Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nadzór nad katechetą
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
Marek Pleśniar31-01-2005 12:57:59   [#101]

ewa ma rację i w pełni wyczerpała możliwości rozwiązań prawnych co do wychowawstwa katechetów (#98). To samo twierdzi Leszek (#86).

Oboje są tu autorytetami w tej sprawie. Potwierdzam to też i ja, ale mej skromnej osoby nie liczmy.

A więc:

Można bezprawnie powierzyć katechecie wychowawstwo tak samo jak można bić ludzi po głowach. Da się to zrobić. Oba rodzaje zachowań są jednak bezprawne i podlegają stosownym karom.

W zgodzie z prawem uczynić jednak takich rzeczy nie można.

Nie promujemy tu rozwiązań niezgodnych z prawem.

Zola31-01-2005 17:15:55   [#102]
też nie promuję ale przyznaję, że raz w tej kwestii złamałam prawo,
klasa III LO, wychowawca w październiku poważnie się rozchorował i do końca roku poszedł na urlop zdrowotny, jedynym wolnym od wychowawstwa , a uczącym w tej klasie był, a właściwie była katechetka , no i za jej zgodą przydzieliłam wychowawstwo, mogłam dać komuś tylko wychowawstwo i 1/2 godziny na tydzień czyli 1 godzine na 2 tygodnie, ta osoba nie ucząc klasy nie znałaby jej, co jest fatalne dla spraw wychowawczych, mogłam też zmienić nauczyciela przedmiotu i dać mu wychowawstwo, ale to też byłoby niedobre dla klasy, no i najlepszym wyjściem było przydzielić wychowawstwo katechetce, ważne było takze to ,że w tej klasie na religię nie uczęszczały tylko 2 , rozwiązanie bardzo się sprawdziło i nikomu nie utrudniło życia
Leszek31-01-2005 19:08:52   [#103]

nie tylko Tobie się takie łamanie prawa zdarzyło, Zolu...

Marku dzięki za tytuł tak znaczny dla mojej osoby... choć wcale się takim nie czuje... dużo się tu dzięki forum uczę... a monopolu na wiedzę nie posiadam...

pozdrawiam

tres31-01-2005 19:49:19   [#104]
czyli nie dawanie katechecie wychowawstwa to mobbing a jak to sie ma do zasad tolerancji, a co katecheta to ktos gorszy? nie umie byc wychowawca, każecie mu byc członkiem RP a nie dajecie szansy na wykazanie sie że może byc katechetą, , obecnie jestem katechetą i wychowawca, nie ucze przedmiotu z którego mam mgr, a do tego jeszcze dyrektorem? moze mam siię zrzec, przecież każdy może ukonczyć zarządzanie oświatą
rzewa31-01-2005 19:54:46   [#105]

ja też takowego nie posiadam

i zdarzyło się mylić, oj zdarzyło... ale...

Arturze, w Twoim rozumowaniu jest błąd w założeniach (nie będzie to koniunkcja a alternatywa - n-l jest albo katechetą albo geografem, nie uczy na tej samej lekcji geografii i katechezy), a wiadomo, że z fałszywych przesłanek wynikać ma prawo wszystko...

Ot, logika... :-)

o po leszkowemu - pozdrawiam

Leszek31-01-2005 19:59:00   [#106]

Tres, bardzo nerwowo reagujesz na dyskusję...

nikt Ci tu niczego nie chce zabierać...

odnoszę się tylko do zapisu rozporządzenia, którego nikt z tutejszych forumowiczów nie był, jak śmiem mniemać, autorem (dogadała się strona kościelna z rządem)...

zatem kto tu nie daje Ci szansy, zgodnie z przepisem, bycia wychowawcą?...

pozdrawiam

tres31-01-2005 21:47:57   [#107]
to wcale nie jest nerwowa reakcja, ale na forum juz to kiedys było przerabiane, znam kilku katechetów, ktorzy sa dyrekotami, lub wychowawcami i ludzie sobie radza
rzewa31-01-2005 21:54:06   [#108]

z tego, że wielu kierowców

jeździ szybciej niż pozwalają znaki zakazu na drogach absolutnie nie wynika, że można tych znaków nie respektować, a policjant nie może ukarac takiego kierowcy mandatem...

Adaa31-01-2005 22:11:53   [#109]

w sumie to szkoda

że istnieje taki zapis...

wiele razy chcialam powierzyć wychowawstwo katechecie (podobna sytuacja jak u Zoli)...ale katecheta z ulgą w glosie mowil.."alez Pani Dyrektor...nam nie wolno"

No to nie powierzalam:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]