Forum OSKKO - wątek

TEMAT: statut raz jeszcze
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
Sisteron06-11-2014 21:34:31   [#51]

Dziękuję Jacku,

pozdrawiam.

Sisteron07-11-2014 09:49:16   [#52]

Zespół Szkolno-Przedszkolny, 3 statuty. Statut Zespołu nadany przez organ oraz dwa obowiązujące w poszczególnych placówkach. Czy możemy jako RP przygotować projekt statutu SP i złożyć go do organu celem wprowadzenia w szkole?

Czy też sami jako RP możemy go uchwalić? Czy możemy uchylić stary statut?

Statut SP ma wiele błędów, nie jest zgodny z obowiązującymi przepisami. Zasadne więc wydaje się, aby go stworzyć od podstaw.

Jakie mamy możliwości? Co możemy zrobić? Jakie są procedury?

Zależy nam na opracowaniu dobrego dokumentu.

 

halinah07-11-2014 11:13:10   [#53]

Ustawa o systemie oświaty mówi w Art. 42. 1. Rada pedagogiczna przygotowuje projekt statutu szkoły lub placówki albo jego zmian i przedstawia do uchwalenia radzie szkoły lub placówki.

rzewa07-11-2014 20:28:54   [#54]

Sisteron, nie tylko możecie ale powinniście -> rozumiem, że ani w sp ani w przedszkolu nie ma rady szkoły, ale nie wiem co stanowi statut zespołu nt. rad pedagogicznych

1. jeśli rady te są połączone w jedną, to ta rada (cała) uchwala zmiany w statucie

2. jeśli statut zespołu przewiduje rozdzielność rad pedagogicznych, to zmiany w statucie sp uchwala rada pedagogiczna sp

Sisteron10-11-2014 08:19:52   [#55]

Rzewa-drugi przypadek.

Podsumowując RP przygotowuje projekt statutu i składa mi go do uchwalenia.

Uchylamy stary statut.

Uchwalamy nowy.

????

Jaka jest procedura?

rzewa10-11-2014 09:06:03   [#56]

Oprócz projektu RP przygotowuje również uzasadnienie

Dyrektor zasięga opinii RR i SU na temat zmian w statucie

RP podejmuje uchwałę w sprawie zmian w statucie:

na podstawie art 50 ust 2 pkt 1 w związku z art 52 ust 2 u.s.o. RP ..... uchwala:

§1. Statut ..... przyjmuje brzmienie wg załącznika do uchwały

§2. Wykonanie uchwały powierza się Dyrektorowi Szkoły

§3. Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia w/na ....

Uzasadnienie: W uzasadnieniu zakres zmian i powód oraz inf o zaopiniowaniu przez RR i SU

sońka10-11-2014 18:05:41   [#57]

a z czego wynika opinia SU i RR

AnJa10-11-2014 18:22:08   [#58]

Z przekonania rzewy.Podobnie jak uzasadnienie. Co nie znaczy ze to szkodliwe.

rzewa11-11-2014 06:41:07   [#59]

nie do końca... statut uchwala, zgodnie z u.s.o.. rada szkoły, a jest to organ w którego skład wchodzą nauczyciele, rodzice i uczniowie

zatem jak rp w tej sprawie wchodzi w kompetencje rs, powinna, zgodnie z duchem ustawy, zasięgnąć ww opinii -> wtedy statut jest aktem znanym (przynajmniej) całej społeczności szkolnej

poza tym jest to normalna procedura prawna -> konsultowanie projektów -> warto w szkole nauczyć tego również, jest to lekcja demokracji i samorządności, powoduje, że te organy czują się współodpowiedzialne

a do tego, taka konsultacja (oczywiście właściwie przeprowadzona) wpływa o wiele lepiej na znajomość statutu i jego akceptowalność

AnJa11-11-2014 09:13:13   [#60]

No, czyli z uzasadnionego przekonania rzewy. Podzielam uzasadnienie i dokonujac istotnych dla spolecznosci zmian pewnie konsultowalbym z rodzicami i uczniami. Ale na pewno nie opiniowal przez su i rr.

Adaa11-11-2014 09:36:51   [#61]

Po co sobie komplikować zycie skoro prawo mówi, że procedura dokonywania zmian w statucie to:

─ przygotowanie przez radę pedagogiczną projektu zmian statutu (art. 42 ust.1 ustawy o systemie oświaty);
─ uchwalenie zmian przez radę szkoły (art. 50 ust. 2 pkt 1cyt. ustawy), a w przypadku jej braku przez radę pedagogiczną (art. 42 ust.1 ww. ustawy i art. 52 ust. 2).

AnJa11-11-2014 09:57:02   [#62]

Wydaje mi się ze rzewie chodzi o partycypacje. Z tym, ze ja nie wiazalbym jej z fasadowymi organami.

rzewa11-11-2014 13:47:53   [#63]

hm... a dlaczego te organy fasadowe są?

czyż nie przez takie myślenie właśnie?

moja Babcia mawiała: chcesz by Cię szanowano - szanuj innych i szanuj się sam -> tak jak będziemy my nauczyciele w szkole podchodzić do prawa (statutu) tak będzie później społeczeństwo podchodzić do prawa (Konstytucji)


post został zmieniony: 11-11-2014 13:51:39
AnJa11-11-2014 14:49:29   [#64]

Bo sa reliktem demokracji socjalistycznej. Do sformalizowanego opiniowania sa ok, konsultowac w dzisiejszych warunkach szkolnych mozna powszechnie.

 

sońka12-11-2014 10:52:23   [#65]

zgadzam się z pozyskaniem opinii, o ile jest RS

a Statut jest chyba teraz jednym z najlepiej znanych rodzicom i uczniom dokumentów, znanych i czytanych, zwłaszcza w obszarze praw ucznia

link12301-01-2015 16:15:08   [#66]

Witam Was wszystkich w Nowym Roku. Podnoszę wątek dot. zmian Statutu. Otóż muszę ogłosić jednolity tekst Statutu. Podczas prac wykreśliliśmy jeden paragraf. Jak taki zabieg wygląda w jednolitym tekście? Czy podaję paragraf z adnotacją: wykreślony? Proszę o pomoc, bo trochę się z tym gubię...

Jacek01-01-2015 18:00:50   [#67]

wg mnie..

nie masz uprawnień do ogłaszania tekstu jednolitego. Jeśli nastąpiły zmiany w statucie to zrób tekst ujednolicony, czyli uchylony (a nie skreślony) paragraf zapisz w ujednoliconym tekście np. tak:

§ 22. (uchylony).

Pamiętając o tym, że tekst ujednolicony nie jest aktem prawnym a opracowaniem aktu prawnego po dokonanych zmianach. 

 

link12301-01-2015 18:03:43   [#68]

Dziękuję Jacku, źle to napisałem - ogłaszam tekst ujednolicony. Zachowując zasade:

§ 22. (uchylony).

Czyli  w zapisie pojawi się :

§ 21.

/treść paragrafu/

§ 22. (uchylony).

§ 23.

/treść paragrafu/

Czy to będzie prawidłowy zapis?


post został zmieniony: 01-01-2015 18:07:18
Jacek01-01-2015 21:57:05   [#69]

owszem

jaris-102-01-2015 00:02:36   [#70]

A ja swoje: u mnie jakakolwiek zmiana w Statucie powoduje zmianę całego dokumentu. Wg mnie jest to najbardziej czytelne. Od czasów giertychowskich (obowiązkowa Rada Rodziców) nie ma u nas Rady Szkoły (dwa "twory" o podobnych kompetencjach oprócz tych statutowych właśnie). Zmiany Statutu konsultuję jednak zawsze z RR i SU, bo tak jest uczciwie po prostu (to oni są naszymi "klientami").

Jacek02-01-2015 00:17:57   [#71]

Nowelizacja statutu dotyczy uchylenia niektórych jego zapisów, zastąpienia zapisów innymi, które mogą mieć inną treść lub brzmienie albo dodaniu nowych zapisów.

Zatem przy nowelizacji nie zmieniamy całego dokumentu lecz jego część. Opiniowanie proponowanych zmian przez RR czy SU można robić, ale nie ma do tego obligu.

 

izael02-02-2015 20:03:23   [#72]

dokleję się tu, by nie mnożyć wątków:)

 

Czy organ prowadzący  zespół szkół niepublicznych  w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa i Gimnazjum powołując Liceum musi tworzyć dla niego odrębny statut. Czy można do statutu Zespołu Szkół dopisać kwestie regulujące działalność Liceum?

 

rzewa02-02-2015 20:50:04   [#73]

musi tworzyć odrębny statut

nie można do statutu zespołu dopisać liceum, bo utworzenie liceum (jak i każdej innej szkoły czy placówki) jest nierozerwalnie związane z nadaniem jej statutu - art 58 ust 6 u.s.o. (szkoły i placówki publiczne) oraz art 82 ust 2 pkt 4 u.s.o. (szkoły i placówki niepubliczne)

organ rejestrujący - w tym wypadku powiat musi zarejestrować liceum, a ustawa bezwzględnie wymaga przedstawienia statutu danej szkoły

w zespole szkół niepublicznych dotowana jest każda ze szkół z osobna - może być tak, że przez różne JST

___________________________

Każda szkoła czy placówka działająca na podstawie u.s.o. każdego zespołu musi posiadać swój statut -> gdyby było inaczej rozwiązanie zespołu czy wyłączenie jakiejś szkoły czy placówki z niego wymagałoby zastosowania art 58 u.s.o. lub art 82 u.s.o. a nie wymaga


post został zmieniony: 02-02-2015 20:53:59
izael03-02-2015 06:39:55   [#74]

dzięęęęęękuuuuuję:)

Sisteron02-07-2015 17:22:46   [#75]

Witam, nawiązuję do wypowiedzi #49

cele i zadania szkoły wynikające z przepisów prawa oraz uwzględniające program wychowawczy i profilaktyczny....

Ponawiam pytanie czy wprost z tego zapisu wynika, że statut ma zawierać program wychowawczy i profilaktyczny?

Po kontroli z KO-dostałam ponowne zalecenie włączenia tych programów do statutu-nie rozumiem tylko dlaczego?

 

 

Leszek02-07-2015 18:02:15   [#76]

dobrze czytasz przepis

a uwzględnienie to nie jest włączenie

poza tym kto inny uchwala statut a kto inny wspomniane programy - zatem jak może statut zawierać programy...

czy masz zalecenie pisemne ze wskazaniem podstawy prawnej? (art. 33 ust. 4 uoso po nowelizacji)

jeśli tak to czy zdążysz zgłosić wobec nich zastrzeżenia do organu (KO)?  - 7 dni (art. 33 ust. 5 uoso po nowelizacji)

pozdrawiam

Aroniowa03-07-2015 21:41:29   [#77]

Szanowni dyrektorzy "starzy" stażem i doświadczeniem,

bardzo uważnie i od dawna śledzę wszystkie wątki w tym te o statutach. 

Czy moja prośba o przykładowy wzorcowy statut do gimnazjum najlepiej niepublicznego jest zbyt śmiała?

Jestem nowa w gronie dyrektorów a statut mam do wyrzucenia i bardzo chętnie przeczytałabym statut spełniający wszystkie wymogi.

Jeżeli jest taka możliwość to proszę :)

Pozdrawiam wakacyjnie

rzepek03-07-2015 22:03:04   [#78]

 Uchylić paragraf jest latwo. A jak wprowadzić nowy paragraf? Czy jest w ogóle taka mozliwość? Bo wówczas kolejne paragrafy zmienią swoje numery, a to przecież nie jest możliwe w dokumencie. Teoretycznie wszystkie paragrafy są ju z "zaklepane" i można coś zmieniać w obrębie np podpunktów. Ale całkiem nowy dział - czyli nowy paragraf??

MKJ03-07-2015 22:26:03   [#79]

Rzepek, to nie problem - ustawa o systemie oświaty jest tego najlepszym przykładem. :)

Jeśli wrzucasz paragrafy pomiędzy np. § 44 a § 45, to nadajesz im następujące numery: § 44a, § 44b, § 44c itd. A jak Ci się skończy alfabet, to się nie przejmujesz i jedziesz dalej: § 44za, § 44zb... A potem powtarzamy tę procedurę: § 44zza...

Nasz ustawodawca doszedł do 44zzzx. Jak Ci się go uda przebić, to daj znać. :)

Tak poważnie, to jest to oczywiście zapisane w "Zasadach techniki prawodawczej".

rzewa05-07-2015 10:20:45   [#80]

a jak się napisze statut od nowa - tj. zmieni cały tekst statutu - to mamy nowy statut i nowe numerowanie (tak jak w nowym rozporządzeniu czy ustawie)

KaPi05-07-2015 12:15:40   [#81]

Rzewo, a czy uwzględniając te zmiany, które będą obowiązywać od 1 września możemy właśnie tak zrobić - napisać nowy uporządkowany statut, a stary straci moc?

chyba, że bredzę przez te upały...

