Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nowe w SIO
strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ]
andyzaj30-03-2013 22:40:40   [#351]

I jeszcze ze strony Modernizowanego SIO:

29.03.2013

W dniu 29.03.2013 r. została udostępniona nowa wersja aplikacji użytkownika modernizowanego Systemu Informacji Oświatowej.

 Aplikacja zawiera następujące funkcjonalności:

  • odzyskiwanie danych w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych;
  • możliwość modyfikacji specyfiki szkoły przed synchronizacją z Systemem Centralnym;
  • możliwość modyfikacji danych (w opcji Ustawienia), których nie można modyfikować w trybie normalnej pracy z aplikacją dla placówki w RSPO;
  • poprawa wydajność mechanizmów aktualizacji listy podmiotów;
  • dodawanie oddziałów innego typu i oddziałów dodatkowych;
  • rejestracja kursów kwalifikacyjnych;
  • rejestracja obowiązków nauczyciela

W kolejnych wersjach aplikacji stopniowo będą włączane nowe funkcjonalności do modułu ucznia oraz danych zbiorczych. Będą Państwo o nich informowani za pomocą komunikatów publikowanych na stronie www.sio.men.gov.pl. Zakres zmian mogą Państwo sprawdzić w zakładce Aktualności > komunikaty oraz Aplikacja SIO > specyfikacja zmian.

 

andyzaj30-03-2013 23:12:01   [#352]

I jeszcze jedna ciekawostka:

Wpisałem do lokalnej bazy danych swoje obowiązki (bez wysyłania do SC) i tak: zniżkę, nauczany przedmiot, zajęcia pozalekcyjne i nauczanie indywidualne . Do tej pory wszystko co wysyłałem do SC, a co dotyczyło nauczyciela miałem dla danego nauczyciela pod tym samym numerem (i tak ponieważ wpisałem siebie jako 1 to dane identyfikacyjne, awans i zatrudnienie dotyczące mnie były z nr 1 w panelu komunikacyjnym po wybraniu zakładki wszystkie - dotyczyło to również innych nauczycieli) teraz po rozbiciu moich obowiązków na 4 pozycje uzyskuję numerki 1,2,3,4 i tym sposobem moje obowiązki w zakładce wszystkie lądują u nauczyciela z nr 2, 3, 4 (jeden jest przy moim numerze). Tym sposobem tracę orientację co komu wprowadziłem - prawdopodobieństwo popełnienia przeze mnie błędu polegającego na pominięciu danych do wprowadzenia drastycznie rośnie. Nie zamierzam wysyłać moich danych do SC. Chciałbym aby dało się wprowadzić wszystkie obowiązki pod jedną pozycją , a nie rozbijać je na elementy składowe. Mam nadzieję, że w następnych wersjach będzie to możliwe.

A tak na marginesie do mojego postu powyżej to rejestracji kursów kwalifikacyjnych jakoś nie widzę - ale może to z powodu, że późna pora :).


post został zmieniony: 30-03-2013 23:16:29
Gaba31-03-2013 03:34:21   [#353]

Jestem wściekła (to i tak grzeczne słowo) na absolutne oderwanie od pracy rąk naszej p. sekretarz - tracą dzieci, bo tracę ja... - tak być nie może, że spaprany półprodukt serwuje się ludziom do testowania, problemem jest to, ze my nie mamy czasu na takie zabawy, to coś miałoby nam ew. pomagać w czymś, to jeszcze bym pojęła... co mnie to obchodzi, co się wiesza, co wchodzi, co przechodzi - nie mam czasu na takie dywagacje.

asiawar01-04-2013 20:13:47   [#354]

Czy Wam po aktualizacji też zniknęły zapisy w pierwszych kolumnach w części "Dane zbiorcze"? Obecnie widzę tylko powierzchnie i ilości, ale nie widzę czego to dotyczy.

JarTul01-04-2013 21:43:19   [#355]

Nie pierwszy raz traktuje się nas - nauczycieli, dyrektorów - "per noga"... Ale chyba sobie zasłużyliśmy naszą ciągłą uległością również i na takie SIO.

Do #353
To nie jest półprodukt, to jest bubel... A wszystko razem to jest farsa, w której gramy główne role.


post został zmieniony: 01-04-2013 21:44:08
slos02-04-2013 10:33:10   [#356]

Myślę, ze czas najwyższy, żeby zamawiający ten produkt wypowiedział umowę jaką przedstawił producent tego czegoś  w przetargu (jeśli takowy był) i zażądał zwrotu środków. Jeśli to nie nastąpi, to czas na zbadanie bubla przez prokuratora... Z naszej zaś strony czas chyba na nieposłuszeństwo obywatelskie i odstąpienie od robienia czegokolwiek w tej namiastce programu.

slos02-04-2013 12:20:55   [#357]

AnJa, oczyść skrzynkę. :-)

mstola02-04-2013 12:43:00   [#358]

Czy możecie dodawać uczniów do oddziałów? Ja z oddziałami nic nie mogę zrobić :(

maeljas02-04-2013 12:46:19   [#359]

zanim ruszyłam SIO, czytałam wątek  - jak pasożyt żerowałam na Waszych doświadczeniach :-)))

 

wreszcie zaczęłam i ja "doświadczać"

 

wymiękłam przy Liceum, gdzie w Narzędziach Diagnostycznych miałam wykazać, czy szkoła posiada platformę do badania zmysłów! ( na poziomie LO diagnozowanie ucznia "platformą" raczej mija się z celem)

 

teraz mam problem z Pomieszczeniami - co to jest Pomieszczenie wielofunkcyjne? ( w instrukcji użytkownika brak informacji)

nie wspomnę o innych kwiatkach - nie chcę się powtarzać

 

mjurk02-04-2013 12:50:21   [#360]

do asiawar #354 mi też zniknęły zapisy w pierwszych kolumnach w części "Dane Zbiorcze". Fajna ta aktualizacja, znów jest gorzej niż było przed nią :)

Czy ktoś próbował już wprowadzić obowiązki nauczycieli? Ja nie mogę wybrać oddziału w jakim są realizowane zajęcia, Wy też tak macie? A bez tego nie zapisze mi obowiązków :(

graraz02-04-2013 13:12:19   [#361]

Nie mogę dodać specyfiki szkoły. Mam to nieaktywne. Co zrobiłam źle? Jak to uaktywnić? Bez zaznaczenia specyfiki nie mogę nic dalej zrobić...

grażka02-04-2013 14:52:22   [#362]

Czy grunt to też ten pod budynkiem? Czy tylko niezabudowany - ale np. z chodnikami?

Czy jak mam zielono pod huśtawkami, to jest to teren zielony, czy rekreacyjny - opisywany chyba jako plac zabaw?

:)


post został zmieniony: 02-04-2013 14:52:55
AnJa02-04-2013 14:54:40   [#363]

a tam pytaja o grunt? w sensie- orny? bo jeśłi tak, to on Cię nie dotyczy

grażka02-04-2013 15:25:10   [#364]

Pytają :)

No, może nie grunt, a teren, fakt.

Pójdę zaraz sprawdzić - zatem "grunty" i "powierzchnia nieruchomości gruntowych".

A ten plac zabaw od zielonego to jak mam odliczyć? U nas się w całym ogrodzie bawią, to chyba mam plac zabaw, a zielonych nic?


post został zmieniony: 02-04-2013 15:32:23
AnJa02-04-2013 15:32:08   [#365]

a nie wiem- moze o powierzchnię doniczek chodzi? :-) bo tereny zielone to nie trawnik

co do terenu to zazwyczaj chodzi o powierzchnię działki - ale czy słowo "zazwyczaj" jest w tej sytuacji własciwym to nie wiem

 

grażka02-04-2013 15:39:14   [#366]

W starym była własnie powierzchnia ogrodu czy jakoś tak. Niespecjalnie inspirujące intelektualnie, ale szybko się robiło, wiedziałam gdzie szukać i potem tylko import tabel.

Może w tym nowym o taki rozwój właśnie chodzi?

Sami byśmy na takie problemy nie wpadli :)

andyzaj02-04-2013 17:54:33   [#367]

Jeżeli chodzi o klocek Dane zbiorcze (powierzchnia gruntu, pomieszczenia, wyposażenie) to wydrukowałem dane ze starego SIO i co się dało to przepisałem. Nie że bym podejrzewał, że ktoś w Ministerstwie będzie porównywał stare i nowe SIO , ale strzeżonego …. itd. :). Oczywiście rozbroiło mnie wpisywanie przy  obiektach sportowych  obok powierzchni – długości i szerokości pola gry. Po co to komu?. A tak na marginesie ta zamierzam na 9 kwietnia wprowadzić co się da i jak się da (w międzyczasie wyślę kilka maili do ministerstwa z pytaniami)  wykazując się chęcią spełnienia obowiązku ustawowego. Ale tak w ogóle to wszystko to jedna wielka robota głupiego. Szkoda tylko naszego czasu na coś, co albo nie da się wpisać prawidłowo, albo da się wpisać częściowo. Potem i tak wszystko trzeba będzie sprawdzić co weszło, a co nie. Najciekawsze  jest to, że w różnych szkołach program zachowuje się różnie. Mnie np. po przedostatniej aktualizacji udało się przepchnąć wszystkich uczniów z błędem TKZM04 ale w zaprzyjaźnionej szkole już się to nie udało i błąd ten nadal występuje.

asiawar02-04-2013 18:15:37   [#368]

jeśli chodzi o bład TKZM04 to mnie się udało połowicznie, część przeszła, ale spora grupa dalej ma ten błąd

grażka02-04-2013 20:33:40   [#369]

Dzięki andyzaj - poszukałam w wersji z września, zapomniałam już jak to wpisywałam, a tam faktycznie te grunty i tereny.

Mam!

graraz02-04-2013 20:56:03   [#370]

Czy wszyscy już wpisaliście specyfikę szkoły? Chodzi o sp i gimnazjum.

iw02-04-2013 20:57:55   [#371]

Wydawalo mi się, że jakoś ogarniam nowe sio, ale nie ogarniam.

Przeczytałam ustawę i rozporządzenie i nadal nie wiem czy mam rejstrować uczniów w poradni psychologiczno-pedagogicznej czy nie. Czy może tylko tych, którzy korzystają z zajęć terapeutycznych. Wczesnego wspomagania nie mam.

Ania Sz02-04-2013 22:46:07   [#372]

Po kolejnej wersji aplikacji specyfika szkoły dalej nie działa...

graraz02-04-2013 22:50:10   [#373]

Ania Sz u mnie też nie działa a czytam, że inni już przypisują uczniów do oddziałów....

jolakam02-04-2013 23:39:54   [#374]

Podczas wpisywania danych nauczycieli w jednym z imion pojawiła się literówka. Wszystkie dane innych osób system nam zweryfikował, w tym przypadku nie wiem co robić. Nie mogę edytować danych. Usunąć dane i wpisać ponownie, czy może jest jakiś inny sposób.

Podzielam opinię, że to jeden z większych bubli z jakim miałam do czynienia.

Teoretycznie do końca marca mieliśmy uzupełnić dane dotyczące wydanych orzeczeń od 1 stycznia. Na razie możemy wpisać tylko imię i nazwisko dziecka i jego PESEL. Na tym koniec. Do tego jeszcze w kilku przypadkach pojawiła się informacja, że dziecko zostało już zarejestrowane. Skoro u nas nie, to gdzie?

qwerty03-04-2013 08:39:49   [#375]

Czy ktoś wie co to oznacza:

Wystąpił błąd komunikacji. (SOAP Response cannot be decoded. Raw response: )

kulka03-04-2013 09:13:27   [#376]

mjurk pisałąś/eś: Czy ktoś próbował już wprowadzić obowiązki nauczycieli? Ja nie mogę wybrać oddziału w jakim są realizowane zajęcia, Wy też tak macie? A bez tego nie zapisze mi obowiązków :(

Udało Ci się?? Jak??

Zaraz mnie trafi! Zmarnowane półtora godziny mojej, p.sekretarki, wicedyrektora. Nie możemy pójść dalej!! POMOCY!

Co to są oddziały dodatkowe?? Nie ma zwykłych, tylko dodatkowe i międzyoddziałowe. A i tak nie można iść dalej!

 

kulka03-04-2013 09:42:18   [#377]

Wykończymy się.! Ta specyfikacja szkoły u nas ciągle nie działa! Trzeba wprowadzać jakieś oddziały- nieaktywna strona. Jak mi się wydaje bez tego nie ruszymy nauczycieli na stronie "obowiązek"?

Gdzie u Was jest okienko dotyczące ponadwymiarowych??? (bo doczytałam, że o nich piszecie). Ja chyba oślepłam,bo u mnie takiego okienka NIE MA...

mjurk03-04-2013 10:16:01   [#378]

do kulka Oczywiście, że się nie udało, wpisałam nauczany przedmiot, liczbę godzin i nie mogę wybrać oddziału w którym są realizowane, nie mogę wprowadzić drugiego przedmiotu nauczanego przez tego samego nauczyciela, bo nie wybrałam oddziału i tyle. Dziś nie mogę spróbować raz jeszcze, bo nie chce mi wcale aplikacji otworzyć. Nie wiem o co chodzi?

Okienko dotyczące ponadwymiarowych jest w zakładce zatrudnienie, tam gdzie podstawa zatrudnienia.

kulka03-04-2013 10:26:13   [#379]

mjurk, ja myslę, że to ma jakiś związek ze specyfikacją  placówki. U nas ciągle nie działa, nie możemy nic zrobić z okienkami "oddziały". I tu jest chyba pies pogrzebany. SIO pogrzebane.

Co będzie , jak pomimo prób i szczerych chęci nie wyślemy wszystkiego do 9.04? Kto mi urwie głowę?

AnJa03-04-2013 10:55:23   [#380]

to zależy - podejrzewam, że ze względu na liczbę głów do urwania będzie jakaś rejonizacja

 

jerzyk03-04-2013 11:16:15   [#381]

Spokojnie. To tylko SIO :-)

http://kuratorium.kielce.pl/9701/modernizacja-sio-problemy-z-aplikacja-sio-w-kontekscie-terminu-9-kwietnia

03.04.13 – Modernizacja SIO: Problemy z aplikacją SIO w kontekście terminu 9 kwietnia

Centrum Informatyczne Edukacji informuje, że aplikacja nowego SIO jest rozwijana na bieżąco. Dlatego w nowej aplikacji należy wprowadzać dane w miarę udostępniania funkcjonalności.

Bardzo proszę spokojnie przekazywać – w miarę możliwości – te dane, które są możliwe do przekazania. Wszelki pośpiech przy przekazywaniu danych jest niewskazany. Proszę czytać informacje o błędach publikowane na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz na stronie Centrum Informatycznego Edukacji.

Niektóre z pojawiających się błędów są niemożliwe do naprawy bez instalacji nowej wersji programu. W takiej sytuacji musimy czekać na nową wersję programu.

Niestety jest już pewne, że z przyczyn niezależnych od podmiotów zobowiązanych do przekazywania danych do bazy danych SIO nie będzie możliwe przekazanie wszystkich danych za pomocą zmodernizowanej aplikacji SIO do dnia 9 kwietnia 2013 roku.

W tej sytuacji należy przede wszystkim skupić się na „starym” SIO i przekazać dane w postaci pliku EXP do JST w terminie do 4 kwietnia br.

Informacje o udostępnieniu kolejnych funkcjonalności będą publikowane na stronie www.sio.men.gov.pl.

malchow03-04-2013 13:49:13   [#382]

Czy może Ktoś zna  "przepis" na wprowadzenie klas łączonych?

Brak możliwości wyboru takiej opcji, a klasy łączone fizycznie istnieją.

Sekret03-04-2013 14:05:58   [#383]

Mam nazwisko z kreseczką nad e, pomóżcie kochani, jak je wpisać bo sio mi odrzuca tego nauczyciela...

 

I drugie pytanko: 5 nauczycieli wysłałam ale nie chcą mi przejść do ZAKOŃCZONE, stoją w WYSŁANYCH z komunikatem "Wysłany do SC". Długo tak mogą się weryfikować? Bo reszta pięknie i szybko przeszła..

mariwu03-04-2013 14:17:16   [#384]

Czy może Ktoś zna  "przepis" na wprowadzenie klas łączonych?

Brak możliwości wyboru takiej opcji, a klasy łączone fizycznie istnieją.

W starym sio pytanie o istnienie klas łączonych występuje w metryczce identyfikacyjnej. Dopiero po jej zatwierdzeniu generują się tabele odpowiednie dla danego typu placówki. Być może, przy wpisywaniu danych w metryczkę identyfikacyjną placówki, nie podaliście istnienia klas łączonych (bo to można przegapić) i sio nie wygenerowało tabeli z możliwością ich wpisania.

Jeżeli mówimy o starym sio, to zacznij od sprawdzenia, czy w metryczce identyfikacyjnej odpowiedzieliście "tak" na pytanie o istnienie klas łączonych.

kulka03-04-2013 17:40:04   [#385]

"względu na liczbę głów do urwania będzie jakaś rejonizacja..."

Zawsze to milej w towarzystwie...

U mnie ciągle ta specyfikacja NIE DZIAŁA! Dodzwonić  się nie mogłam. I stoimy z wpisywaniem, bo jednak bez tej specyfikacji nauczycieli i ich "obowiązku" wpisać się nie daje.

dorotagm03-04-2013 21:09:31   [#386]

Czy może Ktoś zna  "przepis" na wprowadzenie klas łączonych?

Brak możliwości wyboru takiej opcji, a klasy łączone fizycznie istnieją.

Też mam ten problem.

I nie wiem, może to rejestrując szkołę (GZO) należało to podać, bo ja nigdzie (w nowym sio) się nie natknęłam, a też mam klasy łączone. Jutro zadzwonię do szefowej.

 Jak się coś dowiem ,t o tu napiszę.

Druga sprawa. W oddziale przedszkolnym mam dzieci 3-4 letnie również, oprócz 5 i 6 latków. A mogę zarejestrować tylko oddział 0.

Czy ktoś tak miał? Podejrzewam, że to również wybranie opcji przy rejestrowaniu szkoły.

Ktoś coś wie?

Kosmicznapomyłka, tyle czasu to zajmuje, że płakać się chce ze złości. Jutro zabieram pliki do domu.Bo w szkole nie wyrobię.

 

Sekret: próbuj uparcie, po parę razy klikać sprawdź status, może kiedyś przejdą

ewawal03-04-2013 21:40:44   [#387]

Też mam problem z specyfiką, jest nieaktywna i nie można przydzielić oddziałów i reszty- czyli przydziału obowiązków nauczycieli.

izael03-04-2013 21:42:22   [#388]

dorotka:)

Sekret: odpuść sobie!

co przejdzie, to przejdzie

tfurcy tego czegoś nas totalnie olali, a my w jakąś paranoję wpadamy

wysyłam stare SIO i nienerwowo, choć z pewnym obrzydzeniem, przyglądam się nowemu

grażka04-04-2013 00:07:44   [#389]

w starym SIO nie druje mi się zestawienie zbiorcze - ani po wysłaniu pliku do jednostki nadrzędnej, ani po ctr+r.

Miga tylko jakieś okienko na ekranie i niknie. Nigdy nie miałam z tym problemu.

grażka04-04-2013 01:14:53   [#390]

hm, podobno nie mam javy.

zawsze miałam.

:/

AnJa04-04-2013 08:09:03   [#391]

z jawą w tym roku, ze względu na przedłużający się sen zimowy, wielu ma kłopoty

malchow04-04-2013 08:57:18   [#392]

Również w specyfikacji nie znaleźliśmy niczego, co ewentualnie można było wybrać,

aby "powstały"  klasy łączone.

Nowe SIO jest super:((((

dorotagm

jeżeli "zdobędziesz wiedzę" to proszę podziel się z pozostałymi wielbicielami wynalazku:)

fordek04-04-2013 09:20:40   [#393]

pomocy

Jesteśmy Zespołem Szkół  przedszkole, SP i gimnazjum - pojawił mi się komunikat przy trzech oddziałach przedszkolnych gdy chciałam zarejestrować wszystkie oddziały  ,że wybrano oddział przedszkolny ,ale nie zadeklarowano odpowiedniego etapu edukacyjnego w RSPO - jak to zrobić i czy to nie przypadkiem gmnina powinna

ulabbr04-04-2013 10:00:51   [#394]

/sekret/

Wejdź na stronę nowego SIO i w /pomoc/ instrukcje użytkownika/

i otwórz instrukcję dotyczącą nazwisk obcojęzycznych, tam jest napisane jak wprowadzić takie nazwisko.

Miałam ten sam problem tylko że z nazwiskiem ucznia i faktycznie dopiero po wpisaniu tak jak podali przyjęło mi tego ucznia do systemu :) i już mam go potwierdzonego :)

 

Sekret04-04-2013 13:35:40   [#395]

Weszłam, zrobiłam jak w instrukcji i dalej nie wchodzi.... można się wściec...

Ania04-04-2013 13:37:47   [#396]

Mnie też nie włazi umlaut. O specjalnościach nie wspomnę.

ulabbr04-04-2013 17:56:46   [#397]

Sekret a wpisałaś całe nazwisko w notatniku (łącznie z tym é) i skopiuj całość. Nie wejdzie sama literka, tylko musi być wyrażenie. U mnie zadziałało i na Win7, viście jak i 8. 

Jak nie wejdzie to pisz na skrzynkę. 

jerzyk04-04-2013 21:20:25   [#398]

http://sio.men.gov.pl/images/instrukcja_wprowadzania_nawisk_obcojezycznych.pdf

Sekret05-04-2013 08:24:32   [#399]

Nauczyciela weszło ale 2 dzieci nie przechodzi.... może musi kilka dni program pomyśleć ;)

Sekret05-04-2013 08:35:58   [#400]

Wam też tyle osób czeka i nie chcą przejść "sprawdzenia statusu"??

strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ]