Forum OSKKO - wątek

TEMAT: O Maturze- aż strach się smiać...
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]
joszka14-04-2005 18:22:34   [#101]

81 81 -JarTul zgłoś się!!!!

Kiedy i od kogo te tablice. Ja jeszcze nic (poza kopertą na j. obce) nie dostałem!!!!-OKE Łomża
AnJa14-04-2005 18:31:20   [#102]
Z tablicami to jest u na śmisznie.

Ze 2 tygodnie temu przyszło do szkoły pudło z niezrozumiałym opisem - ze niby tam cosik z pomocami co ułatwią przygotowanie maturzystom.

Oddałem do biblioteki coby obejrzeli i ewentualnie rozdali.

Jedna z naszych egzaminatorek przypadkiem uświadomiła mnie, że to właśnie te tablice.
zgredek14-04-2005 18:36:09   [#103]
znaczy rozdałeś i nie masz?
Majka14-04-2005 18:38:26   [#104]

Ewo:)

Mnie się zdawało , że pan kurator nieprzygotowany :) I że to jakby wstyd :(
Wkleiłaś: wszystko dotyczy wyłącznie przedmiotów obowiązkowych :)))))
AnJa14-04-2005 18:45:27   [#105]
E, gdzie tam.

Obejrzeć zdązyły w tej bibliotece. I odłożyły, coby się odleżało.

Bo, co to za bibliotekarz, co to się bez zastanowienia ze słowem pisanym rozstaje.

Czyli mam.
zgredek14-04-2005 18:45:43   [#106]

Majka - to nie wstyd

to stres spowodowany nowym ogromnym przedsięwzięciem, które przerasta mozliwości organizatorów, a co do których (mozliwości znaczy się) absolutnie  przyznać się nie mogą, bo to przecież dyrektorzy i nauczyciele nie staną na wysokości (diabli wiedzą jakiej) mimo tego, że wszystko przygotowane jest i zapięte na ostatni guzik

ja proszę o to miejsce u Ajcili

AnJa14-04-2005 18:51:29   [#107]

:-)

Potrzebuję 8 słabo przepuszczających światło rolet na prezentacje z języka polskiego (rzutnik).

I kilkaset (albo kilka tysięcy) złotych na jakieś dziwne programy, co to mają odczytać płytki.

Jakie to programy, to zdające jeszcze nie wiedzą. Ale zarzekają się, że to nie word, bo im filmu nie chciał otworzyć.

A w domu im otwierały się.
zgredek14-04-2005 18:56:31   [#108]

:-)

może coś się da zrobić - to znaczy mi nie potrzebne te rolety jeszcze są, ale przydadzą się

a ponieważ mam do zagospodarowania trochę tych, no, co to sie za nie kupuje - to może kupię i ci pożyczę, tylko czy to zdąży do cię dojść jak poczta taka niestabilna jest?

zgredek14-04-2005 19:08:47   [#109]

poszedł do domu

może zajrzy;-)

AnJa14-04-2005 19:11:51   [#110]
Jak mam zajrzeć, kiedy te rolety nie pozwalają

Papierzyska na mature modzę takie różne.
zgredek14-04-2005 19:15:11   [#111]

to masz, czy nie masz?

chcesz, czy nie chcesz?

kupić i pożyczyć, czy kupić i nie pożyczyć?

JarTul14-04-2005 19:31:46   [#112]