AnJa05-07-2015 12:23:53   [#82]

Moim daniem zawsze tak mozna- uchwalic nowy statut zamiast nowelizacji. Choc gdzies czytalem i taka opinie, ze w szkole statut mozna tylko zmieniac, caly zawsze nadaje OP.

KaPi05-07-2015 12:25:50   [#83]

ten nowy to i tak nie będzie tak całkiem zmieniony od a do z, bo sporo treści zostanie takich samych...

pozostają tylko kwestie formalno - prawne, czyli ta najgorsza część...

MKJ05-07-2015 14:29:45   [#84]

Art. 42 ust. 1 USO:

"Rada pedagogiczna przygotowuje projekt statutu szkoły lub placówki albo jego zmian i przedstawia do uchwalenia radzie szkoły lub placówki.",

art. 50 ust. 2 pkt 1 USO:

"Rada szkoły (...) uchwala statut szkoły lub placówki"

oraz art. 52 ust. 2 USO:

"W szkołach lub placówkach, w których rada [szkoły] nie została powołana, zadania rady [szkoły] wykonuje rada pedagogiczna."

Zatem rada szkoły (rada pedagogiczna) może nie tylko zmieniać, ale i uchwalać nowy statut.

rzepek05-07-2015 21:52:25   [#85]

O, dziękuję za podpowiedź:)) Mój Statut rozrosł sie do monstrualnych rozmiarów, bo wszystko, co MEN rozkazuje umieścić w statucie -to umieszczam. Juz teraz nie ogarniam całosci, ale przynajmniej kontrola z KO niczego mi nie zarzuciła (oprócz uwagi, ze zbyt dokładny ci on jest:))

Sisteron05-07-2015 23:27:40   [#86]

Leszku,

tak mam pisemne  zalecenie włączenie tych programów do statutu (jutro sprawdzę podstawę prawną na którą się powołałeś).

Mam czas na odwołanie. I o tym myślę, nadmienię, że jest to zalecenie, które się powtarza.Pomóż z napisaniem odwołania.

Ponadto mam pytanie o szkolne plany nauczania i GDD-wg wizytatora mam je cały czas błędnie opracowane.

SP-2 GDD?czy więcej. Do tego wykazane GDD w cyklu-podobno są naruszeniem prawa, szczerze, to już nie wiem, jak powinny one wyglądać, jest ktoś po kontroli szkolnych planów i chciałby się podzielić uwagami?

Jeżeli w podjętej uchwale wkradł się błąd-literówka dot.podstawy prawnej-jak się nanosi zmiany?

parafka na podjętej uchwale? czy powinniśmy podjąć nową uchwałę (błąd znaleziony podczas kontroli KO).

Dzięki.


post został zmieniony: 05-07-2015 23:29:35
rzewa06-07-2015 08:35:02   [#87]

1. Ponieważ program wychowawczy i program profilaktyki uchwala rada rodziców (w porozumieniu z radą pedagogiczną) - art 54 ust 2 pkt 1 u.s.o., zatem nie może on być częścią statutu jako, że uchwalenie statutu należy do kompetencji rady szkoły (a gdy nie ma rady szkoły rady pedagogicznej) czyli zupełnie innego organu - art 50 ust 2 pkt 1 u.s.o. Włączenie tych programów do statutu powodowałoby wchodzenie jednego organu szkoły w kompetencje drugiego co jest wyraźnie sprzeczne z zapisami u.s.o.

2. Obecnie w szkolnych planach nauczania nie ma GDD -> §4 rozporządzenia w sprawie ramowych planów nauczania określa zawartość szkolnego planu nauczania i jest to katalog zamknięty -> nie ma tam GDD

3. jeśli uchwała zawiera błąd, to niestety trzeba podjąć uchwałę zmieniającą, korygującą ten błąd. Może być w regulaminie rady pedagogicznej określony tryb prostowania oczywistej pomyłki czy błędu pisarskiego, który może przewidywać, że albo przewodniczący rp, albo protokolant (albo oni razem) lub ew. komisja przygotowująca  projekt uchwały (czy jeszcze inaczej) poprawia błąd i podaje tekst uchwały do wiadomości w określony sposób (np. przedstawia go na najbliższym zebraniu rp)


post został zmieniony: 06-07-2015 08:35:38
Sisteron06-07-2015 10:46:56   [#88]

PP wg protokołu kontroli

1) zapisy §2 ust.1 i 2 załącznika 2. Ramowy statut szkoły podstawowej Rozporządzenia w sprawie statutu mówią, że statut szkoły określa program wychowawczy i profilaktyki ( na tej podstawie mam je włączyć do statutu-

wg mnie przepis brzmi cele i zadania szkoły wynikające z przepisów prawa oraz uwzględniające program wychowawczy i profilaktyczny....

2) w zaleceniu mam również "ujednolicenie nazewnictwa zgodnie z obowiązującymi przepisami terminów okresy, półrocza" W wersji elektronicznej przeszukałam dokument pt.Statut okresy owszem i są, ale półrocza nie znalazłam.

3) szkolne plany nauczania:

zastrzeżenia szkolne plany nauczania: uwagi z KO: nie są wyliczone GDD, a tym samym brak ich przeznaczenia na zwiększenie liczby godzin wybranych  obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Jednocześnie w Rozp. zał nr 1 widnieje zapis wymiar GDD ustala w każdym roku dyrektor -natomiast ja mam je ustalone w całym cyklu, niezgodnie z prawem.

Co Wy na to?

 

 

rzewa06-07-2015 11:23:53   [#89]

§2 ust 2 załącznika nr 2 rozporządzenia w sprawie ramowych statutów nie stosuje się gdyż jest on przepisem podustawowym a art 54 ust 2 pkt 1 u.s.o. od 1.09.2007 r. nadaje te kompetencje radzie rodziców

a nawet gdyby te kompetencje miała nadal rada pedagogiczna to i tek jest ona organem ustawowo różnym w stosunku do organu uchwalającego statut, którym jest rada szkoły -> jest to wystarczający dowód na to, że oba te programy nie są i nie mogą być częścią statutu

Leszek06-07-2015 12:54:24   [#90]

Sisteron - rzewa już tu wszystko napisała

korzystaj

pozdrawiam

rzewa06-07-2015 15:09:56   [#91]

Sisteron: co do GDD, to o ile szkolny plan nauczania masz tak skonstruowany, że obowiązkowe zajęcia edukacyjne są ustalone w wymiarze nie mniejszym niż na to pozwala ramowy plan nauczania, oraz tygodniowo jest przewidziane tyle godzin ile narzuca ramowy plan nauczania tygodniowo w każdej klasie, to oznacza to, że szkolny plan nauczania jest skonstruowany prawidłowo, a wszystkie GDD, o jakich jest mowa w §2 ust. 1 pkt. 5 lit a rozporządzenia w sprawie ramowych planów nauczania zostały przeznaczone na zwiększenie wymiaru obowiązkowych zajęć edukacyjnych

aby to było widać wystarczy w planie nauczania umieścić 2 dodatkowe kolumny: 1 zatytułowaną "liczba godzin zaplanowana do realizacji" oraz drugą o tytule "Liczba GDD". W pierwszej z nich wpisać planowaną, z kalendarzem w ręku, faktyczną liczbę godzin jaka ma być zrealizowana przez 3 lata szkolne a w drugiej różnicę pomiędzy ta kolumną a kolumną, w której są wpisane minimalne liczby godzin z załącznika do rozporządzenia -> wówczas w szkolnym planie nauczania będziesz miała wpisane wszystkie GDD wraz z informacja na co zostały przeznaczone

W przypadku GDD, o jakich mowa w §2 ust 1 pkt 5 lit. b (godziny karciane) twój plan powinien być roczny: powinnaś mieć w nim ile tych godzin ma być, na co zostają one przeznaczone, jak tworzy się poszczególne grupy oraz kto ma je realizować -> te godziny nie są zaplanowane w szkolnym planie nauczania a w planie pracy szkoły (ich liczba jest w AO)

Ala06-07-2015 19:41:17   [#92]

Sisteron

tu masz poradniki a w nich przykładowe plany nauczania

i kalkulator SPN 

http://www.ore.edu.pl/ramowe-plany-nauczania/materiay-61053 

wprawdzie to z 2012 roku ale zasady te same :)

 

Ala06-07-2015 19:47:29   [#93]

a godziny karciane to tak jak rzewa napisała :)

Sisteron06-07-2015 20:13:43   [#94]

Dziękuję Alu i Rzewo-korzystałam z poradnika i kalkulatora przy opracowywaniu w/w dokumentów, ale osoba kontrolująca twierdzi, że moje szkolne plany są złe.

