Bibliotece pedagogicznej...

Ewav22-03-2007 18:44:11   [#305]
O! Zniknęło gdzieś pismo przewodnie.
Ewav22-03-2007 18:44:55   [#306]
Super:)
Gaba22-03-2007 18:46:32   [#307]

;-) - to do ciebie, ale sie pokazał czerwony komunikat:

UWAGA: dyrektorzy szkół publicznych i dyrektorzy szkół niepublicznych składają oświadczenie lustracyjne po otrzymaniu od Kuratora Oświaty pisemnego powiadomienia !!

(czyli jacyś aktywiści złozyli już... bez wezwania...?)

beera22-03-2007 18:57:10   [#308]

:))))))))))))))))))

serio kazali wypelniać oba pisma?
za i przeciw???

Kopiujcie to misie- to hit lustracji!

Gaba22-03-2007 19:01:07   [#309]

kazali? Nie, nie zrozumiałam pisma przewodniczego tak...

ale oświdczenie nie jest rozdzielone na dwa osobne poliki, pewno ściągają se razem i A i B... i wygląda dla... inteligentnych inaczej, że... nalezy wypełnić.

Nie kazali dwóch części, ale myślę, że nie tentego dyrektorzy... ghrm!wypełnić tak mogą.

Jacie... cóż!

Ewav22-03-2007 19:03:58   [#310]
Wczoraj było pismo, które nakazywało wypełniać część A i B,
Gaba22-03-2007 19:07:09   [#311]
aaa... - ja se przeczytałam, tak jak logika nakazuje...
beera22-03-2007 19:09:16   [#312]

Wczoraj było pismo, które nakazywało wypełniać część A i B,

ach... jakby sie chętnie poczytało takie cudo

:)))))

Ewav22-03-2007 19:10:46   [#313]
zdrowy rozsądek:)
Józefina22-03-2007 20:31:29   [#314]

nie powiem co mnie trafia!!!.

Mój KO wymyślił , że pismo o  obowiązku złożenia oświadczenia mamy odebrać osobiście w delegaturze - 30 km ode mnie. A oświadczenie dostarczyć osobiście do Gdańska  pokój nr coś tam.

A to z kolei jest 110 km w jedną stronę!!!

Czy ja naprawdę nie mogę wysłać oświadczenia pocztą?!!!

My naprawdę mamy co w tej szkole robić, a taki wyjazd to jeden dzień zmarnowany!! No chyba że wyciągnę zaskórniaki i pójde se na zakupy!! Z żalu za straconym dniem!

Co o tym myslicie? Jakim prawem KO nas gania!!

Roman K22-03-2007 20:33:50   [#315]

Ma prawo!

Za delegację przecież nie płaci. Ono nie płaci

Gaba22-03-2007 20:35:44   [#316]
Kurator ma dostarczyć, a jak to zrobi...
Marek Pleśniar22-03-2007 20:36:15   [#317]
Senat UW - rektorzy, dziekani wydziałów, przedstawiciele naukowców i studentów - podjął wczoraj "Uchwałę w sprawie zagrożeń dla demokratycznego państwa prawnego". To głos trzech tysięcy naukowców, którzy kształcą 65-tysięczną rzeszę studentów.

Warszawscy akademicy piętnują "nasilające się w życiu społecznym i politycznym przejawy instrumentalnego traktowania prawa", "zawłaszczanie instytucji publicznych przez rządzące partie polityczne", "ograniczanie niezależności mediów". Niepokój władz UW budzą: "obniżający się poziom legislacji", "podważanie autorytetu sądów", "ataki na niezależność Trybunału Konstytucyjnego", "likwidacja służby cywilnej", "nadużywanie instytucji tymczasowego aresztowania". Ostrzegają przed niebezpieczeństwem posługiwania się "regulacjami represyjnymi w celu sterowania życiem społecznym".

