Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Co jest ważne dla dyrektorów przedszkoli? Czyli konferencja.
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
Marek Pleśniar20-10-2004 11:53:16   [#01]

Szanowni członkowie OSKKO i wszyscy Forumowicze.

Często słyszę głosy dyrektorów przedszkoli, ze chcieliby oni na konferencjach, seminariach, spotkaniach znaleźć moduły, grupy zajmujące się zagadnieniami - wokół dzieci młodszych i w związku z ich placówkami.

Zamiast półśrodków OSKKO zorganizuje więc całą konferencję tylko dla nich:-) I Krajową Konferencję Dyrektorów Przedszkoli (oraz dyrektorów SP szczególnie chcących skupić się na zagadnieniu zerówek) w Miętnem k. Warszawy:-)

Czyli tam gdzie byłą nasza lutowa konferencja i Walne Zebranie OSKKO - u Stana z forum - czyli Stanisława Szostakiewicza - dyrektora szkoły.

Proszę o wyrażenie zdania w kwestiach:

  • co nurtuje w sferze prawnej, zarządczej dyrektorów przedszkoli (i zerówek)
  • jakie zagadnienia co do statusu tych dyrektorów byłyby ważne
  • jakie szkolenia byłyby na takiej konferencji dla nich interesujące
  • kogo chcieliby zaprosić?
  • kto pomoże?
  • :-)

Konferencję zrobilibyśmy w weekend - piątek - niedziela - 10-12 grudnia - bo takie są możliwości logistyczne:-)

Mam już chętnych inicjatywę wesprzeć sponsorów a więc byłoby Wam stosunkowo niedrogo uczestniczyć

Rycho20-10-2004 14:32:52   [#02]

przepraszam, że z SP ;-)

ale podzwoniłem po kilku znajomych dyrektorkach przedszkoli i w zasadzie wszystkie mówiły o problemie, który teraz ich najbardziej męczy.
 
A jest to mierzenie jakości pracy przedszkola. Jak to robić, jakie narzędzia stosować, itp. Jak badać zadowolenie "klienta" czyli przedszkolaka?
 
druga sprawa:
 
Awans zawodowy w przedszkolu - panuje opinia, że nauczycielom za szkół łatwiej jest spełnić wymagania przepisów w tym zakresie.
 
na razie tyle, mają się jeszcze zastanowić.
Macia20-10-2004 16:35:43   [#03]

Marku jesteś wielki

czekałam na cos takiego i chętnie przyjadę. Oczywiście tez skrzyknę znajome dyrki. Problemów jak wszędzie jest wiele ale np. dla mnie najważniejszy aktualnie to: obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego ( sprawy poruszane w stanowisku OSKKO) a także kwestie opłat dzieci realizujacych ten obowiazek w przedszkolu. Do tej pory nie ma jasnych wytycznych w tej sprawie. Chodzi głównie o czesne - op nic nie zmienił w tej kwestii a przecież edukacja ma być bezpłatna zwłaszcza ta obowiązkowa. Myślę że powinno to byc uregulowane w rozp. o ramowych statutach bo op przescigają się w pomysłach a dyrektorzy maja zwiazane rece.

W związku z nowym rozporzązeniem o nadzorze wraca kwestia mierzenia jakości a z tym związane badanie osiągnięc edukacyjnych 6 -latków. Brakuje jasnych standardów i  narzędzi badawczych by stwierdzić czy dziecko jest w pełni przygotowane do podjęcia nauki w szkole. nie jest określone co taki sześciolatek kończący zerówkę wiedziec i umieć powinien.

Dla mnie ostatnio najwiekszym problemem są dokumenty (ale to nie tylko w p-lu) bo ich ilość i znaczenie dla kontrolujacych rośnie w zastraszajacym tempie a w tym wszystkim gdzieś ginie dziecko które jest przecież najważniejsze. Plany, programy, regulaminy, raporty  sprawozdania, HACCAP i inne spędzają mi sen z powiek i zajmuja mnóstwo czasu równiez nauczycielkom, które mogłyby  poświęcić go  dzieciom. Na razie tyle nasuwa mi sie tak na gorąco.