AnJa

U nas z tymi tablicami o mało nie byłoby podobnie. :-))) Tak czytelnie opisana przesyłka.
A zestawy na ustny egzamin z języków obcych dotarły w foliowym opakowaniu  "lekko naruszonym". Pani z OKE kazała sprawdzić czy koperty papierowe wewnątrz nie są naruszone i przyjąć.
Chcieliśmy na pokwitowaniu odbioru napisać uwagę odnośnie stanu przesyłki. Kurier rzekł, że albo odbieramy i nie ma żadnego notowania, albo nie odbieramy i wtedy możemy zapisać uwagę.
Koperty papierowe wewnątrz dwie - na sklejeniu nie opieczętowane, a na opisie pisało, że na każdy poziom jedna koperta. Pani w OKE lekko zakłopotana. Zapytałem panią (z OKE) czy może w kopertach są "podkoperty". Odpowiedziła, że być może...
Dalej nie opisuję.
A!!! Jak chcecie mieć łączność z OKE w nagłych wypadkach w czasie egzaminu maturalnego, to proponuję o 3.55 nawiązać połączenie i już do 22.00 się nie rozłączać. Przy tej liczbie telefonów jaką dysponuje OKE gwarantuję, że w czasie egzaminów dodzwonienie się będzie "utrudnione" ;-)))
AnJa14-04-2005 19:39:33   [#113]
Uj, myślałem, że to rolety.

A się zwyczajnie zmierzchło.

To coś na rolety, to ja mam - tylko po kiego mi one to nie wiem. Poza prezentacją, a ta mi też niepotrzebna.

U mnie podkopert nie było.

A koperta sie sama wręcz rozpadła - bo jakby zanadto wypchana była. A jakie jaja z liczeniem ściśniętych na śledzia kopert było;-)
Majka14-04-2005 19:43:29   [#114]
A kalkulatory?
Bo to u nas ostatnio przebój ...

Z jakiej firmy i jakie kalkulatory spełniają wymogi? Jeszcze nie udało nam się odkryć :(
Majka14-04-2005 19:48:05   [#115]
Może być na priwa :)))))
Mojemu maturzyście też musze kupić nowy kalkulator, a w sklepach rozkładają rączki ;)
Nie słyszeli o takich, coby miał funkcje i przybliżanie pierwiastków (?) , a nie miał f. statystycznych.
JarTul14-04-2005 19:50:25   [#116]

Majka

I to jest kolejny dowód na to, że "fachowcy" z OKE są "fachowcami" - nie zakazać, ale zakazać. ;-)))
JarTul14-04-2005 19:51:23   [#117]
O przepraszam - "fachowcy" z CKE.
zgredek14-04-2005 20:02:52   [#118]

ja przepraszam bardzo

skomplikowana nie jestem, więc nie uważam skompilkowanych

kalkulator ze statystyką to mój prosty podstawowy kalkulator!

nie rysuje, nie mówi, ale liczy

i Majka nie komplikuj, tylko niech ma ten co ma i go używa

nie ma definicji prostego kalkulatora, więc niech łaskawie się odpimpają

---------------

a koperty lekko uszkodzone - nie ważne

ważne, że ta kolejka jest ważna - jakoś tak mi się ciągle to kojarzy - zgłupłam już, czy jeszcze nie?

ewa bergtraum14-04-2005 20:18:47   [#119]

Jednak

wrócę. Spytała mnie nauczycielka w mojej szkole: W wykazie pomocy na matematykę nie ma ołówka i gumki, ale jest cyrkiel. Czy ołówek można wetknąć w stary typ cyrkla?. I czy tenże ołówek będzie legalną pomocą, czy absolutnie nie wolno?.  Czy gumka do mazania może być?. Jeśli nawet cyrkiel z grafitowym rysikiem (tzn. bez ołówka), to co dalej z gumką. Uczeń może mieć ją na ławce?. Być może gdzieś już o tym była mowa, ale przy takim mnożeniu wątków na jeden temat, nie nadążam śledzić.

Majka, no wkleiłam o obowiązkowych. I wszystko jasne: jeśli Zdający zdał egzamin maturalny, jeżeli w części ustnej i części pisemnej
ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym uzyskał wynik określony w § 72 ust. 2.

