Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Oprogramowanie edukacyjne do pracowni - darowizna
strony: [ 1 ][ 2 ]
Slaw02-12-2008 19:08:37   [#51]
Podobnie jak Wy zostałem "uszczęśliwiony" zupełnie mi zbędnym oprogramowaniem, bo angielskiego nie mam, a matematyki i przyrody nauczamy w oparciu o inne podręczniki, jednak nie bardzo rozumiem Wasze obawy. Czytam i czytam otrzymane dokumenty i nigdzie nie widzę konieczności aktualizacji programów przez pięć lat ani tym bardziej informacji, że licencja jest ważna tylko dwa lata. Albo dostałem inne papierzyska albo przeczytajcie je jeszcze raz. Co do sensowności takich zakupów to pamiętam jeszcze zakupy „z rozdzielnika”, były tak samo trafione. Do dzisiaj na strychu leżą gazowe palniki Bunsena, mimo, że gazu nigdy nie miałem.
basias02-12-2008 19:46:12   [#52]

ale czy chcemy być uszczęśliwiani?

bardzo sympatyczna Pani prowadząca szkolenie dla kandydatów na ekspertów mówiła, że najważniejsze, to zrobić sobie dobrze...

grupa szkolona przemyślała i większość przyjęła myśl jak swoją

basias02-12-2008 19:47:58   [#53]

dodam jeszcze, że wcale nie robi mi dobrze myśl, że ktoś zmarnował 4,5 tyś zł tylko w przypadku mojej szkoły

 

teka5702-12-2008 20:29:11   [#54]
Do mnie ,razu pewnego(pod koniec listopada- zadzwoniono z firmy,która,poniformowała mnie o tym,że od kilku dni nie mogą się do mnie dodzwonić,a jest to b.ważne,gdyż szkoła WYGRAŁA oprogramowanie do pracowni.Już chcąc rzucić słuchawką-bo nie w porę zadzwonili,to i o kolejnych"pierdach" informują, by wyłudzić kasę....Pani uprzejmie prosi,aby przyjąć przesyłkę zawierającą oprogramowanie -matematyka2001., Przyrodo witaj! oraz EuroPlus+angielski dla nastolatków.W końmcu konwersacja na ten temat chwilę trwała,gdyż stanowczo odmawiałem przyjęcia CZEGOŚ -co będę musiał odesłać i płacić.
Pani -"zmuszając" MNIE do przyjęcia przesyłki majĄcej wkrótce nadejść uświadomiła mnie,że maja szkoła jest WYLOSOWANĄ jedną z 9.500 szkół, w których zamonowano pracownię i że dystrybucja musi zakończyć siĘ do końca listopada-KONIEC.
wARTOŚĆ OPROGRAMOWANIA 4.474,47ZŁ.
maniana02-12-2008 20:41:44   [#55]
Do Slaw: licencje są ważne przez 24 miesiące a w innym miejscu napisano, że szkoła zobowiązuje się, iż przez 5 lat programy te nie opuszczą ścian pracowni (a dokładniej tych 10 komputerów i laptopa). A przecież nie możemy mieć zainstalowanych programów bez ważnej licencji. Czy źle rozumuję?
Konto zapomniane02-12-2008 20:45:23   [#56]
brawo <b>maniana</b>
tak trzymaj
maniana03-12-2008 09:10:04   [#57]
Wracam do tematu ponieważ doczytałam kilka rzeczy.Licencje są jednak bezterminowe a po dwóch latach wygasa bezpłatna aktualizacja. Nie ma konieczności przedłuzania tej aktualizacji więc nie bedzie obowiązku ponoszenia dodatkowych kosztów. Mam jednak wątpliwość, czego dotyczy zapis w umowie "wszelkie opłaty i ciężary związane z przyjęciem oprogramowania obciążać będą szkołę"
fisz203-12-2008 09:34:32   [#58]
Popisuję się pod #53 basias. Zadziwia mnie ta beztroska MEN w wydawaniu ogromnych pieniędzy na takie cóś. Ktoś zgarnia niezłą kasę. A mu będziemy się znowu trząść nad tymi papierami, które mamy podpisać.
dyrlo03-12-2008 09:42:52   [#59]

Dostałam dzisiaj sprostowanie - cena 997,30 zł jest na 1 stanowisko. Trzeba odesłać jeszcze raz bo to mam zainstalować na 19+1 stanowiskach. czyli obecna cena tych 20 licencji wynosi 19.946,- zł i moim zdaniem to jest sensowna cena.

Kupiłam sobie w ubiegłym tygodniu program do analizy matur i na jedno stanowisko kosztowało 950 zł, jest więc to porównywalne.

