Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Lustracja dyrektorów raz jeszcze
strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 8 ][ 9 ][ 10 ]
Konto zapomniane29-03-2007 20:30:29   [#401]

lustracja

 Nam dyrektorm przedszkoli z dolnego sląska nie przysłano zawiadomien do lustracji,,  w kuratorium mówią, że nas to nie dotyczy , czy aby to prawda skoro w innych oddziałach wzywają do lustracji ?!
malinek29-03-2007 20:56:39   [#402]
Informacja była wcześniej w tym wątku:)Ale  faktycznie-nie dotyczy.
Jersz29-03-2007 21:26:52   [#403]

lustracja ... księży

Bp Pieronek: Ustawa lustracyjna może naruszać konkordat
Bp Tadeusz Pieronek
TVN24

- Istnieją obawy, że niektóre przepisy nowej ustawy lustracyjnej mogą naruszać konkordat - powiedział przewodniczący Kościelnej Komisji Konkordatowej bp Tadeusz Pieronek.
Dodał, że konkordat, a także konstytucja gwarantują Kościołowi niezależność i autonomię.

Zdaniem biskupa Pieronka, kościelne uczelnie są wyjęte spod ustawy lustracyjnej - zgodnie z konkordatowymi gwarancjami niezależności. Natomiast ustawa lustracyjna, wymagając od kadry tych uczelni składania oświadczeń lustracyjnych, może naruszać niezależność Kościoła od państwa - powiedział bp Pieronek. Dodał, że to samo odnosi się do wewnętrznych wydawnictw czysto kościelnych, których wydawcy i autorzy też mają składać oświadczenia lustracyjne.

W środę odbyło się poświęcone lustracji spotkanie Komisji Konkordatowej Kościelnej i Rządowej. Biskup Pieronek powiedział, że strona kościelna przedstawiła stronie rządowej informację o powołanej Kościelnej Komisji Historycznej przy Konferencji Episkopatu Polski, jak również o komisjach historycznych przy wszystkich diecezjach. Dodał, że działania tych komisji były uzgodnione z IPN i obejmują wszystkich księży.

Jak oświadczył biskup Pieronek, wszystkimi uwagami w sprawie lustracji, zgłoszonymi przez stronę kościelną, ma zająć się rząd.
Marek Pleśniar29-03-2007 21:49:45   [#404]

Olsztyn. W szkołach też zaczyna się lustracja

woj, mark 2007-03-28, ostatnia aktualizacja 2007-03-28 19:39

Ponad 250 dyrektorów szkół w naszym regionie złożyło oświadczenia dotyczące współpracy z SB. - Jeśli ponad 700 pozostałych nie zrobi tego w terminie, zgodnie z ustawą stracą pracę - mówi kurator Jolanta Gregorczuk.

var rTeraz = new Date(1175197647978); function klodka (ddo) { if (rTeraz.getTime()>=ddo.getTime()) document.write(''); }
Obowiązek poddawania się lustracji przez dyrektorów szkół publicznych i niepublicznych wprowadziła nowa ustawa lustracyjna. Kuratorium oświaty powiadomiło już o tym wszystkich dyrektorów szkół w Warmińsko-Mazurskiem. - Dyrektorzy składają je u mnie osobiście - mówi Jolanta Gregorczuk, warmińsko-mazurska kuratorka oświaty. - Choć mam do tego prawo, nie zaglądam do tych oświadczeń ani nie wypytuję dyrektorów o nic. Niektórzy przynosząc oświadczenia do mojego gabinetu, robią kwaśne miny.

Na początku maja kurator przekaże oświadczenia do IPN-u.

Gregorczuk dodaje, że dostrzega niejasności w treści ustawy lustracyjnej: - Bo wynika z niej, że oświadczeń nie muszą składać dyrektorzy przedszkoli, ośrodków doskonalenia nauczycieli czy placówek szkolno-wychowawczych - tłumaczy kurator. - Wydawałoby się, że jeśli dyrektorzy szkół muszą składać oświadczenia, to oni też powinni.

