Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego-obowiązkowe od 1.09.?
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]
AnJa24-08-2008 23:29:42   [#251]
i wydruk wpisów z forum
Adaa24-08-2008 23:38:18   [#252]

ktos musialby donieść

a skad wiadomo czy prawdą jest co ludzie wypisuja na forum?;-)

moze to fantasy jest ? Człek lubi swoją historie podkoloryzować i lepszym i inteligentniejszym  być niz jest w rzeczywistosci:-)

ryzykowne dość...wierzyć we wszystko co ludzie piszą:-))

Marek L25-08-2008 14:19:00   [#253]
a co z nauczycielem który był na zastępstwo a teraz na czas nieokreślony a co z nauczycielem mianowanym przeniesionym do innej szkoły?
Jacek25-08-2008 15:03:47   [#254]
z tym pierwszym zaświadczenie a tym drugim nie
kasia125-08-2008 15:10:26   [#255]
Nauczyciel - kontraktowy - zadzwonił, że pani wizytator stwierdziła,że zaświadczenie dotyczy tylko mianowanych i dyplomowanych.........według nowelizacji.........zostałam bez słów.....
Jacek25-08-2008 15:42:11   [#256]
pani wizytator to ma tu jakby nic do powiedzenia
osia25-08-2008 15:56:50   [#257]
a czy to dotyczy również nauczycieli zatrudnionych w szkole niepublicznej?
martek25-08-2008 16:02:16   [#258]
a moja Pani wizytator jeszcze dziś rana nie wiedziala, że taka zmiana jest. Kazała zadzwonić za 3 godziny i odpowiedziała, że dotyczy nauczycieli na wszystkich stopniach awansu.
martek25-08-2008 16:02:31   [#259]
a moja Pani wizytator jeszcze dziś rana nie wiedziala, że taka zmiana jest. Kazała zadzwonić za 3 godziny i odpowiedziała, że dotyczy nauczycieli na wszystkich stopniach awansu.
martek25-08-2008 16:03:28   [#260]
sory za powtórki! nie musiałam tego powtarzać 2 razy...
kasia125-08-2008 16:09:49   [#261]

Zapis jest taki:

8a. W celu potwierdzenia spełniania warunku, o którym mowa w ust. 5 pkt 4, nauczyciel, przed nawiązaniem stosunku pracy, jest obowiązany przedstawić dyrektorowi szkoły informację z Krajowego Rejestru Karnego.”;

 

a wspomniany ust.5 pkt 4

5. Stosunek pracy z nauczycielem mianowanym i z nauczycielem dyplomowanym nawiązuje się na podstawie mianowania, jeżeli:
 
 4) nie był karany za przestępstwo popełnione umyślnie;

To może jednak kontraktowy nie musi?

zgredek25-08-2008 16:13:09   [#262]

no to wkleję po raz kolejny - nie chce wam się czytać wątku od początku????????????

Art.10

5. Stosunek pracy z nauczycielem mianowanym i z nauczycielem dyplomowanym nawiązuje się na podstawie mianowania, jeżeli:

1) posiada obywatelstwo polskie, z tym że wymóg ten nie dotyczy obywateli państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
2) ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z praw publicznych;
3) nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne lub dyscyplinarne, lub postępowanie o ubezwłasnowolnienie;
4) nie był karany za przestępstwo popełnione umyślnie;
5) posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska;
6) istnieją warunki do zatrudnienia nauczyciela w szkole w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony.

8. Nie można nawiązać stosunku pracy z nauczycielem, który nie spełnia warunków, o których mowa w ust. 5 pkt 2-5, z zastrzeżeniem ust. 9.

8a. W celu potwierdzenia spełniania warunku, o którym mowa w ust. 5 pkt 4, nauczyciel, przed nawiązaniem stosunku pracy, jest obowiązany przedstawić dyrektorowi szkoły informację z Krajowego Rejestru Karnego.

