Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Projekt zmian w KN z 5 września
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]
cynamonowa09-09-2008 19:44:30   [#151]
muzycy, plastycy, technicy- będą łatać etaty w całym powiecie.....
JarTul09-09-2008 19:52:03   [#152]
Albo może wreszcie powiedzą dość... i będą ich dyrektorzy szukać "ze świecą".
Jacek09-09-2008 20:02:03   [#153]
e, tam... znów ruszą hurtem kolejne szkolenia, kursy kwalifikacyjne, podyplomówki bo po awansowym wariactwie już lekko kasa przestała płynąc dla organizatorów więc znów dostaną zastrzyk nowych "chętnych" z przymusu i kółeczko znów zacznie się kręcić
Robi6510-09-2008 11:27:20   [#154]
Wielka szkoda,że wołanie Asi okazało się wołaniem po puszczy, czy jakoś tak. Zamiast usprawnienienia funkcjonowania szkoły - drobny szwindelek mający na celu generowanie oszczędności. A zwolnienia - będą nieuniknione, tylko że w ratach.
winona10-09-2008 14:17:54   [#155]
Obawiam się, że zaiskrzy nie tylko na linii OP- Szkoły, ale przede wszystkim dyrektorzy- nauczyciele. Brrrr.
Agnieszka z Krakowa10-09-2008 17:45:01   [#156]
naprawdę wierzyliście, że ktoś słowo "pensum" będzie rozumiał inaczej dla 18 godzin, a inaczej dla pozostałych czterech?
mam wrażenie, że tylko tutaj, na naszym forum, pojawił się pomysł, że w te cztery to wliczymy wycieczki i kółka, więc sumarycznie liczba lekcji się nam nie zmieni
beera10-09-2008 17:52:14   [#157]

Agnieszko

pensum - to sa zajęcia z pkt 1

i bardzo ścisle łączą się z ramowym planem nauczania- to co z niego wynika jest realizowane w ramach pensum i godzin  ponadwymiar.

Nie wiem jak bedzie wygladal ramowy plan nauczania.

===

i dodam, ze nie wymyślilismy na co zostanie przeznaczona ta godzina - ja wymyslilam na swój wlasny użytek, kiedy poprę ten pomysł:

co do zwiększenia pensum - od samego poczatku powtarzam, ze jest "za" pod warunkiem wskazania realizacji tych godzin na zadania podnoszące jakość pracy polskiej szkoły - zajecia indywidualne z dzieckiem zdolnym, słabym, godziny wyrównawcze, kółka, zajęcia opiekuncze.
Dodatkowo jestem "za" tym bardziej, że w większości szkół, które znam i tak obecnie nauczyciele tak pracują, więc dobrze byłoby, by ze względu na wpisanie tych godzin do pensum społeczeństwo się po prostu o tym dowiedziało.

Ta zmiana pensum może wówczas nic nie zmienić w strukturze zatrudnienia, ani nic nie zmienić w natężeniu paracy n-la (bo on i tak te zadania wykonuje), natomiast zmienić bardzo wiele jesli chodzi o jakość pracy danej szkoły.

 


post został zmieniony: 10-09-2008 17:59:05
Agnieszka z Krakowa10-09-2008 18:06:41   [#158]
hm, czyli rozumiem, że jest (ewentualnie była) nadzieja, że ten ramowy plan nauczania obejmie coś poza lekcjami w klasie przy tablicy, tak? coś jak te pomysły o uczeniu wf częściowo"po staremu" a częściowo w ramach zajęć tanecznych itp?
beera10-09-2008 18:12:02   [#159]

nie wiem

zobaczymy, jak pojawi się ramówka

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]