Pierwsza głos "w sprawie zagrożeń demokratycznego państwa" zabrała w poniedziałek Rada Wydziału Prawa na UW. Chcą ją poprzeć wydziały prawa z Wrocławia i Szczecina. Senat UW przyjął wczoraj uchwałę prawników bez zmian.
Małgoś22-03-2007 20:36:38   [#318]

dziś znalazłam zawiadomienie od listonoszki (wtknięte w dziurke od klucza!!!), ze na poczcie czeka na mnie list polecony i co teraz?

- poczta w sąsiedniej wiosce

- czynna tylko w dni powszednie do 16.00

- a ja wracam codziennie około 18.00 z miasta

Czy mam wziąc dzień urlopu , żeby to odebrać? A może przysługuje jakies wolne na tak ważne czynności?

I co będzie jak KO nie jest w stanie skutecznie mi tego doręczyć?

Józefina22-03-2007 20:36:54   [#319]
Roman ja cię proszę Ty mnie nie denerwuj, bo ja już raz dzisiaj nie wytrzymałam(spotkanie-szkolenie zespołów kryzysowych ) i na ten miesiąc wyczerpałam mój limit...
zgredek23-03-2007 00:35:51   [#320]

za JoeMonster:

Komenda Powiatowa MO w Białogardzie. Zawiadamiam, że dnia ... mniej więcej o godz. ... zjawił się w moim mieszkaniu jakiś podejrzany osobnik i prosił o wodę. Starał się naprowadzić rozmowę na temat najbliższych zakładów przemysłowych i zebrać wiadomości o obiektach wojskowych. Oświadczam, że odmówiłem mu wszelkich informacji oraz noclegu w mym domu. Udał się w nie znanym mi kierunku
Maelka24-03-2007 12:34:55   [#321]

No i się wyjaśniło

Chcieli lustrować przedszkola, ale już nie chcą

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4010584.html
stan24-03-2007 12:54:22   [#322]
...Zapytaliśmy, co zrobi z tymi dyrektorami szkół, którzy przyznają się do współpracy ze służbami PRL? - Nie mam możliwości prawnych, by ich zwolnić. Dlatego zwrócę się do MEN, by rozstrzygnął tę kwestie - odpowiedział Zając.

- Należy się spodziewać, że będzie trzeba ich zwalniać - usłyszeliśmy w opolskim kuratorium. Ale jak? Na pewno nie na wniosek kuratora, bo to nie on zatrudnia dyrektorów.

Samorząd też nie wie, co robić. - Ustawa na to nie pozwala. Nie możemy nawet tej wiedzy wykorzystać przy rozstrzyganiu konkursów na dyrektorów. Moim zdaniem ustawa jest za mało restrykcyjna - uważa Arkadiusz Karbowiak, wiceprezydent Opola.

... a przecież chodzi tylko o prawdę ...
 
... myślę, że trzeba powołać trybunały ludowe ...
Leszek24-03-2007 13:10:41   [#323]

Józefino (#314)

spokojnie wysyłaj pocztą za dowodem doręczenia...

pozdrawiam

Roman K24-03-2007 19:35:57   [#324]

Leszku...

Podlegam lustracji...

Jeśli KO zobowiąże mnie do osobistego dostarczenia oświadczenia to....

dostarczę... osobiście.

Oczywiście najpierw pójdę  do OP po delegację :):)

Gaba24-03-2007 19:46:57   [#325]
Wiadomości
Lustracja narusza autonomię nauczycieli
W Rzeszowie odbyła się Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich, na której przyjęto stanowisko w sprawie ustawy lustracyjnej.

Rektorzy skrytykowali m.in. wady ustawy lustracyjnej. Podkreślil że zasady autonomii uczelni, są naruszane po przez wszystkie procedury związane ze składaniem oświadczeń, oraz wszelkie konsekwencje jakie grożą za ich niezłożenie.

Rektorzy zwrócili się z apelem do obradujących w Krynicy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, o powołanie grupy ekspertów. Grupa ta miałaby wprowadzić jednolite dla wszystkich uczelnii zasady postępowania lustracyjnego.

