Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nowe w SIO
strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 6 ][ 7 ][ 8 ] - - [ 10 ][ 11 ]
Basik207-03-2013 20:33:02   [#301]

Po wysłaniu uczniów system zrobił mi straszny bałagan ( wielu przyjął, kilkoro wyrzucił, niektórych wpisał dwa razy, poprzestawiał kolejnośc numerów np.15, 18 itp. ) Jednym słowem mętlik. Dwóch uczniów nie chce mi przyjąć chociaż dane sprawdzine wieliokrotnie i poprawne. Najchętniej odinstalowałabym SIO z tego komutera i zaistalowała na innym ( Laptopie) i wpisywała dane od nowa. Ale czy tak można? Co system zrobi z wpisanymi danymi?  Usunie je z bazy centalnej? Przyjmie mi uczniów na nowo? 

barwi08-03-2013 07:22:05   [#302]

Wysłałem zgłoszenie wstępne do Centralnej Bazy Danych - zostało przyjęte. Po spokojnym przeanalizowaniu zarówno tego wątku jak i informacji w sieci - na razie nie mam zamiaru tracić czasu na coś co nie jest dobrze przygotowane . Trzymam się terminów podanych przez ustawodawcę. Ten bajzel potrwa jeszcze parę miesięcy .

PS. fajne to jest ;)) czekać 20 minut na linii i płacić - po to by niczego się nie dowiedzieć albo coś wiedzieć by jutro uczynić to samo ... Dobry biznes dla operatora jak tak kilkaset osób dzwoni a może nawet kilka tysięcy - bo i to jest możliwe ... Poziom chaosu jest przerażający.

nina08-03-2013 09:07:53   [#303]

07.03.2013 komunikat dotyczący szkoleń z aplikacji SIO

Szanowni Państwo,

Do Centrum Informatycznego Edukacji docierają sygnały o prowadzeniu przez firmy komercyjne szkoleń z obsługi aplikacji modernizowanego SIO, podczas których używane są loginy i hasła wykorzystywane do faktycznego przekazywania danych do SIO (prawdziwe loginy i hasła użytkowników).

Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej oraz rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2012 r. w sprawie procedury weryfikacji dostępu do bazy danych systemu informacji oświatowej, login i hasło uzyskane wraz z upoważnieniem do dostępu do bazy danych SIO stanowią dane niezbędne do poprawnej identyfikacji osoby przekazującej dane w modernizowanym SIO.
Wykorzystywanie danych niezbędnych do wywiązywania się z obowiązku przekazywania danych do bazy danych SIO na cele szkolenia, może zostać odczytane, jako próba nieuprawnionego wykorzystania tych danych, co jest niezgodne z ustawą o systemie informacji oświatowej oraz ustawą o ochronie danych osobowych i podlega rygorowi odpowiedzialności karnej. Cele dostępu do bazy danych SIO są określone przez przepisy prawa, które nie przewidują dostępu w celach szkoleniowych/warsztatowych. Ponieważ mamy do czynienia z przetwarzaniem danych osobowych, cel przetwarzania należy interpretować ściśle.
Należy również zauważyć, że wykorzystanie loginu i hasła, które uzyskano w procedurze weryfikacji dostępu do bazy danych SIO, rodzi szereg skutków praktycznych związanych z funkcjonowaniem bazy danych SIO. Dane te są powiązane z danymi identyfikacyjnymi konkretnej jednostki zgromadzonymi w bazie danych SIO. Wykorzystanie prawdziwego loginu i hasła do zalogowania się do aplikacji pobranej na kolejny komputer spowoduje utworzenie następnej lokalnej bazy danych dla danej jednostki. Wysłanie do systemu centralnego przez Państwa szkolących się danych wprowadzonych podczas takiego szkolenia oznacza zapisanie ich w bazie danych SIO, jako faktycznie przekazanych przez jednostkę. Może to stać się przyczyną trudności w pracy na właściwej bazie danych, używanej do sprawozdawczości w danej jednostce, jak również podważyć wiarygodność wprowadzonych danych.
Centrum Informatyczne Edukacji umożliwia firmom komercyjnym bezpłatny dostęp do testowego środowiska szkoleniowego, aby mogły one prowadzić warsztaty z obsługi aplikacji SIO w bezpieczny dla użytkowników sposób. Więcej informacji oraz warunki uzyskania takiego dostępu zostały opisane tutaj.

befana08-03-2013 11:15:59   [#304]

No i już mamy winnego tego bajzlu - sami sobie to zrobiliśmy!

nina08-03-2013 13:23:45   [#305]

 

komunikat   08.03.2013

Informujemy, iż w związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi w nadchodzących dniach mogą wystąpić okresowe problemy w logowaniu się do aplikacji, aktualizacji listy podmiotów i ogólnym dostępem do aplikacji. Za utrudnienia przepraszamy.



mstola10-03-2013 20:32:16   [#306]

Jak usunąć dane nauczyciela z systemu centralnego?

Jacek10-03-2013 23:10:06   [#307]

po co usuwać? to co wprowadzamy obecnie nie musi być od razu słane do systemu bo i po co? mamy to w bazie lokalnej. Termin przesyłania danych jest określony w ustawie i wtedy wysłać należy.

Nie ma co się martwić o to co wysłane, bo ważne będzie to co wyślesz jak przyjdzie pora. Zapewne zresetują system tuż przed terminem.. Wtedy okaże się czy system nadąży za wysyłaniem danych przez wszystkich :-)

Paula11-03-2013 09:27:12   [#308]

Przez pomyłkę błędnie zaznaczyłam w opisie szkoły jej specyfikę. Spowodowało to, że nie utworzyły się oddziały. Specyfika została wysłana przez panel komunikacyjny. Co należy zrobić aby poprawić ten błąd ?

Jak wrócić  do edycji specyfiki szkoły ?

Katka11-03-2013 13:13:23   [#309]

Jestesmy zespołem szkół ponadgimnazjalnych. Otwierając SIO, w opisie jednostki nie widzimy szkół, które wchodzą w skład zespołu. Wpisałyśmy uczniów, bo sądziłyśmy,że wystąpił błąd funkcjonalności i że potem będzie można przyporządkować uczniów do danych szkół. Niestety, tkwimy nadal na etapie Zespołu, bez szkół. Może ktoś miał podobny problem ? Kompletnie nie wiemy jak to rozwiązać.

Macia11-03-2013 14:54:20   [#310]

Czy rejestrowaliście oddziały w przedszkolu? Nie wiem co mam wpisać  w rubryce "wpisz oddział " -nzawe oddziału kolejny numer czy wiek dzieci

aggra11-03-2013 15:43:39   [#311]

We wrześniowym SIO został popełniony błąd w liczbie uczniów (dodano oddziały przedszkolne), co skutkowało wyższym naliczeniem subwencji. Jakich konsekwencji można się spodziewać (poza mniejszymi pieniędzmi)?

Basik212-03-2013 19:30:22   [#312]

Od ok. 2 tygodni system upacie nie chce przyjąc mi kilkoro uczniów( a pewna jestem, że dane są dobre , wciąż tem sam znaczek ( ostrzegawczy) u innych pokazuje , że wysłany ale wciąz nie zatwierdzony (jeszcze inny znaczek),  przy kilkorgu  pisze - TKZM04( błąd komunikacji) ale nie wiem "u kogo" . Bo bez przesady ponawiam próby wysłania codziennie i wciąz  to samo.  Mam juz tego serdecznie dość. Czy macie podobne problemy? Jak się z tym uporać? 

 

rzepek12-03-2013 19:35:01   [#313]

Czy można juz instalować "stare" SIO na 31 marca? Czy ma numer 3.14? Bo nie udaje mi się zainstalować...

nina12-03-2013 19:47:06   [#314]

TAK... U nas już częściowo wprowadzone ... bez problemu..

ewawal12-03-2013 20:03:12   [#315]

Basik2 mam to samo na razie się tym nie przejmuję.

darfrei13-03-2013 07:30:27   [#316]

Pomocy zaczynam walkę z sio czy ktoś może mi podpowiedzieć od czego zacząć by się nie zapętlić a czytając forum i próbując coś już robić jestem przerażony np. czy można wpisywać już oddziały bo u mnie się jakoś nie da ale tak naprawdę to od czego zacząć by to miało jakiś sens

barwi13-03-2013 09:22:39   [#317]

zacznij od ściągnięcia programu :)) , dalej postępuj zgodnie z komunikatami - i oczywiście nie daj się zwariować , popatrz na daty - i staraj się nie ulegać panice ::)) ( forumowej ? ) ...

AnJa13-03-2013 09:30:05   [#318]

pytano wynikajace z tzw. niepokoju poznawczego:

czy w tym nowym SIO to były już jakies terminy, które minely a które obligowały dyrka do wykonania pewnych działań w aplikacji i na serwerze?

Grażynka 12313-03-2013 10:13:27   [#319]

Infolinia: byłam 2, teraz jestem 52 :) nowe sio to sport wyczynowy jak widać

 

Czy ktoś miał problemy z odnalezieniem swojej placówki? mojej niestety nie widać w specyfice, co teraz, jak zacząć?

 

 

Danusia13-03-2013 10:47:27   [#320]

Proponuję korzystać z drogi mailowej, nie infolinii. Odpowiedź na pytanie zadane mailem przychodzi szybko,

ale należy jej szukać w spamach. Pozdrawiam.

asiawar13-03-2013 13:13:57   [#321]

Basik2, u mnie ok. 20 uczniów wisi na loaderze (cokolwiek to oznacza :)) od 19.02 i nic sie nie zmienia, reszta przeszła bez problemu. Czekam z utęsknieniem, kiedy przejdą.

nina13-03-2013 13:51:35   [#322]

dot #321

06.03.13 – Modernizacja SIO: Długie czekanie na weryfikację statusu - pomarańczowa kulka „mówi”: odebrane przez loader

Informuję, że wielu przypadkach zaznaczenie informacji i kliknięcie przycisku Sprawdź status nie spowoduje natychmiastowej weryfikacji statusu. Informacje tam widoczne pozostaną na tej liście. Wygląda to tak, jak gdyby nic się nie działo. Dodatkowo po najechaniu kursorem myszy na symbol pomarańczowej kulki z literką „i” w żółtym dymku pojawia się opis odebrane przez loader.

Taka sytuacja wymaga paru słów wyjaśnienia. Otóż, większość danych wysyłanych z aplikacji do Systemu Centralnego (SC) przetwarzana jest w tzw. trybie asynchronicznym. W najprostszym ujęciu można powiedzieć, że zapisana informacja w SC nie jest przetwarzana od razu w momencie odebrania, a raczej czeka na swoją kolej. Powyższy komunikat oznacza, że wiadomość została odebrana przez jeden z komponentów Systemu Centralnego (tzw. Loader) i czeka na przekazanie do dalszego przetwarzania.

Co robimy w takiej sytuacji? Za jakiś czas musimy ponownie zaznaczyć wszystkie informacje na karcie Wysłane i ponownie kliknąć przycisk Sprawdź status. I wykonujemy to zadanie do skutku, aż informacji znikną z karty Wysłane. Możemy tę operację wykonywać np. raz dziennie lub dwa razy dziennie.

Taka sytuacja z danymi odebranymi przez loader może nawet trwać kilka dni!

Nassssy13-03-2013 13:57:28   [#323]

Ania:

TAK! wystapić o upowaznienie do 15 listopada 2013

i nic wiecej

to co sie dzieje obecnie to własciwie sytuacja poza prawem, co ładnie sobie CIO zauważyło w piśmie o szkoleniach #303.

Dane nalezy wprowadzać wg stanu na 31 marca, a wiec to co teraz robimy nie ma charakteru realizacji ustawu, ma jak najbardziej charakter szkoleniowy a nie realizacji celu wskazanego w ustawie, a "ponieważ mamy do czynienia z przetwarzaniem danych osobowych, cel przetwarzania należy interpretować ściśle" (jak pisze CIE) .

Inna rzecz, że CIE nie realizuje obowiązków szkoleniowych (patrz zakres poradników i e-learningu).

nina13-03-2013 14:00:04   [#324]

Przerwa w pracy

13.03.13 – Modernizacja SIO: Przerwa techniczna w działaniu aplikacji w dniu 13.03.2013

CIE informuje, że z powodu prac technicznych aplikacja modernizowanego Systemu Informacji Oświatowej nie będzie dostępna w godzinach 15:30–16:30 w dniu 13.03.2013.

 

 

Nassssy13-03-2013 14:02:45   [#325]

Interesuje mnie jedna rzecz. Jaka jest podstawa wprowadzenia danych do centralnej bazy danych przed 31 marca. Bo moim zdaniem nie ma, a nawet jest to sprzeczne z ustawą. 

ulkowa13-03-2013 22:29:14   [#326]

Fakt, przesyłanie danych do centralnej bazy danych przed 31 marca nie ma sensu. Poza oczywiście uzgadnianiem danych Pesel. Ale wprowadzanie danych do bazy szkolnej miało sens - a z tego z kolei CIE się nie wysiązało

Ale ja uważam, że to CIE wszystko zawaliło. Na szkoleniach prowadzonych przez nich i na stronie podane były daty wprowadzania kolejnych aplikacji. I co mamy? Kolejne przesuwanie terminów i dalej brak instrukcji.

Sorki, ale nie jestem tępakiem ani królikiem doświadczalnym. W pracy nie śpię. A teraz wg MEN my mamy niesamowite wolne moce przerobowe.

Nie wiem jak to bedzie. Ale na dzień dzisiejszy, żeby porównać godziny ponadwymiarowe nauczyciela wprowadzone w nowym i starym SIO - to musiałam sie naklikać

A w każdej szkole i innej placówce to nie tylko kadry. Jest jeszcze sekretariat, księgowość itd. I to wszystko trzeba wprowadzić.

Fakt, to ma być tylko porównanie. Ale ja nie mam ochoty tłumaczyć się z tego, że po prostu się pomyliłam bo np.np. do biura co chwilę przychodzili interesanci. Nie miałam kiedy sprawdzić bo następna w ekspresowym tempie wprowadzała dane.

Rozpisałam się. Niestety nie ma w tym nic konkretnego i merytorycznego.

A może czekam na słowo "przepraszam" ze strony MEN. Z tego co dzisiaj przeczytałam, to my jesteśmy winni bo niektórzy już przesyłali dane. My jesteśmy winni, że nie możemy wejść do programu, bo zbyt dużo szkół i placówek chce wejść jednocześnie do nowego SIO.

Skończyłam. I jak na dzień dzisiejszy to już pozostał tylko śmiech na sali. Co bedzie póżniej. Może lepiej a może ........

rzewa14-03-2013 07:24:09   [#327]

może to komuś się przyda?

http://gm5.no-ip.org/sio/

warto zajrzeć! :-)

Dorota Z15-03-2013 07:11:30   [#328]

U mnie drugi dzień trwa aktualizacja listy podmiotów . Poprostu skandal kiedy to wszystko zrobić. Jak jest u Was?

barwi15-03-2013 13:24:02   [#329]

Proponuję aby KTOŚ zorientowany w temacie ROZSĄDNIE przeanalizował treści tego wątku i ZAŁOŻYł OSOBNY , w którym znajdą się merytoryczne informacje dotyczące nowego SIO . 

ulkowa16-03-2013 01:20:17   [#330]

Nie zgadzam się z barwi.

Wątek merytoryczny powinien już być dawno na stronie zmodernizowanego SIO. Wg mnie forum OSKKO służy tylko i wyłącznie do wzajemnej pomocy a nie do zastępowania MEN.

Polecam stronę KO Kielce - tam jest dużo wątków merytorycznych. Z niektórymi możemy się zgadzać a z niektórymi nie. Ja osobiście nie zgadzam się np. z data zatrudnienia. Ale to mały pikuś

Może i MEN czyta OSKKO. I MEN już jest świadomy, ze na dzień dzisiejszy Nowe SIO to bubel. A pomoc merytoryczna to nawet coś gorszego jak bubel.

 

Wiesław Olejnik16-03-2013 22:56:01   [#331]

Korzystam z konta mojego dyrektora (jestem tylko wice). Ostatnio byłam na szkoleniu, które zorganizowało nasze Ministerstwo Rolnictwa (mój OP), a prowadziły osoby z MEN, które wprowadzają zmodernizowane SIO. Ogólny mój wniosek: należy zachować spokój. Nie będą nas obowiązywały w najbliższym czasie żadne terminy, bo nowe SIO przerosło twórców. Jeśli nam coś nie przechodzi, to nie należy się tym przejmować. Może tak być, że coś wprowadzone wcześniej czeka na swoją kolejkę, a wprowadzone później przeszło bez problemu. To podobno rzecz normalna.

Wiele emocji powoduje czas obowiązywania umowy dla nauczycieli. Jeśli mamy nauczyciela, którego zatrudniliśmy na czas określony, następnie na czas nieokreślony, a później na podstawie mianowania, to wpisujemy datę mianowania.

Jeśli mamy ucznia, którego przyjęliśmy do zawodówki, a następnie przenieśliśmy go do technikum, albo odwrotnie, to nie robimy nic, albo usuwamy go z zawodówki i wprowadzamy do technikum (raczej to drugie rozwiązanie, bo niby obowiązuje nas termin na 31 marca).

Wszelkie pytania należy kierować na maile, a nie dzwonić, bo na maile zawsze odpowiadają, choć w różnym terminie, a na odebranie telefonu trzeba czekać, czekać, czekać....

Pozdrawiam gorąco

Krystyna Golik

izael17-03-2013 13:01:59   [#332]

zgadzam się całkowicie z ulkową, która się nie zgadza z barwim, bo mam podobne spojrzenie na to, jaki jest cel tego wątku

I, Krystyno, dzięki za ten wpis

:)

andyzaj18-03-2013 10:29:27   [#333]

Nassssy #325

Komunikat ze strony modernizowanego SIO. Tak więc ustawa ustawą - a życie życiem :) - zresztą jak to zawsze w naszym pięknym kraju...

05.03.2013

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz Kierownicy innych podmiotów zobowiązanych do przekazywania danych do systemu informacji oświatowej,
uprzejmie przypominamy, że obowiązek sprawozdawczości w systemie informacji oświatowej według stanu na dzień 31 marca 2013 r. wykonują Państwo przekazując dane w dotychczas funkcjonującym systemie, tzw. „starym SIO".

Program do wprowadzania danych w starym SIO wraz z „Instrukcją wprowadzania danych" został opublikowany na stronie www.cie.men.gov.pl w dniu 8 marca br. W osobnym komunikacie opublikowano terminy przekazywania danych wg stanu na 31 marca 2013 r.
Jednocześnie uprzejmie przypominamy, że w 2013 roku System Informacji Oświatowej funkcjonuje dwutorowo– w wersji obecnie używanej do sprawozdawczości oraz w wersji modernizowanej, tzw. „nowym SIO". Na bieżąco rozwijana jest aplikacja nowego SIO, do której należy wprowadzać dane w miarę udostępniania funkcjonalności. (Informacje o udostępnieniu kolejnych funkcjonalności będą publikowane na stronie www.sio.men.gov.pl dedykowanej nowemu SIO).

 


post został zmieniony: 18-03-2013 10:31:47
asiawar19-03-2013 20:48:27   [#334]

Jaką miejscowość wprowadzamy jako miejsce zamieszkania w przypadku ucznia mieszkającego na stancji lub w internacie?

Wiesław Olejnik19-03-2013 21:48:58   [#335]

Miejsce zamieszkania ucznia, to adres domu rodzinnego (rodziców, opiekunów).

Krystyna

MMM25-03-2013 17:14:06   [#336]

Mam problem z nowym SIO:)
Chodzi o zgody nauczycieli

Zgoda na pozyskiwanie

Zgoda na przechowywanie

Jak to rozwiązujecie bardzo proszę o radę

Ula25-03-2013 18:42:00   [#337]

Mam problem, chcę wysłać dane identyfikacyjne ucznia do systemu centralnego i otrzymuję komunikat, że  uczeń jest już w  lokalnej bazie podmiotu wysyłającego. Przeglądnęłam "zakończone" i tam nie ma tego ucznia, co zrobić, gdzie to sprawdzić, jak przypisać mu adres zamieszkania? Poza tym wciąż nie otwiera się "specyfika podmiotu"- co robić?

nina25-03-2013 19:03:03   [#338]

odpowiedz # 230..

asiawar26-03-2013 10:45:27   [#339]

Czy ktoś z Was wie o czym komunikuje nam program przy wysyłaniu adresu "Wystąpił błąd komunikacji. (TKZM04)"

elnik26-03-2013 13:00:46   [#340]

Jakimi zasadami kierujecie się rejestrując uczniów. Czy należy wpisywać np.wg klas?

ulkowa26-03-2013 19:57:03   [#341]

Wpisałam w w google TKZM04. I mamy odpowiedz. Jak zawsze niezawodne KO Kielce i dodatkowo KO Opole

"Uprzejmie informuję, że w programie SIO masowo występuje błąd TKZM04 podczas wysyłania danych o adresie zamieszkania ucznia.

Musimy czekać na nową wersję programu, która powinna naprawić problem.

Proszę błąd zgłosić za pomocą formularza kontaktowego: http://sio.men.gov.pl/index.php/pomoc/kontakt-pomoc

06.03.13 – Modernizacja SIO: Błąd TKMZ04 przy podawaniu adresu zamieszkania

Uprzejmie informuję, że w programie SIO masowo występuje błąd TKZM04 podczas wysyłania danych o adresie zamieszkania ucznia.

Musimy czekać na nową wersję programu, która powinna naprawić problem.

Proszę błąd zgłosić za pomocą formularza kontaktowego: http://sio.men.gov.pl/index.php/pomoc/kontakt-pomoc

06.03.13 – Modernizacja SIO: Błąd TKMZ04 przy podawaniu adresu zamieszkania

Uprzejmie informuję, że w programie SIO masowo występuje błąd TKZM04 podczas wysyłania danych o adresie zamieszkania ucznia.

Musimy czekać na nową wersję programu, która powinna naprawić problem.

Proszę błąd zgłosić za pomocą formularza kontaktowego: http://sio.men.gov.pl/index.php/pomoc/kontakt-pomoc

06.03.13 – Modernizacja SIO: Błąd TKMZ04 przy podawaniu adresu zamieszkania

Uprzejmie informuję, że w programie SIO masowo występuje błąd TKZM04 podczas wysyłania danych o adresie zamieszkania ucznia.

Musimy czekać na nową wersję programu, która powinna naprawić problem.

Proszę błąd zgłosić za pomocą formularza kontaktowego: http://sio.men.gov.pl/index.php/pomoc/kontakt-pomoc

Sekret27-03-2013 07:50:49   [#342]

Witam, za dużo kochani żeby tego czytać.... Krótkie pytanie, jeśli w tym roku jeszcze robię stare SIO czy też muszę do 9 kwietnia wypełnić tą lokalną bazę w nowym SIO?

 

Pozdrawiam

rzewa27-03-2013 19:22:41   [#343]

musisz tę nową bazę wypełnić i do 9.04 przesłać ją do bazy centralnej...

a co najmniej starać się wypełnić i przesłać...

:-)

slos27-03-2013 20:17:51   [#344]

Temu nowemu SIO, trzeba zdecydowanie powiedzieć SIO. Wprowadzenie niedziałającego archaicznego programu za pieniądze podatników, który przyniesie wieęej szkody niż pożytku pozostawiam bez komentarza, bo to sprawa chyba dla innych trzyliterowych służb.

mstola28-03-2013 06:47:53   [#345]

Od 9 marca  mam wysłane dane identyfikacyjne nauczyciela do systemu bez potwierdzenia???????????

grażka28-03-2013 07:56:35   [#346]

Po wczorajszej pracy kolejny raz próbowałam wysłać jedno dziecko, edytowałam jego dane - mam na ikonce IO na komputerze taką żółto/niebiesko tarczę - co to oznacza?

I zniknęła mi możliwość edycji danych dziecka.

grażka28-03-2013 09:40:24   [#347]

Odpowiedź:

Po 1 kwietnia pojawi się nowa aktualizacja programu, dzięki której system powinien przyjąć dane ucznia. Proszę upewnić się czy imię i nazwisko nie zawiera spacji ani dużych liter.

noe1928-03-2013 18:54:36   [#348]

#grażka

a to dobre, Miodek się ubawi :)

"Imię i nazwisko nie powinno zawierać wielkich liter"

sorki, ale ten program robią zagraniczni? ;)

andyzaj30-03-2013 22:26:34   [#349]

Siedzę sobie przed komputerem i postanowiłem kliknąć w ikonkę SIO. Program ruszył otrzymałem komunikat o aktualizacji aplikacji (znaczy się coś zmienili) wersja programu nadal 2.1 ale pojawiły się obowiązki w danych dziedzinowych nauczyciela. Pomyślałem wpiszę siebie.  Ponieważ jestem wice, wybrałem obowiązek inne tytuły, na podstawie, których nauczyciel ma prawo do wynagrodzenia - wybieram zniżka z tytułu pełnienia funkcji kierowniczej...., podaję liczbę godzin - oczywiście funkcja dodaj nie aktywna :(.

No to pomyślałem wprowadzę przedmiot - wybieram przedmioty ogólnokształcące, następnie z listy informatyka (na szczęście przedmioty wpisane są alfabetycznie) podaję ilości godzin 8/18 zaświeca mi się czerwony prostokąt przy cyfrze 8 - najeżdżam myszką aby odczytać komunikat , który brzmi Licznik nie może być większy niż mianownik (z tego wynika że 8 jest większe niż 18) próbuję wybrać oddziały , w których uczę informatyki z listy i tu kolejna niespodzianka z 24 oddziałaów, które mam wpisane widzę tylko 18 (brak 3 z kl. II i 3 z kl. III).

Szlag mnie trafia...

A tak swoją drogą po co w Ministerstwie informacje w jakich klasach uczę. Jest to przepisywanie arkusza organizacyjnego. Przy moich 60 nauczycielach wprowadzić cały przydział obowiązków z klasami zajmie mi trochę czasu.

Rzucam to w diabły.... Są święta.


post został zmieniony: 30-03-2013 22:29:31
Jacek30-03-2013 22:40:26   [#350]

Cudnie :-)

strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 6 ][ 7 ][ 8 ] - - [ 10 ][ 11 ]