Marla20-10-2004 17:19:02   [#04]

też

nurtują mnie bardzo podobne problemy jak ma macia

mierzenie jakości to mierzenie na wyczucie, oparte na intuicji i wielu, wielu przemyśleniach

dokumentacja............no cóż nic dodać nic ująć

nie mam tylko problemu z tzw. czesnym, którego mi op nie narzucił i niczego nie zabiera a rodzice sami dobrowolnie wpłacają zadeklarowaną kwotę na rzecz Rady Przedszkola i owa rada decyduje na co ją wydać\

pomyślę jeszcze o problemach i się odezwę pozdrawiam

Marek Pleśniar20-10-2004 18:16:54   [#05]

ale jesteście fajni:-)

=========================

mam dla nas około 170 miejsc z noclegiem

włąsnie się szykuje karta zgłoszenia do pobierania z witryny OSKKO - będzie też w gazecie patronującej: "Bliżej Przedszkola". I wyślemy komu damy radę też pocztą - choć to kosztuje

na pewno wszystkim przedszkolakom z OSKKO - z bazy OSKKO

cena się kształtuje i ukształtuje do piątku, postaram się by była jak najznośniejsza ale jakas być musi - no bo noclegi itp

no i wieczorem się dłuuugo posiedzi:-)

jaga3720-10-2004 20:01:43   [#06]

w końcu

ktoś pomyślał o przedszkolu. mam podobne problemy jak macia i Marla, a więc mierzenie jakości i dokumentacja, której wciąż przybywa.bardzo się cieszę,że wreszcie pomyślano o nas z przedszkola.pozdrawiam
Renatka20-10-2004 20:05:35   [#07]
problemy jak wyżej , ale może dodać jeszcze jakie są uśrednione koszty utrzymania dziecka w placówce , u nas op chce opracować bon edukacyjny dla dziecka przedszkolnego - zwiazane jest to z wyliczeniem kosztów utrzymania, chętnie podyskutowałabym o planach wynikowych przykład Koszalin , o możliwości pozyskiwania środków unijnych jak i z MENiS, dobrze byłoby uzgodnić oczekiwania szkoły wobec absolwentów przedszkola czy oddziału,chętnie przyjadę i namówię koleżanki , właściwie to się jeszcze nie zarejstrowałam .....a może się mylę jak to sprawdzic w OSSKO
Renatka20-10-2004 20:06:33   [#08]
a co w zakresie do pomocy ????
Marek Pleśniar20-10-2004 20:12:02   [#09]

Pomoc:

1. Pisać tu potrzebne tematy. Szybko trzeba:-)

2. Poprosimy potem o resztę - czyli współpracę

Marek Pleśniar20-10-2004 20:16:37   [#10]

zobaczcie co mamy w OSKKO a przecież jest jeszcze masa Was - co nie nalezycie do Stowarzyszenia.

Office_Address_List
Nazwa firmy Miasto
Miejskie Przedszkole nr 15 Sosnowiec
Miejskie Przedszkole nr 38 Katowice
Miejskie Przedszkole nr 9 Ruda Śląska
Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 Bolesławiec
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Kwidzyn

Office_Address_List
Nazwa firmy Miasto
Przedszkole Czarna Białostocka
Przedszkole Karczmiska
Przedszkole "Miś Uszatek" Nekla
Przedszkole 107 Wrocław
Przedszkole Integracyjne nr 12 Stalowa Wola
Przedszkole Miejskie "Kopernik" Grudziądz
Przedszkole Miejskie "Mniszek" Grudziądz
Przedszkole Miejskie "Śródmieście" Grudziądz
Przedszkole Miejskie Integracyjne nr5 Legionowo
Przedszkole Miejskie nr 1 Toruń
Przedszkole Miejskie nr 10 Legionowo
Przedszkole Miejskie nr 149 Łódź
Przedszkole Miejskie nr 149 w Łodzi Łódź
Przedszkole Miejskie nr 2 "Tęcza" Gliwice
Przedszkole Miejskie nr 3 Olsztyn
Przedszkole Miejskie nr 44 Sosnowiec
Przedszkole Miejskie nr2 Legionowo
Przedszkole Miejskie nr6 Legionowo
Przedszkole Miejskie nr9 Legionowo
Przedszkole nr 1 Warszawa
Przedszkole nr 10 Bielsko-Biała
Przedszkole nr 12 Gdańsk-Oliwa
Przedszkole nr 16 Warszawa
Przedszkole nr 2 Strzelno
Przedszkole nr 2 Stalowa Wola
Przedszkole nr 29 Bielsko-Biała
Przedszkole nr 31 Wrocław
Przedszkole nr 4 Stalowa Wola
Przedszkole nr 56 Wrocław
Przedszkole nr 57 Gdańsk
Przedszkole nr 80 Wrocław
Przedszkole nr 81 Poznań
Przedszkole Publiczne nr 1 Lubawka
Przedszkole Publiczne nr 12 Czeladź
Przedszkole Publiczne w Ożarowie Ożarów
Przedszkole Samorządowe Górna Grupa
Przedszkole Samorządowe Pustków Żurawski
Przedszkole Samorządowe nr 51 Kraków
Przedszkole Samorządowe w Miłoszowej Miłoszowa
Przedszkole Strzebiń Strzebiń
Przedszkole Szmorządowe w Bolęcinie Trzebinia

 

Office_Address_List
Nazwa firmy Miasto
Samorządowe Przedszkole Bielany Wrocławskie Kobierzyce
Samorządowe Przedszkole Niedźwiedź Słomniki
Samorządowe Przedszkole nr 187 Kraków

 

Office_Address_List
Nazwa firmy Miasto
Zespół Szkolno-Przedszkolny Wojcieszów
Zespół Szkolno-Przedszkolny Gołochód
Zespół Szkolno-Przedszkolny Skulsk
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka Jaroszów
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 Przemków
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 Rogów Opolski Krapkowice
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 Rybnik
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowie Palędzie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanowicach Strzegom

 

jestem pewiem że pomijam wielu z nas

ponadto mamy MASĘ szkół podstawowych z zerówkami - niektóych dyrektorów może to interesować i to bardzo.

Ponadto warto poznać przyszłość przedszkola - kierunki zmian.

Ank20-10-2004 21:12:21   [#11]

Szefie

jesteś wielki! Nie powiedziałam Ci może tego we Wrocławiu a w Olsztynie niestety nie byłam. Teraz już sobie jednak nie daruję i dojadę! Czuję się dowartościowana, bo od początku swego bytu na forum staram się tematy przedszkolne przywoływać.

W kwestii problemów - popieram przedmówczynie. Pomiar dydaktyczny i mierzenie jakości w przedszkolu to naprawdę trudne rzeczy acz wykonalne. O nowym nadzorze pedagogicznym i  z nim wiążacymi się problemami bardzo ciekawie mówiła na szkoleniu we Wrocławiu I.Dzierzgowska. Przyznała jednak, że nadzór w przedszkolu to osobna karta naszej oświatowej rzeczywistości a czasu na zgłębianie tematu i zaintersowania wśród grona dyrektorów szkół brakło i do konkretów nie doszliśmy, choć prowadząca przyznała, iż ma wypracowane rozwiązania w tej kwestii. I bardzo prosimy o pomoc praktyków co mają właśnie jakieś konkrety - masa papierologii i status dyrektora "od wszystkiego" bo tak się pracuje w przedszkolach, zwykle bez sekretarek, kadrowych i zastępców stwarza problemy praktycznie na wszystkich płaszczyznach działania. Co się człowiek z czymś upora (czytaj np. HACCAP) to nadchodzi NOWE (czytaj np. nadzór). W najlepszym wypadku można być na bieżąco ale to wersja optymistyczna.

W kwestii pomocy - melduj co trzeba :-))

grażka21-10-2004 09:25:38   [#12]
Jestem!
AnJa21-10-2004 10:04:38   [#13]
Przepraszam - ja jako rodzic. I to odrośniętego juz dzieciątka.

Przeszkole bardzo duzo Przemkowi dało - i w warstwie merytorycznej i wychowawczej.

I teraz sobie myślę - a moze i dlatego, że wybitne fachowcy zajęte były akurat opomiarowywaniem kolejnych etapów edukacji i o przedszkolu zapomniały?

Ale wymyślajcie dziewczyny te papióry , radzcie nad nimi, ankietkę TEARMowską 4 latkowi zróbcie, jakąs fachowca zaproście.

Za 3 lata stworzycie lobby coby obowiązkowe przedszkole przeforsować - bo Wam rodzice dzieci, których nie będziecie miały czasu bawić, uczyc i socjalizować zabiorą.
RomanG21-10-2004 10:34:31   [#14]

Taa...

Ja jako rodzic przedszkolaka:

AnJa jak zwykle trafia w dziesiątkę.

grażka21-10-2004 10:41:51   [#15]

AnJa - nawet nie wiesz, jak bardzo masz rację!

Miałam wczoraj spotkanie z nauczycielkami. Jedna z koleżanek pyta: czy u Was w przedszkolu piszecie indywidualne miesięczne plany dla dzieci zdolnych i z deficytami? Poza oczywiście planem dydaktycznym dla całej grupy ;)

U mnie nie. Bo musiałabym tych planów z 5 (minimum) dodatkowych napisać. Nie wystarczy zatem mieć zadania dla dzieci na 3-4 poziomach trudności - muszę mieć do tych zadan plan, rozliczyć i zewaluować. Tylko po pisaniu planów to na robienie tych zadań mnie by czasu nie starczyło.

Ale co będzie, jak ta moda się na całe miasto rozlezie?

Popatrzcie na tą dyskusję http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=587&w=16683481&a=16683481

- żadna sprawa merytoryczna na tym forum nie wywołała takiej ilości postów.
(Drugim "gorącym tematem" był podgląd internetowy w przedszkolu).

I miałam tam ochotę napisać - nadzór (wiem, że nie zawsze i nie każdy, ja jakoś mam szczęście do mądrego nadzoru) nie rozlicza nauczyciela z empatii i opieki, ale z przyrostu umiejętności, i to na poprawnych, "trendnych" arkuszach.

Ale ugryzłam się w palce ;) i siedzę cicho. Bo dla rodzica moje wymuszone cele nie zawsze są priorytetowe.

AnJa21-10-2004 10:55:56   [#16]
Raczej jak zwykle przeginam.

Przy przedszkolach czasami zapominamy też, ze tam już jest namiastka rynku - bo rodzic decyduje, czy wysłać w ogóle, a jesli tak to do którego.


I jeszcze - przedszkolanki rzadko awansują. Dla mnie to komplement:-)

Bo jak widzę, co robią znajome przedszkolanki - to wiem, że z zebraniem teczki nie miałyby kłopotu.

Dlaczego nie składają?  Bo nie są świadome swego dorobku, uwazają, że przecież nie robią nic poza to' czego ich na studiach nauczono i czego dzieci wymagaja lub co lubią.

A dyplomowany  ma być świadomy. Bo to taki, przepraszam za wulgaryzm, "refleksyjny praktyk".

I czasami ta świadomość to jedyne, co dyplomowany ma.

Więcej już o przedszkolach nie będę.
Marek Pleśniar21-10-2004 11:17:06   [#17]

hmm.. przeraziliście mnie - sporą dozą racji

to co, może tych przedszkoli nie ruszać? Bo jeszcze się zarażą systemem edukacji;-)

beera21-10-2004 11:20:53   [#18]

:-))

to czemu nie o tym wlasnie by?

Pokazac wzorce przedszkoli- ( choć swoją drogą tyle pracy ile wymaga od n-la wprowadzenie technik frenetowskich, to żadno pisnie programu rozwoju nie wymaga;-)

Szkolimy nauczycieli z metod pracy, przeciwdzialania agresji- wiele tam teorii, niewiele praktyki.

czemu n-le nie znają klanzy, czy metod origami?

a jakie problemy warto?

Dla mnie-  na pewno sprawy związane z komunikacją przedszkole- szkoła.

A jako, ze znam wiele dyrektorek przedszkoli, to także ich status- pracują na wszystkich etatach jakie są w przedszkolach do obsadzenia- nie uważam, by tak powino być...

Ważne jest także , to co napisał anja- Czy MENIS obciązając przedszkola róznościami WIE jakie naprawdę mają potrzeby klienci przedszkoli? ( klienci =rodzice+ dzieci).

Czemu potrzeb kientów nie muszą diagnozować szpitale- hę? czyżby dlatego, ze wiedzą NAPRAWDĘ jakie są ich oczekiwania? ( a swoją drogą i tak nic z tego nie wynika;-))

czy my- w szkołach i przedszkolach nie wiemy, co naprawdę jest potrzebne dzieciakom?

Marek- spoko- Fajnie, ze ta konferencja, bo  przedszkola są jakby na boku troche- a tak będzie sznsa by się przedszkolaki poznaly, ponarzekały, pogadały - to wartośc dodana do konferencji- czesto jednak bardzo ważna :-)

AnJa21-10-2004 11:24:23   [#19]

Nie o przeszkolach, a o konferencji

Organizować  - spotkają się, pogadają.

A i pomyśl - tyle przedszkolanek na raz zobaczyć. A jak One w te koci łapci zaczną - aż się łza ...

Tylko reformatorów do nich nie dopuszczać - bo to młode, łatwowierne są, nie daj Boże uwierzą...
Ank21-10-2004 11:25:36   [#20]

AnJa

masz rację! Kiedy przyszłam jako nowy dyrektor do swojego przedszkola, to najpierw musiałam moim nauczycielkom tłumaczyć, że nie należy ukrywać się z tym co robią i że robią to co robią świetnie i trzeba to pokazać. One uważały, że są przecietne i nie robią nic ciekawego. I ja cieszę się, że one za normalne uważają bardzo dobrą pracę ale aby robić coś jeszcze lepiej trzeba mieć poczucie miejsca, w którym się jest. To środowisko chyba w dalszym ciągu zdominowane jest przed nadrzędność szkoły i jej ważności (przynajmniej w jakiejś części).

A co do papierów, mierzeń, ważeń i mód wszelakich to faktycznie jest okropne i przeszkadza nauczycielowi i dyrektorowi również normalnie i uczciwie pracować. I o tym jak z tego wybrnąć aby nie dać się zwariować należy koniecznie powiedzieć na konferencji :-))

orlik21-10-2004 22:45:39   [#21]

Wspaniale, że będą mogli spotkać się specjaliści od wychowania przedszkolnego. Było to bardzo potrzebne.

Co do umiejętności nauczycieli przedszkoli, to coraz więcej z nich zna i stosuje klanzę i origami, muzykoterapię i kinezjologię edukacyjną.Dzieci to uwielbiają.

Największą bolączką wszystkich dyrektorów przedszkoli jest systematyczne dostosowywanie regulaminów, statutu, procedur, planów do ustawicznie zmieniających się przepisów prawnych.

orlik21-10-2004 22:59:39   [#22]
A co do pomocy, to bardzo chętnie.
Macia21-10-2004 23:00:00   [#23]

ciekawa jestem

ilu panów zaszczyci swoja obecnościa konferencję. Swoja droga na pewno będzie to ciekawe doswiadczenie dla wszystkich.

Co do klanzy to jestem ze swoim i zaprzyjażnionym gronem po 3-dniowych warsztatach z pedagogiki zabawy prowadzonych przez ...Roberta. Ach co to było za wyzwanie  dla niego i dla nas (26 pań). A co sie tam działo nie da sie opowiedziec. Ten co uczestniczył to tylko wie. Osobiscie odreagowałam stres, usmiałam sie do łez, bawiłam sie swietnie i zdobyłam mnóstwo ciekawych pomysłów. Polecam.

orlik21-10-2004 23:07:16   [#24]
A co do pomocy, to bardzo chętnie.
Marek Pleśniar21-10-2004 23:21:40   [#25]

:-)

o pomoc - jak widzę - tu będzie łatwo. Skorzystamy chętnie.

Na razie nieustająca prośba o zagadnienia - i o kontakty - propozycje kogo by tu.. :-)

grażka22-10-2004 01:33:51   [#26]

Maciu? Robertem D.?

