Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak sądzicie?
strony: [ 1 ][ 2 ]
Magosia27-02-2005 19:39:46   [#51]

Janusz

 :-)))))))

Fajnie, że się znów odzywasz :-)

A frediego nie mylę, bo go znam osobiście ;-)

beera27-02-2005 19:41:16   [#52]

Maelka

co więcej:

To, że nie mam nic wspólnego ze szkolnictwem zawodowym, albo z przedszkolem nie znaczy, że nie chciałabym wiedzieć, co tam słychać

z tej wiedzy NAPRAWDĘ cos wynika- nie wiemy tego, póki o nią ( tę wiedzę) się nie otrzemy...

Adaa27-02-2005 19:41:24   [#53]

a ja rozumiem

te inne pomyłki;-)
zgredek27-02-2005 19:41:29   [#54]
czyli o fredim pisaliście
Alfred27-02-2005 19:46:44   [#55]

Jej.., ale się rozgadaliście tu jednak;-) Może nie jest potrzebne czyszczenie stajni Augiasza, ale wystarczy zwykłe otworzenie okien;-))

No i tak myślę jeszcze, że..

..nie przekonują mnie do końca argumenty, które podkreślają integracyjny, "rodzinny" charakter tego forum. Nie przekonuje mnie też porównanie podzielonego forum do pokoju nauczycielskiego z tymi tam różnymi pokojami. Ale pomysł możesz szerzyć Janusz;-)) Nie wątpię, że masz dobre rozeznanie.

Na forum prym wiodą 2-3 wątki, które stanowią zdecydowaną większość wszystkich postów razem wziętych. Powtarzają się też niemal niezmiennie te same nicki. Ciekaw jestem, jak wyglądałaby statystyka, jeśli chodzi o liczbę osób wypowiadających się tu w stosunku do liczby członków OSKKO ogółem. Jest to może zbędna ciekawość;-)), ale zakładam, że olbrzymia większość oeskakaowiczów to milczący odbiorcy rozmów toczących się na forum i wyciągających wnioski znane tylko sobie.  Niewątpliwie uzyskują tu też bardzo cenne informacje, ale chodzi mi wyłącznie o mechanizm umożliwiający im odważne wchodzenie w tematy, które obecnie są zdominowane autorytetami najczęściej powtarzających się imion (nicków). Z szacunkiem - niewątpliwymi aotorytetami.

Pojawiają się wątki, które z góry skazane są na ośmieszenie, bo pasują jak pięść do oka, wyzwalając w nas złośliwość, bo np. lirycznie sentymentalne, czy po prostu głupie. Też bywam tu złośliwy. I próbuję dociec przyczyny swoich reakcji na taką czy inną treść wątku (postu). Ktoś tam spokojnie pisałby miłosne hymny, inny pamietnik..w bloku o jakiejś niefrasobliwej nazwie, nie narażając się na ironię. 

Nie chodziło mi o podział forum na liczbę bloków równą liczbie rodzajów i gatunków literackich czy czegoś innego..

Leszek, niewiele osób z tego forum wie, jak wygląda Bug w okolicach Drohiczyna. :-) Z lotu ptaka jest to cudowna, dzika kraina, ale rzeka niesie ze sobą całą masę ścieków. Nie ma w tym stwierdzeniu żadnej analogii do tego wątku.

Pozdrawiam też:-)

Fred, ten bez "i" po "d";-))

jzzg27-02-2005 19:49:32   [#56]
O ile mogę się wtrącić: Podział na kategorie byłby dobry, ale na pewno znajdą się takie tematy, które trudno będzie zakwalifikować i znów będzie bałagan. Pomysł z kolorami byłby dobry, ale na pewno nie wszyscy będą go przestrzegać i to nie ze złej woli, ale przez zapomnienie np. Proponuję więcej konkretności przy nadawaniu tytułów nowym wątkom. Niech sam tytuł podpowiada, co jest w środku. Co Wy na to? To chyba nie jest utopia?
Marek Pleśniar27-02-2005 19:50:38   [#57]

no cóż..

muszę zmartwić entuzjastów forum.

pisuje na nim około setki ludzi. A ponad 80% ruchu wirtyny i forum OSKKO to pobieranie plików z wymiany,

setki megabajtów.

