Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dyrektorem się bywa
strony: [ 1 ][ 2 ]
Adaa08-04-2004 21:03:47   [#51]

wiesz Romanie

Najpierw wyjasnię Ci coś...ten kapelusz i wąż, który połknął słonia:-)

Trafiłeś kulą w płot, bo gdybys czytał Małego Księcia, wiedziałbyś,ze to ,że dzieci widzą węża który połknął słonia swiadczy o ich bogatej wyobraźni,nieskrępowanej przez tych, którzy widzą kapelusz:-)

Czyli pierwsze pudło.

Drugie pudło bracie, to domniemanie na temat tego,że trudno jest byc moim uczniem. Pudło, którego przyczyną jest również brak znajomosci "lektury".

Mój drogi Romanie, fajnie było póki zgadzałam się z Twoimi pogladami..nie były one wówczas tak demagogiczne jak teraz. W momencie kiedy zacząłeś grać populistycznie,wykrzywiac obraz szkoły poprzez Twoje sensacyjne odkrycia, dotarło do mnie,że chcesz udowodnic cos co nie jest prawdą..i tu spotkałes sie z moim sprzeciwem.

Druga sprawa....zajrzałam do rejestracji...wpisałes tam "rodzic, społeczny rzecznik praw nauczycieli"...i tu przeholowałeś.

Kto nadał Ci takie uprawnienia? Ty sam? Samozwańczo? Wytłumacz, bo moze nie jestem dobrze poinformowana?

Reasumując, mój charakter widac rzeczywiście jak na dłoni...Twój natomiast jest skrzętnie ukrywany pod woalem sympatycznego i dobrodusznego Romana, który taki troskliwy o prawa innych, innym wprowadzałby szkoły o zaostrzonym rygorze.

I co , mi teraz powiesz?że jestem podła szuja bo nie podoba mi sie to co robisz? a co? nie wolno mi?

Grasz na fali uczuć innych, na lęku, przerażeniu , nie podajesz jednak racjonalnej  recepty na to. Grasz jak Lepper,ten tez widzi zagrozenia, błedy innych, nie ma natomiast zadnej racjonalnej wizji naprawczej.

To tyle.

Małgorzata Piontek08-04-2004 21:17:38   [#52]

chwilka moich refleksji

A JUŻ MYŚLAŁAM, ŻE TYLKO NA EDUINFO I NA EDUSEEK LUDZIE ROBIĄ SOBIE ZŁOŚLIWE UWAGI. PEWNEGO CZASU NAWET POLECAŁAM IM VULCAN JAKO WZÓR KULTURY DYSKUSJI.
JA TU RÓWNIEŻ CZASAMI CZUJĘ SIĘ W MNIEJSZOŚCI, BO DYSKUTANCI PRAWIE CI SAMI.WYNIKA TO JEDNAK Z TEGO, ŻE JESTEM NOWA I ŻE INNI ,W WIELU SPRAWACH SĄ BARDZIEJ ODE MNIE KOMPETENTNI. NIEKTÓRZY ZNAJA SIĘ CAŁE LATA(NA FORUM I OSOBIŚCIE:PATRZ WĄTEK: CZY KTOŚ JESZCZE ZAGLĄDA DO PIASKOWNICY).
CZASEM SIE DZIWIĘ. TYLU ZAREJESTROWANYCH FORUMOWICZÓW, TYLU NAUCZYCIELI I DYREKTORÓW A TAK MAŁO , NA TYM  I INNYCH NAUCZYCIELSKICH FORACH, DYSKUTANTÓW.
WYWNIOSKOWAŁAM, ŻE WIELU ZRAŻA SIĘ USZCZYPLIWYMI UWAGAMI NA SWÓJ TEMAT.
NASTĘPNYM POWODEM JEST TO, ŻE CZĘSTO FORA SĄ DOMINOWANE PRZEZ KILKU LUDZI, KTÓRZY ZABIERAJA GŁOS NA KAŻDY TEMAT, UDOWADNIAJĄC INNYM JAK SĄ GŁUPI I NIEWYKSZTAŁCENI (PATRZ: EDUINFO- FORUMOWICZ ADAM I ŚWIATŁO).
Janusz Pawłowski08-04-2004 21:24:53   [#53]

Roman mi uświadomił pewną ważną rzecz - powód dla którego często nie mam ochoty brać udziału w dyskusjach.
A mianowicie - przeszkadza mi oczekiwanie, że na forum bedzie panowało poszanowanie dla wszelkich postaw i poglądów jakie ktokolwiek ma ochotę tu zaprezentować.