Kurator twierdzi, że dyrektorzy szkół, którzy współpracowali z bezpieką, nie powinni zajmować swoich stanowisk. - Dyrektor, czyli ten pierwszy nauczyciel w szkole, ma być przykładem moralnym dla uczniów i pozostałych pracowników - tłumaczy.

Co zamierza zrobić z tymi dyrektorami, którzy przyznają się w oświadczeniu do współpracy z SB? - Jako kurator nie mogę im nic zrobić - mówi [dyrektora może zwolnić tylko burmistrz, wójt lub prezydent - red.]. - Ale w Karcie Nauczyciela są przepisy, na podstawie których takiego dyrektora będzie można postawić przed komisją dyscyplinarną. Chodzi mi np. o art. 9 mówiący o tym, że stanowisko nauczyciela może zajmować osoba, która m.in. przestrzega podstawowych zasad moralnych. Informacje z komisji otrzymywaliby ci, którzy zatrudnili nauczyciela.

A co o składaniu oświadczeń myślą sami dyrektorzy? - Ja o tym już nie myślę. Każą je złożyć, to złożę - odpowiada krótko Stanisław Gierba, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie. - Uważam, że takie tematy mogą być do dyskutowania na etapie zamierzeń. Tymczasem tu jest już konkretna ustawa - tłumaczy. - Ale obserwując to, co do tej pory przyniosła lustracja, to obawiam się, że i teraz narobi sporo zamieszania.
bea1m31-03-2007 08:35:00   [#405]

to już było, ale może warto przypomnieć?;-)

O LUSTRACJI DYREKTOROW

Gore wszystko dookoła, naszych władców mania chora

Umyśliła, by zlustrować nawet w szkole dyrektora.

Muszą zadbać aby w szkole - w której uczy się dzieciaki

nie nauczał agent ubek albo donosiciel jaki.

Dyrektorze. Więc od dzisiaj, możesz mieć wielkiego stracha

To nic, że nie donosiłeś. I tak zrobią z Ciebie łacha.

Ktoś powęszy, ktoś poniucha, w IPN-nie ktoś pokopie,

I przypną Ci łatkę "Bolka" - i po babie (lub po chłopie).

Przypomną Ci, jak przed laty  na wycieczkę pojechałeś

no i z sekretarzem popu wieczorem gorzałkę grzałeś.

Dziś już nie ma sekretarza, wywietrzała gorzałeczka,

Lecz w piwnicach IPN-u pozostała Twoja teczka.

Przeczekała w socjaliźmie, przeczekała w demokracji,

gdy nadeszli bracia, doczekała się lustracji.

Majka31-03-2007 09:00:45   [#406]

a może tak?

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,4026533.html

Znany artysta grafik Eugeniusz Get-Stankiewicz zlustrował się w piątek publicznie w dużym wymiarze.
Swoje oświadczenie lustracyjne, w formacie 3 na 5 m, podpisał we wrocławskim Muzeum Narodowym. Po świętach przekaże je rektorowi Akademii Sztuk Pięknych, której to uczelni jest profesorem.

Oświadczenie waży 20 kg, to druk na folii syntetycznej naklejonej na płótno. - Wykorzystałem oficjalny dokument. Ponieważ był brzydki, więc poprawiłem jego estetykę. Pracownicy IPN powinni mieć też kontakt ze sztuką - stwierdził artysta.