Widzimy się w sobotę, przekażę mu, ucieszy się :)

grażka22-10-2004 04:56:43   [#27]
Po niedzieli też się zgłoszę konkretniej.
Marek Pleśniar22-10-2004 07:31:58   [#28]
grażkoo!! daj mi telefon bo znów zgubiłem;-)
urzędniczka22-10-2004 08:11:00   [#29]

Proponuję kontakt z Polskim Komitetem Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, który posiada 14 oddziałów na terenie całego kraju. Może będą w czymś pomocni?

Podaję namiar na centralę: Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, ul. Czerniakowska 128,  oo-454 Warszawa, tel 022 840 60 15

Marek Pleśniar22-10-2004 08:29:27   [#30]
o, fajnie:-)
Tatiana22-10-2004 20:06:36   [#31]

konferencja wych. p-lnego

Pomysł konferencji bardzo fajny. Tym bardziej, że kiedyś jeszcze były jakieś konferencje ogólnopolskie czy regionalne, organizowane przez MEN, a w ostatnich latach w ogóle się ich nie organizuje. Mam na myśli wizytatorów czy doradców. Nie ma z kim wymienić doświadczenia. Bardzo chętnie skorzystam i zabiorę ze sobą trochę dyrektorek. Na Wielkopolsce mamy wspaniałą prof. Annę Brzezińską -UAM, która pięknie wykłada różne tematy związane z dzieckiem przedszkolnym, jest na topie, jeśli chodzi o nowe sprawy. Można ją zaprosić, uzgodnić temat.........
Marek Pleśniar22-10-2004 20:32:21   [#32]

dziś zapowiedział się na naszą konferencję Departament Pragmatyki z MENiS. Teraz namawiam Kształcenie Ogólne;-)

Dziękuję za namiar na panią profesor!

Anna Domańska22-10-2004 21:35:08   [#33]

Witam, fajnie, że taka konferencja się odbędzie, chociaż na niej nie będę bom już nie dyrektor - zlikwidowano mi przedszkole. Ale właśnie dlatego ciekawi mnie temat jak "władza" widzi przedszkole w przyszłości, jakie perspektywy dla edukacji małego dziecka? Chodzi o rozwiązania systemowe, ogólnopolskie.

No i co z szeroko dyskutowaną edukacją elementarną? Kto, jak i kiedy  ma ją wprowadzać? Pozdrawiam. Powodzenia i owocnych obrad.

Renatka22-10-2004 21:35:10   [#34]
może warto zaprosić nauczycieli z planami wynikowymi z Koszalina ciekawe materiały mają opracowane na swojej stronie http://www.przedszkole15.nsm.com.pl/,
chętnie porozmawiałabym o programach p. E Gruszczyk Kolczyńskiej,  
warto może zaprosić specjalistów od dysleksji dysgrafii -jak rozpoznawać najwcześniej wiem,że dużo było na ten temat ,ale ze szczególnym naciskiem na pracę w przedszkolu to niewiele.
a może podyskutować nad objęciem  wychowaniem przedszkolnym dzieci z ubogich rodzin,jaka forma prawna,organizacyjna jaki środki pozyskać przykłady rozwiązać z innych państw,
rola nauczyciela i jego status w publicznych i prywatnych placówkach..
Marek Pleśniar22-10-2004 23:08:39   [#35]

A co z Tobą Aniu? Z pracą?

 

===============

Dziś rozmawiałem o p Gruszczyk Kolczyńskiej - już mi ktoś polecił. Teraz Renatka.

Skontaktuję się.

INA0723-10-2004 07:40:54   [#36]
Ja też chcę na konferencję ale tak krótko jestem dyrektorem ( 1.09.2004r.)Pozdrawiam
Mania23-10-2004 08:45:46   [#37]

Ja myślę że najważniejszym zadaniem przedszkola jest

opieka nad dzieckiem w czasie pracy rodziców,

wspieranie indywidualnego rozwoju dziecka

przygotowanie dziecka do podęcia nauki w szkole

 

 

 

 

 

 

 

i można im podporządkować wszystkie działania jakie mają miejsce w p-lu- i ten " śmierdzący problem" wskazany przez Grażke.

Prof. Gruszczyk- Kolczyńska tak - to byłoby wspaniale gdyby mogła przyjechać.

