Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak zwolnić nauczyciela dyplomowanego
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
Mateste17-02-2009 17:46:34   [#101]
W przypadku konieczności zwolnienia z przyczyn organizacyjnych radzę odrzucić emocje ("nauczyciel roszczeniowy"), które w sądzie nic nie dadzą. Proponuję ustalić kryteria doboru pracownika do zwolnienia i najlepiej uzyskać dla nich akceptację ZZ, np.:
a. rodzaj umowy o pracę
b. kwalifikacje zawodowe
c. stopień awansu zawodowego
d. staż pracy w zawodzie nauczyciela
e. staż pracy w zawodzie nauczyciela z pełnym wykształceniem kierunkowym do nauczania przedmiotu
f. przestrzeganie dyscypliny pracy
g. osiągnięcia zawodowe
h. sytuacja materialna i rodzinna (jedyny żywiciel, małe dzieci itp.)
i. szczególna ochrona stosunku pracy (SIP, działacz związkowy objęty ochroną, radny itp.).

Po ich rozważeniu można w SP udowodnić, że zwolnienie konkretnej osoby było uzasadnione. Nie zaszkodzi mieć w odwodzie opinię rady rodziców o pracy poszczególnych nauczycieli. To, że ktoś przed zwolnieniem ma więcej godzin niż inni nie ma wtedy znaczenia, ponieważ dyrektor ma prawo przydzielać zajęcia i godziny kierując się dobrem szkoły i uczniów a nie nauczyciela.
Gaba17-02-2009 18:36:28   [#102]

takie kryteria zwalniania pożądane i uzgadniane przez ZZ jak kania dżdżu są dopiero łańcuchem na szyję.

 

Od dawna lansujemy tu postawę, by jedynym kryterium zwalniania lub zostawiania były kryteria merytorycznej przydatności pracownika - tj. rzetelna ocena pracy (u mnie wg mojego doswidczenia i wziji pracy dyrektora taka by sie wyszktałciła hierarchia) 

a) ocena pracy,

b) kwalifikacje zawodowe,

c) przestrzeganie dyscypliny pracy
d) osiągnięcia zawodowe

kryteria dodatkowe, poboczne:

rodzaj umowy o pracę
stopień awansu zawodowego
staż pracy w zawodzie nauczyciela
staż pracy w zawodzie nauczyciela z pełnym wykształceniem kierunkowym do nauczania przedmiotu
sytuacja materialna i rodzinna (jedyny żywiciel, małe dzieci itp.)
i. szczególna ochrona stosunku pracy (SIP, działacz związkowy objęty ochroną, radny itp.).

bogda417-02-2009 19:18:36   [#103]
prośba do Gaby albo Mateste
może wklepcie wasze kryteria do wymiany plików ,żeby nie umknęło i dyrektorzy mogli korzystać?
Gaba17-02-2009 19:35:32   [#104]

1. nie umiem korzstać z wymiany, wyrzuca mnie, a mnie się nie chce myśleć,co się stało.

2. mam "doskonałe" kryterium-jedyne...ocenapracy i o tym sąinformowani wszyscy pracownicy.

gimnazjum21-09-2009 12:35:58   [#105]
rzewa napisała:w przypadku nauczyciela kontraktowego odprawa maksymalnie 3 miesięczna- szukam własnie na to podstawy prawnej, pomóżcie-:)
DYREK21-09-2009 13:38:55   [#106]

  art.20.2 KN i art. 8  ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy
z przyczyn nie dotyczących pracowników

jest to jedna, dwie lub trzy pensje, liczone jak ekwiwalent za urlop w zależności od stażu pracy

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]