Forum OSKKO - wątek

TEMAT: oddelegowanie nauczyciela na maturę
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
beera16-03-2008 22:35:55   [#101]

wiesz ile on dostaje takich wieści o bzdurach?

z których w dodatku 75% nie jest bzdurami?

;))

teka5716-03-2008 22:38:58   [#102]
sądzisz,że ten problem nie przeszedłby kwalifikacji?
dyrlo17-03-2008 07:24:44   [#103]

ad #04 zgredek zapłacę, a nauczyciel MÓJ jest a w tej drugiej szkole ma zastępstwo za kogoś.

Powołałam do ZN i nie miałam pojęcia,ż e On pracuje gdzieś jeszcze (znaczy to Ona jest). Teraz muszę napisać prośbę do tego dyrektora bo to łatwiejsze niż harmonogram matur zmieniać.

Robi6517-03-2008 08:20:33   [#104]

A ja uważam, tak jak Zgredek - w opisanej sytuacji -"to nie jest urlop bezpłatny - to jest nieobecność usprawiedliwiona bez prawa do zapłaty powinna zapłacić szkoła, w której nauczyciel pracuje w tym czasie".

Generalnie nie uwzględniam tego rodzaju próśb, czy OKE , czy innych placówek.Problem obserwatorów nie jest rozwiązany pod względem prawnym - opieraw się na dob rej woli dyrektorów. Nie ma natomiast problemu z członkami ZN - wymioen iamy się nimi z innymi dyrektorami.

beera17-03-2008 08:25:28   [#105]

Robi trochę sobie zaprzeczasz;)

Nie ma natomiast problemu z członkami ZN - wymioeniamy się nimi z innymi dyrektorami.

a Ci to na jakiej zasadzie?

Robi6517-03-2008 12:46:48   [#106]

Nie zaprzeczam sobie - dyrektor sąsiedniego gimnazjum "daje mi " dwóch nauczycieli i tyluż samo wysyłam do niego relalizując przepis o udziale w ZN członka z innej placówki. Obserwatorzy, uczestnicy matur itd. oznaczają koniecznośc organizacji zastępstw - a kto za nie zapłaci?

Pozdrawiam


post został zmieniony: 17-03-2008 12:48:51
beera17-03-2008 12:48:45   [#107]

Robi nie ma czegoś takiego w przepisach prawa w związku z pracownikami  jak "on daje mi, ja daję jemu"

Dlatego własnie o tym piszemy

Robi6517-03-2008 12:54:25   [#108]
Zgadza się,że nie jest to określone, tak jak i wiele innych rzeczy , w przepisach, ale przynajmiej zgodne ze zdrowym rosądkiem i rachunkiem ekonomicznym. Nauczyciele otrzymują polecenie służbowe oraz delegację, gdyż działają w interesie szkoły.  
beera17-03-2008 12:56:47   [#109]

Robi, no tak, ale to zaprzecza temu, co napisałeś w 104
ale nie chodzi mi o to, zeby Cię jakos łapać za posty:)

nieuregulowane - oczywiscie, że nie

rzewa18-03-2008 10:30:57   [#110]
nie wiem czy mi nie umknęło - wątek długi a ja mam mało czasu, ale napiszę co mi się nasunęło...

wydaje mi się, że sprawę załatwia po prostu porozumienie pomiędzy dyrektorami szkół -

dyrektorzy uzgadniają, że dany n-l (oczywiście po uzyskani zgody zainteresowanego) będzie przy egzaminie w innej szkole, za czas jego pracy tam płaci szkoła macierzysta n-la - tak jak asia pisała nie może płacić szkoła, z którą n-l nie ma umowy

a szkoła, na rzecz której n-l pracuje zwraca szkole macierzystej n-la to co n-l za ten czas uzyskał

czyli analogiczne postępowanie jak w przypadku uzupełniania etatu, z tym, że nie trzeba włączać w to OP (chyba, że aby już wszystko było lege artis niech OP ustali wpierw, że takie są ogólne zasady postępowania w takich wypadkach :-)) jeśli obie szkoły mają ten sam OP

a w przypadku różnych OP, najpierw na taki tryb rozwiązania powinno dojść do porozumienia pomiędzy OP
AnJa18-03-2008 10:37:22   [#111]
pierwsze 3 akapity- zasadniczo zgoda, choć nie wiem po co to porozumienie-jako pracodawca mogę oddelegowac pracownika do pracy w innym miejscu, o ile wynika to z potrzeb szkoły (a wynika, bo bez tego nikt też domnie nie przyjdzie, a przyjść musi, bo matury nie zrobię bez tego)

co do zwrotu pieniedzy zaś nie bardzo wiem, jaka tu podstawa prawna- wychodzi mi, że umowa dzierżawy lub użyczenia nieruchomości (bo taki n-l w ZN to ma nie ruszać sie i nie przeszkadzać)
rzewa18-03-2008 10:40:10   [#112]
po to porozumienie by można było zwrócić poniesione przez szkołę delegującą koszty

:-)
AnJa18-03-2008 10:44:56   [#113]
wg mnie nie ma takiej możliwości- szkoła nie swiadczy usług wypożyczania za odpłatnością nauczycieli
beera18-03-2008 10:51:52   [#114]

zgadzam się

porozumienie opisane w rozp. w sprawie oceniania nie może być podstawą prawną do świadczenie pracy przez nauczyciela poza miejscem jego pracy.

Dlatego konieczne jest sięgniecie w tym porozumieniu do dodatkowych rozwiązań - opartych na obowiązujacych przepisach prawa pracy

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]