Marek Pleśniar23-10-2004 16:40:34   [#38]

Pierwsze szczegóły techniczne konferencji:-)

spotkamy się w Miętnem k. Warszawy - 10 grudnia, w piątek o godzinie 15:00

Zaczniemy pracę o godzinie 16:00 po odpoczynku i obiedzie.

Salę dobrze znają uczestnicy naszej Konferencji OSKKO w lutym tego roku:

I Ogólnopolska Konferencja Kadry Kierowniczej Oświaty, Miętne 21-22 lutego 2004r

Tam sobie można obejrzeć uwarunkowania:-)

Skończymy prace konferencyjne w niedzielę, 12 grudnia około godziny 13:00

Mam dla Was około 200 miejsc noclegowych no i wyżywienie.

Przypominam - nie musicie należeć do OSKKO by tam być.

Ale do OSKKO też zapraszam:-) Potrzebujemy Was. Baardzo.

Benigna23-10-2004 19:12:09   [#39]

A może zostawić metodykę konsultantom, doradcom metodycznym i wydawnictwom na konferencje organizowane przez nich - robią to naprawdę dobrze. Koleżanki dyrektorki dobrze zrobiłyby częściej uczestnicząc w takich spotkaniach lub warsztatach metodycznych dla nauczycieli wychowania przedszkolnego -  kopalnia wiedzy! - jeno skąd pośród bycia dyrektorką, nauczycielką, sekretarką, kadrową, naczelną woźną i konserwatorem w placówce, etc. etc. znaleźć na to czas?.

Panie prof. Brzezińska i Gruszczyk-Kolczyńska to mądre, ciekawe  i pełne zdrowego rozsądku osoby (bardzo chciałabym wysłuchać ich zdania na temat np. planów wynikowych - dla mnie to "zboczonko": gdzie macie opracowane jakiekolwiek standardy dla przedszkolaków? Na cóż nam pomiar Niemierki w przedszkolu? Wszak od dawna piszecie ładnie zoperacjonalizowane plany a to zmusza nauczycielki do świadomego działania - wiedzą więc, co im z tego ma "wyniknąć". Ważne , żeby skupiały się na działaniach a nie cyzelowały ich opisy.

Interesuje mnie, czy przedszkole jest w stanie skorzystać z Europejskich Funduszy Strukturalnych (ZPORR - działanie 3.5), czy komuś się już udało złożyć wniosek? Trochę praktycznych szczegółów na ten temat.

Pozdrawiam, już się cieszę na spotkanie, liczę na dobre rady, bom zielona mocno - jako dyr.

Marek Pleśniar23-10-2004 19:27:57   [#40]

trochę metodyki itp będzie - bo nie zaszkodzi:-)

Ale główne cele konferencji to oczywiście sytuacja przedszkoli - ta bardziej organizacyjna - także ta sfera, któą wymieniłaś się w niej mieści.

Zbadamy ten trop:-)

Renatka26-10-2004 18:20:58   [#41]
może dodać coś z zarządzania wydawanie zarządzeń decyzji jak opracować statut co dokłanie w nim warto ustalić, może spotkanie z p. Jeżowskim ale w kontekście działalności przedszkoli.
Renatka28-10-2004 19:56:03   [#42]
podniosę wątek
Rycho28-10-2004 20:25:25   [#43]
kolejna sprawa zgłaszana przez przedszkola:
 
problemy z realizacją udzielania pomocy psychologiczno - pedagogicznej, nie wszędzie jest ta sprawa realizowana zgodnie z potrzebami.
Marek Pleśniar28-10-2004 20:55:12   [#44]
własnie siedzę i piszę ogłoszenie o konferencji:-)
jaga3728-10-2004 21:04:02   [#45]
mam pytanie - gdzie należy zgłosić uczestnictwo na tej konferencji?
zgredek28-10-2004 21:05:30   [#46]
szef właśnie pisze;-)
Marek Pleśniar28-10-2004 21:05:40   [#47]

do nas - do mnie konkretnie

ale poczekaj dzionek czy dwa na ogłoszenie. Po prostu tu zaglądaj:-)

Marek Pleśniar08-11-2004 03:39:55   [#48]

jest już witryna oficjalna I KKDP

w witrynie OSKKO - strona konferencji. Zapraszam.

