Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kwalifikacje na 1.09.2006
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
everyman31-03-2006 18:49:25   [#01]
Nauczyciel mianowany plastyki będzie miał od 1.09.2006 tylko 6 godzin, czy w związku z wejściem w życie wymogu kwalifikacji konieczny jest stan nieczynny, czy można dopełniać etat godzinami bez kwalifikacji?
Krzysztof Pom31-03-2006 20:54:45   [#02]
z tego co zrozumiałem z wielu wywodów na forum z tym nauczycielem rozwiązujesz stosunek pracy z dniem 31 sierpnia 2006 r. i nawiązujesz na nowo 01.09.2006, ale nie przez mianowanie, lecz na czas nieokreślony na 6/18. Do końca nie jestem pewien. Zobacz w KN i w "szukaju"
everyman31-03-2006 21:02:52   [#03]
dziękuję
everyman31-03-2006 21:07:09   [#04]
a jaka wtedy podstawa prawna do rozwiązania umowy z nauczycielem mianowanym
rzewa31-03-2006 21:43:31   [#05]
art 20 KN
mitikas02-04-2006 22:10:13   [#06]

Czy mamy wymagania na bycie nuczycielem ....?

Spotkałem się z opinią, że w szkole średniej technologii informacyjnej mogą uczyć tylko osoby, które ukończyły studia informatyczne. To samo, jeśli chodzi o informatyczne przedmioty w technikum. Dotarłem do opinii MEiN. Tylko, że to zalecenia, a nie obowiązujący przepis. To samo dotyczy Liceum Profilowanego np. Zarządzania Informacją. Czy uczeni z Wrocławia coś wymyślili nowego?
agabu03-04-2006 10:01:26   [#07]

A w małej szkole?

Mam po 2 godziny plastyki, muzyki, techniki. Od 1. 09. 2006 powinni tego uczyć nauczyciele zgodnie z kwalifikacjami. Zabieram te godziny n-lom uczącym do tej pory i co? Zatrudniam 3 nowych, każdego na 2/18. Już widzę jak się pchają drzwiami i oknami do pracy...

A co z chórem prowadzonym dotąd z sukcesami przez nauczyciela, (bo to kocha i ma talent) bez kwalifikacji? Zlikwidować?

beera03-04-2006 14:32:33   [#08]

poczekać;)

minie im...

taka mam przynajmniej nadzieję..

agabu04-04-2006 09:26:29   [#09]
No, tak, pozostaje tylko nadzieja. Projekt arkusza wygląda za to humorystycznie. Vacat na 2/18, vacat na 2/18 i jeszcze raz, i jeszcze na 11/18, 3/18 itd. Paranoja... Dobrze, że mam kilku dwu- lub trzyspecjalnościowców. A mówią, że w małej szkole mniej roboty i problemów...
ankate04-04-2006 18:55:53   [#10]
Rubryki mi się nie pomieszczą!!!:-(
wychu04-04-2006 20:51:33   [#11]

a z czego to wynika ??

co piszecie powyżej, że od Od 1. 09. 2006 powinni uczyć nauczyciele tylko zgodnie  z kwalifikacjami,  czy możecie jakąś pp podrzucić ??

Moim zdaniem to od dawna nauuczyciele powini uczyć zgodnie z kwalifikacjami, a to, że czasem mieli przydział niezgodny z kwalifikacjami to  chyba zależało tylko od dyrektora, czy w tym zakresie coś się zmieni ??

 

Pozdrawiam

rzewa04-04-2006 21:48:35   [#12]

zakaz przydziału zajęć

niezgodnie z kwalifikacjami obowiązuje od 6.04.2000 r. tzn. od tego momentu nie można zatrudnic n-la bez kwalifikacji (a wyjątkiem sytuacji przewidzianej w art 10 ust 9 KN) oraz przydzielić nauczycielowi zajęć niezgodnie z jego kwalifikacjami.

Od tej zasady jest generalnie jeden wyjątek - to n-le zatrudnieni na podstawie mianowania, którzy w dniu wejścia w życie noweli KN z 2000 r. mieli przydział niezgodny z kwalifikacjami - ci mogą tego co uczyli uczyc nadal, ale powinni uzupełnić kwalifikacje do 31.08.2006 r (ew. 31.12.06). Jeśli tego nie zrobią trzeba się z nimi rozstać.