Woron powiedz, że mam rację, pozdrawiam.

Aha - odsyłam (poprawiony dokument o przyjęciu darowizny) jutro bo chcę jeszcze dokładnie z informatykami posprawdzać. Myślę, że programy się przydadzą - nauka języków obcych - musimy tylko rozpropagować u nauczycieli językowców. Całe szczęście, że jedna pracownia dla nich bo inaczej niemogliby na lekcjach z tego korzystać.

dyrsp03-12-2008 10:46:11   [#60]
Tez otrzymałam wczoraj, z niczego nie korzystamy i przyznam szczerze,że potraktowałam przesyłkę jak inne reklamy (czyli na bok do przemyślenia) ale teraz czytam i zastanawiam się co z tym fantem zrobić . Wcale nie mam zamiaru niczego przyjmować i podpisywać , wydaje mi się,że jest to zbijanie kasy za naszym pośrednictwem. Co w sytuacji kiedy nie podpiszemy. Czy ktoś pytał tych na  górze?
rzewa03-12-2008 10:57:00   [#61]
cóż... wychodzi na to, że nie będzie można wtedy tej darowizny rozliczyć... :-))

trzeba się będzie głowić w jaki sposób wydać tę kasę tak by zarobili na tym ci co mieli zarobić...

ale to dopiero wtedy, gdy jakiejś darowizny NIKT nie przyjmie...

:-)))
sp3szlachtowa03-12-2008 13:09:57   [#62]
Rozmawiałam z osobą kompetentną z KO. Nie można odmówić przyjęcia tej darowizny, gdyż dotyczy projektu, do którego szkoła przystąpiła (wypełnialiśmy przecież Deklarację przystapienia do projektu "Pracownie komputerowe dla szkół"). To wyjaśnienie mimo wszystko mnie nie zadawala i nadal nie bardzo wiem, co zrobić z tym "fantem".
maniana03-12-2008 13:31:36   [#63]
Jakby się właśnie odnieść do deklaracji to przecież wszyscy zgłaszaliśmy tam zapotrzebowanie na konkretne programy (zresztą z listy MEN) a otrzymaliśmy zupełnie inne. Mimo to jednak postanowiłam darowiznę przyjąć tylko jeszcze czekam na potwierdzenie wartości poszczególnych licencji dla celów księgowych.
rzewa03-12-2008 13:54:42   [#64]
jeśli trzeba podpisać przyjecie darowizny, to oznacza to, że można odmówić przyjęcia i nie podpisać :-)
Andrzej z P03-12-2008 14:08:10   [#65]
Programy do nauki języków sie przydadzą ale niepokoi mnie to o czym napisała wcześniej DANUCHA #21 czyli:
Par4 pkt. 1 Wszelkie opłaty i ciężary związane z przyjęciem Oprogramowanie obciążać będą szkołę.

Czy w oświadczeniu o przyjęciu darowizny można ten punkt wykreślić. Lub dopisać do jakiej kwoty szkoła zobowiązuje się pokryć ciężary i zobowiązania
Dziś się do KO nie dodzwoniłem a w MEN nie wiem do kogo dzwonić
Woron03-12-2008 14:34:15   [#66]
do #59

NIe wypowiem się, czy cena jest sensowna czy nie, bo nie wiem konkretnie co to za programy.
Z tego co wyczytałem to chodzi o:

- jakies płytki do podręczników - to to juz nie wiem w ogóle po co jest bo jeśli dzieciaki podręczniki by miały to i płyty powinni mieć, jeśli nie korzystają to i płyty niepotrzebne. Coś mi mówi, że to jakies nadwyżki z podręczników i raczej darmo prędzej powinni dawać...

- jakis program do nauki angielskiego, chyba Euro ++ no to ten juz tyle pieniazków napewno nie kosztuje.

Dziewnie te ceny wyglądają...
Więc jakie konkretnie programy są?
Andrzej z P03-12-2008 14:52:41   [#67]
W szkole ponadgimnazjalnej tylko języki:
angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski,
cena 997,30 za komputer (mamy dostać sprostowanie z taką ceną)*20szt.
angielski, niemiecki, francuski, hiszpański- SUPERMEMO
rosyjski - Reflex
marmak03-12-2008 17:45:39   [#68]

Krązki CD do podręcznika Matematyka 2001 sprzedawane są razem z podręcznikami i we WSiP nie można kupić podręczników inaczej. Podręcznik z krążkiem kosztuje (bez rabatów) 20,90 zł, krążek wart jest więc 2 - 3 zł. Podobnie sytuacja wygląda z poradnikiem dla nauczyciela.

Na tej darowiźnie kilka osób zarobi niezłe pieniądze, ale tak naprawdę mamy klasyczny przypadek marnotrawstwa (9427 szkół podstawowych * 4474,47 zł = ok. 42 miliony 180 tys. złotych + szkoły ponadgimnazjalne), ale środki z EFS będą wykorzystane. Urzędnicy ministerialni dostaną może nagrody za 100% wykorzystanie środków unijnych.

dyrlo03-12-2008 18:16:36   [#69]

Ja już nic nie wiem.... Myślę.... i jeszcze nie wiem co wymyślę....

Wiem na razie, że programy sprawdzę jutro z językowcami i informatykami.

ankate03-12-2008 18:30:37   [#70]
ja też dostałam, dzisiaj, ale jeszcze się nie zastanowiłam, co robić, pomyślę o tym jutro. Jestem w tej dobrej sytuacji, że korzystamy z matematyki 2001 (nasza matemaczka ocenia go wysoko) i z Przyrodo,witaj, a angielski przyda się zawsze.
alemikrz03-12-2008 22:22:01   [#71]
Dostałam dwa takie same programy  do nauki jęz obcych - do technikum . Szkoda, że przynajmniej jeden z nich ,  nie jest do innych przedmiotów. A swoją drogą ciekawe ,  czy nasi wysokowykwalifikowani  nauczyciele , w większości dyplomowani będą z nich korzystać...
Konto zapomniane03-12-2008 22:27:31   [#72]
Postanowiłem nie przyjmować tej "darowizny" i zaczekam, co się będzie działo. A gdy się będzie działo, to napiszę o tym na forum :-))

Według mnie te programy nie są warte tyle.

Przypomina mi to sytuację, gdy jedna z firm oferowała mi przysłanie plansz dydaktycznych. Oczywiście za darmo, tyle , że plansze miały zostać zakupione dla szkoły przez sponsorów z naszej miejscowości.

Kurczę, jak ten nasz ludek się nauczył "przewalać pieniążki" :(((
malgala03-12-2008 23:19:32   [#73]
ten sam problem z planszami i mapami u nas też był

dostaliśmy i jak się okazało same buble
Adaa15-12-2008 12:58:29   [#74]

własnie pobieram oprogramowanie

niezła zabawa

szlag by to ...

dla tych co zaczną, mała rada - kupic zapas CD;-)

Adaa16-12-2008 19:44:45   [#75]

Szanowni Państwo,

Jako dostawca oprogramowania edukacyjnego w ramach przetargu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej uprzejmie przypominamy, że oprogramowanie, które jest dostępne do ściągnięcia ze strony www.mensoft.pl otrzymaliście Państwo również na płycie DVD. Dostarczyliśmy Państwu dokładnie ten sam komplet programów na płycie dla zapewnienia dostępu do niego każdej ze szkół, zwłaszcza dla tych, które mają słabsze łącza lub utrudniony dostęp do Internetu.

Warunkiem uruchomienia dostarczonej płyty jest jedynie pobranie kluczy instalacyjnych ze strony www.mensoft.pl.

Na stronie znajduje się również szczegółowa instrukcja postępowania.

W związku z licznymi pytaniami odnośnie punktu 1 par. 4 „Oświadczenia o przyjęciu darowizny” zwróciliśmy się z tą kwestią do Ministerstwa Edukacji Narodowej, skąd otrzymaliśmy wyjaśnienie, że pod pojęciem tym należy rozumieć koszty, jakie szkoła ponosi w związku z użytkowaniem oprogramowania, np. opłaty za energię elektryczną. Punkt ten nie oznacza, że szkoła będzie musiała płacić za oprogramowanie po upływie 2 lat.

Z poważaniem,

Zespół Incom SA

.................................

Czy ktos rzeczywiscie dostał te DVD?

Ja nie dostałam, koledzy moi tez nie dostali, nie znam nikogo kto dostał, a oni pisza, ze dostarczyli.

Kolejna lipa.
Dla mnie jest to karygodne - ten cały przetarg.

Ktos kto próbowal sciagnąc te programy a potem je uruchomic dobrze wie jak to idzie - jak krew z nosa, a potem sie "przygotowuje " do instalacji kawał czasu.