Strona oficjalna I Krajowej Konferencji Dyrektorów Przedszkoli

I Krajowa Konferencja

Dyrektorów Przedszkoli

Miętne, 10-12 grudnia 2004r

 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty

zaprasza dyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, placówek publicznych i niepublicznych, wizytatorów, pracowników organów prowadzących na ogólnopolską konferencję

 

„Stan obecny i przyszłość edukacji przedszkolnej"

----------------------

Tym samym kończę pierwszy etap prac - pozyskiwanie patronów medialnych

, sponsorów:

 

 i większości gości:

Uczestniczą m. in.: przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Akademii Pedagogiki Specjalnej, Instytutu Badań w Oświacie, Fundacji Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty, wójt gminy Stoszowice, przedstawiciele placówek różnych typów, rodzice.

Obecnie uzupełniam ich listę i negocjuję dalej:)

Przez najbliższy zaś miesiąc potrwają przygotowania merytoryczne, w czym liczę i na Was.

Marek Pleśniar08-11-2004 11:56:23   [#49]

Podnoszę wątek

Zapisujecie się dyrektorzy przedszkoli?

Kontakt z organizatorami.

 

Konferencję organizuje Biuro OSKKO. Tel./fax.: (089)527-20-52
email oskko@oskko.edu.pl

 

Dyrektor Biura OSKKO, tel. jw. lub komórkowy: 0502-060-339
email  marek.plesniar@oskko.edu.pl

 

1. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 3 grudnia 2004r:

 

·          Pocztą - na adres: Biuro Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty, ul. Królowej Jadwigi 2/12, 10-132 Olsztyn

·          Faksem: (089) 527 20 52

·          E-mailem: oskko@oskko.edu.pl

 

Karta zgłoszenia do pobrania.

 

2. Wpłat należy dokonywać do 3 grudnia na konto: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty, ul. Królowej Jadwigi 2/12, 10-132 Olsztyn; nr konta PKO BP 631020 3541 0000 5602 0011 4280 (w treści przelewu prosimy umieścić informację: konferencja oraz imię i nazwisko uczestnika).

 

3. Opłata za konferencję wynosi 250 zł. Cena obejmuje: nocleg w pokoju dwuosobowym (90 zł), wyżywienie (120 zł), koszta konferencyjne (40 zł).

 

4. W celu uzyskania informacji o zakwalifikowaniu na konferencję prosimy o kontakt telefoniczny bądź email 

 

5. Zaświadczenia o uczestnictwie w I Krajowej Konferencji Dyrektorów Przedszkoli oraz rachunki otrzymacie Państwo na miejscu. Na konferencję prosimy zgłosić się wraz z dowodem wpłaty.

 

6. W przypadku zgłoszenia i niewykorzystania miejsca wniesiona opłata nie podlega zwrotowi.

 

7. Możliwy jest dowóz uczestników autokarem z Dworca Centralnego w Warszawie.

Marek Pleśniar08-11-2004 13:05:29   [#50]

i zobaczcie jak to bywa. Jaką rolę potrafią pełnić rodzice. Co robi rodzic dziecka przedszkolnego?

Czyta nasze forum i pisze tak:

Witam;)
czy na tej konferencji moga sie pojawic i ci dyrektorzy co nie naleza do
OSKKO? Bo własnie wydrukowalam sobie program konferencji i zamierzam go dostarczyc do "mojej " pani dyrektor przedszkoa (córcia jeszcze
chodzi do przedszkola ).
Pozdrawiam

-----------------

odpisuję więc:

konferencja nie jest dla OSKKO - dla wszystkich jest. Taka nasza misja;-)
kurcze - czy może to sprawiać takie wrażenie? Napiszę na forum, bo może
więcej jest niesmiałych:-)
pozdrawiam - aha - i nie tylko dyrektorów zapraszamy!
mp

----------------

i otrzymuję odpowiedź:

dziekuję za informacje ;) ja czytuje forum i stad wiem o konferencji  ;)
a to ze jestem niesmiala to fakt musze sie rozkrecic troche  i wejsc
brdziej w zycie szkoly do ktorej uczeszcza moj syn.
dzieki i ide dzialać z pania dyrektor i nauczycielkami przedszkola .
pozdrawiam

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]