- Jeśli istnieje społeczne oczekiwanie, by środowiska akademickie poddały się lustracji, to my ją przeprowadzimy. Nasze zastrzeżenia budzi sposób, w jaki należy to robić. Lustracja stawia wiele osób w sytuacji trudnej z etycznego punktu widzenia - mówi rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Janusz Janeczek.


Stanowisko Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich z dnia 23 marca 2007 r. w sprawie tzw. ustawy lustracyjnej


Rektorzy zgromadzeni na spotkaniu Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich stwierdzają, że przepisy dotyczące składania oświadczeń lustracyjnych wprowadzone przez ustawę z dnia 18 października 2006 roku o ujawnianiu informacji o dokumentach bezpieczeństwa państwa z lat 1944-90 oraz o treści tych dokumentów budzą zastrzeżenia natury prawno konstytucyjnej i stawiają osoby poddane lustracji przed trudnymi dylematami moralnymi."


Szczególny sprzeciw budzą:

1. niewspółmierność sankcji oraz brak prawa do sądu w przypadku niezłożenia oświadczenia lustracyjnego,

2. zobowiązanie osób podlegających lustracji do składania oświadczeń o charakterze współpracy lub jej braku w sytuacji, gdy ustawodawca, wprowadzając 17 rodzajów współpracy, nie definiuje w sposób jednoznaczny ich charakteru.


Przewodniczący Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich prof. dr. hab. Stanisław Lorenc, Rektor UAM
DYREK25-03-2007 10:35:45   [#326]

spoko;-)

"Siła sankcji tego aktu jest ogromna. A jakość legislacyjna – marna. Problemy interpretacyjne powinien jak najszybciej rozwikłać Trybunał Konstytucyjny. Jest prawie pewne, że uzna tę ustawę za bubel, sprzeczny z art. 32 konstytucji, godzący w prawa urodzonych przed sierpniem 1972 r."

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1923.86.216.12.2.1.0.1.htm

Magik25-03-2007 11:09:07   [#327]

Do Marka Pleśniara

A Ty kiedy urodzony ? lub czy podlegasz lustracji ? Jesteś szefem tego forum, chciałabym widzieć....czy można?
Magik25-03-2007 11:19:23   [#328]
I jeszcze jedno - piszecie, że nie mnie oceniać innych, a ile razy ja tu byłam oceniana, na tym forum, a w tym wątku ? Zamiast wyrażać swoje opinie to tylko oceniacie mnie ...no i innych...
dyrlo25-03-2007 11:29:07   [#329]

Magik ale wścibska jesteś, dobrze, że szef nie kobieta bo ....

Patrząc na twarz szefa wnioskuję, że nie podlega lustracji, młody Ci On jest, nie to co my te co to do emerytury uprawnienia juz mamy.

Gaba25-03-2007 11:38:56   [#330]

3 razy pisze i wymazuję.

Postaram się Cie nie oceniać - masz bonusa dzisiaj.

Marke podlega lustracji z racji wieku, ale nie podlega lustracji z racji prawa - nie obejmuje go lustracja. Może to zrobić sam lub na prośbę. Poproś go.

 

Ps. Marek, tylko nie wal w ep, ale nie wytrzymałam. ;-)))

PS. Tutaj raczej uczymy się mówić za siebie lub we własnym imieniu i nie zaglądamy ludziom do szaf.

Magik -

Chcesz się lustrować, to się lustruj - wzory są na stronie krakowskiego KO. Wyślij swoje oświadczenie.

Trzeba także przyjąć, że są ludzie, ktorzy uważają, że 18 lat po - to urodziło się nowe pokolenie i nie warto. A przynajmniej nie tymi metodami.

