Forum OSKKO - wątek

TEMAT: niepełny etat a godziny ponadwymiarowe
strony: [ 1 ][ 2 ]
DYREK08-02-2013 09:35:19   [#51]

może warto policzyć i porównać

wydatki z tytułu stałego zastępstwa doraźnego, a godzin ponadwymiarowych

wg mnie wyjdzie taka różnica, że gra nie warta świeczki

czyli

 zmiana aneksem na czas określony - pełen etat i jeden ponadwymiar

Magdalena08-02-2013 10:53:19   [#52]

Dana pozostaje Ci przeliczyć wg sugestii Dyrka... ja bym tam dopisała koszt kary z PIP za łamanie przepisów. Jeśli masz takie "cwane" OP i musisz wziąć coś na barki i godzisz się na to to ok, ale Ty bierzesz koszty osobiste, a oni koszty finansowe kary. W końcu na zdrowy rozsądek, zarówno Wy Dyrektorzy jak i my OP chcemy tego samego, utrzymania szkół dla dobra społecznego. Powodzenia, grunt to dobry argument, a wyliczenia są jasną sprawą.

AnJa08-02-2013 11:01:34   [#53]

potraktuję jako wyzwanie;-)

1.masz do dyspozycji 2 godziny- skąd to wiesz? tzn. masz pewnośc czym potwierdzoną? (nie musisz tu odpowiadać - ustal sama - np. zwolnienie lekarskie długotrwałe nie daje pewności. jełśi pewności 100% nie masz - nie dajesz na stałe

2. d.. krytka: składasz do OP aneks arkusza z przydzielonymi 2 godzinami temu nauczycielowi (skutkuje to zwiększeniem wymiaru zatrudnienia). do momentu zatwierdzenia aneksu dajesz zastępstwa. żaden PIP Cię nie ruszy w tej sytuacji, a OP ma piłke po swojej stronie- na czas dowolny, bo o terminach zatwierdzania aneksu chyba nigdzie nie ma

DYREK08-02-2013 14:45:11   [#54]

to z aneksem do arkusza organizacji - sprytne:-)

DanaS08-02-2013 18:08:32   [#55]

Sytuacja jest absurdalna. Burmistrz podpisał aneks w związku z czym dałam nauczycielce, która miała 17/18, etat 18/18
+ 1 ponadwymiarową. Skutkowało to podpisaniem umowy zwiększającej wymiar zatrudnienia do 28 czerwca i właśnie tą umowę OP mi zwrócił polecając wypłatę tak jak napisałam 17/18+ 2 nadliczbówki. Pokrętne tłumaczenia pani kierownik sprawiły, że w pewnym momencie zwątpiłam we własny intelekt. Dzięki wam jestem pewna,że nie jest ze mną jeszcze tak źle. Dziękuję za pomoc. 

DYREK08-02-2013 18:39:53   [#56]

 aneks jest podpisany, umowa podpisana

pani kierownik - bardzo delikatnie mówiąc - nie ma racji

AnJa08-02-2013 18:40:30   [#57]

nie sprytne, a pokrętne - ale dziekuję;-)

sytuacja , o które w ostatanim poście pisze Dana pokazuje tylko to, jak bardzo wójtowie przepłacają pracowników od oświaty w urżedach gminnych

dlaczego Dana umozłiwiła zwrot umowy (a co to za cudo? stwierdzenie nieważności z powodu wady prawnej?jakiej?)

no, chyba, ze potrzebują w aneksie do umowy zapisuy mniej więdcej takiego: w zwiazku ze zmianną w organiozacji szkoły zatwierdzoną przez burmistrza w dniu ...., w umowie nr... zawartej ... z dniem ... wprowadza sienastepująca zmianę: i tu zwiekszenie zatrudnienia

AnJa08-02-2013 18:41:30   [#58]

no własnie- Ty subtelnie, ja mniej;-)

AndrzejW11-02-2013 18:18:07   [#59]

A czy zajęcia pozalekcyjne (np. kółka) realizowane przez niepełnozatrudnionych wliczacie w jego etat?

 

Przyznaję, że zawsze uważałem, że kółka itp powinno się rozliczać tak jak zastępstwa, tzn. płacić za wykonaną pracę a nie za "gotowość".

migotka12-02-2013 20:24:10   [#60]

Czy można z nauczycielem pracującym na zastępstwo zmienić czasowo liczbę godzin z 8 na 20 jeśli wiadomo, że nauczyciel nie wróci z urlopu do lutego 2014? Cały pierwszy semestr była umowa na zastępstwo czasowe - na jaki okres były zwolnienia.  Z tego co piszecie to można, ale ........ No właśnie - dla dla OP to nie jest opłacalne i im się nie chce an cztery miesiące. Czy to jest możliwe?

rzewa12-02-2013 23:54:18   [#61]

jest jak najbardziej możliwe

a OP nic do tego jeśli zgodne z arkuszem organizacyjnym

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]