Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pozdrawiamy z kongresu:-)
strony: [ 1 ][ 2 ]
Marek Pleśniar22-09-2009 20:35:30   [#01]

BARDZO liczna i jeszcze bardziej wesoła grupa OSKKOowiczów nam tu tnie, składa, układa, drukuje i zszywa:-)

do rana może zrobią:-)


czekamy tu na Was co jutro przyjedziecie (i żałujemy  że części z Was tu sobie forumujących nie będzie)


Karolina22-09-2009 21:04:32   [#02]
Pozdrawiam ;) Trzymam kciuki aby jak zwykle się udało i zazdroszczę, że nie mogę pobyć z Wami!
krasnoludek zadyszek22-09-2009 21:29:44   [#03]
Odpozdrawiam z drugiego brzegu Wisły, szukając w szafie kiecki na kongres:)
Ania Sz22-09-2009 21:48:34   [#04]
A to dlatego nikogo tu nie ma... Wszyscy na Kongresie (albo w trakcie przygotowań)... Pozdrawiam i owocnych obrad!
Magosia22-09-2009 21:53:59   [#05]

Kochani:-)

Sercem, duchem i myślami- z Wami:-)  

Jesteśmy wielką siłą, a Wartością jest to, że zdecydowanej większości Członków chodzi o to, by nasza robota miała sens, a Szkoła była  Dobra niezależnie od aktualnej opcji politycznej, strategii, mody i czego tam jeszcze.

Będzie pewno trudno, ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo:-)

Siły spokoju, mocy wiedzy i dystansu  wobec malostkowości:-)

Tym razem relacji nie napiszę (pilnujcie swoich materiałów), ale podyżuruję chyba troszkę na Forum :-) bo  już nie mogę "strzymać".  

Właśnie złamałam nałożony na mnie zakaz logowania sie na Forum (nakaz, bo nie wolno mi się denerowować i emocjonalnie angażować...) Będę sobie wydzielała ilość postów na dzień.

beera22-09-2009 21:59:19   [#06]

My będziemy o Was dbać specjalnie, byście nie denerwowały się (Bo i Karolina powinna spokojnie....spokojnie....:)

Ale i o resztę życzliwych - takoż

Będziemy mili, ustępliwi, itp;)

(ale słowa wolę nie dwać;)

===

a jesli chodzi o kongres - podchodźcie, witajcie się, dajcie się poznać forumowicze. My zupełnie fajni jesteśmy (na kolejny rzut oka:))


ejrut23-09-2009 07:04:24   [#07]
I ja z Wami sercem i duchem....udanego Kongresu życzę. Pozdrawiam cieplutko wszystkich tam...:))))))
kizak23-09-2009 08:45:53   [#09]

Ruszam w drogę i już się cieszę na spotkanie. Pozdrawiam wszystkich którzy zostają i będą (tu na forum) wypatrywać oznak aktywności kongresowej. Sylwio - postaramy się coś napisać. :))

Szczególnie pozdrawiam tych, którzy bardzo chcieli być na kongresie a nie mogą. (Znam ten ból sam tak miałem z OZNI). Do zobaczenia następnym razem :)

Marion23-09-2009 09:15:38   [#10]
Pozdrawiam serdecznie i czekam na relacje z kongresu. Mam nadzieję, że kiedyś i ja będę mogła być tam z Wami :-)
slos23-09-2009 09:49:23   [#11]
Też pozdrawiam i czekam na relacje. :-)))))))) 
kizak23-09-2009 11:33:30   [#12]
Dotarłem. Ruch się zaczyna i spora grupa forumowiczów już się zameldowała
Marek Pleśniar23-09-2009 11:34:57   [#13]

dołączam się do prośby asi - podchodźcie i witajcie się z nami bo nam potem szkoda że ktoś był, a siedział w kąciku:-)

łapać każdego prosimy z czerwonym paskiem "organizator" na wizytówce i ściskać

- całą ekipę - to nasi forumowicze, OSKKO na żywo:-)

Kongres organizuje dziś tu grupa około 30 osób ze Stowarzyszenia. Mimo, że wolontariusze - robią niektórzy już wraz z nami coś około 30-tą ogólnopolską imprezę

tyle konferencji i kongresów to jakieś 10 000 ludzi którzy do nas z całej Polski przyjechali by spotkać się, porozmawiać i podziałać



jatoja23-09-2009 11:37:37   [#14]

O matko, stadion wynajęliście?

