Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ile godzin pracuje bibliotekarz
strony: [ 1 ][ 2 ]
Zwojka26-11-2006 18:40:23   [#51]
Sewka miło mi. Ja też  jestem nauczycielem- bibliotekarzem; wychowawcą (3 rok) i od września wicedyrektorem. Podobnie jak Ty uważam, że praca w bibliotece daje dużo satysfakcji. Pozdrawiam :)
Vincia26-11-2006 19:16:02   [#52]
Sewka, zwojka - to po ile Wy macie godzin na każdym z tych etatów?
Gaba26-11-2006 19:18:53   [#53]

;-)))

Nie ma dobrej szkoły bez dobrej biblioteki, a swoją bibliotekę lubię, zadroszą MałgosiO., nie dałam w tym roku 5 tys. (ale w przyszłym kupuje meble...) - jestem na etapie wymiany okien w szkole i biblioteka też dostanie nowe... wreszcie, bo chyba zwariuję przez te okna...

dyrlo26-11-2006 19:35:55   [#54]

Gaba

U mnie już parapety montują.
sewka26-11-2006 19:36:53   [#55]

:))

Zwojka, pozdrawiam również.

Vincia, mam uśredniony etat - 22 godziny (6 języka polskiego, 10 biblioteki) - w tym jest 6 godzin ponadwymiarowych.

Gaba, wiem, pamiętam, że biblioteka jest Twoim oczkiem w głowie.  My okna wymieniliśmy w bibliotece podczas wakacji, wreszcie je można otworzyć, bo dla bezpieczeństwa personelu stare były przybite gwoździami :)

A teraz właśnie trwają  ostatnie  prace remontowe w sali szumnie zwanej centrum informacji multimedialnej. Na ścianach "Słoneczny patrol" - czyli ciepła tonacja morelowo-żółta. Za tydzień bedzie mozna skręcać meble i wyciągnąć wreszcie z pudeł komputery. :)))
Gaba26-11-2006 19:53:05   [#56]
a przede mną jeszcze podłoga w bibliotece, bo ohydna... kolor się zrobi... tez jakiś taki cywilziowany, bo obecny to ostra cytrynka.
Zwojka26-11-2006 20:46:42   [#57]

Vincia

Ja mam 20 godzin bibliotecznych i 1 wychowawczą. W tym 6 ponadwymiarowych. Pozdrawiam wszystkich bibliotekarzy:)
Vincia26-11-2006 21:40:14   [#58]

sewka, zwojka

To u Was vicki nie mają zniżki godzin?
sewka26-11-2006 22:47:45   [#59]

Vincia, mają, mają.

Mój uśredniony etat wynosi 22 godziny: 11 godzin zniżki, 6 godzin j. polskiegi  i 10 godzin biblioteki. Przy podaniu ponadwymiarówek pomyliły mi się cyferki - mam ich pięć (godzin ponadwymiarowych - nie cyferek).
No, takie to dziwolągi wychodzą z tymi bibliotekarzami ;))
busia27-11-2006 13:40:47   [#60]
Z bibliotekarzami jest podobnie jak z innymi nauczycielami, dyrektorami, katechetami - różnymi  zawodami , po prostu różnymii ludźmi;  Sama znam wpaniałą polonistkę i beznadziejną, super dyrektora i kompletnego ignoranta, itp, itp.,  itd.  
Wiele lat temu była taka środa tzw. dzień wewnętrzny na prace administracyjne, szkolenia i wyjscia na zakupy. Dziś juz nie jest potrzebna i niewiele bibliotek ma taki dzień, choc nadal nasze zespoły, narady, konferencje odbywaja sie w środy (przynajmniej u nas).
Bibliotekarz w wiekszości pracuje 30 godzin  w tygodniu.
Licytowanie sie kto wazniejszy, wiecej pracuje, jest dziecinne. A jakosc pracy biblioteki zalezy nie tylko od bibliotekarza ale od dyrektora. Jesli biblioteka -jak u gaby - jest oczkiem w głowie dyrektora to jest dobrze wyposazona, i wiele sie w niej dzieje, jesli jeszcze nauczyciele zamiast utyskiwac współpracują - to naprawde jest wystaczajace do dobrej  pracy biblioteki.
Mialam szczescie do dyrektorow madrych i oczytanych i  biblioteka była ich oczkiem w głowie a ja staram sie tylko nadążyć. Pozdrawiam
slos27-11-2006 14:37:51   [#61]
Pełna racja Busiu. :)
MorskaKrystyna27-11-2006 14:40:11   [#62]

busiu

no i wtedy gdy jest narada to biblioteke zamykacie?
busia27-11-2006 19:38:41   [#63]

Tak, tylko ze zdarza sie to kilka razy w semestrze (np. zespol z doradca metodycznym )  i to nie od rana ale okolo poludnia, tak ze niewielka strata. Ale nauczyciele uczacy tez czasem musza zarwac zajecia ( wtedy ich zastepuję, hi hi).                                                                 Teraz ksiazki zamawiamy przez Internet, a komputer usprawnia prace admin-techniczne wiec dzien wewnetrzny u mnie jest tylko wspomnieniem. Ale w mojej okolicy nadal bilioteki pedagogiczne maja taki dzien i nie obsluguja czytelnikow. W szkolnych jakos glupio zamykac biblioteke, trzeba sobie jakos radzic. Pozdrawiam

MorskaKrystyna27-11-2006 19:45:02   [#64]

busiu

dzięki za informację

;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]