Zasoby forum OSKKO służą w większości merytorycznym potrzebom praktyków. OSKKO to ludzie - nader niewirtualni. I większość nic nie pisze tu.

beera27-02-2005 19:55:06   [#58]

to jest bardzo celne:

 Proponuję więcej konkretności przy nadawaniu tytułów nowym wątkom.

robi nam się nowy katalog przykazań :-))

Janusz Pawłowski27-02-2005 19:59:29   [#59]

Ja Ci Fred powiem

O "jakości" forum - bo jak rozumiem wokól tego krążysz - decydują nie rozwiązania techniczne, podziały "podfora" - ale ludzie na nim piszący.

Myślę, że rozwiązaniem byłoby wprowadzenie podziału:
"dla mędrców",
"dla przeciętnych",
"dla ... hm ...".

Każdy sam by decydował, w którym dziale powinien pisać - to też świadczyłoby o jego wyczuciu.
Wybralibyśmy jakiegoś super moderatora-mądralę, który po poziomie wypowiedzi klasyfikowałby autora do odpowiedniego wątku - i jeśli zachodziłaby potrzeba przenosił.

Żeby dobrze wypaść wobec mediów różnego rodzaju - dla szerokiej publiczności byłoby dostępne do czytania jedynie pierwsze forum.
Do pozostałych trzebaby mieć hasło, które biuro OSKKO nadawałoby każdemu osobiście po potwierdzeniu wpłynięcia składki członkowskiej.

Chociaż ... fakt faktem ... jakby tak wyodrębnić forum "Rwanie i epatowanie (w celu skutecznego zarwania)" - to dość dużo chyba by się tu wyczyściło. ;-)))
No i potrzebujący(a) nie musiał(a)by używać szukaja. ;-)))
Ale qrna ... czasem człowiek by se tak zarwał przy okazji ... no tak ... głupi pomysł. ;-)))

zgredek27-02-2005 20:00:43   [#60]
jakoś mi się to wszystko kojarzyć zaczyna z tym, o czym przed chwilą usłyszałam w takim jednym programie telewizyjnym:-((((((((((((

w wiadomościach znaczy się i dotyczyło ruchu ludzkiego wielkiego zresztą
Fred27-02-2005 20:05:35   [#61]

W każdym bądź razie brakowało tutaj Ciebie Janusz;-) Ale zastrzegam, "w szukaju" nie szukałem Ciebie;-)))

Janusz Pawłowski27-02-2005 20:07:09   [#62]

Świnia!

A tak na to liczyłem!
No to guzik!
Nie zrobię forum rwania! ;-)))
Fred27-02-2005 20:08:24   [#63]
ej.. coś z orientacją przez ten czas się pokićkało?;-))))
Janusz Pawłowski27-02-2005 20:09:35   [#64]

Ba!

Kobiety mnie nie kochają - miałem nadzieję, że choć Ty. ;-)))
Fred27-02-2005 20:11:10   [#65]
zaczynam się wahać, wiesz?:-))))
Adaa27-02-2005 20:12:21   [#66]

kurde...

któryś raz właze i pisze..potem odswiezam aby nie wejść w post i nie dostac po tyłu...i nie mogę...teraz wychodzi mnie,że wpisze sie pod Januszowym "kobiety mnie nie kochaja"...;-)

Fred załozyłes chyba najbardziej dynamiczny watek:-)

zgredek27-02-2005 20:13:30   [#67]
Alfredzie zrozumiałam dlaczego ten wątek powstał

i znikam z niego (z forum jeszcze nie)
Adaa27-02-2005 20:13:50   [#68]

matko...

to "tyłu" to pomyłka:-)

beera27-02-2005 20:13:54   [#69]

Kobiety mnie nie kochają

janusz? zeby zachowac orientację, jak rozumiem, musisz mieć liczbę mnogą ;-)))

Janusz Pawłowski27-02-2005 20:15:03   [#70]

Kurna!

