Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak sądzicie?
strony: [ 1 ][ 2 ]
Alfred27-02-2005 16:49:16   [#01]

Forum to, jak rzeka, niesie z prądem różne wątki. Upieram się, by podzielić je na bloki tematyczne - oświatowe, wokół oświaty i spoza niej. Np. blok pt. "Blog" albo "Piaskowica" czy "Przerwa na kawę";-))

Niektóre wątki cieszą się szczególnym upodobaniem, więc dlaczego nie miałyby stanowić odrębnych bloków? Internauta szybciej znalazłby  interesujący go temat.

Ujawniłoby też swoje istnienie wiele wartościowych osób, które mogłyby wnieść dużo dobrego dla wizerunku OSKKO, a tym samym dla oświaty.

A tu... często odczuwamy znużenie i nie chce się już wałkować po raz kolejny wałkowanych wcześniej tematów. Ale nie wiedzą o tym ci spośród nas, którzy są na forum od niedawna i mają prawo czuć się wtedy ignorowani. Stwierdzenia typu: "był już tak wątek, poszukaj tu i tam" są ewidentnym tego przykładem. A dla autora, pomijanie stworzonego przez niego wątku milczeniem, raczej nie jest przyjemne.

"Nieciekawy" wątek w obecnym (głównym i jedynym nurcie) staje się dlatego nieciekawy lub śmieszny, ponieważ w jego treści pojawia się coś, co.. mija się (z trudnym do sprecyzowania) klimatem forum.

Ale może tak jest lepiej..
Tylko, że nie jest dobrze. Ale to tylko moja opinia. :-)

A teraz idę na długi spacer:-)

Pozdrawiam - Fred

zgredek27-02-2005 17:02:52   [#02]
to moja jest taka (opinia):

jestem przeciw

a dlaczego?

bo takie głupie zainteresowania mam, że czytam wszystkie wątki

a w podzieleniu - to zbyt dużo czasu będę traciła na wchodzenie gdzieś tam

a niby skąd będę wiedziała, że na jakimś tam bloku tematycznym ktoś napisał coś co mnie interesuje

a kultowe tematy i tak będą się powtarzać co jakiś czas

---------------------------

zresztą popatrzcie na eduseeku - jak często ktoś zakłada wątek na każdym bloku
ewa27-02-2005 17:07:56   [#03]

hmm

a ja takiego podzielonego, to w forumowe wieści już za diabła nie zbiorę ;-)
AnJa27-02-2005 17:09:53   [#04]
Mam dokładnie takie samo zdanie.

Problemy widzę jednak dwa:
1. kto tę stajnie Augiaszową ma sprzątnąć - czyli uporządkować, w tym wyczyścić wątki ze śmieci?

2. jak przekonać śmieciarzy, coby nie śmiecili.

Nie mam wątpliwości, że na podstawie tutejszych wątków mozna zrobić swego rodzaju wademecum dyrektora porządkujące jego wiadomości, wybierając z wątków merytoryczne odpowiedzi, nie tylko jedynie słuszne, ale i te zawierające wątpliwości, kazusy, nadinterpretacje.
W efekcie mogłoby coś na kształt wymiany plików powstać.

Tym bardziej jednak aktualne pytanie - kto?
AnJa27-02-2005 17:10:55   [#05]
takie jak Fred mam zdanie, znaczy:-)
Macia27-02-2005 17:14:28   [#06]

tez jestem przeciwna dzieleniu

jak ktoś nie chce to nie musi czytac wszystkich watków tylko te, które go interesują.
ewa27-02-2005 17:15:47   [#07]

trudno będzie przekonac "śmieciarzy coby nie śmiecili " , to forum już urok taki ma :-)))
 a co do tematycznych tak sobie myślę, że szukaj i katalog Marka z Rz to trochę tą funkcje spełnia...

AnJa27-02-2005 17:17:25   [#08]

Ja jako smieciarz...