Demokracja dopuszcza jawnie wypowiadany sprzeciw i obowiązek podporządkowania się więszkości parlamentranej.

dyrlo25-03-2007 11:40:28   [#331]

gaba

:-))))
Magik25-03-2007 11:49:22   [#332]
Mam prośbę...niech mi ktoś rzeczowo wyjaśni dlaczego nie chce się lustrować będąc osobą publiczną (a taką niewatpliwie jest dyrektor szkoły), co stoi na przeszkodzie ?... bo ja może czegoś nie rozumiem, będę wdzięczna.
Magosia25-03-2007 12:01:11   [#333]

...

może....NIE BO NIE

może ....NIE CHCEM

może ...NIE MUSZEM

Przeszkody....może zbyt subtelne moralnie...,żeby to rzeczowo wyjaśniać.

Pierwszy raz się tu wypowiadam ...i chyba ostatni...

Gaba25-03-2007 12:01:55   [#334]

Marek nie jest dyrektorem szkoły! (to jest prawdziwa i rzetelna informacja

Dlatego przecież piszę, ze nie podlega lustracji!

Problem nie jest w tym, czy się chce czy się nie chce - ale sposób, jest uwłaczający, tym bardziej, ze sposób ten żenuje po 18 latach.

Ja np. jestem przeciwna, bo uważam, że jeżli dyrektor szkoły to i proboszcz i każdy biskup... - mnie denerwuje jaskrawa nierówność.

Magik25-03-2007 12:15:48   [#335]

Nie chodziło mi o Marka, jeszcze raz proszę o rzeczowe przeciw lustracji.

Będę wdzięczna

Ewa

Tadek25-03-2007 12:24:24   [#336]
temat lustracja przesłania wiele problemów życia szkolnego, kiedy trybunał wypowie się w tej sprawie?, tylko on jest w stanie zmienić panujący nastrój.
Gaba25-03-2007 12:28:08   [#337]

1. odległość czasowa.

2. Nierówność w traktowaniu podmiotów pod względem wieku oraz przynależności okreslonych grup.

3. metoda - wg niektórych upokorzenie przez publiczne oświadczenie, chcieliby poszukać dokumentów w IPN...

---

Majka25-03-2007 12:41:15   [#338]
Czy istnieje gdzieś wykaz zdarzeń, które są uznawane za naganne wg lustracji?  Od gadania na temat dawnych czasów zrobił nam się niezły wieczór wspomnień z młodości :)  
No i pytań co niemiara ;)))

Sama jestem ciekawa, czy np. regularne przesłuchania (i podpisanie zeznań) , które zafundowano całej szkole, bo "ktoś" roznosił wiersze Przemyka, są teraz współpracą?
Czy obowiązkowe wizyty w biurze cenzora w celu zatwierdzenia planu akademii - były współpracą? Monika Olejnik w porannej audycji stwierdziła, że ponoć tak ;)))
Czy szkolenia w Centralnej Szkole Instruktorów (na które wysyłano instruktorów harcerskich w czasach HSPS) są teraz "współpracą"?
jatoja25-03-2007 12:58:34   [#339]
też mam wątpliwości ( się autolustruję)
- po powrocie na studia po przerwie "wojennej" wymagano od nas skrupulatnie podpisów obecności na  
zajęciach z "ornitologii" ( potoczna nazwa spotkań ze smutnymi, co to tłumaczyli nam, dlaczego WRON-a)
- byłam pracownikiem cywilnym wojska ( nauczyciel, ale....)
- w ramach współpracy z ZSSP ( dofinansowywali, nie należałam) organizowałam rejsy żeglarskie, obozy studenckie, imprezy kulturalne - tam sie podpisywało różności papierkowe :))))
Małgoś25-03-2007 12:59:08   [#340]

Magiku,

jestem przeciw lustracji w wydaniu obecnym, choćby dlatego, ze nikt dokładnie nie zdefiniował co to znaczy "być świadomym i tajnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa" zważywszy na to, ze:

"1. Organami bezpieczeństwa państwa w rozumieniu ustawy są:

1) Resort Bezpieczeństwa Publicznego Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego,

2) Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego,

3) Komitet do Spraw Bezpieczeństwa Publicznego,

4) jednostki organizacyjne podległe organom, o których mowa w pkt 1-3,

5) instytucje centralne Służby Bezpieczeństwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz podległe im jednostki terenowe w wojewódzkich, powiatowych i równorzędnych Komendach Milicji Obywatelskiej oraz w wojewódzkich, rejonowych i równorzędnych Urzędach Spraw Wewnętrznych,

6) Zwiad Wojsk Ochrony Pogranicza,

7) Zarząd Główny Służby Wewnętrznej jednostek wojskowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz podległe mu komórki,

8) Informacja Wojskowa,

9) Wojskowa Służba Wewnętrzna,

10) Zarząd II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego,

11) inne służby Sił Zbrojnych prowadzące działania operacyjno-rozpoznawcze lub dochodzeniowo-śledcze, w tym w rodzajach broni oraz w okręgach wojskowych.

2. Do organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu ustawy należą także organy i instytucje cywilne i wojskowe państw obcych o zadaniach podobnych do zadań organów, o których mowa w ust. 1.

3. Jednostkami Służby Bezpieczeństwa w rozumieniu ustawy są te jednostki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które z mocy prawa podlegały rozwiązaniu w chwili zorganizowania Urzędu Ochrony Państwa, oraz te jednostki, które były ich poprzedniczkami."

w zasadzie każdy nie wchodzący w konflikty z ówczesnym prawem obywatel był jakby takim ...wspólpracownikiem ;-)

a poza tym dochodzą takie aspekty jak wczesniej wspomniana nierówność wobec prawa (bo nie wszyscy wazni i publiczni muszą się lustrować na takich zasadach - niektórzy znajomi królika nie muszą) oraz ustawianie obywatela w sytuacji domniemania winy tej "współpracy" (dlaczego nie musze pisać oświadczeń, ze nie zabiłam człowieka, a muszę pisać, ze nie wspólpracowałam???"

normalniejszą sytuacją byłoby wezwanie wszystkich tych, co wspólpracowali (cokolwiek to znaczy) żeby się ujawnili, a gdyby tajne akta IPNu udowdniły komus, że zataił fakt świadomej współpracy, to wtedy nalezałoby wyciągać jakieś konsekwencje (choć to też jest dość dyskusyjne)

ponadto ufam w profesjonalizm wielu znanych autorytetów prawniczych, któzry z powodó prawnych nie akceptuja tej ustawy

ankate25-03-2007 13:16:17   [#341]
Dlaczego mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem? Jeśli ktoś twierdzi inaczej to niech mi to udowodni. Ponieważ nie mam już nic do stracenia to tak i postąpię, nie poddam się żadnej lustracji, żeby za kilkanaście lat nie wstydzić się swojej uległości i nie tłumaczyć od innej strony - wszak historia kołem się toczy...
Małgoś25-03-2007 13:18:41   [#342]

:-) czytając powyższy post Amkate aż oczy przetarłam - bo mi się ta historia "kałem toczyła"

może przemęczenie oczu, może ...freudowska interpretacja ;-)

org25-03-2007 16:58:11   [#343]

Magiku proszę oto 2 warianty odpowiedzi:

(Iz 43,16-21)
Tak mówi Pan, który otworzył drogę przez morze i ścieżkę przez potężne
wody; który wiódł na wyprawę wozy i konie, także i potężne wojsko; upadli, już nie powstaną, zgaśli, jak knotek zostali zdmuchnięci.Nie wspominajcie wydarzeń minionych, nie roztrząsajcie w myśli dawnych rzeczy

(J 8,1-11)

Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy
rzuci na nią kamień.

 

Lub też możesz skorzystać z

http://www.sld.org.pl/index.php?view=1&art_id=12180&pid=18&ret_id=16&rsid=3

Andrzej z G25-03-2007 17:16:48   [#344]

Nie. Głowa wysoko.