Teraz utwierdzam się, że myślę, tak jak Wy, więc chyba nie rozumiemy się z wizytatorem. On właśnie twierdzi, że nie mogę umieszczać GDD w kolumnie klasa V (r.szk.2015/2016),czy też  klasa VI (r.szk.2016/2017) np, w Szkolnym Planie Nauczania dla kl.IV  na rok szkolny 2014/2015 (bo umieszczam je w całym cyklu, a nie wyliczam z godnie z rozporządzeniem na dany rok szkolny). Mam je wykazywać sukcesywnie np. w kolejnym roku, gdy uczniowie przejdą do kl,V. -1 gdd. A o tym nie ma mowy w Rozp.

Mam podpisać protokół z kontroli przesłany przez KO i odesłać go wraz z pismem,  w którym wyrażę swoją opinię nt.uwag +uzasadnienie, czy też nie podpisywać go i odesłać z pismem?

 

 

rzewa06-07-2015 21:03:12   [#95]

podpisać i wnieść zastrzeżenia (masz na to 7 dni od otrzymania zaleceń)

Ala06-07-2015 22:34:12   [#96]

osoby kontrolujące nie zawsze mają rację, wnoś zastrzeżenia  :)

DYREK07-07-2015 09:01:10   [#97]

Przed podpisaniem protokołu przysługuje prawo zgłoszenia umotywowanych zastrzeżeń do ustaleń zawartych w protokole. Jeżeli podpiszesz protokół od razu, to będzie oznaczać, że akceptujesz poczynione w nim ustalenia i otrzymasz wystąpienie pokontrolne.  Na podpisanie protokołu kontroli lub złożenie do niego zastrzeżeń masz 7 dni. Siódmego dnia (najlepiej trochę wcześniej) należy wysłać pocztą  lub zawieźć do KO  zastrzeżenia na piśmie. KO ma obowiązek rozpatrzyć zastzeżenia w ciągu czternastu dni i powiadomić Cię, również na piśmie, czy je uwzględnia.

Warto sprawdzić (zapoznać się) z procedurą kontroli, zawyczaj jest na stronie KO. 

rzewa07-07-2015 09:06:44   [#98]

hm... podpisanie protokołu oznacza jedynie, że się go otrzymało (jeśli ktoś ma wątpliwości, to może napisać: otrzymałem/am dnia i podpis) oraz potwierdzeniem tego, że kontrola i wymienione w protokole fakty miały miejsce

natomiast w ciągu 7 dni dyrektor ma prawo wnieść zastrzeżenia do wszystkiego co protokół zawiera

DYREK07-07-2015 09:32:24   [#99]

Z rozporzadzenia w sprawie nadzoru pedagogicznego wynika, że mamy dwie możliwości.

§ 15. 1. Dyrektor szkoły lub placówki może odmówić podpisania protokołu kontroli, składając w terminie 7 dni od dnia jego otrzymania wyjaśnienia dotyczące przyczyn tej odmowy.

2. Odmowa podpisania protokołu kontroli przez dyrektora szkoły lub placówki nie stanowi przeszkody do podpisania protokołu przez kontrolującego.

§ 16. 1. Dyrektor szkoły lub placówki, w terminie 7 dni od dnia otrzymania protokołu kontroli, może zgłosić do organu sprawującego nadzór pedagogiczny pisemne, umotywowane zastrzeżenia do ustaleń zawartych w protokole kontroli.

2. W przypadku zgłoszenia zastrzeżeń, o których mowa w ust. 1, organ sprawujący nadzór pedagogiczny może zarządzić przeprowadzenie dodatkowych czynności kontrolnych.

3. W przypadku stwierdzenia zasadności zgłoszonych zastrzeżeń, organ sprawujący nadzór pedagogiczny dokonuje zmian w protokole kontroli i przekazuje go dyrektorowi szkoły lub placówki.

4. W przypadku nieuwzględnienia całości lub części zgłoszonych zastrzeżeń, organ sprawujący nadzór pedagogiczny sporządza pisemne stanowisko wobec zastrzeżeń i przekazuje je dyrektorowi szkoły lub placówki, w terminie 14 dni od dnia otrzymania zastrzeżeń.

rzewa07-07-2015 09:40:59   [#100]

właśnie

bo ew. odmowa podpisania protokołu powinna mieć miejsce tylko w sytuacji, gdy nie zgadzamy się co do faktów a nie ocen kontrolującego

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]