Jak zdał obowiązkowe, to zdał egzamin maturalny. Innej możliwości nie miał. A dodatkowe (czyli nieobowiązkowe) są poza tematem. :-)

zgredek14-04-2005 20:25:46   [#120]

Ewa komplikujesz

na końcu cyrkla jest dzyndzoł - jest?

na dzyndzoł nanizać gumke wydzierganą w środku

i masz cyrkielogumkoołówek, który nazywa się cyrkiel

a jeśli się ze mną nie zgadzasz to podaj definicję cyrkla według CKE;-)

Majka14-04-2005 20:30:02   [#121]
Zredku, ale to ma być "prosty bez statystyki". I już.

A nasz szef (jak go lubię) jest wierny przepisom bez granic.
Ponoć OKE Kraków wykryło odpowiedni kalkulator? Tak głosi pełna zazdrości plotka ;)
Marek Pleśniar14-04-2005 20:30:02   [#122]

"Czy ołówek można wetknąć w stary typ cyrkla?. I czy tenże ołówek będzie legalną pomocą, czy absolutnie nie wolno?.  Czy gumka do mazania może być?. Jeśli nawet cyrkiel z grafitowym rysikiem (tzn. bez ołówka), to co dalej z gumką"

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

popłakałem się;-)

ewa bergtraum14-04-2005 20:30:07   [#123]

obożenkotymoja :-)

To jest odpowiedź, na którą czekałam !. Moja matematyczka też się ucieszy, bo ma poczucie humoru. Ale w jakiej formie ma przekazać ją uczniom?! :-))))))
Zola14-04-2005 20:36:04   [#124]
co z tą paczką z tablicami, przecież toto przyszło nie z OKE czy CKE tylko z MENiS-a i stało napisane że to ma służyć do przygotowania się do egzaminów, a nie że jest to na egzamin, ja rozdałam , jak się uprę to zostało mi tyle egzemplarzy, że na maturę mi starczy, skąd wiecie że to co przyszło to właśnie to ?, nam mówiono, że to będzie w arkuszach jako pomoc i że tego mamy nie odsyłać tylko zostawić na kolejne lata, a na tej przesyłce menowskiej stało ze to dla uczniów
zgredek14-04-2005 20:37:38   [#125]

1.   Majka - zaklejcie czyms te przyciski do statystyki, albo w zasadzie jeden, co kalkulator przełącza na statystykę

2.  Ewa - jutro na spotkaniu z uczniami niech zachwyci się nad nowym pomysłem japońskich wynalazców;-), o którym czytała w "Polityce"

Marek Pleśniar14-04-2005 20:42:07   [#126]

"Ponoć OKE Kraków wykryło odpowiedni kalkulator?"

:-)

drukuję co lepsze kawałki i tu se wieszam:-)

zgredek14-04-2005 20:43:45   [#127]
ty se nie wieszaj, bo już raz mieliśmy jedynie słuszne tablice matematyczne;-)
Majka14-04-2005 20:47:39   [#128]

Marku

Ty się śmiejesz, a ja mam w domu obłęd, bo syn zdaje matematykę i fizykę, a kalkulatora "dozwolonego" niet :(

Wszyscy już szukają i nikt nie słyszał o takim, co to go CKE wymyśliło ;)  Nawet Bardzo Ważni Matematycy z OKE ;)
Włosy z głowy rwać :(
Majka14-04-2005 20:48:57   [#129]

oooooo!!!

Będzie dodatkowy termin egzaminu maturalnego dla osób, którym szczególne sytuacje losowe uniemożliwią przystąpienie do matury w maju - poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy ministra edukacji narodowej i sportu Mieczysław Grabianowski.