Jaki katalog?
ewa27-02-2005 17:19:18   [#09]

mic nie wiesz??? ;-)

http://www.oskko.edu.pl/forum/katalog.php
Macia27-02-2005 17:20:25   [#10]

...

uderz w stół a nozyce....
AnJa27-02-2005 17:21:45   [#11]
juz wiem, znalazłem, ale dopiero co:-)

świetne

ale chyba mocno nieaktualne, tzn. gdzieś koło 2002/3 się zatrzymał.
AnJa27-02-2005 17:22:20   [#12]
ten katalog się zatrzymał
ewa27-02-2005 17:24:43   [#13]

no to powiem tak, poprosmy Marka z Rz coby zaktualizował :-))))
może się zgodzi, ale to kawał roboty...może mu kto pomoże...

Renata27-02-2005 17:35:42   [#14]

Domyślam się, że bardziej założycielowi tego wątku chodzi o nasze samodzielne interpretowanie znaczenia swej wypowiedzi i włączenia jej w taki, a nie inny zakres, ogólnie podzielonego tematycznie forum. W zasadzie można wykorzystać podział już dokonany przez Marka z Rz. Luźne tematy też tam są ujęte. Oczywiście wiąże się to niezaprzeczalnie z technicznie nowymi rozwiązaniami przez administratora forum.

Jeśli Fred dobrze Cię zrozumiałam, to jak najbardziej jestem na tak.

Miłego popołudnia:)

AnJa27-02-2005 17:45:43   [#15]
Należy się więc spodziewać nożyc, czyli Marka z Rz (lub W.) i Administratora.

Marka właściwie od niedawna tu widzę (ja od niedawna, bo wiem że bardziej ode mnie zasiedziały) ale jeśli dobrze kojarzę osobę administratora, to raczej propozycji otrzymania w dziób, jako zbyt mało adekwatnej do propozycji poprzestawiania forum, nie usłyszymy:-)
Renata27-02-2005 17:53:28   [#16]
AnJa.. mówisz w dziób? :))) To może też polezę na ten spacer.;)))
beera27-02-2005 17:57:48   [#17]

nie mam zdania jednoznacznego...

Drażnią mnie dowcipasy na merytorycznych watkach, z drugiej strony sama mam do nich tendencje...

Drażni mnie dawanie prawa dyskutantom do zmiany tematu gdy jest grupka zainteresowanych właśnie nim...

Lubię wątki merytoryczne- wiele się z nich dowiaduję, ale cenię inne jako watki integrujące nas ( ma to przeciez ważny walor)

Wiem , jak powinnam pisać, by czytać swoje posty ( potem) bez przykrości, czasem mi się tę normę udaje zachować, czasem nie..

Więc nie sądzę by recepta na mądre forum była w podzieleniu forum, raczej w nas samych- naszej madrości, tolerancji, chęci słuchania, pomocy...

Z drugiej strony widzę minusy, tego, co teraz mamy, ale nie wiem, czy po zmianie tych minusów nie będzie więcej...

Adaa27-02-2005 18:06:08   [#18]

kto tę stajnie Augiaszową ma sprzątnąć - czyli uporządkować, w tym wyczyścić wątki ze śmieci?

nawet nie wiesz AnJa ile w tym zdaniu dla mnie treści:-)

stajnię Augiasza uporzadkował Herkules...ale nie wiem czy tą akurat bedzie mial czas i chęci...tak...raczej w dziob:-)

poza tym wyczyszczanie wątkow ze smieci...och...to akurat praca w sam raz dla Syzyfa i jeszcze na dokladkę trzeba pytac autora czy wolno, bo przecież kazdy usuniety smiec moze zranic czyjes uczucia...ee...nie wiem

Jola27-02-2005 18:29:45   [#19]

Wydaje mi się, że dygresji trudno uniknąć, ale z szacunku dla autora wątku, może każdy, kto ma jej świadomość,
zapisywałby dygresję jednym - przyjętym na forum -
kolorem lub czcionką.
I od razu byłoby widać, że to tylko przy okazji.
Można też w tytule umieszczać jakiś znak umowny...
Ja tylko tak sobie nieśmiało kombinuję...

Janusz Pawłowski27-02-2005 18:32:38   [#20]

Myślę, że propozycję Alfreda należałoby rozszerzyć dalej.
Powinniśmy w swoich szkołach wydzielić kilka pokoi nauczycielskich - tematycznych.
Pokój do spraw ogłoszeń dyrektora - tam zbierałby się dyrektor z wickami - a nauczyciele wpadaliby, coby się dowiedzieć, czy jakieś nowe ogłoszenie się pojawiło.
Pokój do plotek.
Pokój dla ścisłowców.
Pokój do prowadzenia rozmów humanistycznych.
Pokój do zwierzeń (blogownia).
Pokój przyrodników.
Pokój opracowowania statutu.
Pokój regulaminów wewnętrznych.
Pokój dysput wychowawczych.
...

Mówię Wam - będzie ekstra.

Widziałem wiele for.
Takich, które mają wiele działów.
To nie działa - znaczy w dwóch, trzech głównych działach, tam gdzie się ludzie zbierają i tak - rozmowa wrze o wszystkim, w pozostałych cisza.
Obdarzeni władzą "opiekunowie", czy moderatorzy, wczuwają się w swoją misję i zawzięcie przenoszą wątki i posty z jednych działów do drugich - domni z ładu, który panuje na terenie ich działania.
Nikt nie kuma o co chodzi i dlaczego - i gdzie się znalazła jego wypowiedź, czy wypowiedź na któą chciał odpowiedzieć.

Ale wrze, że aż miło - nawoływania moderatorów do porządku, odpyskowywania, że wolność słowa i że się gada na temat.
Zarzucanie cenzury, alienowania się, uderzania wody sodowej - to powszedni chleb.
Chociaż ... hm ... jakby tak więcej cenzorów było ... by się rozmydliło ... hm ... no no ... niegłupie to. ;-)))

Jola27-02-2005 18:36:45   [#21]
O, wrócił Janusz :-))
Leszek27-02-2005 18:37:25   [#22]

widzę nasze forum jak Bug w okolicach Drohiczyna (piękny i prawie nieujarzmiony)...

i, wg mnie, niech takim pozostanie...

pozdrawiam

zgredek27-02-2005 18:38:17   [#23]
no i Janusz napisał, to czego mi się nie udało

dla jasności napiszę tak:

jestem przeciw podziałowi na bloki
Marek Pleśniar27-02-2005 18:41:00   [#24]

To nie jest stajnia Augiasza.

Forum zrobiło się jak morze;-)

Możesz w nim znaleźć skrzynkę ze złotem a możesz kościotrupa, wrak okrętu. Albo też  rybkę lub stary but. Nad ranem flaszkę po balantajnie i szklanki po kawie.

Oto stosowane na forum urządzenia do "segregacji" ;-) danych:

  • W przeszukiwaniu Forum najlepszym rozwiązaniem jest nieoceniony przycisk "szukaj". Ten sposób melduje nam zdecydowana większość uzytkowników.
  • W sensownym dzieleniu treści jest takie urządzenie: Działa ono tak, że po napisaniu możesz "wysłać" lub "wrócić" i poprawić tekst. Korzystam z niego zawsze. Poprawiam literówki lub cały tekst. Zawsze żałuję gdy nie skorzystam. Aby na forum nie było głuptactw lub rzeczy żenujących (tylko tych nie lubię) wystarczy odpowiedzialnie pisać.
  • Sprawa z Forum jest taka jak z codzienną gazetą. Bo ono nią jest dla tysięcy polskich dyrektorów. Używają oni brązowych, pogrubionych tytułów - czyli tych, w których jest coś nowego. I to jest ich ulubiony podział forum: "Co nowego"

-----------------

Takie rozmowy mieliśmy już nieraz. Nieraz próbowaliśmy to ugryźć z którejś strony. Nieraz miałem uwagi - dość poważnych obserwatorów z zewnątrz - przez litość nad nami pominę co komentowali;-) (Głównie kwiecie i poezję;-)

Dyskusje zawsze prowadziły do tego co opisała asia.

Forum jest silne swą jednością miejsca i czasu. Wszystko toczy się na tej znanej dość zasadzie i od czasów greckich nikt nie wymyslił nic lepszego.

Choć wiele za to wymyslono mętniejszego.

Podobnie jak OSKKO jest silne tym, że jest jedno. Nie podzieliło się na przedszkolaków, SPowców, wizytatorów itp.

