Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ustawa o systemie oceniania jakości edukacji - prosimy o uwagi
strony: [ 1 ][ 2 ]
annah03-02-2011 08:23:47   [#53]

wkleję i tu

Boje o roje

Nie siedem, a szesnaście regionalnych ośrodków jakości edukacji (ROJE) ma powstać w ramach nowego systemu nadzoru pedagogicznego. Nie będzie w tej sprawie odrębnej ustawy - zapowiada minister Katarzyna Hall.

http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=temat_dnia&dep=84556&data=&_CheckSum=-340518257

AnJa03-02-2011 10:33:59   [#55]

ustawa zdaje sie, że miała sens-ale tylko w sytuacji stworzenia niezależnego systemu nadzoru

a to chyba jednak za duża rewolucja

Nassssy03-02-2011 11:25:19   [#56]
Nie bardzo widzę merytoryczne uzasadnienie dla zwiększania liczby ROJów. Czyżby chodziło o stanowiska dla znajomych i krewnych królika.
jerzyk03-02-2011 14:28:47   [#57]
"Nowe jednostki przejęłyby zadania kuratorów oraz centralnej i okręgowej komisji egzaminacyjnej (Pisaliśmy o tym: Nadzór po nowemu). Niektóre samorządy zgłaszały jednak zastrzeżenia w związku z brakiem siedziby instytucji nowego systemu nadzoru pedagogicznego w swoim regionie.

Ministerstwo chce wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom. - W każdym regionie będzie ośrodek, odpowiadający za ocenę jakości edukacji - zapowiedziała minister edukacji Katarzyna Hall podczas debaty zorganizowanej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Jak dodała, niektóre z tych ośrodków będą jednak traktowane jako wiodące np. w kwestiach egzaminacyjnych."
Z powyższego to mi tak wyszło:
(KO+OKE)+nazwa = reforma nadzoru po zmianach

marmar4903-02-2011 14:40:41   [#58]

Nassssy - nie czyżby ale napewno dla znajomych i krewnych królika

23.12.10r. napisałem w jednym z wątków:


skoro mamy już ORE

a będziemy mieli (niestety)

- Naczelnego Inspektora Jakości Edukacji

- Zastępcę Naczelnego Inspektora Jakości Edukacji

- Krajowy Ośrodek Jakości Edukacji z dyrektorem, zastępcą i sekretariatem

- 7 Regionalnych Ośrodków Jakości Edukacji z dyrektorami, zastępcami i sekretariatami

- niezliczoną ilość Inspektoratów Jakości Edukacji działającymi poza siedzibą regionalnego ośrodka jakości edukacji z dyrektorami, zastępcami i sekretariatami

- Krajowy Ośrodek Rozwoju Edukacji z dyrektorem, zastępcą i sekretariatem

- Regionalne Ośrodki Rozwoju Edukacji z dyrektorem, zastępcą i sekretariatem

- Jednostki obsługi Krajowego Ośrodka Rozwoju Edukacji wraz z ich kierownikami 

- Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą

jak już powstanie

- siedziba Naczelnego Urzędu Jakości Edukacji

- kiedy już znaleziono miejsca pracy dla prawie setki pracowników MEN, CKE, OKE w Warszawie i KOWEZiU

- kiedy OKE zamienią się w ROJE (na myśl przyszły mi osy - ciekawe dlaczego?)

- kiedy (tych co jeszcze nie uciekli z KO) przeniosą do urzędów wojewódzkich

- kiedy pełniący obowiązki staną się dyrektorami i kierownikami

- kiedy zakończą się działania opisane w projekcie ustawy (śmiało można powiedzieć ustawy)

- za nim nie będzie za późno (bo coraz mniej ucznia i nauki w szkole a co raz więcej papierów i niekończących się zmian)

to spokojnie można będzie można zlikwidować MEN i tekę ministra edukacji

całością oświaty może kierować spokojnie np. premier


na dziś wszystko zostaje po staremu

- zamiast 16 KO - będzie 16 regionalnych ośrodków jakości edukacji (z 16 dyrektorami, zastępcami i sekretariatami)

- jak po zmianach policzymy to zamiast redukcji etatów będziemy mieli ich więcej,


nie jestem przeciwnikiem zmian w obszarze nadzoru pedagogicznego i mierzenia jakości

jestem przeciwnikiem kolejnych zmian "logistycznych", bo tylko tak je odbieram i po to aby pani minister mogła się wykazać


Nassssy03-02-2011 14:53:15   [#59]

Marmar49 , napracowałeś się wyszczególniając.

niemniej,

zarzucę ci niekonsekwencje

i zapytam: Jak myślisz, czy to p.minister psuje swoją ustawę? czy ratuje jej resztki przed ryzykiem nieuchwalenia


marmar4903-02-2011 15:07:03   [#60]

ta wyliczanka powstała kiedy pojawił się projekt ustawy i niestety działania p. minister raczej potwierdzają moje przypuszczenia

co do twojego pytania

już dawno przestałem rozumieć działania p. minister

obawiam się jednak, że to początek psucia ustawy po to by zadowolić min. zatrudnionych w KO


Gaba03-02-2011 15:20:16   [#61]
16 mnie przekonuje bardziej niż 7
Nassssy03-02-2011 18:06:21   [#62]

przy 7 była szansa na pozytywną selekcje, przy 16 będzie zmiana nazwy (upraszczając)

PS przy okazji odcinam się od hałaśliwych krzykaczy z opolskiego (z którego piszę), którzy broniąc suwerenności wojewódzkiej ugrywają własne interesy. 

Stefan Ruta04-02-2011 12:07:33   [#71]
przy odbiorze jakościowym, mam wrażenie, że jakość jest oceniana, a nie mierzona. Coś odpowiada normom albo nie i ....to jest ocena wyrażona na podstawie pomiarów fizycznych. Jeżeli się umówimy , że "pomiar" to "ocena" to jestem "za". Ale po co dziwaczyć ?
marmar4904-02-2011 15:02:42   [#73]

w temacie ze strony MEN

http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1890%3Azmiany-w-prawie-owiatowym-dotyczce-systemu-oceniania-jakoci-edukacji-zaoenia&catid=125%3Aksztacenie-ogolne&Itemid=77

Adaa04-02-2011 19:38:46   [#74]

a tu profesor Śliwerski o reformach K.Hall :

http://edufakty.pl/index.php/aktualnoci/item/263-prof-%C5%9Bliwerski-krytykuje-reform%C4%99-hall-tak-by%C5%82o-w-prl?.html
marmar4904-02-2011 20:16:43   [#75]

tu zaś dr Jerzy Lackowski

http://edufakty.pl/index.php/aktualnoci/item/253-dr-jerzy-lackowski-o-zmianach-w-o%C5%9Bwiacie-g%C3%B3ra-urodzi%C5%82%C4%85-mysz.html

Marek Pleśniar05-02-2011 17:00:58   [#80]

jutro wątek ponownie zostanie uporządkowany (usuniemy wypowiedzi niemerytoryczne)

--

wątek zaktualizowany  dziś - 7 lutego


post został zmieniony: 07-02-2011 22:22:48

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]