To już trzecia lustracja Geta - małe oświadczenie lustracyjne zostało w poniedziałek przekazane wrocławskiemu oddziałowi "Gazety Wyborczej", a średnie zawisło we wtorek na posągu Murzyna, zdobiącym fasadę kamienicy przy pl. Solnym. 2/3 , gdzie mieści się wrocławska redakcja "GW".
aisew31-03-2007 09:18:15   [#407]
         A myślałam,że temat lustracji jest smutny...Jak poczytałam ten wątek od razu mi weselej.
Marek Pleśniar11-05-2007 19:36:59   [#408]
właśnie czytają wyrok TK
maeljas11-05-2007 19:46:33   [#409]

no

żądanie złożenia oświadczenia ode mnie okazało się  niezgodne z konstytucją
Tara11-05-2007 20:13:43   [#410]

Czy niezgodność

z konstytucją dotyczy tylko dyrektorów szkół niepublicznych?Taki przekaz był w TVN24, a mnie te czytane artykuły nic nie mówiły.Kto przetłumaczy z "polskiego na nasze"?
maeljas11-05-2007 20:16:27   [#411]
tak dotyczy tylko dyrektrów szkół niepublicznych
Tara11-05-2007 20:18:48   [#412]

Ciekawe dlaczego?

Z rektorami też chyba tak jest,że tylko niepublicznych szkół wyższych.
Marek Pleśniar11-05-2007 21:03:06   [#413]
teraz silna grupa Forumowiczów dostanie swoje oświadczenia z powrotem;-)
Zbig6011-05-2007 21:05:42   [#414]
Myślę, że wszyscy powinniśmy je dostać, tak dla dziejowej sprawiedliwości, no chyba, że wszyscy dostaniemy.... dostęp powszechny do materiałów IPN i też bedzie dobrze....
AnJa11-05-2007 21:06:22   [#415]
chyba dostaną wszyscy

oświadczenie jest ok - znaczy jest obowiązek zlożenia

ale druk oświadczenia będący załacznikiem do Ustawy - nie jest ok (tak przynajmniej zrozumiałem)

no i cała masa procedur poszła się....

znaczy- burdel będzie jeszcze więkjszy niż z kwalifikacjami nauczycieli
Marek Pleśniar11-05-2007 21:28:13   [#416]
Niezgodne z konstytucją są:

- preambuła ustawy,

- lustracja rektorów i prorektorów szkół niepublicznych,

- lustracja szefów spółek będących wydawcami,

- objęcie lustracją ogółu dziennikarzy

- upublicznienie danych z teczek członków zarządu i rad nadzorczych stacji telewizyjnych i radiowych oraz wydawnictw prasowych,

- objęcie lustracją naukowców ze szkół prywatnych,

- lustracja dyrektorów szkół niepublicznych,

- lustracja: biegłych rewidentów, doradców podatkowych, członków zarządzających w klubach sportowych

- pozbawienie lustrowanego prawa do złożenia kasacji do Sądu Najwyższego,

- katalogi nazwisk agentów, które ma publikować IPN,

- objęcie lustracją szefów spółek giełdowych,

- pozbawienie sądu możliwości orzekania innego niż 10 letni okresu zakazu pełnienia funkcji publicznych,

- wzór oświadczenia lustracyjnego,

- włączenie cenzury oraz urzędu ds. wyznań do spisu organów bezpieczeństwa PRL.

Zgodne z konstytucją są:

- nowa definicja współpracy ze służbami specjalnymi PRL pod warunkiem rzeczywistej współpracy,

- katalogi nazwisk inne niż katalogi agentów, które ma publikować IPN, m.in. katalogi nazwisk oficerów, inwigilowanych, przywódców PRL.

Wyrok niejednomyślny

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego zapadł niejednomyślnie: zdanie odrębne złożyło 9 sędziów. Trybunał rozpoznawał sprawę w 11-osobowym składzie.

Zdania odrębne, do różnych punktów i w różnym zakresie, zgłosili sędziowie: Jerzy Ciemniewski, Zbigniew Cieślak, Maria Gintowt- Jankowicz, Wojciech Hermeliński, Teresa Liszcz, Ewa Łętowska, Marek Mazurkiewicz, Bohdan Zdziennicki i Mirosław Wyrzykowski.

Orzeczenie Trybunału wchodzi w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Przewodniczący TK Jerzy Stępień poinformował, że do redakcji DU drogą elektroniczną została już przesłana sentencja wyroku. - Nic nie stoi na przeszkodzie, by została ona bezzwłocznie opublikowana - mówił.