Widocznie zaczeli sie ludzie skarzyc na taka procedurę, więc napisali, że otrzymalismu DVD- chociaz nie otrzymaliśmy:-)

Nie dośc, ze darowizny przyszły w grudniu a w instrukcji zaznaczono by je przyjąc z data wsteczną (co jest nakłanianiem do klamstwa) to teraz jeszcze to.

dyrlo16-12-2008 21:03:25   [#76]
Ja dostałam z płytą i nie z wsteczną datą podpisywałam. Dostałam w połowie listopada a umowę "korygującą" (słynne) w grudniu. Zadzwoniłam pod podany numer i wyjasniono mi, że mam podpisać z datą nową i 30 dni liczy się od początku tj. chyba od 4 grudnia (nie pamiętam dokładnie).
dyrlo16-12-2008 21:05:43   [#77]
Sprawdziłam #59 (moje) sprostowanie dostałam 3.12 - odesłałam 4.12
Aka16-12-2008 22:06:10   [#78]
Ja nie wysłałam potwierdzenia przyjęcia darowizny - n-le języków ich nie chcą - mówią, że książki mają swoje płyty i jest wiele innych możliwości  - wobec powyższego nie uruchamiamy w/w oprogramowania
Adaa16-12-2008 22:15:51   [#79]

o kurcze...szkoda, bo akurat ten angielski jest bardzo fajny

mozliwosci jakie oferuje sa bardzo rozbudowane i atrakcyjne dla uczniów

watpię by nauczyciele mogli znaleźć alternatywę dla tego programu

dzieciaki bardzo lubia z tym programem pracować

przejrzałam sporo programów do nauki jezyka angielskiego, ten akurat bym poleciła z czystym sumieniem

chyba nauczyciele go nie znali ...szkoda

 

AnJa16-12-2008 22:31:12   [#80]
na innym wątku ktoś o tym dzisiaj wspomniał- projekt z Ministerstwa Kultury - Filmoteka Polska czy coś takiego

przejrzałem, co na tym jest- rewelacja- a kazdym zestawie fabuła i krótki metraz lub animacja

na razie połowa- ciekaw jestem, co wsadzą w drugiej części- bo jakos mi tytułow, poza komercją, brakuje już

świetny pomysł - choć ja oczywiście nieobiektywny, bo film lubię, a możliwe, że na coś innego ta kasa mogłaby iśc
Adaa16-12-2008 22:34:29   [#81]

znam ten europlus od lat

córka jako szkrab uczyła sie wymowy bo zabawa z syntezatorem mowy była świetna

dla starszych też super sprawa - łącznie z wycieczkami interaktywnymi po Londynie

memo, testy, sprawdzanie wymowy ... fajnie pogrupowane etapy

przyjełam darowizne ze wzgledu na ten program:-)


post został zmieniony: 16-12-2008 22:36:30
bosia16-12-2008 22:36:02   [#82]

AnJa ty też dostałeś tę filmotekę?

 

AnJa16-12-2008 22:36:41   [#83]
nawet zdublowaną
bosia16-12-2008 22:37:29   [#84]

bo?

masz wiecej typów szkół?

AnJa16-12-2008 22:45:45   [#85]
a bo ja wiem dlaczego?
Mada27-02-2013 13:23:01   [#86]

Witam

proszę o ewentualna uwagę w następującej sprawie

dyrektor przyjął darowiznę o której wyżej było

informatyk na prośbę dyr pobrał oprogramowanie

nikt z niego nie skorzystał- inne programy

w czerwcu 2012 po 5 latach od otrzymania pracowni dokonano jej reinstalacji - zlikwidowano serwer aby uzyskać dodatkowy komp dla ucznia

zniknęło oczywiście też oprogramowanie- informatyk nie miał informacji, że musi toto 5 lat być;)

szkoła może być kontrolowane w temacie tego oprogramowania- takie powiadomienie przyszło z ko

jakie konsekwencje z tego mogą wyniknąć??

czy istnieje możliwość uzyskania tego oprogramowania?- wszak licencje mamy

pozdrawiam-mada

 

hako227-02-2013 17:57:58   [#87]

Miałam już tę kontrolę. Sprawdzają: umowa darowizny, licencje, wpis do księgi inwentarzowej, nośniki (płyty), zainstalowanie programów na komputerze.

Oprogramowania już nie dostaniesz, ponieważ strona (www.mensoft.pl) , z której się go "ściągało" już nie istnieje od dawna. Na infolinii dowiedziałam się, że strona była aktywna tylko przez rok (do 2009 lub 2010).

Masz dwa wyjścia. Możesz podczas kontroli pisać wyjaśnienia opisując całą sytuację (co, kiedy, gdzie i dlaczego...).

Dla szkoły podstawowej do przyrody i matematyki były płyty. Jeśli je masz, możesz zainstalować ponownie. Jeśli nie masz, może być  problem. Pomoc sąsiedzka????

 

Mada27-02-2013 19:40:08   [#88]

Dziękuję za te informacje.

Płyt niestety nie było:( 

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]