---------------------

ta 8 mówi o innych nauczycielach, którzy muszą spełniać warunek niekaralności za przestępstwo popełnione umyslnie

osia25-08-2008 16:16:53   [#263]
błagam, co z niepulicznymi???
zgredek25-08-2008 16:31:30   [#264]

osia - jesli są zatrudniani z KN - to tak jak napisali w KN - jeśli z Kp, to trzeba tam zajrzeć

nie wiesz jak zatrudniasz nauczycieli?

Adaa25-08-2008 16:36:27   [#265]
eee...sie rozmyslilam z wpisem:-)
post został zmieniony: 25-08-2008 16:39:19
zgredek25-08-2008 16:42:18   [#266]
się nie rozmyślaj - tylko napisz - nie tylko ja się wyzłośliwiać wtedy będę;-)
Adaa25-08-2008 16:43:20   [#267]
napisalam, że sie wyzłosliwiasz:-))
zgredek25-08-2008 16:44:16   [#268]
no popatrz - a ja chciałam dobrze;-)
osia25-08-2008 16:55:55   [#269]
zgredku, z KP, tylko że to nie ja zatrudniam a stowarzyszenie, ale martwić muszę sie ja
gosiarad31-08-2008 23:02:11   [#270]

jeśli ktoś jutro nie bedzie miał zaswiadczenia z KRS jak myślicie może by podpisał takie oświadczenie

Oświadczam, że nie byłam karana za przestępstwo popełnione umyślnie oraz nie toczy się przeciwko mnie postępowanie karne.

Zobowiązuję się dostarczyć do dnia 10.09.2008 r. informację z Krajowego Rejestru Karnego.

czy radzicie nie podpisywać umowy

bosia31-08-2008 23:04:59   [#271]

przeczytaj #46

u mnie już wszyscy przynieśli, bez problemu

teka5701-09-2008 01:13:00   [#272]
zastanawia mnie czy nauczyciel zameldowany na stałe w jednym województwie ,a pracujący i mieszkający w odległym ,innym województwie , gdzie musi się zgłosić do KRK,aby otrzymać zaświadczenie(?)
Czy w tej kwestii obowiązuje rejonizacja(?)
zgredek01-09-2008 02:05:13   [#273]

nie

 na początku jest link do strony ministerstwa


post został zmieniony: 01-09-2008 02:06:01
zgredek01-09-2008 02:07:09   [#274]
http://www.ms.gov.pl/krk/krk.php
teka5701-09-2008 03:06:42   [#275]
dziękuję za podpowiedź "Nocny Marku"....

--------------------------------------------------------------------------------------
a ja siedzę, ulepszam plan i myślę co ja im jutro powiem...chyba będzie najlepiej- już za 10 miesięcy wakacje!
zgredek01-09-2008 04:06:49   [#276]

zaśpiewaj piosenkę o wakacjach;-)

tylko chwilowo nie śpię;-)

teka5701-09-2008 04:28:53   [#277]
właśnie skończyłem tzw. SłOWO WSTęPNE-na ..już dziś ,a mam dwa-o różnych "poziomach eduk." rozpoczęcia w dwóch różnych miejscach -chyba sie wyrobięęęę-ufff.

myślę(chyba jeszcze),że na rozpoczęciach będzie "śpiewająco"....
Konto zapomniane23-09-2008 15:35:59   [#278]
Witam!

Mam pytanie!

Czy ktoś sie może orientuje gdyż jestem nauczycielem mianowanym zatrudnionym przez mianowanie i chodzi mi o dostarczenie tego zaświadczenia o niekaralności.

otrzymalem kiedys karę GRZYWNY albo KOLEGIUM (nie pamietam juz dokładnie) czy ktoś moze orientuje sie czy to sie zalicza do wykroczen czy do przestepstw?