Sędzia Stępień: Odpowiedzialność w lustracji wyłącznie indywidualna

- Nie ma możliwości stosowania odpowiedzialności zbiorowej, odpowiedzialność może być wyłącznie indywidualna - powiedział prezes TK, Jerzy Stępień. Zaznaczył, że demokratyczne państwo oparte na rządach prawa dysponuje wystarczającymi środkami, aby zagwarantować, że sprawiedliwości stanie się zadość, a winni zostaną ukarani.

- Państwo nie może i nie powinno zaspokajać żądzy zemsty. Zamiast tego powinno służyć sprawiedliwości. Musi respektować prawa człowieka i podstawowe swobody, jak prawo do należytego procesu, prawo do wysłuchania, czy prawo do obrony oraz stosować je także wobec osób, które ich nie stosowały gdy były u władzy - powiedział Stępień.

- Lustracja musi dotyczyć świadomej współpracy, przy zachowaniu m.in. przesłanek określonych wcześniej przez Trybunał Konstytucyjny -dodał.

W 1998 r. Trybunał Konstytucyjny określił 5 przesłanek, które muszą zachodzić łącznie, by sąd mógł uznać, że doszło do współpracy z organami bezpieczeństwa PRL: współpraca musiała być tajna, świadoma, wiązać się z operacyjnym zdobywaniem informacji przez służby, polegać na kontaktach z tymi służbami i materializować się w konkretnych działaniach.

Stępień dodał, że celem ustawy nie jest ocena prawdomówności osób lustrowanych, ale ujawnienie faktów ich pracy lub współpracy ze służbami PRL, np. po to by wyeliminować szantaż wobec nich.

Sędzia Stępień powiedział także, że oświadczenia lustracyjne osób, których lustrację Trybunał Konstytucyjny uznał za niekonstytucyjną, mają być zwrócone autorom.
Dorotka N11-05-2007 21:58:18   [#417]
 hm... no to ja w poniedziałek piszę pismo do naszego kuratorium...
Marek Pleśniar11-05-2007 22:16:40   [#418]
że co?
Marek Pleśniar12-05-2007 01:13:45   [#419]

no i

"nie można nikogo zwolnić z pracy ani pozbawić funkcji publicznej za to, że nie złożył oświadczenia lustracyjnego"

Dorotka N12-05-2007 11:44:36   [#420]
 no żeby mi zwrócili moje oświadczenie
fredi12-05-2007 13:32:41   [#421]
chyba wszyscy złożymy nowe
dyrlo12-05-2007 19:40:01   [#422]

Czy ja dobrze rozumiem, wzór oświadczenia jest niezgodny z Konstytucją  i mają nam zwrócić?

To znowu nasza Pani nas wezwie cobyśmy wzięli delegacje i osobiście pojechali odebrać sobie?

Tara12-05-2007 20:36:31   [#423]

Tak wynika z informacji

telewizyjnych.Ciekawe czy zwrócą nam te na starych,jak sie okazuje,złych drukach?U nas zwołano naradę i rozdawano,a potem każdy juz indywidualnie dostarczał.
Małgoś12-05-2007 21:56:29   [#424]

ulżyło mi :-)

fascynujące są te zwroty typu "zwycięstwo-porażka w polityce" ...w sumie to p. Mularczyk przyczynił się do zdecydowanego wzrostu autorytetu TK ...choć zamiary miał nieco inne ;-)

PS. Na kiego grzyba ja te oświadczenia tak gorliwie składałam i to w 2 KO ????

szkoda papieru...szkoda lasów

Adaa12-05-2007 22:27:37   [#425]

zwróca tylko tym, którzy wg TK nie powinni podlegac lustracji

ci co złozyli (podlegają) nawet jesli na złych drukach to zlozyli i tak zostanie

"wada "druku nie zatrzymuje lustracji

danucha12-05-2007 22:44:46   [#426]

jak nie złożyłam

do tej pory , to już nie muszę???????????????
Tara12-05-2007 22:52:15   [#427]

A jesteś

dyrektorem "niepublicznym"?
zgredek12-05-2007 23:02:40   [#428]

nie jest ważne, czy publicznym, czy nie

ważne, że wyrok nie został jeszcze opublikowany - a skoro nie to obowiązuje ustawa

Tara12-05-2007 23:10:48   [#429]

Ale ma być

niezwłocznie opublikowany.