Osobiście to ja chcę brać do ręki gazetę z Wami wszystkimi a nie pięć gazet, w któych znajdzie się - w jednej dowcip, w drugiej fredi, Bogna i inni "sredniacy", w trzeciej Joszka, w trzeciej ..... inne rzeczy a na końcu dałbym dodatek o ZZ;-)

AnJa27-02-2005 18:42:16   [#25]
aha, odezwał się ...

ale jakoś tak mało wprost...
.......
Pomysł z tą czcionką czy kolorem dobry, zwłaszcza że okienko do wpisywania wypasione, że hej.

Ale tylko pod IE.

Jak tym się posługiwałem starałem się te różne swoje hmm ... dygresje(?) tak pisać.

Teraz musiałbym chociaż podstawy podstaw html przyswoić - niby nietrudne, ale kiedy tak bardzo się nie chce...
............
To i zrozumieć staram się innych:-)
bogda427-02-2005 18:43:45   [#26]

Niech mi ktoś podpowie, proszę!

 A ja nie umiem korzystać z funkcji " szukaj".Przyznaję że wstydem ;-)
Marek Pleśniar27-02-2005 18:46:24   [#27]

szukaj jest niezbędny.

No ale przecież on jest dość prosty??

wpisujesz szukane słowo lub kilka słów i tyle

pobaw się tym po prostu:-)

Gdzy szukasz czegoś o nadgodzinach wpisz nadgodziny

albo lpewiej  nadgodzin (wtedy złapie się więcej)

albo coś innego np:-)

pole do zabaw jest szerokie tam

Jola27-02-2005 18:49:10   [#28]

AnJa

To bardzo miłe, jak dyrektor dostrzega nauczyciela :-)))
AnJa27-02-2005 18:50:13   [#29]
e, żaden wstyd

naciśnij se tego szukaja w czekoladce u góry po prawej

potem wpisz albo autora, albo fragment tytułu wątku, albo jakis wyraz , który w treści wątku być powinien (jeszcze formę gramatyczną trzeba trafic), albo wszystkie 3 okienka wypełni,j albo dowolne 2 i poszłooo

a jak niczego nie szukasz, a chcesz coś mądrego poczytać, to tylko w okienko: autor wpisz nicka, który się nad niniejszym postem wyświetlił;-)
Janusz Pawłowski27-02-2005 18:53:22   [#30]

No właśnie - i należałoby teraz zrobić porządek.

Bo w wątku dotyczącym sprawy podziału forum, pojawił się temat dotyczący używania szukaja - bajzel jednym słowem. ;-)))
AnJa27-02-2005 18:56:36   [#31]
e, jakbyś Marka(#24) nie znał;-)
ewa27-02-2005 18:56:59   [#32]
piszę właśnie lutowe wieści i latam po wątkach, poważne niektóre a jakże, ale powiem Wam, przy tych niektórych wtrąceniach to kwiczem tu ze śmiechu i fajnie jest. Jakoś tak milej mi się pisze jak se cały miesiąc poczytam ( z tymi wtrąceniami) , a te złote usta niektórych.... poezja sama :-)))))))
beera27-02-2005 18:59:07   [#33]

:-))))))))))))))

ano bajzel

i chyba jakby dowcipasy się pojawily!!!!!!!

maeljas27-02-2005 19:03:34   [#34]

dopisek do #29


"a jak niczego nie szukasz, a chcesz coś mądrego poczytać, to tylko w okienko: autor wpisz nicka, który się nad niniejszym postem wyświetlił" :

no właśnie - choćby to:

"Stosunek do darwinizmu":

"Ja prawie nie mam:
1.ma obowiązek głoszenia prawdy: ludzie pochodzą od małpy
2.odnosić się do nich z  krytycyzmem: ja niby też?????"
Jak zaczniecie szufladkować- to gdzie Andrzej będzie mógł wyrazić cytowany wyżej swój stosunek do darwinizmu??A???
colorTableClick();

bogda427-02-2005 19:03:49   [#35]

Dziekuję

To bardzo miłe, jak dyrektor instruuje  nauczyciela
OlaM27-02-2005 19:09:29   [#36]

Ewa

a może przyznasz "złote usta" za niektóre wypowiedzi, taka forumowa nagroda?;-))))
zgredek27-02-2005 19:11:01   [#37]
grażka zrobi - a dostanie AnJa;-)
ewa27-02-2005 19:11:31   [#38]

Olu...

nie bo to byłby plagiat zlotowego konkursu
OlaM27-02-2005 19:12:58   [#39]

nie znam

zlotowego konkursu:-)
beera27-02-2005 19:14:40   [#40]

a propos ewa...

żeby dac dowód, że wątki ewoluują, to spytam:

zbieramy juz cosik mniej więcej, czy czekamy na listy zapisanych?

ewa27-02-2005 19:15:17   [#41]

zbieramy asiu zbieramy :-)

ewa27-02-2005 19:16:07   [#42]
potem powyrzucamy tych co się nie zapiszą ;-)
beera27-02-2005 19:21:30   [#43]

trochę zbieram sukcesywnie

bo może warto do tego cytatu dodać kontekst w jakim padł- będzie proscie odgadnąć?

......

i jeszcze- wracając do meritum, czyli Alfreda tezy

Wiecie.. ja naprawde uważam , ze pytania dobrze, ze są.


Nawet te, ktore, wydaje się nam padają już 59 raz...
Bo jakoś tak jest,  że 58 razy odpowiedx jest taka sama, a nagle jest inna- cos się zmieniło- albo w naszej wiedzy, albo w przepisie, albo w interpretacji przepisu:-)

Więc fajnie, ze nowalijki zadają proste pytania- bo nagle się okazuje, ze odpowiedzi na te "oczywiste" pytania nie są już takie oczywiste :-)

zgredek27-02-2005 19:27:39   [#44]
zauważcie, że z tych niby-prostych pytań to wiele razy ciekawe rzeczy wychodziły

a co do stwierdzenia:

był już tak wątek, poszukaj tu i tam

to chciałam nieśmiało powiedzieć, że często, nawet bardzo często towarzyszy temu stwierdzeniu link, gdzie szukać
Magosia27-02-2005 19:28:41   [#45]

Mnie się tak podoba

dopiero teraz zajrzałam, więc dlatego tak późno.

Rozumiem Frediego, ale lubię Forum takie jakie jest.

Próbowałam kilka razy wejść na inne -nijak się nie mogę odnaleźć.

A tu się czuję jak u siebie, mimo żem jeszcze niemowlak forumowy, roczku nie mam.

Fajnie porządkuje Ewa- dzięki za trud :-))))

Z szukaja korzystam .

Nie odkryłam jeszcze katalogu Marka z RZ vel Widurka. Gdzie on-znaczy katalig, nie Marek, bo On podobno teraz z Krosna?

A propozycja OliM z #36 bardzo fajna - jestem za!
Pozdrawiam niedzielnie :-)

Dygresja dla Asi i Marka: pozdrowienia macie oboje od Eli Kusińskiej z Lublina - byliście razem w Kaliszu. To kolejna dowód, że swój swojego zawsze znajdzie i pozna :-)))))

Janusz Pawłowski27-02-2005 19:32:58   [#46]

Co fakt, to fakt

Frediego najłatwiej zrozumieć, gdy nic nie mówi. ;-)))
zgredek27-02-2005 19:34:00   [#47]
mylicie też?

frediego z Fredem?
Janusz Pawłowski27-02-2005 19:35:49   [#48]

Ja nie

Fredi ma "i" na końcu ... znaczy ... ten ... no ... po "d " ... znaczy ... o rany! ... już nic nie mówię. ;-)))
Maelka27-02-2005 19:38:10   [#49]

Podzielić forum?

Będę się czuła, jak piąte kołu u wozu.

To, że nie mam nic wspólnego ze szkolnictwem zawodowym, albo z przedszkolem nie znaczy, że nie chciałabym wiedzieć, co tam słychać.

Pewnie, że można zapukać, wejść do odpowiedniego działu i poczytać. Ale to już nie to...

Zaśmiecanie (???) wątków zdarzać sie będzie także wtedy, kiedy zaistnieją oddzielne działy. Jako czytelnik - mam  taką nadzieję... Może zmienię zdanie, gdy zostanę autorką wątku...

;-)

beera27-02-2005 19:39:22   [#50]

ja tam w kwestii

pomyłek

mogę jeszcze zrozumieć pomylenie Frediego z Fredem- choć z trudem, bo obu widzialam;-)

te inne pomyłki jakoś mniej ;-))

strony: [ 1 ][ 2 ]