"Minister edukacji Mirosław Sawicki podjął taką decyzję po wnikliwej analizie wniosków zgłaszanych przez różne środowiska społeczne" - wyjaśnił rzecznik.
Marek Pleśniar14-04-2005 20:54:30   [#130]
będzie polski wynalazek MKBD: Maturalny Kalkulator Bez Dodatków ;-)
zgredek14-04-2005 20:56:08   [#131]

tylko co do tych szczególnych sytuacji to mam wątpliwości

-------------------

w ubiegłym roku dziecko mi nie dojechało na pisemny polski - to znaczy dojechało, tylko bardzo spóźnione

i powiedziało tak:

"tata miał mnie zawieźć - samochód nie odpalił - w całej wsi drugiego nie było - jak znaleźli w sąsiedniej, to już za późno było" (pekaesy i inne takie to odpadły, bo o tej porze nic nie jechało)

no to pełna dobrej wiary w moc szczególnej sytuacji losowej, podpisałam się pod pismem do kuratora o dodatkowy termin - jakieś pieczątki ważnych ze wsi podbiliśmy i wysłaliśmy

------------------

odpowiedź z KO:

"nie możemy tego uznać za szczególną...."

czyli było kombinować zwolnienie lekarskie i wtedy to byłaby szczególna:-(((((((((((((((((((((((

ech...

AnJa14-04-2005 21:01:20   [#132]
W styczniu pytałem swoja OKE o ten kalkulator.

Zajrzałem właśnie , przypomniałem.Odpowiedzieli, że to wie każdy matematyk.A nawet uczeń też.

To jak wie, to nie przyniesie.

A jak przyniesie, to na własne ryzyko.

Już widzę tego komisjanta z ZN, co go zechce wywalić z sali za używanie kalkultora podejrzanego o umiejętności statystyczne.

Jako PSZE do czubków odeślę, stosowną adnotację w protokole przebiegu wpisując. Komisjanta znaczy.

Co do kalkulatora: za czasów mojej młodości były takie cuda techniki z firmy "Odra" czy "Elwro" o nazwach "Bolek" i "Lolek". Jeden z nich na pewno był prosty, drugi natomiast miał mase różnych funkcji i klawiszy funkcyjnych i był na tyle znkomity, że korzystał z niego sam Bill Gates.

To dlatego Windows, podobnie jak tamten kalkulator lubi się zawieszać.

Technika poszła jednak znacznie do przodu, bo dla odwieszenia windowsa wystarczy zasadniczo reset, a z kalkultora baterie trzeba było wyjąć

Co do emocji są podobne: do dzisiaj pamiętam uczucia jakie mieliśmy, kiedy to k.... w połowie liczenia kratownicy(Ritterem chyba) się zbiesiło
zgredek14-04-2005 21:05:53   [#133]

ja tam się w zasadzie zgadzam z OKE

pewnie, że każdy matematyk wie co to kalkulator prosty

natomiast prosty według CKE to już chyba nie każdy

Zola14-04-2005 21:16:34   [#134]
a jeszcze jedno, dziś przyszły tematy na języki, pan wpadł w sekretariat i jako że byłam na lekcji ( dwa kroki od sekretariatu) to zostawił paczkę i poleciał mimo protetów sekretarki
zgredek14-04-2005 21:19:40   [#135]

a numer dowodu to niepotrzebny mu był? i podpis to też ten co mi przyniósł sprawdzał czy sie zgadza;-)

a jak przecieki będą to oczywiście dyrektor winien:-(

Zola14-04-2005 21:48:17   [#136]
coś Ty, nic mu nie było potrzebne, nawet poły płaszcza nie widziałam
Mariola14-04-2005 21:51:49   [#137]

co do ołwka w cyrklu

to chyba nazbyt komplikujecie sobie życie.
Jest powiedziane, że uczeń nie może, na matematyce używać ołówka, ponieważ wszystko ma być wykonane czarnym wkładem.
Nasi uczniowie wiedzą, że nawet jeżeli narysują coś cyrklem, to mają  poprawić później długopisem.
Dlatego zupełnie nie ma znaczenia czy cyrkiel będzie z ołwkiem czy z gryflem, bo i tak nie wolno nic tym ołówkiem pisać ani rysować (chyba, że uczeń poprawi to długopisem).
A tak przy okazji, moja osobista refleksja, jako egzaminatora, jest taka, że najlepiej byłoby aby uczniowie kupili sobie czarne cienkopisy (nieprzebijające) ponieważ na czarnej kratce (na arkuszu egzaminacyjnym z matematyki) czarny długopis jest za słaby i bardzo często z tego powodu uczniowie gubią minusy i inne drobne znaki matematyczne. W każdym  razie, ja swoim uczniom zwracałam na to uwagę.
Mariola14-04-2005 21:53:32   [#138]

Majka

a skąd u ciebie te pytania o funkcje statystyczne na kalkulatorze?
Do tej pory, zawsze było tak, że kalkulator prosty, to taki który nie jest kalkulatorem graficznym.
JarTul14-04-2005 21:57:04   [#139]

Mariola

W komunikacie jest zapisane: "Każdy zdający powinien posiadać długopis/pióro z czarnym tuszem/ atramentem ...".
Pytaniae:
Czy cienkopis to długopis lub pióro? ;-)))
Czy uczen używając cienkopisu nie stosuje niedozwolonego przyboru? ;-)))
ewa bergtraum14-04-2005 21:57:24   [#140]

Super!

To jeszcze Mariola powiedz, gdzie wyczytałaś, że uczniowie mają pisać, rysować i poprawiać na czarno. Mnie wiadomo, że kodować muszą czarnym atramentem/tuszem. Jutro na zakończeniu mam ostatnią okazję, żeby im to powiedzieć. Proszę Cię serdecznie o odpowiedź.
JarTul14-04-2005 21:58:12   [#141]

Mariola

Komunikat:
"Kalkulator prosty - nie może to być kalkulator, który: rysuje wykresy, rozwiązuje równania, oblicza parametry danych statystycznych."
zgredek14-04-2005 21:58:41   [#142]

bo takie jest określenie kalkulatora prostego według CKE:

Kalkulator prosty - nie może to być kalkulator, który: rysuje wykresy, rozwiązuje równania, oblicza parametry danych statystycznych

zgredek14-04-2005 21:59:55   [#143]
no - to poprawianie kółek mnie interesuje też
JarTul14-04-2005 22:02:06   [#144]

Ewo...

Komunikat:
"Każdy zdający powinien posiadać długopis/pióro z czarnym tuszem/ atramentem do rozwiązywania zadań egzaminu pisemnego."
Fakt - o rysowaniu nic nie ma, ale...
Pewnie CKE uważą, że na "rozwiązywanie zadań" z matematyki składa się zapisywanie tego rozwiązania oraz sporządzanie rysunków i wykresów.
;-))) i już wiadomo dlacxzego należy poprawiać czarnym piórem lub długopisem (... i nie chodzi o kolor obudowy tego przyrządu) ;-)))
bogna14-04-2005 22:02:26   [#145]

jeżeli narysują coś cyrklem, to mają  poprawić później długopisem

to mi się podoba - jaka precyzja i estetyka rysunku;-)

--------------

AnJa wzruszyłeś mnie tym Ritterem - skąd ty takie rzeczy wiesz?

AnJa14-04-2005 22:11:05   [#146]
TB, konstrukcje stalowe w budownictwie, w klasach 2-5 od 3 do 7 godz. tygodniowo konstrukcji.

A ze względu na specyfikę szkoły - chyba nauczycielom innych specjalności godzin brakowało:-) - także projektowanie i budowa dróg oraz geodezja.

Oczywiście niewiele juz z tego(poza Cremoną, co to się zamknąć mi nigdy nie chciała) nie pamietam:-(
zgredek14-04-2005 22:11:59   [#147]
on budowlaniec jest przecież
zgredek14-04-2005 22:12:46   [#148]
znów w tym samym czasie;-)
AnJa14-04-2005 22:17:04   [#149]
nieszczęścia zasadniczo parami chodzą
zgredek14-04-2005 22:18:18   [#150]
:-)
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]