To nie wiem do kiedy ta Ustawa?

zgredek12-05-2007 23:14:39   [#430]

ustawa - to na razie cały czas - dopóki się nie uchyli, czy jakoś tak

a to co TK wyrzucił - od momentu opublikowania w Dz. U.

dota c12-05-2007 23:18:30   [#431]

A jak ktoś się nie spieszył, to nie musi sie martwić, kiedy odebrać... Chwalę w głos mojego męża, który mówił: czekaj do 15.05... na pewno uchylą...

zyg, zyg, marcheweczka (tak mówiło sie w Krakowie za czasów mojego dzieciństwa - czy nadal sie tak mawia?)

Małgoś12-05-2007 23:24:35   [#432]
nie znam sie na prawnych procedurach, ale pomna na przypadek amnestii maturalnej (również uznanej przez TK za niezgodną z Konstytucją, a przeciez jakby siłą bezwładu funkcjonującą), sprawdziłabym np. w KO co z tymi oświadczeniami
zgredek12-05-2007 23:36:43   [#433]

Małgoś - w przypadku przytoczonym przez Ciebie, TK napisał tak:

Przepisy wymienione w części I tracą moc obowiązującą z upływem 12 (dwunastu) miesięcy od dnia ogłoszenia wyroku w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej

-----------------

i teraz trzeba poczekać na ogłoszenie w Dz. U. - wtedy wszystko będzie jasne - jeżeli zastrzeżenia nie będzie, zacznie obowiązywać od dnia ogłoszenia

Gaba13-05-2007 05:14:23   [#434]

nie wiem - czy zyg zyg marcheweczka się mawia (i pociąga paluszkami po sobie), ale ja nie jestem z Krakowa, tylko tutaj pomieszkuję. Mawiało się w przedszkolu, do którego chodziłam.

Wyrok TK oznacza poważne perturbacje prawne i wymaga od klientów tegoż wyroku znajomości prawa na poziomie uniwersyteckim i... stanowienia prawa, to spór koncepcyjny, to spór. Poziom marcheweczki nie wystarcza. A poziom marcheweczki się tutaj na tym wąteczku objawił.

Jeżeli czyjaś przyszłość, los rodziny, troska i przerażenie - szantaż etyczny, szantaż moralny... pacyfikacja tłamszonego szalonymi pomysłami kraju jest sprowadzona do owego zyg - zyg.... to ja przepraszam. Ja sobie wypraszam. Bradzo długo myślałam, czy podpisać - w pierwszym dniu złożyłam oświadczenie.

A ja uważam, że należało złożyć, a teraz czekać na wykładnię. My nie mamy nad sobą mądrego rektora, który twardo powie, że... nie ma senatu, który będzie medialnie... rozgrywał.... My mamy chwiejność, magmę, niejasność.... my mamy tylko siebie. Nikt się za tobą nie ujmie. doskonale wiecie, co powiedziałby jakiekolwiek władze - sama chciałaś, maturę masz.

Taki mamy poziom prawa w tym kraju (myślę o jakości uchwały...), na prawie znamy się jak widać po wyżej, głowę zachodzą sobie poważne adwokaty teraz - co tak naprawdę oznacza ów wyrok? Można się tylko domyślać.