To o to chodzi. Łatwiej się "przestawia" tych co skaczą sobie do oczu. Toć i to jest robione by rozbić, skłócić, a jak się da to zdeptać. Zbyt emocjonalnie do tego podchodzę i plączę to co miałem powiedzieć.
wladyslaw25-03-2007 19:15:45   [#345]
    Magik wyslij to   oświadczenie podpisz jedno i drugie .
teka5725-03-2007 20:26:56   [#346]
 kurna- to w końcu wypełniamy oświadczenie A i B czy A może być bez B?Nam wiekopolski przekazał przez wizytatorów bez instrukcji ,a resztę- samo oświadczenie ściągnąć należy z netu i jak dobrze zrozumiałem mamy je wysłać ze zwrotką do KO , a nie jeździć.
Marek Pleśniar25-03-2007 20:35:54   [#347]

urodziłem się 21 listopada 1963r w Żaganiu, istnieją dowody na to że  w PRL.

Rasa - aryjska, ochrzczony (rzymski katolik), heteroseksualny. Oczy - szarozielone, wzrost 176, waga... 

wykształcenie wyższe,

zawód: dawniej - dyrektor szkoły, obecnie dyrektor Biura OSKKO

czytuję Politykę, Przekrój, Time

języki - (alfabetycznie) - angielski, rosyjski,

nie współpracowałem - za młody i za mało ważny w dzieciństwie

hobby: muzyka, kajakarstwo

 

czy coś jeszcze chesz widzieć? Z kim spię, co jadam, jaka ta muzyka? itp?

------------

ps1 myślałem o tym.

postanowiłem sobie, że jeśli TK nie obroni dyrektorów przed bezsnsownym poniżeniem, może i ja się "zlustruję" choć nie widzę w tym sensu, inego niż taki: być w dobrym towarzystwie

ps2 myślałem że unikniemy tak idiotycznego trendu na naszym forum, że unikniemy "dyżurnych internetowych mend" (cytat ze Stommy)

ps 3: ponieważ, jak wspomniałem czytuje Przekrój, zacytuję z tego tygodnika fragment chyba najlepiej oddający to co myslę:

B. Chaciński, Przekrój, 22 marca 2007, str 14, "Chciabym złożyć oświadczenie":

"Wiecie jak brzmi to moje oświadczenie? Pocałujcie mnie w dupę"

Boga25-03-2007 20:36:19   [#348]

paranoja jakaś

PODPISYWAĆ WSZYSTKO jak leci: byłem, nie byłem, wspólpracowałem i nie współpracowałem, będę lub nie będę...  mógł spojrzeć sobie w lustro :((

Nam gdański nie przekazywał żadnej instrukcji, ale podpisywać wszystko!! -  A, B i, jak B, to jeszcze C :))
teka5725-03-2007 21:00:38   [#349]

Jak to jest z Trybunałem konstytucyjnym-pogubiłem się -złożyli skargę czy nie?

Patrząc na to wszystko (trochę z boku,niezbyt chyba obiektywnego,bo mnie to tyczy),to władze zakładają,że wszyscy wywodzimy się z korzeni komunistycznych,więc ciągnie sie za nami smród i kurz,ktorego lustracją,jak odkurzczem trzeba wyciągnąć.Tylko kurz na nowo siada i .... spadnie nowy...Zapomina włada ,że też pochodzi z tych roczników(?).Twierdzą,że nie mają sobie nic  do zarzucenia,ale zarzucają nam.Ile w tym  zawiści.Wydaje mi się(też subiektywnie),że trudno byłoby w tych czasach pełnić funkcję dyrektora nie stosując sie do narzucanych ministerialnych dyrtektyw.Gdzie tu donosicielstwo,przeciw komu -dzieciom chyba ,że na kolegę ,związkowca,innego dyrektora,księdza-nie tego resortu nie tykaj.Sami zrersztą mówią, by młodzież donosiła NA DRUGIEGO,ABY USTRZEC SIĘ ZŁA.(zero tolerancji).Może zbyt odważnie się warażam , ale zastanawiam sie do czego to nas doprowadzi?

DYREK25-03-2007 21:25:57   [#350]

Rzecznika Praw Obywatelskich ma złożyć swój wniosek do Trybunału do końca przyszłego tygodnia

strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ]