Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nowe w SIO
strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 10 ][ 11 ]
gregorz26-02-2014 09:23:59   [#501]

Witam.

Jak długo może trwać weryfikacja uprawnień użytkownika?

 

Kasia201214-03-2014 09:31:09   [#502]

Przypuszczam, że o tym pamiętacie ale na 31 marca mamy do zrobienia "Stare SIO" - program jest już na stronie internetowej.

 Tyle z nowości ;)


post został zmieniony: 14-03-2014 09:31:31
Leszek25-03-2014 10:46:09   [#503]

http://www.samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/136103/Wady-SIO--Resort-oswiaty-odpowiada-na-zarzuty-samorzadowcow

pozdrawiam

mstola19-05-2014 11:56:05   [#504]

Mam odzyskać pustą bazę danych, czy też tą wcześniej uzupełnioną, jak to praktykujecie?

gregorz20-05-2014 12:13:48   [#505]

Witam!

Czy jest instrukcja jak wypełnić wydatki w danych zbiorczych w nowym sio, a dokładniej gdzie znajdę objaśnienia do źródeł dochodów?

z góry dziękuję za pomoc!

rzewa20-05-2014 12:40:46   [#506]

szkoła samorządowa (rządowa) jest jednostką budżetową, zatem nie ma żadnych dochodów, a co za tym idzie również źródeł tych dochodów :-)

ale jeśli przyjąć, że chodziło tu o źródła finansowania wydatków, to są zasadniczo dwa: jedno, które wszyscy mają i drugie fakultatywne:

1. zatwierdzony plan finansowy - OP przesyła w ustalony przez siebie sposób środki zagwarantowane w planie finansowym

2. wydzielony rachunek wynikający z art 223 u.f.p. - OP ustala z jakich źródeł mogą być dokonywane wpłaty bezpośrednio dla szkoły i w jaki sposób szkoła może je wydatkować (właściwie to jest część planu finansowego, ale w pewien sposób wydzielonego więc i tu rozdzieliłam)

czyli pokrywasz wydatki z tego co otrzymasz od OP na tzw konto podstawowe i ew. masz takie wydatki, które możesz pokryć z tego co otrzymasz tytułem np. wpłat rodziców (żywienie, opłata za wychowanie przedszkolne) czy darowizn różnego typu

gregorz20-05-2014 12:51:31   [#507]

Czy dobrze rozumiem, że w tej kolumnie ma być wpisane 0 - tzn ono same jest wpisywane automatycznie.

Ania23-05-2014 09:01:43   [#508]

[#504]

Tworzysz pustą bazę danych, z niej wysyłasz wniosek o odzyskanie dotychczas wprowadzanej bazy danych, równoczesnie papierowy wniosek składasz w WE i czekasz.

Ja wczoraj odzyskałam bazę danych, zaimportowałam ją do owej pustej, którą stworzyłam dla wysłania wniosku.

Trzymam kciuki, ja czekałam pełne 3 miesiące :/

malmar1506-06-2014 13:25:10   [#509]

Szanowni Państwo,

 

 

W związku z sytuacjami wymuszenia przekazania danych przez osoby niezwiązane z obsługą systemu informacji oświatowej (SIO) na stronie www.sio.men.gov.pl zamieszczono następujący komunikat:

 

 

http://sio.men.gov.pl/index.php/aktualnosci1/komunikaty/372-komunikat-dotyczacy-przekazywania-danych-droga-mailowa

 

 

Z poważaniem,

Zespół SIO

Grazzza19-12-2014 09:05:30   [#510]

Kiedyś było, ale nie mogę znaleźć. Kupiłam nowy komputer i teraz nie wiem, czy wszystko mi się zaimportuje z Sio, czy będą problemy. Gdzieś mi świta w głowie, że tylko na komputerze na którym się wprowadzało dane one pozostają, na nowy trzeba wszystko wprowadzać od początku. A może tylko wystarczy się zalogować na nowym komputerze i poprosić o odzyskanie danych.

Dzięki i pozdrawiam.

rzewa21-12-2014 09:38:53   [#511]

należy przenieść plik z danymi na nowy komputer

Grazzza22-12-2014 09:15:58   [#512]

Dzięki bardzo

gimnazjum06-05-2015 11:50:13   [#513]

Ma ktoś może wniosek o odzyskanie bazy danych zgromadzonej w lokalnej bazie sio. Pilnie potrzebny bo nie moge zalogowac sie do nowo ściągnietej aplikacji. Pojawia mi się komunikat -Problem z dostępem do lokalnej bazy danych. Prawdopodobnie nie masz uprawnień Administratora do katalogu instalacyjnego aplikacji. Nie mogę zatem złożyć wniosku elektronicznie z pustej bazy a na techniczna infolinię już drugi dzień nie mogę się dodzwonić.

andyzaj07-05-2015 09:25:49   [#514]

#513

Spróbuj uruchomić plik jako Administrator  (prawy przycisk myszy na pliku i uruchom jako.... Administrator) może pomoże. Czasami mimo tego że komputer uruchomiony na prawach administratora Nowe SIO tego "nie widzi"

gimnazjum08-05-2015 09:16:20   [#515]

dziękuję uruchomiony- elektroniczny wniosek wysłany, ponawiam prośbę o wzór papierowej wersji tego wniosku plissss

Mam jeszcze jedno pytanie złożyłam wniosek o odzyskanie bazy danych n szkołę podstawową a jeśli chodzi o Punkt Przedszkolny muszę zrobić to samo tak?

elnik08-05-2015 10:32:32   [#516]

Ja również odzyskiwałam bazę danych. wszystko poszło bardzo szybko i sprawnie, a konsultanci drogą e mail podpowiadali kolejne kroki. Mój wniosek papierowy zawierał wszystkie dane wyszczególnione w instrukcji odzyskiwania danych.

  1. DANE PODMIOTU WNIOSKUJĄCEGO:

Nazwa podmiotu: Szkoła ……………………..

Adres siedziby podmiotu: …………………..

Numer REGON podmiotu: …………………………..

Numer RSPO podmiotu: ……………….

Dane przedstawiciela podmiotu: imię nazwisko, adres e mail, Tel. kontaktowy: …………..

  1.  PODSTAWA PRAWNA:

- Art. 89 ust. 1 ustawy o systemie oświaty

  1.  ZAKRES DANYCH:

- wniosek dotyczy danych zgromadzonych w lokalnej bazie SIO

  1.  POWODY UTRATY DANYCH

- błędy systemowe

  1. WYJAŚNIENIE BRAKU TECHNICZNEJ MOŻLIWOŚCI ODZYSKANIA UTRACONYCH DANYCH:

- liczne komunikaty o błędach

- konsultant wskazał ten sposób rozwiązania problemu

………………………………………………….

pieczęć i podpis kierownika podmiotu

POTWIERDZENIE WNIOSKU PRZEZ ORGAN PROWADZĄCY SZKOŁĘ W PRZYPADKU UTRATY DANYCH ZGROMADZONYCH W LOKALNEJ BAZIE PROWADZONEJ PRZEZ SZKOŁĘ.

gimnazjum08-05-2015 11:11:13   [#517]

Dziękuję, dodam tylko, że we wniosku musi być jeszcze potwierdzenie wysłania elektronicznego zgłoszenia o odzyskanie danych. a co z Punktem Przedszkolnym?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 10 ][ 11 ]