Byliście w stanie zaryzykować pracę, a więc spokój rodziny, porządek finansowy? Naprawdę? A może tylko ci, którzy mogli się poczuć bezpiecznie - mieli inne warianty... a teraz zyg - zyg...

jestem zniesmaczona głosami, które śmieją mówić tak komuś - widzisz, co się tak spieszyłeś. Żadnej osoby, która złożyła oświadczenie nie śmiałabym  potępić, nie mam zamiaru robić bohaterów z tych, którzy mieli szansę się obronić ... choćby mądrym unikiem.

To jest ordynarna awantura o państwo.

Zbig6013-05-2007 11:32:28   [#435]

Czytając powyższe posty to nie bardzo rozumiem. Czy w Państwie prawa, po orzeczeniu niekonstytucyjnych druków oświadczeń lustracyjnych IPN-y (tak już była informacja, że KO tam je przekazały) powinny zwrócić je wszystkim, którzy je złożyli, a następnie po opracowaniu nowych zażądać złożenia tylko tym, którzy w myśl orzeczenia TK zrobić to powinni. Była to jak się okazało "dzika lustracja (czytaj:niekonstytucyjna).

Ubolewam nad stwierdzeniami, które padły wyżej, że skoro już złożyli to niech już tam leżą. To nie my wszyscy jesteśmy winni takiego przebiegu sprawy i wynikających z niej konsekwencji. Należy się to wszystkim tym, których postawiono w takiej nikczemnej jak sie to okazało sytuacji. W imię sprawiedliwości należy się to nam  (dyrektorom). Takie swoiste PRZEPRASZAM.

Może za dużo emocji (ale jeszcze mnie trzyma !!!). Jak ja mam mówić o sprawiedliwości w Państwie prawa swoim wychowankom, doświadczając na ich oczach takich (jak juz mówiłem nikczemnych) sytuacji. Pozdrawiam.

DYREK13-05-2007 18:36:27   [#436]
Premier: orzeczenie TK po 15 maja w "Dzienniku Ustaw"
PAP 15:00

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczące ustawy lustracyjnej będzie opublikowane w "Dzienniku Ustaw" w ciągu kilku dni - poinformował premier Jarosław Kaczyński.
dota c13-05-2007 19:36:33   [#437]

Gabo, myślę, że zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz. Oczywiście, że gdyby TK nie zdążył nic stwierdzić przed 15.05 albo stwierdziłby, że powinnam złożyć oświadczenie, to bym to zrobiła (chociaż jestem niepubliczna) - ponieważ prawo jest jakie jest i należy go przestrzegać. Moje czekanie do ostatniej chwili, to było właśnie zaufanie, że może jednak żyjemy w państwie prawa; że ktoś się za nami "ujmie" i zrobi to na tyle sprawnie, że zdąży...

Nie czuj sie wywołana do tabicy moją wzmianką o Krakowie. Powołałam sie na to miasto, bo właśnie stamtąd pochodzę i tam chodziłam do przedszkola, do szkół i na uniwersytet... i tam w odpowiednim wieku robiłam "zyg, zyg"

Marek Pleśniar13-05-2007 19:37:43   [#438]
tak czy owak - trzeba na czas złożyć te oświadczenia - trudno
Gaba13-05-2007 20:10:12   [#439]

ja się nie czuję... w ogóle...

nie czuj się wywołana Krakowem...

- ale mnie zyg-zyga znowu zwracanie uwagi nt. zbyt emocjonalnego reagowania , a ma  być nieemocjonalna reakcja, gdy dotyczy wartości? Na chlodno... jest i będzie jak najbardziej krwista i gorąca, bo dotyczy mojej osoby. Ja za kaciowego nie robiłam, bo nie musiałam. A gdy ja stusiowałam w latach 80, to niektórzy smarkacze polityczni na stojąco pod lodówkę wchodzili...

Jedno co mogę powiedzieć - to nawet nie sam zwrot zyg-zyg... ale postawa bohaterska pt. a nie mówiliśmy... mnie wnerwia. co kto mówi, co kot się w tym wyrozumie. To o to mi chodzi... - szanuję każdą decyzję na tak i na nie. Uznałam, że nie mam szans obrony, bo nie jestem sama i nikt mi nie pomoże.

Spektakl trwa, zabawa i szantaż trwa - niechże otworzą te teczki i inne ipeneny dla wszystkich... łącznie z księżmi, na mnie nic nie ma. I tak nie pójdę czytać, co mój czy wasz ojciec zrobił, ani kto mnie cytował, to mi jest akurat obojętne. Mogę to po psotu ... przepraszam... olać... Nieobojętne było mi to, że zmusza się ludzi niewinnych do ogłaszania, że są niewinni.

dota c13-05-2007 20:13:53   [#440]

I jeszcze jedno. Piszesz, Gabo:

Żadnej osoby, która złożyła oświadczenie nie śmiałabym  potępić

Ja również! Zostałam źle zrozumiana albo raczej wyraziłam się niezbyt ściśle. Moja marcheweczka - to marcheweczka skierowana tylko i wyłącznie do tych, którzy chcieli nas niezgodnie z konstytucją zlustrować. Tylko i wyłącznie do nich.

Pozdrawiam

Gaba13-05-2007 20:16:32   [#441]

akurat to moje to też nie do Ciebie -

żadne częście z wypowiedzi nie są atakiem na Twoją osobe, ani nawet to nie polemika z Tobą, ale przy pomocy Twojej wypowiedzi jedynie napisane i dotyczą pewnej postawy.

 Ale mi bohaterowie, którzy mówią, nie składaj oswiadczenia.... - wiesz to o to mi chodzi. ;-)

danucha13-05-2007 20:20:24   [#442]

nie potepiam

nikogo kto złożył,przyznaję czekałam na ostatni moment ,bo jestem tym okropnie zniesmaczona i liczyłam na jakieś zmiany , a dodatkowo ułatwiło mi to moje KO bo wysłali informace dość póżno wiec miesiąc od doreczenia mija mi 18.05, ale jestem publiczna wiec chyba jednak muszę złozyć
Marek Pleśniar13-05-2007 20:30:58   [#443]

musisz danucho

to durne ale co robić

i na tym polega szantaż cały - zwykły człowiek nie może sobie pozwolić na gest bo straci pracę

politycy się wybronią, zrobią z siebie ofiary systemu itp

a dyrektor szkoły wyleci i nikt się za jego obronę nie weźmie

Tara13-05-2007 20:31:04   [#444]

Ja złożyłam

nie czekałam.Miałam to w nosie.Nie wzbudziło to we mnie żadnych emocji.
Gaba13-05-2007 20:40:38   [#445]
Marku, dzięki... ładnie mi dopełniłes mój "pokrętny" tok!
danucha13-05-2007 21:39:44   [#446]

z tego właśnie

bierze sie mój niesmak Marku i  że nie moge sobie pozwolic na gest  nie złożenia
Marek Pleśniar14-05-2007 08:19:08   [#447]

niezły bałagan moim zdaniem

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4129078.html

Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" opublikowała sentencję wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. nowej ustawy lustracyjnej. - Nie wiemy kiedy premierowi uda się wydrukować wyrok Trybunału w "Dzienniku Ustaw". Na wszelki wypadek drukujemy go więc już dzisiaj - tłumacz red. Łukasz Lipiński z "GW".

Aby wyrok Trybunału nabrał skutków prawnych powinien zostać opublikowany w "Dzienniku Ustaw". O publikacji decyduje premier. - To pewnie będzie po 15 maja br., ale nie mówię tego z całą pewnością. Nie będą tego przyspieszał, ani nie będę tego powstrzymywał - mówił wczoraj premier Kaczyński. Wyrok ogłoszono w piątek wieczorem. Zgodnie z prawem orzeczenie TK powinno zostać opublikowane "niezwłocznie".