A gdy godziny niezgodnie z kwalifikacjami stanowia mniej niz 1/2 etatu, należy takim n-lom ograniczyć wymiar zatrudnienia w trybie art 22 KN.

Do 6.04.2000 KN przewidywała możliwość przydzielenia n-lowi zajęć niezgodnie z kwalifikacjami, o ile zgodnie z nimi nauczał co najmniej 1/2 swojego pensum. Po tej dacie taka rzecz przestała byc mozliwa -> w świetle obecnyc przepisów n-l całe swoje pensum powinien realizowac zgodnie z kwalifikacjami.
agabu05-04-2006 09:56:42   [#13]

I się zacznie

Będziemy występowac do KO o zgodę na zatrudnienie bez kwalifikacji nauczyciela - np. Techniki, muzyki itp., po uprzednim uzyskaniu z PUP zaświadczenia, że nie ma bezrobotnych z takimi kwalifikacjami. Czas będzie sobie płynął, zajęcia zawieszone (?), wreszcie zgoda i zatrudniamy (druga umowa) swojego nauczyciela na 2/18 z płacą stażysty. Będzie jak było, tylko z większym zamieszaniem i papierologią. Skutki uboczne - oszczędności w wysatkach osobowych...
agabu05-04-2006 09:57:40   [#14]
Miało być - "wydatkach"
cis05-04-2006 19:59:23   [#15]

Z tego co pisze rzewa wynika dla mnie tak:

mój nauczyciel mianowany (w zakresie stosunku pracy; 19 lat stażu) mgr geograf  + kwalifikacyjny z bibliotekoznawstwa,

który ma 9 h biblioteki, uczy od 10 lat muzyki i plastyki, ponadto uczy od roku 
w/f-u i robi podyplomówkę z w/f-u (ale ukończy ją w styczniu2007)

zostanie zwolniony z dniem 31.08.2006 ponieważ mam dla niego tylko 9h biblioteki (a to jest mniej niż 1/2 licząc z 30h)

JarTul05-04-2006 21:40:44   [#16]

Pytanie...

Nauczyciel posiada:
1. studia (filologia) magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym - w szkole brak godzin z tego przedmiotu.
2. ukończone w 1991 r. studium kwalifikacyjne przedmiotowo-metodyczne dokształcające dla nauczycieli szkół podstawowych z języka polskiego - i od tego czasu uczył języka polskiego najpierw w szkole podstawowej, później w podstawowej i gimnazjum, a po likwidacji SP w gimnazjum.
3. mianowanie uzyskał w 1982 r., w 2000 r. stopień nauczyciela mianowanego, następnie  stopień nuczyciela dyplomowanego po dziewięciomiesięcznym stażu (w związku z posiadaniem kwlaifikacji do nauczania dwóch przedmiotów studia "podstawowe" + studium języka polskiego).

Czy po 1 września 2006 r. będzie posiadał kwalifikacje do nauczania języka polskiego w szkole podstawowej? Podstawa prawna?

rzewa05-04-2006 21:45:21   [#17]

jaka filolofia?

chyba nie plska ;-)

Ma kwalifikacje -> podstawa §20 rozporządzenia o kwalifikacjach, bo jak rozumiem 8.10.2002 uczył tego polskiego w sp
JarTul05-04-2006 21:51:00   [#18]

Nie polska - wtedy "zaprzyjaźniona" ;-) - ba! "braterska" ;-)

8.10.2002 uczył języka polskiego w SP i gimnazjum.

JarTul05-04-2006 22:03:47   [#19]
Jeszcze jedno. Czy ten nauczyciel będzie posiadał kwalifikacje do nauczania języka polskiego w gimnazjum?
Nassssy05-04-2006 22:40:29   [#20]
a ja mam fajną anglistkę ale nieszczęsnica skończyła studia magisterskie z filologii języka biznesu (j.angielski i j.rosyjski), ma sn z nauczania pedagogicznego, teraz jest na drugim roku kolegium językowego.
Moim zdaniem ma wszystko co trzeba, ale KO ma wątpliwosci.
JarTul06-04-2006 07:53:01   [#21]

#16 i #19 ???

:-)
Rycho06-04-2006 09:24:43   [#22]
to tu też wkleję
 
znalazłem to opracowanie na stronach naszego KO.  Dość dobrze ujmuje tą problematykę. Zebrane w całość i objaśnione, z datami, itp
 
Warto zobaczyć.
akorka06-04-2006 12:37:38   [#23]

Zastałam w podstawówce taką sytuację:

1.nauczycielka - kontraktowa - z kwalifikacjami do religii i sztuki-muzyka, plastyka jest zatrudniona na czas nieokreślony. w pełnym wymiarze. Uczy muzyki, plastyki, prowadzi koła artystyczne, ale to daje 3/4 etatu. Resztę ma ze świetlicy. W umowie jest 14/18 i 6/26. Co zrobić przy arkuszu i po 31.08.2006?

2.nauczyciel mianowany, SN plastyka, pełny etat, uczy plastyki 4/18, a reszta to...wych. fizyczne.

Ratunku!!!!!!

akorka06-04-2006 18:41:45   [#24]

arkusz i zatrudnienie

Zastałam w podstawówce taką sytuację:

1.nauczycielka - kontraktowa - z kwalifikacjami do religii i sztuki-muzyka, plastyka jest zatrudniona na czas nieokreślony. w pełnym wymiarze. Uczy muzyki, plastyki, prowadzi koła artystyczne, ale to daje 3/4 etatu. Resztę ma ze świetlicy. W umowie jest 14/18 i 6/26. Co zrobić przy tegorocznym arkuszu (nie ma jak naciągnąć całego etatu) i po 31.08.2006?

2.nauczyciel mianowany, SN plastyka, pełny etat, uczy plastyki 4/18, a reszta to...wych. fizyczne.

3. n-lka mianowana, cały etat j.polskiego, mgr filologii słowiańskiej + przygotowanie pedagogiczne (bez filologii polskiej)

Ratunku!!!!!!

Magosia10-04-2006 11:06:49   [#25]

Mam trochę bałaganu:-(

Kilka osób nie myslalł o uzupełnianiu kwalifikacji, bo ..w 2006 idą na emeryturę. Teraz - chcialiby zostać rok. A ja mam problem musze stwierdzić, - kto może zostać, komu wygasa stosunek pracy.

Proszę o komentarz- czy dobrze interpretuję sytuację.

  1. Mgr inż rolnictwa (studium pedagogiczne CDn- 300godz., studium przedmiotowo- metodyczne z wf 160 godz., kurs specjalny zw zakresie gim . korkek. - uczy wf, staż 38 lat) -moim zdaniem, od września nie może uczyć- czyli wygaśnięcie. oczywiście może przejśc na emeryturę -wtedy ruch należy do niej .Dobrze myślę?
  2. Mgr administracji (studium pedagogoczne, studia podyplomowe-wos, staż 26 godz. ) uczy wosu- 11godzin i historii. Moim zdaniem , od września może uczyc tylko wosu. Czyli wręczam ograniczenie etatu z 20 KN, jesli sie nie zgodzi, przechodzi na emeryturę (dolicza studia jako nieskladkowe) i dostaje 3 +6 pensji. Czy tak ?
  3. Inż.rolnik, (studium pedagogiczne, kurs nauczanie przyrody w SP-80 godz., staż 37 lat) uczy przyrody -17 godz.Moim zdaniem, brak kwalifikacji od września, więc wygaśnięcie. Oczywiście , może przejść na emeryturę - jej ruch. Czy tak ?

Kolejna problemy -(co najmniej dwa) za jakiś czas, idę na lekcję.

Dobrzy Ludzie , kochani forumowicze- skomentujcie, nie mam osobistej kadrowej, muszę wszystko sama rozgryźć.

AnJa10-04-2006 11:12:04   [#26]
Bez żadnej wiedzy szczególnej, ot tak na oko;-)

1. może - to studium chyba mieści się w pojęciu prawa nabyte
2. chyba tak, jak myslisz - bo do historii nie ma żadnych - chyab, że miał uznanie za zbiezne - wtedy znów prawa nabyte.
3. nie mam pojęcia najmniejszego.
Magosia10-04-2006 12:50:06   [#27]

Dzięki za już , prosze o jeszcze:-)

Koejne problemy:

4.Baaardzo zagmatwane :-( To moj największy problem .

Mgr.inż elektryk, (studium pedagogiczne, FCE język angielski-C, świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego pedagogiczno- metodycznego, w ktorym napisano: "uzyskala kwalifikacje z zakresu nauczania języka angielskiego" - 280godz. . Robi licencjat z jęz. ang. Uczy angielskiego klasachIV-VI- jest naprawdę SUPER - ma tytuł SUPER ANGLISTY - KONKURS OGÓLNOPOLSKI- NAGRODA GŁÓWNA.Staż19 lat.

Ma mnóstwo róznych szkoleń - cały czas coś robi w zakresie języka i  ie tylko, ale o tym nie piszę.

Ma- nie ma????

5.Też baaardzo skomplikowane:-(

Mgr inż metalurgii, (studium pedagogiczne, podyplomowe studium fil. rosyjskiej, podyplomowe studium matematyka z informatyką, FCEj.ang- stopień C, staż 34) Uczy j.ang w IV-VI.

według mnie brak kwalifikacji , wyfgaśnięcie, może przejść na emeryturę - jej ruch.

Czekam na komentarze:-)

sts10-04-2006 13:20:08   [#28]
magosia. w 4 punkcie Twoich pytań upierałabym się przy pełnych kwalifikacjach choć wiem, że powinno być 360 godzin. pozostałe nie maja kwalifikacji. Ale spojrzyj na strone kuratorium.krakow w ważnych komunikatach dot. n-li j. angielskiego może cos wyjaśnia. osobiście myślę, że dostaniesz zgodę na zatrudnienie bez kwalifikacj od KO w ich przypadkach.
sts10-04-2006 13:24:58   [#29]

okorka

"1.nauczycielka - kontraktowa - z kwalifikacjami do religii i sztuki-muzyka, plastyka jest zatrudniona na czas nieokreślony. w pełnym wymiarze. Uczy muzyki, plastyki, prowadzi koła artystyczne," i tylko tyle może reszta - brak kwalifikacji - wypowiedzenie zmieniające warunki umowy.

2,3 brak kwalifikacji postepowanie j.w.

Magosia10-04-2006 14:40:42   [#30]

Dodam :#28

moja anglistka - punkt 4- ma kurs kwalifikacyjny, ale znajomość języka tylko FCE- C. I taka niespójność, bo z jednej strony stwierdzenie ,że ma kwalifikacje- z drugiej - brak znajomości języka potwierdzonej wymaganym dokumentem. A w tym przypadku nie ma mowy o emeryturze.
rzewa10-04-2006 14:57:15   [#31]

magosia

Wygląda mi, że każdy (najbardziej wątpliwy to nr 3) ma kwalifikacje, ale to co podajesz to jeszcze za mało danych.

Potrzebna jest wiedza nt. czego ci n-le uczyli i jak byli zatrudnieni w dniach: 6.04.2000 i 8.10.2002
for10-04-2006 15:07:44   [#32]
dorzucę też swoje przypadki mgr inż. rolnictwa ustalona zbliżoność do chemii oraz biologii w gimnazjum przez dyrektora przed 6 kwietnia 2000 roku na podstawie dyplomów, indeksów tak pracowali od roku 1989 wg mnie dalej w tym gimnazjum moga pracować w końcu mają dokumenty o uznaniu wpięte w teczki, które nieraz KO przeglądało i nigdy nie zakwestionowało .
Magosia10-04-2006 15:38:09   [#33]

Dodaję: #31

Czego uczyli:

  1. Wf + gim korek.
  2. Wos +historia (od zawsze).
  3. Przyroda, kiedyś biologia w SP.
  4. i 5. Język angielski w SPklasy IV-VI.

I jeszcze -

  1. Na pewno chce iść na emeryturę, dokladnie wyliczyłam staż - zalapie się nnawet na 40 jubileuszowkę. Czyli nie muszę o wygaśnięciu z powodu braku kwalifikacji?
  2. Poszedłby chętnie na emeryturę., zwłaszcza jesli mu ograniczę - bo dostaje 6+3. Ale - jesli Ewo, według Ciebie, ma kwalifikacje, to nie moge mu ograniczyć, czyli "straci " odprawę z tytułu rozwiązania. Czy tak ?
  3. Chętnie by rok pouczyła,żeby dociągnąć do jubileuszówki. Ale - według mnie nie może? Mylę się ?
  4. To świetna anglistka, niedlugo będzie miala licencjat, nie wiem, co z tym btrrakiem potwierdzenia znajomości jezyka?
  5. Chce iśc na emeryturę, boi się jakichś komplikacji z ZUS, miala trocę skomplikowana sytuacje zawodsową. Według mnie - nie będzie miala kwalifikacji, czyli wygaśnięcie.  Mylę się ?

Dzięki za komentarze, prosze o jeszcze. Specjalnie nie ptrzechodze na priva , bommoże jeszcze komuś pomożemy tymi rozważaniami.

Fred10-04-2006 15:57:12   [#34]

Temat 1:

 

I. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 12 maja 2004 roku, po dniu 31 maja 2004 r., oceny, czy kierunek (specjalność) ukończony przez nauczyciela jest zbliżony do nauczanego przedmiotu lub rodzaju prowadzonych zajęć, dokonuje dyrektor szkoły lub placówki przy nawiązywaniu z nauczycielem stosunku pracy.

 

II. Zgodnie z § 1pkt. 4 Rozporzadzenia MENiS z dnia 10 września 2002 roku poprzez kierunek (specjalność) studiów zbliżony do nauczanego przedmiotu lub rodzaju prowadzonych zajęć - należy rozumieć kierunek (specjalność) dający dostateczną wiedzę merytoryczną z zakresu nauczanego przedmiotu lub rodzaju prowadzonych zajęć.

 

Pytanie:

1. Co należy rozumieć poprzez kierunek zbliżony ?

 

Nauczyciel - mgr pedagogiki wczesnoszkolnej - na rok przed uzyskaniem uprawnień emerytalnych został przeniesiony (za jego zgodą) ze stanowiska nauczyciela kształcenia zintegrowanego na stanowisko nauczyciela świetlicy. Gdyby nie wyraził zgody, byłby zwolniony z art.20 KN. Przeniesienie umożliwiło mu doczekać emerytury.

 

W kontekście wyroku Trybunału Konstytucyjnego dyrektor szkoły ocenił kierunek, jakim jest  pedagogika wczesnoszkolna jako kierunek zbliżony do rodzaju prowadzonych w świetlicy zajęć (jest to świetlica dla dzieci z klas 0-III) a specjalność pedagogika wczesnoszkolna jako dającą dostateczną wiedzę merytoryczną z zakresu prowadzonych w świetlicy zajęć.

 

a) czy dyrektor szkoły mógł uznać kieurnek pedagogiki wczesnoszkolnej za zbliżony do rodzaju zajęć prowadzonych w świetlicy? (Rozp. z 10 września 2002 r. nie wspomina o kwalifikacjach n-la świetlicy).

 

b) czy stwierdzenie Trybunału Konstytucyjnego w brzmieniu: przy nawiązywaniu z nauczycielem stosunku pracy należy rozumieć literalnie, tzn. że czynność oceny kwalifikacji jako zbliżonych dotyczy wyłącznie sytuacji zatrudniania nauczyciela na nowo, czy też również w sytuacji przenoszenia z jednego stanowiska na inne?

 

c) jeśli pkt.a) i b) jest na TAK, to czy może mieć zastosowanie art.20 ? Bo jeśli na NIE, tzn. że z dniem 31 sierpnia z mocy prawa wygasa stosunek pracy?

 

Temat 2:

 

Nauczyciel - mgr pedagogiki przedszkolnej (podyplomowe z wczesnoszkolnej). Mianowanie uzyskał z mocy prawa 6 kwietnia 2000, będąc zatrudnionym na stanowisku n-la szktałcenia zintegrowanego. W maju 2003 roku ukończył dwusemestralne studia podyplomowe - 370 godz. Na świadectwie ukończenia tej podyplomówki jest napisane, że posiada kwalifikacje do nauczania języka polskiego i historii. Od 4 lat uczy polskiego. Nauczyciel dowiedziała się w swoim kuratorium, że nie ma kwalifikacji do naucznia języka polskiego i obawia się, że z dniem 31 sierpnia 2006 r. zostanie rozwiązany z nim stosunek pracy z mocy prawa. Sprawa czeka na wyjaśnienie w MEiN.

 

Ps. Wiem, że podobne zagadnienia były już tu omawiane, ale jeśli moglibyście jeszcze raz się wypowiedzieć, byłbym wdzięczny, bo mam mętlik jak cholera. 

 

Pozdrawiam.

pinkas10-04-2006 16:50:59   [#35]

Nauczyciel na 18 godz+2 ponadwym. : 13 godz. matematyki, 5 fizyki + 2 godz. techniki. Jest mgr matematyki,  podyplomowo fizyka, czy mogę mu uznać kwalifikacje do nauczania techniki, w szkole mam tylko 2 godz. techniki? Chyba nie znajdę nauczyciela z kwalifikacjami do techniki?

Grazia10-04-2006 16:52:50   [#36]
Czy od wrzesnia wdżr moze uczyć nauczyciel przyrody z pełnymi kwalifikacjami, ktory ma ukonczone studia podyplomowe "Biologia z elementami ochrony środowiska"? Brakuje mu do etatu 3 godz.
for10-04-2006 17:16:27   [#37]
na pewno nie może uczyć wdżr - taki nauczyciel musi miec pełne kwalifikacje kurs kwalifikacyjny lub studia podyplomowe z wdżr
rzewa10-04-2006 19:08:51   [#38]

dużo mi się tutaj nazbierało...

odpowiem ale nieco później - muszę się do gtego trochę przyłożyć, a teraz mam forum tylko z doskoku :-))

poczekajcie :-)
Magosia10-04-2006 19:13:51   [#39]

:-)

Poczekamy:-)

I chętnie posłuchamy też innych.

Taka dodana wiedza to rodzaj synergii? dobrze kojarzę?

Ewa - pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję.

Konto zapomniane10-04-2006 19:19:18   [#40]

kwalifikacje na 1.09.2006

W mojej szkole mam nauczycielkę, która uczy w nauczaniu zintegrowanym od 1981 roku. Ukończyła Studium Wychowania Przedszkolnego oraz studia magisterskie na Uniwersytecie im. B. Bieruta we Wrocławiu - na Wydziale Filozoficzno - Historycznym w zakresie pedagogiki o specjalności opiekuńczo wychowawczej - mgr pedagogiki. W roku 1984 została mianowana  na nauczyciela szkoły podstawowej. W roku 2000 otrzymała akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, gdzie uznano jej iż posiada kwalifikacje wyższe mgr z przygotowaniem pedagogicznym i zatrudnienie w szkołach podstawowych. W uzasadnieniu do aktu nadania stopnia awansu zawodowego stwierdza się, że Pani X spełnia warunki, o których mowa w art. 7 ust. 1 z dnia 18 lutego 2000 r. o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela oraz o zmianie ustaw. Na podstawie art. 7 ust 9 tejże ustawy organ prowadzący szkołę wydał n-lowi akt nadania stopnia awansu zawodowego. W lutym 2005 r. przekazałam informację przypominającą każdemu nauczycielowi szkoły, że z dniem 31. VIII. 2006 wygaśnie stosunek pracy z nauczycielami, których kwalifikacje nie są zgodne z nauczanym przedmiotem, o ile wcześniej nie uzupełnia ich.  Pismo to otrzymał i podpisał każdy n-l. Wizytator szkoły potwierdza, iż z dniem 31 sierpnia 2006 r. nauczycielce wygaśnie stosunek pracy z mocy prawa. Po rozmowie z nauczycielką i przedstawieniu problemu proponuję jej przejście od 1 września do pracy jako wychowawca w świetlicy (tu ma pełne kwalifikacje). Niestety nauczycielka nie wyraża zgody. Dodam jeszcze, że od lutego 2007 roku nabywa uprawnienia emerytalne (30 lat pracy).

Bardzo proszę o komentarz -) Z góry dziękuję!

Magosia10-04-2006 19:22:32   [#41]

Tak "na zdrowy rozum "

Ona chyba nie ma wyjścia. Ty masz- wygasa stosunek pracy. Ale ja nie ekspert!
grzezale10-04-2006 20:18:37   [#42]

ewamalina60

Zrobiłaś wszystko. CHciałaś kobitkę poratować. Czcemu się  nie zgadza to w\iesz Ty albo i nie. Jej wybór. Choć zobacz czy ona na tym nie skorzysta. Nie pamietam jak jest z odprawami, mz eto korzystniejsze dla niej?
marg10-04-2006 22:14:16   [#43]

To jeszcze jedna sytuacja

Nauczyciel biologii w gimnazjum ukończył w roku 2002/2003 podyplomowe studia z informatyki. Studia dwusemestralne, 330 godzin. Od września 2004 uczy informatyki.

Czy aby na pewno te studia spełniają wymagania?
Magosia11-04-2006 11:29:35   [#44]

Podniosę

może kogoś zainteresuje, może jeszcze ktoś głos zabierze...pasjonująca tematyka..wiem;-)
ReniaB11-04-2006 11:48:46   [#45]

na ostatniej naradzie z KO

Pani Dyrektor Wydziału Pragmatyki Nauczycieli powiedziała, że nie cofa się kwalifikacji nabytych tzn jeżeli w końcu lat 90 ktoś zrobił kurs kwalifikacyjny krótszy niż obowiązujący tertaz to kwalifikacje posiada. Ale to wersja KO w Lublinie
Ala11-04-2006 13:27:18   [#46]

jeszcze jeden przypadek

nauczycielka  nauczania zintegrowanego, mgr ekonomii z przygotowaniem pedagogicznym, zatrudniona od 13.02.1984, cały czas nieprzerwanie w nauczaniu zintegrowanym, od 1.09.2004 do teraz jako nauczyciel w świetlicy, ponadto pierwszy stopień specjalizacji zawodowej w zakresie nauczania początkowego uzyskany 20.02.1991, od 20.07.2004 stopień nauczyciela dyplomowanego, mnóstwo kursów doskonalących ale nic kwalifikacyjnego

i nie wiem czy ma kwalifikacje do n.z.?

Władysław Ścianek11-04-2006 14:06:33   [#47]

Kwalifikacyjne progi i bariery

W najbliższych dniach ( zapewne już po Świętach ) na stronie www krakowskiego KO będą umieszczone dodatkowe wyjaśnienia MEiN, związane z problemami nauczycielskich kwalifikacji nabytych. Poczekajmy więc.
Łączę Świąteczne Pozdrowienia !!!
Gośka3911-04-2006 15:03:23   [#48]

jeszcze jeden...wybitny

Nauczyciel 18 lat pracy minęło w marcu, wieczna studentka. Ukończone L.O. i Studium Pedagogiczne  w 1989 r. organizowane przez Instytut Kształcenia Nauczycieli. W 1999 miała odejść, ale Wójt nakazał przenieść do biblioteki. W chwili obecnej zatrudniona na 1/2 etatu biblioteki i 1/2 plastki i muzyki. W ubiegłym roku powinna ukończyć studia magisterskie na kierunku muzyka z plastyką. Ale w związku z urodzeniem dziecka obronę mam mieć w czerwcu tego roku. W maju dam jej informacje o wygaśnieciu stosunku pracy z dniem 31.06. a co jak przyniesie dyplom do końca sierpnia zmniejszenie wymiaru zatrudnienia? Zapomniałam mianowaniez mocy prawa w lutym 1992.
Gośka3911-04-2006 15:11:30   [#49]
z dniem 31.08.2006, przepraszam. Pragnę nadmienić iż w ciągu tych 18 lat studiowała , język rosyjski, biologię, a od 2000 muzykę z plastyką. Ale ma kolegę radnego...)))
Fred11-04-2006 15:25:39   [#50]

Ala..

Wygląda na to, że gdyby Twoja nauczycielka (mgr ekonomii), bez przerwy pracowała w tej samej szkole na stanowisku n-la nauczania początkowego (kształcenia zintegrowanego), to na dzień 01 września 2006 miałaby nadal kwalifikacje do zajmowania tego stanowiska. 01.09.2004, tj. z dniem zmiany stanowiska traci kwalifikacje uznawane przed 31 X 1991 r. Stosunek pracy wygaśnie z mocy prawa z dniem 31 sierpnia 2006. A w przypadku mgr. ekonomii trudno mówić o zbliżonym kierunku, jeśli chodzi o świetlicę..

Nauczyciele, którzy uzyskali mianowanie przed ukazaniem się rozporządzenia z dnia 31 X 1991 roku, a więc nawet ci, którzy do chwili obecnej nie mają żadnego dyplomu (mają np. tylko średnie pedagogiczne), ale co najmniej od 30 X 91 (od przedednia rozporządzenia)  nauczają bez przerwy tego samego przedmiotu, w tej samej szkole, zachowują w dniu 01 września 2006 kwalifikacje do tego przedmiotu (zajęć).

Tak mówiono nam na naradzie w ko.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]