Ech ... jakiż ja jestem skuteczny! ;-)))
Nawet Fred ... ;-)))

Hm ... coś mi się wydaje, Fred, że nam poziom spada ... czas zapłaciś skłądkę Markowi, coby nas wpuścil na te właściwsze fora. ;-)))

Fred27-02-2005 20:15:32   [#71]

dynamizm określają ludzie.., no i te tam inne kryteria., o których Janusz wspominał;-)
Rad widzę w kupie:-)

Fred27-02-2005 20:19:46   [#72]
zgredek, co zrozumiałaś?..
Janusz Pawłowski27-02-2005 20:21:48   [#73]

Asiu

no i co z tego, że mnie kochasz (pojedynczo) ... skoro tego nie okazujesz? ;-)))
Fred27-02-2005 20:22:37   [#74]
A składkę, wstyd mi.. Przed Miętnem ureguluję, z nawiązką, zeby na te inne fora..;-))
Wertykal27-02-2005 20:27:15   [#75]

Katalog Marka z Rzeszowa to juz historia.

Jest mi miło, że Janusz to jeszcze trzyma, ale rzeczywiście jest mocno zdezaktualizowany.

Ten eksperyment jednoznacznie jednak wskazuje na to, że dotychczasowy układ forum jest najlepszy z możliwych.

W końcu tematyka główna jest mocno ograniczona do zarządzania oświatą.

Jestem uczestnikiem wielu forów, ale tylko fora ogólne mają dobrą dynamikę, aktywnych i stałych uczestników, ciągle nowe tematy.

Niech zostanie tak jak jest ;-))

 

Marek

Fred27-02-2005 20:31:07   [#76]

Niech zostanie:-)
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Dobranoc.

Janusz Pawłowski27-02-2005 20:34:43   [#77]

Uff ...

Fred się zgodził ... ;-)))

PS Idziesz już? Jeszcze ranek nie tak blisko. Słowik to, nie skowronek, się zrywa ... ;-)))

Renata27-02-2005 20:38:46   [#78]
Nic ująć, nic dodać... a niech Was..;)))
Fred27-02-2005 20:38:58   [#79]

niech tam..tym razem jeszcze.;-)) Ale jak znowu się gdzieś zawieruszysz, to już my tu z adąą obmyślimy, jakby rzekę zawrócić:-)
Idę, kurde..

Arwena27-02-2005 21:34:04   [#80]

Januszu

Jak będziesz dzielił, ja zapisuję się na forum "dla...hm..."
Tam będzie najweselej.
Janusz Pawłowski27-02-2005 22:19:35   [#81]

Arweno.

Każdy by chciał.
Nie doczytałaś dokładnie.
Będzie moderator-mądrala, który będzie klasyfikował wypowiedzi użytkowników.
Nie po to robimy porządek, aby tolerować jakiś bajzel i samowolę!
Wymsknie Ci się coś mądrego i ciach - przeniesie Cię na pierwsze forum. ;-)))
Grażyna Stanek27-02-2005 23:34:25   [#82]

Ja tez chce

na forum "dla...hm..."
Lubie tam, gdzie zapowiada sie wesolo.
Jak jest wesolo i swojsko, to czlowiek w miedzyczasie czegos tez sie nauczy i skorzysta z porad ludzi madrzejszych od siebie.

Do Marka P. - Na pocieszenie
Ludzie w OSKKO, mysle, ze sa wirtualni, ale...
To chyba nasz system oswiatowy nie jest w pelni wirtualny, moze kiedys...za 20 pare lat jak dobrze pojdzie.  ;-))

Marek Pleśniar27-02-2005 23:35:35   [#83]

a ja jestem całkiem pocieszony i tak;-)

forum jest fajne

Grażyna Stanek27-02-2005 23:43:02   [#84]

Powiem wiecej

Ludzie sa fajni, Forum jest fajne, Dyro jest fajny i w ogole zycie jest fajne. Nauczyciele sa fajni i dzieci sa fajne, a ze nie wszyscy i nie zawsze to tez jest fajne, bo dzieki temu nie jest nudno.
herbatka28-02-2005 19:42:32   [#85]
 Bardzo lubię te rozmaite rzeczy czytać a piszę tylko czasem jak wydaje mi się, że mam o czym albo jak nikt nie ruszał tematu, o którym coś wiem.Wielu rzeczy uczę się czytając. Nie zmieniajcie za dużo a najlepiej nic.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]