Proszę pomacać  ode mnie DYRKA - czy prawdziwy on ci jest? ;-)

------------------

odwołuję stadion - zrozumiałam - to  w czasoprzestrzeni

pomacanie zostaje ;-)


post został zmieniony: 23-09-2009 11:40:21
DYREK23-09-2009 13:39:58   [#16]

serdecznie pozdrawiam:-)

uwaga: "Towar macany należy do macanta" ;-)

udanka23-09-2009 15:17:26   [#18]

Przesyłam dla Wszystkich pozdrowienia, z niecierpliwoscią oczekując relacji z kongresu.

Mam nadzieję, że i ja kiedyś będę kongresowiczką.

hania23-09-2009 15:25:26   [#19]

jak żałuję, żem nie z Wami....

ale szkolę za chwilę tych co chcą wiedzieć więcej! :-))

i czekam na relację.....

Jacek23-09-2009 15:31:42   [#20]
No to zaczęło się :-)
some23-09-2009 19:14:22   [#21]

W ubiegłym roku byłam.............teraz zdrówko nie pozwoliło, by ciało sie na kongres udało, ale duch mój z Wami !

Pozdrawiam wszystkich, udanego kongresowania :-)))

z niecierpliwością oczekuję wieści

sońka23-09-2009 19:43:52   [#22]
ściskam więc chociaż nie na żywo
ewak23-09-2009 21:04:20   [#23]

Pozdrawiam wszystkich cieplutko :-), od Torunia zawsze byłam z Wami... w następnym roku będę :-)...

dzisiaj jestem myślami i z ogromną sympatią. Kongresowanie uda się, jestem tego pewna.


aza23-09-2009 21:04:27   [#24]

ufff......

pierwszy dzień za nami...

pozdrawiam wszystkich cieplutko!!!!

beera24-09-2009 07:32:12   [#26]

no to po spotkaniu z K.Hall i K. Konarzewskim.

Fajnei się rysują możliwości współpracy z CKE- ale o tym niech napsize Bosia, bo ona będzie "szefem" tej wspólpracy.

No i przedstawiliśmy sprawę statusu dyrektora - mamy obietnicę przyjrzenia się zgłaszanym przez nas problemom przez prawników, co też wyglada obiecująco

Padły słowa o tym ile jest cukru w cukrze, czyli trwa godzina - ale potrzymam Was w niepewności na ten temat;)

Potem kolacja - i JUHU była BARDZO dobra i w sumie "beztłoczna"

Krasnoludek wszystko zapisywał, Gosia wszystko nagrywała - jest szansa na relację

no i to by było na tyle:))


kizak24-09-2009 08:36:13   [#27]

W drugim dniu kongresu pozdrawiamy jeszcze goręcej.

Wczoraj bardzo intensywny dzień. Spotkanie z p. Hall a potem z p. Konarzewskim. Szczególnie spotkanie z p. Konarzewskim było dla mnie odkrywcze. Nie miałem pojęcia, że dyr CKE może tak lekko podchodzić do tematu egzaminów. No i wyobrażałem sobie, że CKE i OKE to jednak połączone organizmy a tu...

Jednak tak jak napisała Asia istotne jest to, że chce z nami rozmawiać.

Jeszcze raz pozdrawiam :)) a teraz rozpoczynamy kolejne spotkania

Krzysztof Pom24-09-2009 17:39:08   [#29]
Pani minister Krystyna Szumilas zyskała gromkie brawa za przedstawienie idei nowego nadzoru.
malmar1524-09-2009 17:43:22   [#30]

bawcie się dobrze ;-)

wracajcie szczęśliwie :-)

a następnie zdajcie nam szczegółową relację :-)

AnJa24-09-2009 19:55:53   [#31]

Asi nie zjedzono:-)

nie było zresztą szans- tak była pozytywną energia naładowana

sońka24-09-2009 20:06:00   [#32]

Padły słowa o tym ile jest cukru w cukrze, czyli trwa godzina - ale potrzymam Was w niepewności na ten temat;)

ale my to już wiemy z info na stronie MEN:)

marekci24-09-2009 22:09:06   [#33]

Asi nie zjedzono bo miała z nami super kontakt, pokaz merytorycznie nienaganny , prelegentka zresztą też i w ogóle (to ta laurka :-).



marekci24-09-2009 23:40:13   [#35]

no jasne! może załapię się na szkolenie w pierwszym pociągu:-)

Marek Pleśniar25-09-2009 07:13:17   [#36]

nadzór poszedł bardzo dobrze - po raz pierwszy, moim zdaniem, tak spójnie i wszechstronnie wyjaśniony publicznie

i to tak wielkiej grupie ludzi

było i wprowadzenie naukowe, i polityczne i merytoryczne. Bardzo to było potrzebne.

przyszło 1000 ludzi!

----

Dziś trzeci dzień orki:-)

Machamy Wam z Warszawy

A to my:-)

 i reszta fotek




post został zmieniony: 25-09-2009 07:15:12
Tara25-09-2009 08:55:15   [#37]
I Leszek i Ewa :-)))) .Pozdrawiam wszystkich choć nie wszystkich rozpoznaję;-)))))
kizak25-09-2009 09:05:45   [#38]

Wczoraj p. Pyżalski uświadomił mi na nowo sznase i zagrożenia płynące z "Ery Cyfrowej". Dowiedziałem się, że jestem "cyfrowym imigrantem" i muszę się uczyć języka "cyfrowych tubylców". :)

p. Mizerek zachwycił mnie sposobem prezentacji tematu Ewaluacji. Niestety mój poziom umysłowy nie pozwolił mi zbyt wiele z tego pojąć. ;(  Czekam niecierpliwie na relację, w której liczę że ten materiał przedstawiony będzie na moim poziomie. :)))

p. Szumilas przedstawiła koncepcję nowego nadzoru, a Asia tak dokładnie i klarownie to wszystko wyłożyła, że nikt na sali nie miał już wątpliwości. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie po braku sceptyków (przynajmniej sceptycznych pytań nie było).

 

Kongresu dzień drugi

był niezwykle długi

a teraz dzień trzeci

 szybiutko nam zleci

 

Pozdrawiamy:)

Marek Pleśniar25-09-2009 09:36:32   [#39]

a tak na stronie MENu

http://men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=902%3Aminister-katarzyna-hall-na-kongresie-oskko&catid=25%3Awydarzenia-z-udziaem-ministrow&Itemid=34


Minister Katarzyna Hall na Kongresie OSKKO Drukuj
Dodany: 24 września 2009, uaktualniony: 24 września 2009

Minister Katarzyna Hall uczestniczyła w otwarciu IV Kongresu Zarządzania Oświatą, zorganizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty. To doroczne spotkanie dyrektorów, samorządowców i przedstawicieli nadzoru pedagogicznego objęte jest honorowym patronatem ministra edukacji narodowej.

- Prawo oświatowe nie może przeszkadzać dyrektorom w prowadzeniu szkół. Jestem więc zwolenniczką zwiększania wam możliwości decydowania o tym, jak prowadzić szkołę - powiedziała zebranym dyrektorom szkół minister Katarzyna Hall, otwierając prace kongresu.

Minister edukacji narodowej przedstawiła uczestnikom kierunki polityki edukacyjnej państwa. Z uwagą wysłuchała również wielu pytań, jakie sformułowali zebrani na sali przedstawiciele kadry kierowniczej oświaty, a następnie udzieliła na nie odpowiedzi, szeroko wyjaśniając proponowane przez MEN zmiany. Uczestników kongresu interesowały zwłaszcza nowe rozwiązania prawne obejmujące organizację pracy szkoły, problematykę egzaminów zewnętrznych oraz kwestie związane z modernizacją szkolnictwa zawodowego i specjalnego.

Odpowiadając na pytania związane z funkcjonowaniem sytemu informacji oświatowej minister Katarzyna Hall poinformowała zebranych, że w ministerstwie trwają obecnie prace nad modernizacją systemu gromadzenia danych o szkołach i placówkach oświatowych. Mają one na celu unowocześnienie systemu oraz uczynienie go przyjaźniejszym dla użytkowników. Pani minister z uwagą wysłuchała postulatów obejmujących kwestie statusu dyrektora, a sformułowanych przez członków zrzeszonych w OSKKO.

IV Kongres Zarządzania Oświatą, zorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty, potrwa do 25 września.

.sig_cont {width:260px;height:167px;}

hania25-09-2009 11:21:54   [#40]

chwilowo mi wyszło, że mogłam być, bo się plany kursu zmieniły....

po czasie - i żal......

Marion25-09-2009 12:04:23   [#41]
oj duuuuuuuuuuużo Was tam :-)))
kizak25-09-2009 13:33:34   [#42]

Cóż wszystko kiedyś osiąga swój kres

tak też i z Kongresem jest.

 

Właśnie zakończyliśmy obrady i rozpoczynamy powroty. Jeszcze przed wyjazdem pozdrawiamy wszystkich kibicujących nam forumowiczów. Do zobaczenia na kolejnym kongresie.

Podziękowania składam wszystkim organizatorom i gratuluję udanej i sprawnej organizacji tak wielkiej imprezy.


post został zmieniony: 25-09-2009 13:34:36
mariwu25-09-2009 14:12:26   [#43]

Właśnie zakończyliśmy obrady i rozpoczynamy powroty.

No to macie jeszcze szansę :-)

Serdeczna porada z boku: uważajcie na czas trwania "kaw pokongresowych". Za 2-3 godziny Warszawa stanie i będzie tak trwać niewzruszenie (szczególnie na wszystkich drogach wyjazdowych) do 21:00. Dziś piątek :-)

 

sońka25-09-2009 19:27:16   [#44]

haniu - u mni jak u ciebie - chwilowo mi wyszło, że mogłam być, bo się plany kursu zmieniły....

po czasie - i żal......

pozdrawiam

dota c25-09-2009 19:37:37   [#45]

Nawet jedzenie było dobre :)

Dziękuję za kolejny zastrzyk energii, przemyśleń i poczucia wspólnoty celów i dróg

komeniusz25-09-2009 21:17:27   [#46]
Pozdrawiam... wszystkich, którzy byli, wszytkich którzy szczęśliwie już wrócili, wszystkich, którzy wieczorami... dyskutowali.. no i organizatorów przede wszystkim... Marku za późno przeczytałam bo bym Ciebie na korytarzu wycałowała :-))) a tyle razy się z Tobą mijałam... Dziękujemy! Szczególnie pozdrawiam towarzystwo z pokoju 209... to już ta godzina...
izael25-09-2009 21:48:19   [#47]

Też dziękuję i pozdrawiam - szczególnie tych, którzy zorganizowali kongres:-) Mamo, ależ to jest przedsięwzięcie!!!

Mam gonitwę myśli i dużo ciekawych przemyśleń... ale chyba gonitwy więcej:-)

Asi nie mogli zjeść, bo byśmy jej nie dali:-)

To, co przeczytałam (rozporządzenie) i to, co usłyszałam (Asia), to jest w miarę dla mnie jasne...

ale to co usłyszałam w kuluarach...hmmm

Słuchaliśmy tego samego, a usłyszeliśmy co innego. Trzeba nam wielu podobnych spotkań, dyskusji, by nie wykoślawiać tego, co w tej zmianie ważne. I właśnie te dyskusje kuluarowe (czasem pełne emocji) to jeszcze jedna wartość (dodana) spotkań na kongresie:-) Za wszystkie te rozmowy dziękuję:-)

Jola, a 209... to czyj to pokój?:-)


komeniusz25-09-2009 21:56:40   [#48]
A tego to nie jestem do końca pewna :-)) Tak, podziwiam organizatorów za opanowanie całości... spotkania z ciekawymi osobami, dyskusje, przemyślenia to wszystko jest cenne.. myślę, że każdy znalazł coś dla siebie, dowiedział się czegoś nowego..  i masz rację, czasami mamy zakodowane jakieś stereotypowe myślenie i mimo tego, że ktoś nam przedstawia sprawy inaczej staramy się je podporządkować swojemu utartemu tokowi myślenia.. słyszymy to samo, ale czasami rozumiemy inaczej :-)
ReniaB26-09-2009 00:25:59   [#49]

Fakt, że Asia była klasą sama dla siebie i mówiła sensownie i wyglądała pięęęknie.

Różny odbiór był i sądzę, że nadal łatwo nie będzie, ale jak napisała Małgosia nikt nie obiecywał że będzie. Bardzo potrzebne są szkolenia i takie spotkania, gdzie nowe zasady będą wyjaśniane spokojnie i wielokrotnie

EwaBe26-09-2009 01:35:25   [#50]

Nie bardzo wiem jak to powiedzieć, żeby nie rzuciła się na mnie zaraz sfora wiecznie niezadowolonych e-malkontentów, ale  spróbuję:

-         wystąpienie Prezesa OSKKO na temat nowego nadzoru – mistrzowskie,

-         zdenerwowanie prelegentki uzasadnione,

-         cisza na sali nie była „zimna”, ale po prostu słuchaliśmy z uwagą głosu osoby kompetentnej, która wiedziała o czym mówi i w jakim celu,

-         wyszłam ze spotkania z poczuciem, że OSKKO, współtworząc rozporządzenie, pomyślało o mnie, tj. dyr. prowincjonalnej szkoły borykającej się z wieloma problemami poruszanymi na Forum dyskusyjnym OSKKO, 

I dopiszę: Czy Prezeska wie, że zwali się jej na głowę część zła koślawego wprowadzania stanowionego prawa?. Że tacy jak ja, pierwsi uderzą kamieniem, gdy interpretacje i pomysły nieprzygotowanych Organów zatrują nam atmosferę pracy, która to (tj. robota) na rzecz dzieciaków i tak musi być (bez względu na nowe akty prawne) wykonana rzetelnie?.

 

Pytanie było retoryczne, Aśka wie.

Ale ja z optymizmem zaprawionym obawą spoglądam w przyszłość, bom mocno negatywnie doświadczona. Poza tym usłyszałam

m.in. na Kongresie fragment wymiany doświadczeń organu: „ Kazałam dyrektorom napisać regulamin realizacji godzin kartowych”. 

Obyśmy nie zaczęli zapisywać się na kolejne kursy pod nazwą „Sztuka pływania w powodzi papierów”.

 

Ps. Dziękuję w imieniu ośmioosobowej grupy z miasta i powiatu J.G. w województwie dolnośląskim za profesjonalne i rzeczowe przygotowanie spotkania dla wszystkich, którzy wierzą, że warto angażować się w zmienianie na lepsze oświatowej rzeczywistości.

Ano warto!.

 

 

 

 

 

 

 

 


post został zmieniony: 26-09-2009 01:38:09
strony: [ 1 ][ 2 ]