Co stanie się, jeżeli publikacja nastąpi po 15 maja? Opinie prawników są rozbieżne. - Jeśli orzeczenie TK nie zostanie opublikowane do 15 maja, to osoby, które zgodnie z decyzją Trybunału, nie mają obowiązku składania oświadczeń, będą musiały to zrobić - stwierdził konstytucjonalista Jarosław Szymanek.

Z kolei b. prezes TK, prof. Marek Safjan uważa, że nie ma konieczności składania oświadczeń lustracyjnych. - Skoro załącznik operujący różnymi poszczególnymi formami współpracy jest niezgodny z konstytucją, nie można odnieść się do faktu współpracy, bo nie można jej sprecyzować - powiedział.

Uzasadniając w ub. piątek wieczorem wyrok TK, prezes Jerzy Stępień powiedział m.in.: "Żyjemy w czasach przekazu elektronicznego, sentencja [wyroku - red.] ma także postać elektroniczną, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odpowiedni organ Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wszczął czynności zmierzające do niezwłocznego, podkreślam - niezwłocznego ogłoszenia w Dzienniku Ustaw wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Niezwłocznego, to znaczy bez zbędnej zwłoki. Naruszenie tej normy konstytucyjnej musi rodzić określone w konstytucji skutki".

joszka14-05-2007 10:07:25   [#448]

Naruszenie tej normy konstytucyjnej musi rodzić określone w konstytucji skutki".

Mogą Jarkowi ... skoczyć*) Nie po to ćwiczy całymi dniami socjotechnikę (ciarki mnie przechodzą na wspomnienie konferencji na Podlasiu z piłkarzykami w tle - jaka to subtelna myśl -....)

Nie powinno sie juz nic mówic o ustawie,ale czym różnie sie jako pracownik wyzszej uczelni od pracownika szkoły sredniej (publicznej)

 

 

 

 

*) przepraaszam WSZYSTKICH za niestosowność zwrotu ,ale nie potrafie innaczej oddac subtelności myslenia tych,którzy akurat maja piłkę


slos14-05-2007 12:07:03   [#449]

„Coś ty…” (z Norwida)

 

I

Coś ty dziś Polsce zrobił, o Michniku,

Że cię wciąż paszczy opluwa bez liku

Wielce nikczemnych?...

 

Coś ty ojczyźnie zrobił, o Wałęso,

Że zarzucają ci esbecką przeszłość

Ludzie mizerni?...

 

Coś ty Owsiaku zrobił polskiej szkole,

Że cię minister potępia w mozole,

Wszechpolak pierwej?...

 

Coś ty Kuroniu zrobił swoim braciom,

Że twoją pamięć szarga butny matoł,

Chociażeś w niebie?...

 

Coś ty uczynił swoim, o Tischnerze,

Że dziś się twego słowa lęka szczerze

Zakonnik z radia?...

 

Coś ty zawinił nam Balcerowiczu,

Że dziś cię chłopski watażka rozlicza

Głupszy od radła?...

 

II

Więc mniejsza o to, czymżeś się zasłużył,

Bo dziś lustruje starego Korowca

Z drwiącym uśmieszkiem młodzik nawiedzony,

Co, gdyby ujrzał żywego zomowca,

Wpierw by się sfajdał, a potem bez czucia

Padł przerażony…

 

III

Każdego z takich jak Wy tłum nie umie

Od razu przyjąć prosto i rozumnie

I długo jeszcze populistów słowa

Szlachectwo wasze lżyć będą bezkarnie,

Dopóki całkiem pokolenie nowe

Pleśń z oczu zgarnie…

 

 

 

 

 

„Siła ich” (z Norwida)

 

Śledcze komisje, lustracyjne sądy,

Listy agentów, IPN-y ważne -

Na cóż powstały? - - Żeby udowodnić,

Że w swych raportach esbek pisał… prawdę!...

Marek Pleśniar14-05-2007 12:19:40   [#450]

panowie, panowie

my tu aż tak to nie politykujemy

strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 8 ][ 9 ][ 10 ]