A mi to nie odpowiada.
Mnie odpowiada stan, w którym sznowane są jedynie te postawy, poglądy, które takiego szacunku są godne - a pozostałe są wyraźnie piętnowane.

Hm ... żeby Wam uświadomić tę różnicę wyrażę więc tu swój pogląd:
"Lepiej by było, abyś Romanie pośpieszył się z tym swoim poszukiwaniem innych wzorców i bardziej życzliwego mentorstwa."
No i co? Se wyraziłem pogląd. Teraz go szanujcie.

RomanG08-04-2004 21:48:02   [#54]
chcesz udowodnić coś, co nie jest prawdą

Pokazuję szczegóły, wiele malutkich zastanawiających incydentów i zdarzeń. Według mnie można z tego wyciągać wnioski.

Słysząc, że pani Anna Zawisza w swojej pierwszej po ujawnieniu filmu z Torunia wypowiedzi przed kamerami TVN powiedziała, że teraz przede wszystkim trzeba pomóc tym udręczonym zajściem uczniom, można się co najwyżej uśmiechnąć.

Czytając potem słowa pani Małgorzaty Szelewickiej:

Według przepisów gnębiony nauczyciel nie mógł wyjść z sali i zostawić uczniów samych. Jak wyjaśnia MENiS, zgodnie z prawem  oświatowym "niedopuszczalne jest prowadzenie zajęć bez nadzoru uprawnionej osoby, a ewentualne przerwy w zajęciach uczniowie muszą spędzać pod opieką nauczyciela". - To znaczy, że nauczyciel nie może opuścić klasy, odpowiada podczas lekcji za uczniów,

człowiek zaczyna się już zastanawiać nad tym, czy czasem takich kuriozalnych sądów nie generuje system.

Kiedy wypowiedzi takie mnożą się jak króliki, a dobrzy i zasłużeni nauczyciele zaczynają się masowo uskarżać na wynikające z tego narastające kłopoty z uczniami, można mieć już pewność.

Niejednokrotnie na tym forum wyrażałem zdanie, że szkołę polską ratuje jeszcze po prostu rozsądek nauczycieli i dyrektorów, wizytatrów, którzy temu do końca nie ulegają.

Nigdy nie krytykowałem Twojej szkoły, nawet nie przypuszczałem i nie przypuszczam, aby działo się w niej źle.

Więc wyłącz swoje zacietrzewienie wobec mnie, przestań bezpodstawnie oskarżać mnie o populizm i tworzenie atmosfery zagrożenia.
Przedstawiam fakty - nie rolnikom z Koziej Wólki - lecz kompetentnym i mądrych ludziom, fachowcom w tej dziedzinie, którzy potrafią bez emocji te fakty ocenić i zastanowić się, co należy wobec tego na swoim podwórku zrobić.
I oczekuję kompetenych reakcji, a nie zaprzeczania, bagatelizowania problemu i ścinania łba posłańcowi.

Racjonalną wizję naprawczą mam i niejednokrotnie tu ją proponowałem:

1. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej pilnować, aby uczniowie korzystali z przysługujących im praw w ramach obowiązującego porządku prawnego i zgodnie z zasadami współżycia społecznego.

2. Skończyć z sytuacją, że szkoła jest w Polsce swoistą enklawą gwarantującą bezkarność obywatelowi naruszającymi prawo, środowiskiem, gdzie za łamanie obowiązujących norm nie grożą żadne realne sankcje.

3. Rozpieszczać dzieci, ale ich nie rozpuszczać.

W tym, że przedstawiam na forum te fakty, nie mam żadnego osobistego interesu w postaci niespłaconych kredytów. Chodzi mi o dobro moich własnych dzieci. Kiedy już nauczą się czytać, niech nie czytają w gazetach głupot, jakoby nauczyciele nie mieli w stosunku do nich żadnych praw.
RomanG08-04-2004 21:53:36   [#55]

aha

I nie przekonuje mnie fakt, że w znakomitej większości, jak tu jesteście, dobrze wychowujecie powierzonych Wam uczniów.

Bo robicie tak często wbrew ofcjalnym zaleceniom, a system zamiast pomagać Wam, rzuca kłody pod nogi.
RomanG08-04-2004 21:57:37   [#56]

Janusz

na szczęście forum to nie Ty, który przestałeś mi być Nauczycielem.

Zostało tu jeszcze wielu Mentorów, których slucham, szanuję, niezwykle liczę się z ich zdaniem, o czym w chwili rozgoryczenia chyba nieco zapomniałem.
Adaa08-04-2004 22:14:07   [#57]

nie krytykowałeś? a to, to co?

Dlatego sądzę, że trudno być, Adaa, twoim uczniem. Dobrze traktujesz ludzi, póki ci czymś nie podpadną. Potem już tylko burzysz, mścisz się i niszczysz.
Mściwy, zjadliwie ironiczny nauczyciel też daje dzieciom przykład

Wiesz...nie odwracaj kota ogonem.

A nad swoim zacietrzewieniem panuję, nie ma go tu, więc nie staraj sie za wszelka cenę udowodnic wszystkim,że to co napisalam było wynikiem mojej slepej furii, ok?

Aha....i jak odmiana co do forum!:-)))

Juz nie odpływasz?

RomanG08-04-2004 22:21:28   [#58]
W dyskusjach z Tobą odpłynąć nie mogę.

Kamienieję z szeroko otwartymi ze zdziwienia ustami: jak łatwo przenicować czyjeś intencje, zrobić z niego wroga...

Wystarczy tylko odrobina złej woli.
Dżoana08-04-2004 22:33:34   [#59]
Romanie o co ci właściwie chodzi?
RomanG08-04-2004 22:48:41   [#60]
O to, że Adaa od pewnego czasy złośliwie i jadowicie naśmiewa się z Ewy Bergtraum - zresztą nie tylko z niej.

I o to, że jest to żenujące, nieuzasadnione i sprawia mi przykrość.
Uśka08-04-2004 22:52:52   [#61]

Jest coś w tym co napisała Ewa w # 48.

Ewo- też mam takie odczucia od pewnego czasu. Mam nadzieję, że sobie z tym poradzę :) ( jestem bowiem wieczną optymistką)

fredi08-04-2004 22:54:48   [#62]
proponuję watek w dół. Idzie wiosna , będzie maj.............
Adaa08-04-2004 22:55:58   [#63]

no...

odezwała się dusza rzecznika nauczycieli:-)))

tak!!....nalezy bronic nauczycieli przed nauczycielami:-)))

RomanG08-04-2004 23:01:10   [#64]

Adaa

Po prostu czasem należy bronić ludzi przed tobą!

Bo ludzie bywają taktowni i delikatni, przyznają się otwarcie do swoich słabości, a ty chętnie takich wyśmiewasz i niszczysz.
RomanG08-04-2004 23:02:49   [#65]
Ucznia też bym przed tobą bronił, gdybyś go tak traktowała.
fredi08-04-2004 23:03:41   [#66]
w dół ten watek
Adaa08-04-2004 23:07:30   [#67]

ale Ty Roman ...

jesteś slepy...matko
zgredek08-04-2004 23:08:53   [#68]
nie lubię Iwony S.
Dżoana09-04-2004 00:13:47   [#69]

Romanie czy to miałeś na myśli:

<

Ewo?
Czy to przypadkiem nie Tobie , mąż kazał zrobić sobie herbatę jak go o cos waznego pytałaś?:-)))
>??????????

Nie znam sprawy, ale myślałam, że to żart.

Marek Pleśniar09-04-2004 00:29:08   [#70]

fredi miał rację - już ten wątek za długo jest podtrzymywany - i przekroczył granice dobrego smaku. Jest przykro na to patrzeć.

uprzejmie proszę - nie piszcie już tu - bo czytac hadko. W imię dobrej atmosfery dajmy więc spokój temu maglowi.

Aha - nie pouczam nikogo. Ja tu pracuję. Gdy sprzątaczka lub sprzedawca w Macdonaldzie prosi o przejście do innej kolejki - robicie to - prawda?

Więc chyba pora tu posprzątać po nas.

Liczę na zrozumienie i powstrzymanie chęci zabawy kosztem forum.

Grażyna09-04-2004 12:57:47   [#71]

brrrrrrrrrrrrrrrr

uciekam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]