Chodzi mi dokladnie o to czy bede mial jakies wpisy w KRK czy moze nie???
mamma23-09-2008 16:01:56   [#279]
raczej nie.
DYREK23-09-2008 19:42:31   [#280]

grzywna może być też za przestępstwo

np.

przestępstwo fałszowania dokumentów zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

istotne jest:

- czy było to przestępstwo umyślne ?

- czy uległo zatarciu ?

Fakt skazania ulega bowiem zatarciu i po upływie określonego czasu rejestr karny takiej osoby zostaje wyczyszczony (5 lat  dla kary grzywny lub ograniczenia wolności )

Konto zapomniane23-09-2008 22:58:59   [#281]
w sumie był to czyn umyslny, tylko teraz zastanawia mnie fakt czy uległ zatarciu bo było to ok 5 lat temu ale niestety nie pamiętam dokładnie kiedy. Ale z tego co rozumiem to jeżeli ponad 5 lat temu to w KRK wpisu już nie ma...

Dziękuję za wszystkie wyjaśnienia
cis04-09-2009 14:01:36   [#282]

Nauczyciel przyniósł zaświadczenie o niekaralności z datą 2 września. Czy można podpisać z nim umowę z datą 1 września? Wniosek do Krajowego Rejestru Karnego złożył w dniu 28 sierpnia.

cis04-09-2009 14:01:41   [#283]

Nauczyciel przyniósł zaświadczenie o niekaralności z datą 2 września. Czy można podpisać z nim umowę z datą 1 września? Wniosek do Krajowego Rejestru Karnego złożył w dniu 28 sierpnia.

cis06-09-2009 16:47:02   [#284]

Podniosę....może ktoś miał podobną sytuację.
Czytałem KN:

"8. Nie można nawiązać stosunku pracy z nauczycielem, który nie spełnia warunków, o których mowa w ust. 5 pkt 2-5, z zastrzeżeniem ust. 9.

8a. W celu potwierdzenia spełniania warunku, o którym mowa w ust. 5 pkt 4, nauczyciel, przed nawiązaniem stosunku pracy, jest obowiązany przedstawić dyrektorowi szkoły informację z Krajowego Rejestru Karnego. "

Karany to on na 1 września nie był ale informacja z KRK jak piszę wyżej udzielona 2 września.
?

cis06-09-2009 21:13:59   [#285]
?
nina22-09-2016 11:23:03   [#286]

8. Nie można nawiązać stosunku pracy z nauczycielem, który nie spełnia warunków, o których mowa w ust. 5 pkt 2-5, z zastrzeżeniem ust. 9.

8a. W celu potwierdzenia spełniania warunku, o którym mowa w ust. 5 pkt 4, nauczyciel, przed nawiązaniem stosunku pracy, jest obowiązany przedstawić dyrektorowi szkoły informację z Krajowego Rejestru Karnego. "

 

Czy nauczyciel zatrudniony na czas określony   np. od 01.09.2015 - 31.08. 2016  i   od 01.09.2016 - 31.08.2017.....

  powinien o września dostarczyć kolejny dokument 

  tj. ZAPYTANIE O NIEKARALNOŚĆ????    J. W.


post został zmieniony: 22-09-2016 11:27:38
Jacek22-09-2016 11:42:26   [#287]

teoretycznie tak, ale ja nie żądałem, skoro w teczce akt był, więc kontynuowałem prowadzenie teczki akt

zemi26-09-2016 20:57:19   [#288]

Co nowego z zaświadczeniami z KRK? Jest to prawdą, iż  w styczniu 2017 każdy znowu musi takowe zaświadczenie  złożyć? 

ewitex27-09-2016 20:39:45   [#289]

Czy nauczyciele, którzy zaczęli pracować w momencie, kiedy nie był obowiązku dostarczania dokumentu z KRS powinni teraz zwrócić się do sądu i uzyskać taki dokument?

Leszek29-09-2016 18:47:53   [#290]

nie

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]